lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiskoKvo 18 Jún 2010 22:59

dzejkej: jo suhlasim...pri pokeri na rozdiel od sachu clovek nepracuje s uplnymi informaciami tak to +ev rozhodnutie je niekedy dost problemove...

buschle: ak mas problem s downswingami etc tak si objednaj knihu "poker mindset" a citaj dookola ... pre hracov co vaznejsie pozeraju na poker by to mala byt biblia.. neprehanam ver mi..

edit: radsej som tu celu rozpisanu myslienku zmazal..zbytocne komplikovane a zbytocne sa stym zaoberat ..proste EV co vypocita program bude vzdy ina ako ta realna ked nam niekto "drzi outy" lebo vzdy pracuje s top hodnotou a to ze vsetky karty su v hre... nato aby sme sa dostali k long runu treba z mojich skusenosti 0,5-1m co predstavuju roky .. ked sa pocas 1m ruk lisi vypocet programu co i len o par percent ma to vo vzorke 1m ruk dost velke nasledky...
Naposledy upravil MiskoKvo dňa 18 Jún 2010 23:14, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jún 2010 23:03

tak dnes pre zmenu vsetcia flopovali straight proti mojim dvom parom, pripadne mali AA vs moje AK preflop, asi sa s tym nedalo vela spravit - je dost deprimujuce furt narazat do nuts

musim ale povedat ze som ani nehral nejak dobre, budem sa musiet nad sebou vazne zamysliet

2010-06-18-graph.jpg
2010-06-18-graph.jpg (109.95 ) Zobrazená 4154 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod mareki 23 Jún 2010 16:58

yegon napísal:Bahamy
Ako som uz pisal na Bahamy sme prileteli pomensim vrtulovym lietadlom, ktore tam zjavne chodi ako autobus (kazde 2 hodiny). Imigracne na letisku bolo dost zavalene, tetuska co stala za nami v rade hovorila ze tam uz je 8-my krat ale ze taku haldu ludi este nevidela. No teta, ked v jeden den ma priletiet 3000+ ludi na P****Stars turnaj tak si mozes byt ista ze letisko bude praskat vo svikoch.


Ked si uz spominal, ze je ten svet maly... tak presne v ten cas som tam bol aj so zenou na dovolenke... mozno sme aj na seba narazili a nespoznali sme sa... zacina mi to byt podozrive... :crazy:
mareki
 
Príspevky: 36
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Jún 2010 11:38

mačence rastú ako z vody

P5290087.jpg
P5290087.jpg (157.98 ) Zobrazená 3376 krát


čo sa pokru týka tak posledných pár dní poctivo robím reviews svojich sessions, prechádzam všetky handy s pohybom nad +-7BB. Vôbec sa nečudujem že som break even keď vidím aký som nepozorný a jednak koľko vecí hrám vyslovene zle a po druhé v koľkých spotoch neviem čo robiť. V priemere v 2000 hand session mám okolo 25 situácií kde spravím nejakú chybu alebo si nie som istý ako to mám hrať

plánujem v priebehu budúceho týždňa si spraviť nejaké poctivé zhrnutie na zákalde týchto reviews a spísať konkrétne leaky ktoré som odhalil a spraviť si plán ako sa ich zbaviť

dúfam, že poctivým prístupom sa prepracujem kl tomu že zo mňa bude naozaj winning player
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 30 Jún 2010 11:41

hehe, very nice photo :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 30 Jún 2010 12:44

obrazok si mal nazvat "jednohubka"

imo : tych hand co spravis naozaj chybu je o dost menej imo , vela spotov sa da zahrat roznymi sposobmi , aj ked nevyberies vzdy tu optimalnu neznamena ze je zla, a ked prehras pot tak si hovoris ze kebyze spravis tamto tak je to lepsie a automaticky to priradis k zle zahranym spotom, lenze to si nemohol vediet ako to dopadne a dolezite je ako to bude ziskove/stratove v longrune. Aj Dwan/galfon ked komentuje handy hovori ze je viac "close" tato moznost ako tato pre neho. Skoro vzdy hovori o viacerych moznostiach.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Jún 2010 13:08

to je jasne ale mne sa často stane že sa rozhodujem na základe vecí ktoré by ma nemali ovplyvniť ako naprikla river play stats po 1000 handach, ked vidim ze 3barrelluje 80% tak si poviem že môže bluffovať a potom pozriem pri review ze 3ballil 4 handy z piatich a vzdy mal minimalne TP

alebo zahrám štandardne lebo si nepozriem poznámku na hráča, ktorú keď by som videl zahrám inak

do tých rúk ktoré sú otázne sa mi dostávajú aj handy ktoré som vyhral nielen prehraté i keď tých je tam viac a určite máš pravdu že výsledok ovplyvní môj posudok ale práve preto to postujem, aby som sa na to mohol pozrieť po týždni objektívnejšie s odstupom
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Júl 2010 18:45

posledný týždeň som sa naozaj vážne venoval štúdiu posudzovaniu svojej hry, každú session som prechádzal a postoval a našiel som dosť vecí na ktrých by som chcel zapracovať

najväčšie problémy ktoré mám sú nepozornosť k niektorým vecia ako sú poznámky na hráčov, relevantnosť statov, stacksizes, pozícia fishiek a podobne ale hlavný problém je že jednak nesprávne barrellujem a zároveň nesprávne reagujem na barellovanie od súperov keď často neberiem do úvahy aké karty prídu na turn a river

