lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiskoKvo 18 Jún 2010 19:12

hmm ked som sa tak pozeral na ten graf tak ma napadlo ze preco vlastne pouzivame v Hem EV hodnotu na takych malych vzorkach?

hem/pt3 atd pouziva klasicky vypocet z 54 kariet kedy nevie ktore outy boli zive a ktore nie .. pre priklad hem vypocita ze mate 40% ale keby vidime vsetky karty superov tak toto cislo moze byt napr 25% ... a to drasticky meni vyvoj grafu na vzorke napr 5k ruk ... resp jedna/dve ruky mozu celu session posunut do minusu...

to cele by malo zmysel pri vzorke dajme tomu 500k-1m+ ruk ... urcite nie jedna session ..

o cash game neviem nic ale myslim ze by ti dost pomoholo keby ju proste vypnes a sustredis sa na ine dvolezitejsie veci v hre... zbytocne to rozptyluje a nema ten udaj ziadnu preukazatelnu hodnotu v tychto podmienkach...


len taky postreh, inak :gl:

edit: 52kariet sry
Naposledy upravil MiskoKvo dňa 18 Jún 2010 22:21, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jún 2010 19:14

ja sa tym nejak nezaoberam len som chcel demonstrovat ako vyzera ten graf ked prehras par krat za session allin preflop s vyssim parom do nizsieho :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiskoKvo 18 Jún 2010 19:21

aj som si myslel ze tak skuseny hrac to nebude brat do uvahy ... len dost ludi co vidim po forach berie tu ciarku az moc vazne resp pocita $ o ktore ho herna v ten den obrala... co zbytocne ovplyvnuje hru hraca v mnohych smeroch
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 18 Jún 2010 19:38

MiskoKvo napísal:aj som si myslel ze tak skuseny hrac to nebude brat do uvahy ... len dost ludi co vidim po forach berie tu ciarku az moc vazne resp pocita $ o ktore ho herna v ten den obrala... co zbytocne ovplyvnuje hru hraca v mnohych smeroch


Toto je urcite pravda. Ja som uz inde pisal, ze jediny dovod existencie EV je, aby ludia mali co pouzit pri vyplakavani, co im doda pocit nespravodlivosti a mali co zamlcat pri hotrune :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 18 Jún 2010 19:41

MiskoKvo napísal:aj som si myslel ze tak skuseny hrac to nebude brat do uvahy ... len dost ludi co vidim po forach berie tu ciarku az moc vazne resp pocita $ o ktore ho herna v ten den obrala... co zbytocne ovplyvnuje hru hraca v mnohych smeroch


to je sice pravda ze to az moc ovplyvnuje hracov (napriklad mna :) ), ale na druhu stranu keby si bol idealne zmyslajuci pokrista tak ta praveze nezaujima winnings ale EV, lebo ev zodpoveda kvalite tvojich rozhodnuti nie winnings.

To s tymi outami co drzia ini hraci je nezmysel lebo oni drzia/foldli randomne dve karty. (v longrune by to malo byt ok)
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 18 Jún 2010 20:02

Miskokvo , dolezite je co si uz pisal , sustredit sa na hru. Vysledky by ta mali ovplyvnovat co najmenej. Ja sa snazim uz viac ako mesiac nestazovat sa. Uvidim dokedy mi to vydrzi :) .
To je vec co najviac obdivujem na yegonovi ako to sa dokaze preniest cez downswingy a podobne. Normalne ma stym tiltuje aky je v tom dobry ! 8-)

Jednu vec ev nezobrazuje, aj ked som asi 110BI pod ev , mozno som lucker inde. Mozno som omnoho viac krat mal set over set (ja vyssi), mozno som viac krat turnol, riverol set a az nasledne vyhral pot. Mozno som mal viac krat AAvs KK, KK vs QQ ako opacne a podobne. Mozno som niekedy ked som mohol zvolit allin uz na flope , alebo turne floatoval a trafil az tam a vyhral big pot. Toto vsetko Ev nevie zobrazit.

Takze treba drzat hubu a hrat :)

BTW prvy , kto ma uvidi najblizsie plakat o ev, ma odomna 10usd na PS :D
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 18 Jún 2010 20:26

buschle napísal:ma odomna 10usd na PS :D

LOL, pussy, ponúkni aspoň kilo, bojíš sa, že bustneš? :D
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod zetko61 18 Jún 2010 20:28

buschle napísal:... aj ked som asi 110BI pod ev ...

:huh: ja som už pri 16BI downe hľadal spôsob ako sa odpraviť z tohto sveta :D
zetko61
 
Príspevky: 88
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 8 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jún 2010 20:46

buschle napísal: aj ked som asi 110BI pod ev


hidden whine imo

ps account yegon :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 18 Jún 2010 21:23

No mne EV zily netrha, lebo ako si potom dodal, tak nezobrazuje vsetko. Zobrazi Ti jeden maly aspekt, ale rozhodnutia robis na zaklade rangeov a to Ti samozrejme soft nikdy neukaze. Dolezitejsie ako winnings a EV pri hodnoteni hry je vlastny pocit alebo niekto, kto okritizuje (konstruktivne) Tvoju hru. Winnings su fajn pri plateni uctov a EV je uplne nanic :).

A inak ten dodatok o 10 USD na PS bol az po hidden cry-ovani, takze to sa asi nepocita :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!