Volby 2010

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Volby 2010

Odoslaťod Drogba151515 12 Jún 2010 12:31

Riddlah napísal:
TuKE napísal:woe, zase si mal pravdu
ja som doteraz žil v predstave, že fica + (hzds/sns) volia iba ľudia s nižším vzdelaním alebo starší ľudia alebo [b]východniari[/b] alebo ľudia zo slabších socialnych pomerov + yegon (čo je nejako zvrhlá výnimka :D )
ale čo tu čítam, tak ma to dosť desí, brrrrr, kua, srsť na chrbte sa mi zježila :D

:tuke4:

;)
Drogba151515
 
Príspevky: 46
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 4 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 12 Jún 2010 13:07

ja smer nevolim, ved nechodim volit :)

snazil som sa len poukazat na to ze tak ako ja vacsina slovenska nema absolutne prehlad o politike, stranach, programoch a ludoch ktori su na kandidatkach. Na zaklade infa ktore mam k dispozicii by som vylucovacou metodou musel volit smer. Pride mi smiesne ze ludia nahanaju ostatnych aby isli volit ked vacsina slovenska je na tom tak ako ja a ich volba je postavena na tom ze im je napriklad dzurinda nesympaticky a tym padom nebudu volit SDKU. Naozaj je lepsi takyto hlas nez ziadny hlas???


asi treba vrátiť klapky na oči tomu štvornohému zvíratku čo vlastníš (a nemyslím vlkodava ) a poobzerať sa okolo seba


pozeram sa okolo seba ale nie v televiznych spravach, skor vidim seba a znamych ako si zijeme a ziaden podstatny rozdiel som nepostrehol

je mozne ze sa maju nejaki ini ludia horsie a dalsi lepsie - ja ale necitim potrebu riesit zivot mne neznamych ludi a kedze vacsina tu hovori ze pravica je mensie zlo tak to asi moc netrapi ani ich
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod pegas1975x 12 Jún 2010 13:35

som vo volebnej komisii takze by som sa k tomu nemal vyjadrovat ale ......
zatial ucast cca 30%
velmi malo

A nechapem ludi ktory si myslia ze Vychodniari volia len HZDS,Smer a podobne dementne politicke zoskupenia. (je to velmi obmedzeny nazor)
Netvrdim ze poznam idealnu politicku stranu na zostavenie novej vlady ale HZDS a Smer vo vlade urcite vidiet nechcem.

PS pre TUKE: som Vychodniar :D
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: Volby 2010

Odoslaťod marjan556 12 Jún 2010 13:48

Ignorance is bliss ci jako to je? :) Nechajme si tu dalej vladnut amaterov, populistov a zlodejov, sak o nic nejde, len o tych par korun ktore zarobime za prvych 5 mesiacov v roku.

Obrázok
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Re: Volby 2010

Odoslaťod Kominak 12 Jún 2010 13:54

aj ja som vychodniar...a nechcem vidiet v parlamente SNS, ktora v zivote neponukla jedine riesenie nejakeho problemu a HZDS, ktora na par rokov izolovala SVK od Europy. A bez nich Smer nebude mat s kym vladnut.

SDKU spravilo kopec nepopularnych reforiem napriek tomu, ze ludia na nich nadavali ( a nadavaju) a ktore sa neskor ukazali ako uspesne (niektore semiuspesne :) ) SaS aktivizuje mnoho prvovolicov, co je dobre, ale vela ludi si neuvedomuje, ze ich hlavnou agendou nieje legalizacia marihuany (ktora v koalicii by najskor aj tak nepresla), ale odvodova reforma. (od sucasnej koalicie som slovo reforma este nepocul)

Co mna najviac stve na sucasnej koalicii je totalne dodžubanie II. piliera. Dali povinnost DSSkam kazdy pol rok mat ucet aspon na nule aby neboli v strate a vysledok je, ze DSSky sa teraz boja nakupovat akcie (dlhodobe aktivum) a cela ta reforma zamrzla na mrtvom bode. Nemusim asi pripominat, ze akciove trhy zaznamenali tusim druhy najvacsi rast v historii minuly rok a tento rok v tom pokracuju. Bohuzial vacsinou bez nasich dochodkov. Ved neze budeme na starobu trochu bohatsi !!!!