na základe svojich reviews som si spisal nasledujuce leaky

Nepozornosť
- prispôsobovať veľkosti preflop raisov prítomnosti shortstackov, ktorí veľa pushujú za mnou
- prispôsobovať veľkosti preflop raisov loose hráčom, od ktorých by sa dala získať value väčšími raismi s dobrými rukami a menšími so špekulatívnymi (treba sledovať ak je za nami aj reg, či sa nesnaží túto info exploitovať)
- prispôsobovať range prítomnosti shortstackov, ktorí veľa callujú za mnou (aj ak sú OOP) – hlavne nehrať implied odds ruky bez TP potenciálu ako 67s
- prispôsobovať range prítomnosti loose hráčov majúcich na mňa pozíciu za mnou aby som často nemusel hrať OOP s rukami, ktoré na to nie sú vhodné – 67s,A3o a podobne (platí aj ak budem IP ale súper nefolduje po flope)
- všímať si prítomnosť squeeze happy hráčov za mnou a nedorovnávať so špekulatívnymi rukami keď hrozí 3bet
- využívať poznámky o hráčoch, ktoré mám zapísané
- sledovať či staty majú výpovednú hodnotu – dostatočnú vzorku

Postflop hra proti loose/fishy hráčom:
- Dávať väčší kredit raisom
- valuebety vačšie, bluffy menšie
- betovať so štandardnejším sizingom, keď som commitnutý (kvôli equity) a SPR je okolo 1,5. Radšej rozložiť na 2 barrelly tak, aby druhý bol veľký než dať pot a nechať si nejaké drobné na turn – snažiť sa vyhýbať týmto situáciám preflop sizingom
- barelling – review situácií po session – snažiť sa zlepšovať handreading + notes na hráčov aby som vedel lepšie určiť ich range na turne a riveri

Postflop hra proti regularom:
- Zaradiť do hry c/r flop so silnými handami ako pf raiser na nízkych a stredných drawy boardoch OOP, hlavne proti ľuďom, ktorí si check vysvetlia ako vzdanie sa a autostabnú flop (notes)
- Betovať veľa (sizing – skoro pot) na turne for value ak pf raiser na flope checkne behind a naznačí mi tým, že má niečo ako 2nd pair a pot controlluje s cieľom callnuť turn, potom betovať málo na riveri aby tiež dorovnal
- Pri calldownoch lepšie sledovať barrellovacie karty a posúdiť či turn a river zvyšujú alebo znižujú šancu že súper barrelluje a podľa toho sa zariadiť + písať poznámky ak uvidím showdown ktorý ma prekvapí (nebude sa zhodovať s mojím odhadom)
- Dať si pozor a nestackovať sa s TP keď mi súper použitím neštandardnej lajny ako cbet flop-c/r turn naznačuje, že má silnú handu
- Lepšie valuebetovať turn a river – hlavne keď prídu flush karty alebo overcards k môjmu páru – častejšie používať bet/fold miesto check-u

Technické záležitosti:
- Príliš často foldujem na 3bety 74% potrebujem to dostat tak okolo 60-65%
- Nemám spočítane ziskové range proti shortstackom – myslím že moja default stackoff range AJ+/77+ je proti niektorým z nich príliš tight
- Priliš vysoký cbet na BB 77% kupodivu aj najvyššia účinnosť 51%



Toto sú teda veci na ktorých chcem pracovať v najbližšej dobe, samozrejme budem ďalej reviewovať svoje sessions a sledovať svoj pokrok
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Júl 2010 09:52

vcera som hral session, vsetko islo dobre, triafal som handy ale vsimol som si ze niekolko krat sa mi stalo ze som kvoli dobrej ruke na jednom stole stratil koncentraciu na ostatnych a stali sa mi veci ako call KJo na CO proti UTG TAG raisu a potom som sa len na flope pozeral ze ako som sa tam dostal :) trvalo mi asi 15 minut kym som sa skonsolidoval. Cast problemu urcite bude aj 3 dnova prestavka od pokru ale ak si spominam spravne tak sa mi to stava castejsie.

Skusim do buducnosti robit session review z predchadzajuceho dna tesne pred zaciatkom hrania aby som sa naladil na spravnu vlnu, uvidime ako to prospeje mojej koncentracii

nieco podobne som cital v prispevkoch od sun_cz, ze prvu session pocas dna hra najprv nejaky nizsi limit aby si nastartoval pokrove rozmyslanie
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod lolofon 04 Júl 2010 10:05

yegon napísal:Skusim do buducnosti robit session review z predchadzajuceho dna tesne pred zaciatkom hrania aby som sa naladil na spravnu vlnu, uvidime ako to prospeje mojej koncentracii

nieco podobne som cital v prispevkoch od sun_cz, ze prvu session pocas dna hra najprv nejaky nizsi limit aby si nastartoval pokrove rozmyslanie

Ja som planoval robit session reviews pred zaciatkom novej uz davnejsie, ale potom som uz nejako na to zabudol. IMO to staci, netreba stracat drahy cas na nizsich limitoch...

Btw sa mi velmi paci, ake to mas namakane a premyslene, GL, nech Ti to fakt pomoze... Inak kolko hravas stolov momentalne?
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!