7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod zavinac 07 Apr 2010 19:11

7Castle: 40 minut bezny zalozny zdroj je utopia alebo velmi drahy spas. Bezne zalozne zdroje vydrzia cca 6-8 min. pri spustenom desktopovom PC ( tj. monitor, zopar HDD, plus grafika). A aj to pri normalnom rezime, t.j. praca s Windows, ziadne hranie hier kedy su komponenty najviac vytazene.

Osobne pouzivam http://www.apc.com/resource/include/tec ... u=be700-fr a ako si mozes vsimnut graf http://www.apc.com/resource/include/tec ... u=be700-fr tak pri odbere tych cca 250-300W to je tych 6-8 minut.

Idealne je mat zalohu notebook, a z toho zdroja to vydrzi nejaky cas, plus ma vlastnu bateriu. Tiez z toho mozes napajat pripadne internet cez mobil, atd..
zavinac
 
Príspevky: 71
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 0 krát/9 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod zavinac 07 Apr 2010 19:16

Samozrejme tym "beznym" som rozumel v tejto chvili ten s ktorym mam skusenost cize ten 405 Watts / 700 VA :) Samozrejme mozes kupit aj viac VA, ale to uz budu vacsie $$$
zavinac
 
Príspevky: 71
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 0 krát/9 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod marcoo12snv 08 Apr 2010 00:12

sice nieviem na akom nete fungujes, ale tiez sa skor pripajam k verzii s laptopom, pretoze aj ked si zozenies nejaky vhodny zalozak, tak vsetky lokalne siete su zavisle na switchoch, ktore su v drvivej vacsine pripadov napajanych na ten isty zdroj energie ako tvoj barak, tym padom aj ked si zachranis PC, tak net nepojde.
Najlepsie riesienie je PC s lokalnym providerom a ako zaloha laptop s t-debile/orange netom. :spax:
navyse book si kedykolvek mozes zobrat do nejakej wifi-free kaviarne .... to so zalozakom a PC asi tazko :huh:
marcoo12snv
 
Príspevky: 276
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 51 krát/18 krát
Karma: 1

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod vlade 08 Apr 2010 00:16

Adrian1990 napísal:Alebo toto za 120 e ešte aj telku ti to utiahne :)
http://www.tvproducts.sk/benzinovy-generator


To asi neni moc na doma :D

Druhy hlukov a hladina v dB:
• hlboké ticho - 20 dB;
• tikot klasického budíka - 30 dB;
• bežný rozhovor - viac ako 65 dB;
• rázne zabuchnutie dverí na vozidle Lada 1200 - 100 dB; <- tu niekde je aj ten generator (91dB) :lol2:
• hluk zo slúchadiel walkmana - 120 dB (tento údaj je porovnateľný so štartujúcim prúdovým lietadlom).


Ten notebook je asi ideal riesenie, aj ked ak by ten zalozny zdroj z agemu vydrzal tych 40 minut ako tam pisu, tiez by sa o nom dalo uvazovat. Klasicke zalozne zdroje su urcene na to, aby si si sejvol pracu a vypol to, pripadne ochrana pred retardovanym susedom ktory ti prehodi istice na chodbe ked mas nieco rozrobene na pocitaci :evil: .
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod macccho 08 Apr 2010 08:03

fefe13 napísal:takato UPC ti to utiahne tak okolo 30-40min.
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14534743

ked na to napojis len PC a nie chladnicku tak v pohode :)


to je cista utopia neutiahne viac ako 10min (aj o tom mam pochybnosti) ked prave grindis
imo ries ten notbook a vykasli sa na zalozne zdroje
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 08 Apr 2010 09:57

Diky chalani dava to zmysel... az na to ze pri mojej paranoji by ten NTB musel byt naozaj len na poker, zas ma caka klasicke peklo v instalovani vsetkeho potrebneho (aj ked vlastne PT3 by som tam asi davat nemusel, kedze aj tak nebudem schopny pravidelne kopirovat databazu - alebo to je lahke?), takze uz teraz ma presla chut :(

Ale inak som velmi spokojny s touto poradnou, normalne mam chut sa spytat ze aku mi radite tlaciaren ked potrebujem len nieco male sikovne, co mi obcas vytlaci par stran, zmesti sa mi to na policu, ked treba funguje to aj ako scanner, nekazi sa to a neni to drahe :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 08 Apr 2010 10:17

hocaku :)

nevies ze tlaciarne su zadarmo aplati sa len za naplne?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod TuKE 08 Apr 2010 10:20

Práve preto by som nebral tú najlacnejšiu :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod spax 08 Apr 2010 10:22

Vsak si kup fakt nejaky za 10k czk, nainstaluj tam jen antivir a antikeylogger a P****Stars clienta, nastav si tam internet a strc ho do skrine. Kdyz ti jednou za 5/10let vypadne elektrina, tak ho vytahnes a mas to.
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Horsey7 08 Apr 2010 10:36

tlaciaren kup ciernobielu laser, na naplne sa vykasli - su drahe a ak budes tlacit zriedka tak nebudes musiet riesit vysychanie a pod.

nieco na tento sposob http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13911866

akurat idem taku kupovat aj ja do Agemu, lebo som vyhodil atramentovu co mi blbla doma

ak budes chciet daj vediet a zoberiem ti..cena je tam 126e s DPH
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!