EDIT: este ak by sa chcelo niekomu precitat si o tej dochodkovej reforme tak tu je link http://itradersclub.sk/texty.php?id=81 pravdepodobne ale treba byt najprv zaregistrovany...
Naposledy upravil Kominak dňa 12 Jún 2010 13:58, celkovo upravené 1 krát.

Za tento príspevok od Kominak poďakovali - 2:
marjan556, TuKE
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: Volby 2010

Odoslaťod 1zart1 12 Jún 2010 13:57

pegas1975x napísal:som vo volebnej komisii takze by som sa k tomu nemal vyjadrovat ale ......
zatial ucast cca 30%
velmi malo

A nechapem ludi ktory si myslia ze Vychodniari volia len HZDS,Smer a podobne dementne politicke zoskupenia. (je to velmi obmedzeny nazor)
Netvrdim ze poznam idealnu politicku stranu na zostavenie novej vlady ale HZDS a Smer vo vlade urcite vidiet nechcem.

PS pre TUKE: som Vychodniar :D

Rad citam Tukeho komentare v blogu, ale niektore jeho nazory su naozaj podivuhodne, az mam pocit , ze to ze je z BA mu mierne lezie na mozog niekedy
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: Volby 2010

Odoslaťod nelz0n 12 Jún 2010 14:22

TuKE napísal: ja som doteraz žil v predstave, že fica + (hzds/sns) volia iba ľudia s nižším vzdelaním alebo starší ľudia alebo východniari alebo ľudia zo slabších socialnych pomerov + yegon (čo je nejako zvrhlá výnimka :D )
ale čo tu čítam, tak ma to dosť desí, brrrrr, kua, srsť na chrbte sa mi zježila :D


- stary ludia volia fica pretoze zrusil poplatky u lekara a da im prispevok na vianoce
- ludia s nizsim vzdelanim volia fica pretoze maju nizsie vzdelanie, takze ekonomicke argumenty pravice im nehovoria nic (zaroven tito ludia maju nizsie platy, takze vid dalsi bod)
- ludia zo slabsich socialnych pomerov volia fica pretoze si myslia ze pravica bojuje za prava podnikatelov a ludi ktori su na tom lepsie ako oni
- vychodniari volia fica pretoze je tam vela ludi z nizsich socialnych pomerov, ludia su menej vzdelani a obyvatelstvo na dedinach je prestarnute

Dalsia vec preco ludia volia smer je asi to, ze jedinym zdrojom informacii pre nich je vecerne spravodajstvo STV, co je hrozny manipulovany odopad podla mna (markiza a joj na tom niesu ovela lepsie)

PS: este ma napadla jedna vec preco ludia volia fica, a to, ze fico je vynikajuci v tom co robi, to mu nikto nemoze upriet. Demagogiu a populizmus by mohol vyucovat a dokazal si privlastnit vsetky uspechy predchadzajucej vlady, teda euro, ktore sa pripravovalo dlhe roky a on vyhral volby tesne predtym nez sa prijalo(co bolo davno jasne) a on si to mohol pripisat na vlastne triko. Potom ekonomicky rast v prvych dvoch rokoch jeho vlady, za ktory nemoze ani jedine jeho rozhodnutie. Potom to ze vsetku spinu co sa za jeho vlady udiala dokaze zviest na koalicnych partnerov a pod stol zamiest veci. A este to ze jeho utocna politika je neuveritelne uspesna a za vsetko zlo moze pravica alebo novinari ktori mu krivdia. Ako napisal Deutsche Well, fico je taky stredoeuropsky Chavez.

