lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 19 Apr 2010 13:22

hlavny mytus bol ze sa volas Jakub Sturc alebo nejak tak lebo si to mal niekde vo svojom videu ze vraj

no a potom samozrejme tie bludy o tom ze vies hrat poker a podobne, ktore mi po druhej flasi vajcoveho prisli velmi smiesne :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod w4444x 19 Apr 2010 13:28

yegon napísal:hlavny mytus bol ze sa volas Jakub Sturc alebo nejak tak lebo si to mal niekde vo svojom videu ze vraj

no a potom samozrejme tie bludy o tom ze vies hrat poker a podobne, ktore mi po druhej flasi vajcoveho prisli velmi smiesne :)


hahaha
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Ivo 21 Apr 2010 14:37

7castle napísal: Ze vyzeram ako Vin Diesel? Alebo ze som Isildur?


To nie, ale veľmi mi pripomínaš Lex Veldhuisa

http://www.youtube.com/watch?v=pfBQ9nwIMQk
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Apr 2010 19:01

Irsko

Musím priznať, že i keď som v škole patril na zemepise vždy medzi najlepších, niekoľko rokov počas ktorých som vôbec nevenoval pozornosť okolitému svetu sa na mojich znalostiach podpísalo . To bol asi aj dôvod prečo som hneď po prílete cítil potrebu vyhľadať bankomat a vybrať si britské libry. Aké však bolo moje prekvapenie keď mi bankomat túto možnosť neponúkol. Nuž aspoň som sa dozvedel niečo nové a síce, že Írsko nie je časťou Veľkej Británie ale samostatný štát a oficiálnou menou je Euro – lol.

Po príjemnom jarnom počasí Portugalska bolo v Írsku pomerne chladno, našťastie ale nejako často nepršalo a keď už áno tak vždy len chvíľu. Ubytovanie v hoteli Burlington bolo poslabšie – bola to skôr taká obrovská stará chajda než luxusný hotel, raňajky tiež nestáli za veľa. Veľmi sympatická bola ale poloha hotela asi 10 minút peši od centra. I keď treba povedať, že 10 minút peši v Írsku predstavuje minimálne 3-4 stretnutia so smrťou – naozaj je ťažké zvyknúť si pozerať sa na správnu stranu pri prechádzaní cesty keď tí blázni jazdia vľavo. Veľmi rýchlo sme si vybudovali zdravý strach z prechádzania ciest a vždy sme hľadali prechody so semaformi ako keby šlo o život – čo teda naozaj šlo.

Cestou do mesta sme prechádzali gregoriánskou štvrťou – vyzeralo to tam naozaj ako v anglických filmoch :)
Obrázok


Ako štandardný mód spoznávania mesta sme zvolili sightseeing autobus a v Dubline premáva naozaj zatiaľ najlepšia varianta akú som kedy stretol. Mali sme živý výklad – týpek celý čas mlel tým komickým írskym prízvukom. Porozprával nám veľa zaujímavého. Hovoril napríklad o spisovateľoch narodených/žijúcich v Dubline ako Jonathan Swift (Gulliverove cesty), Oscar Wilde (Portrét Doriana Greya) , Bram Stoker (Dracula – btw z írskeho droch-fhoula čo znamená zlá krv) či James Joyce (Ulysses).

Vyskúšali sme i obojživelný Vikingský bus, ktorý nás zobral aj na plavbu kanálom, pri ktorom leží napríklad nahrávacie štúdio, v ktorom U2 produkuje svoje pesničky.

Obrázok


( ako vidieť inteligenciu z tváre nevymažeš nech si dáš na hlavu čokoľvek :) )
Obrázok


Inak je v Dubline všetko pekne pokope, takže najzaujímavejšie veci sa dajú prejsť peši, čo sme na druhý deň aj urobili. Medzi zaujímavosti patrí Trinity college 400+ rokov stará univerzita, ktorá vyzerá ako malé mestečko s kopcom ubytovacích budov, knižníc, trávnatých športovísk atď. Rozhodne lákavejšie prostredie než na vysokých školách u nás. Asi najvýznamnejšou pamiatkou, ktorá sa tú dá pozrieť je viac ako 1000 rokov stará kniha „Book of Kells“.

Obrázok
Obrázok
Obrázok


Pred vchodom na pozemky univerzity je socha Molly Malone, pri ktorej sa všetci fotia – pravdepodobne aby mohli o sebe povedať, že boli blízko prostitútky – lebo to je povolanie, ktorému sa údajne táto švárna deva na čiastočný úväzok venovala.

Obrázok


Cestičkou popri bývalom kostole, ktorý teraz slúži ako turistické informačné centrum sme sa dostali k dublinskému zámku – najzaujímavejšia tam bola asi kaplnka a v nej krásny organ.

Obrázok


Kúsok ďalej je obrovský chrám sv. Patricka, výstava Dublinia zobrazujúca vikingskú minulosť Dublinu a blízky pekný kostol postupne prestavovaný už od čias Vikingov.