Osobne nepoznam jedineho spoluziaka ktory by volil SMER, mozno je to aj tym ze to je ekonomia.

Bohuzial som musel ostat v Prahe a nejdem volit, kazdopadne zavolam babke a dedkovi nech volit nejdu, tak to vykompenzujem tymto sposobom.

Najlepsia vec pre slovensko co by sa mohla stat, je to aby volby dopadli tak isto ako v Cechach :) I ked oni mali 2 nove pravicove strany a my len jednu.
Naposledy upravil nelz0n dňa 12 Jún 2010 14:33, celkovo upravené 1 krát.

Za tento príspevok od nelz0n poďakovali :
speksSVK
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: Volby 2010

Odoslaťod dzejkej 12 Jún 2010 14:31

TuKE napísal:woe, zase si mal pravdu
ja som doteraz žil v predstave, že fica + (hzds/sns) volia iba ľudia s nižším vzdelaním alebo starší ľudia alebo východniari alebo ľudia zo slabších socialnych pomerov + yegon (čo je nejako zvrhlá výnimka :D )


Ja nie som vychodniar, ale :vyprask: ..
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Volby 2010

Odoslaťod korki 12 Jún 2010 14:35

nelz0n napísal:
TuKE napísal: ja som doteraz žil v predstave, že fica + (hzds/sns) volia iba ľudia s nižším vzdelaním alebo starší ľudia alebo východniari alebo ľudia zo slabších socialnych pomerov + yegon (čo je nejako zvrhlá výnimka :D )
ale čo tu čítam, tak ma to dosť desí, brrrrr, kua, srsť na chrbte sa mi zježila :D


- stary ludia volia fica pretoze zrusil poplatky u lekara a da im prispevok na vianoce
- ludia s nizsim vzdelanim volia fica pretoze maju nizsie vzdelanie, takze ekonomicke argumenty pravice im nehovoria nic (zaroven tito ludia maju nizsie platy, takze vid dalsi bod)
- ludia zo slabsich socialnych pomerov volia fica pretoze si myslia ze pravica bojuje za prava podnikatelov a ludi ktori su na tom lepsie ako oni
- vychodniari volia fica pretoze je tam vela ludi z nizsich socialnych pomerov, ludia su menej vzdelani a obyvatelstvo na dedinach je prestarnute

Dalsia vec preco ludia volia smer je asi to, ze jedinym zdrojom informacii pre nich je vecerne spravodajstvo STV, co je hrozny manipulovany odopad podla mna (markiza a joj na tom niesu ovela lepsie)

Osobne nepoznam jedineho spoluziaka ktory by volil SMER, mozno je to aj tym ze to je ekonomia.

.

Volim lavicu
1. Som mlady clovek
2. S ukončeným stredoškolskym vzdelanim, a nadchadzajucim vysokoskolskym
3. Som z BA
4. Nie som zo ziadnych zlych ekonomickych pomerov

Volim lavicu prave preto, lebo vidim vacsi zmysel v ich politike a hlavne za tie 4 roky som citil urcitu zmenu... Co sa tyka ludi ktory volia napriklad SAS polka z nich nevie preco ich voli. A rad by som dostal odpoved na otazku ked je Fico atd taky zly pre tuto krajinu: Co za tie roky posr*l? A zaroven mozte odpovedat kolko za tych 8 rokov stihla posrat vtedajsia vlada...
korki
 
Príspevky: 205
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 8 krát/3 krát
Karma: -3

Re: Volby 2010

Odoslaťod dzejkej 12 Jún 2010 14:37

Chlpo1989 napísal:a ti ostatni (napr. ako JK) volia Paliho :angel:


Chces povedat, ze nepatrim do kategorie mlady bohaty bratislavsky junak? Uz som sa tesil a isiel hladat tie peniaze .. :(
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!