Obrázok


Povinnou zástavkou je určite návšteva Guinness storehouse, čo je 7 poschodové múzeum výroby piva, kde si človek môže pozrieť z čoho a ako sa guinness robí, môže si sám načapovať i ochutnať pintu čierneho piva a navštíviť Gravity bar – najvyšší vyhliadkový bod Dublinu – niečo ako ufo na moste v Bratislave. Pivo mi (za triezva) nechutí ale ten čierny guinness mi prišiel celkom znesiteľný.

Moje zemepisno-dejepisné znalosti boli refreshnuté vo väzení Kilmainham Gaol‎, ktoré sme navštívili jedného daždivého dňa. Bola tam naozaj zima a vlhko a sprievodca ešte nato naložil, že kedysi tam neboli v oknách sklené tabule – vraj aby čerstvý vetrík voľne sa ženúci budovami vyhnal z väzňov ich hriechy a zlého ducha. Nechápem ako tam mohol niekto prežiť, hlavne keď tam zatvárali bosú a polonahú chudobu a dokonca 7 ročné deti. Väzenie malo tuším do 200 ciel a v čase hladomoru, keď sa zatváralo hlavne za krádeže ale i žobranie o jedlo v ňom bolo naraz 2000 ľudí -voľne pohodených na slame po chodbách a kde sa dalo.

Obrázok
Obrázok


Väzenie sa ale preslávilo hlavne popravou aktivistov za osamostatnenie Írska v roku 1916. Táto hromadná poprava dosť naštvala obyvateľstvo a nakoniec viedla k tomu, že sa Írsko osamostatnilo.

V Dubline sa nachádza najväčší mestský park Európy. V tomto parku je aj mini biely dom, v ktorom sídli ich prezident. Najväčšia atrakcia je ale voľne žijúce veľké stádo danielov, priblížili sme sa k nim keď polihovali na rugbyovom ihrisku na asi 20 metrov a nejavili žiadne známky strachu.

Obrázok


Okrem toho je tu krásna zoologická záhrada, kde sa údajne veľmi dobre darí levom. Asi najznámejší tu narodený lev sa volal Slats a preslávil sa revom v prvej verzii loga na začiatku filmov spoločnosti Metro Goldwyn Meyer (MGM). V zoo sme videli napríklad toto čudné prasa.

Obrázok


K môjmu veľkému prekvapeniu sme tu narazili aj na Tuke-ho odpočívajúceho zrejme po ťažkej session na P****Stars.

Obrázok


Keďže jedna z vecí čo som chcel v Írsku vidieť bola zeleň vybrali sme sa jeden deň aj mimo mesto. Navštívili sme Powerscourt Estate – malo to taký francúzsky nádych – naozaj krásny park a super prechádzka. Budova bohužiaľ v minulosti vyhorela a vnútri toho teda veľa nebolo.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Odtiaľ sme šli do Glendalough – pustovníckej mníšskej usadlosti založenej v 6-tom storočí. Okrem naozaj starobylých budov a cintorína je naokolo krásna príroda. Strávili sme tu niekoľko hodín a naozaj sa bolo na čo pozerať.

Obrázok
Obrázok
Obrázok


Inak cestou mimo mesto sme videli všade stáda oviec a veľa veľa malých zlatých jahniatok. Sprievodca nám vysvetlil, že pre časté a bohaté dažde v Írsku rastie tráva rýchlejšie a preto majú tak kvalitné kone a ovce. Okrem toho tu rastú rýchlejšie i stromy, takže sa hojne ťažia. Kopce sú posiate veternými elektrárňami – často postavenými hneď vedľa starých veterných mlynov – zdá sa, že využívanie vetra tu má slušnú tradíciu.

Do Írska sa ešte určite vrátim a chcel by som viac pobehať prírodu mimo miest – naozaj to tam vyzerá krásne.

Obrázok

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 9:
buschle, FreeMan, Ivo, keso26, Martell17, pegas1975x, Renegade, romko61, vlade
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nelz0n 26 Apr 2010 19:49

odkazy na obrazky akosi nefunguju, ale ked som pouzil predstavivost tak verim ze tam bolo krasne
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Apr 2010 19:54

hm zvlastne lebo inym to ide

napriklad toto ti nejde?

http://images.dragun.sk/irsko/glend6.jpg

ak nie tak mi daj vediet aku chybovu hlasku ti to hadze a pripadne tvoju IP adresu aby som to preveril
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 26 Apr 2010 20:01

Tiez mi to v pohode ide.

Inak dobra praca as always, yegone :good: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nelz0n 26 Apr 2010 20:05

yegon napísal:hm zvlastne lebo inym to ide

napriklad toto ti nejde?

http://images.dragun.sk/irsko/glend6.jpg

ak nie tak mi daj vediet aku chybovu hlasku ti to hadze a pripadne tvoju IP adresu aby som to preveril


mne nic

Not Found

The requested URL /irsko/glend6.jpg was not found on this server.

Zase nieco ako naposledy ked mi nesiel pokerportal ? :)
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 26 Apr 2010 20:07

Zvlastne - tak vycisti cacheku, vymen prehliadac alebo skus nejake proxy ako hypercloak.com :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nelz0n 26 Apr 2010 20:12

nie nie ziadny prehliadac to u mna neda, ani exploder ani chrome, default fungujem na opere
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!