lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Matej Zavacky 12 Okt 2010 23:07

-no tak tebe tie kvaldy nenormalne idu :gl: ... ale klopem na drevo nech to takto pokracuje, plus aj nazivo aby si uz nieco velke strelil. Inak kedy sa to kona? ja idem na ParadisePokerTour do Londyna 20. novembra. Nebude sa nam to prekryvat?
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 12 Okt 2010 23:26

4-7.12. - ak sa tam zdrzis par tyzdnov dovolenkovat tak sa stretneme :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 13 Okt 2010 11:04

:good:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod DevilMayCry 13 Okt 2010 13:14

my hero :poklona:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 16 Okt 2010 23:35

Rozhodol som sa pred nejakym casom ze sa zatvrzele pustim do hrania a studovania. Rad by som sa do konca roka co najviac zlepsil aby som mohol zacat pokukovat po vyssich limitoch. Zo ziveho pokru ma uz caka len EMOP Malta a U***et Open v Londyne takze by som mal mat dost casu na grind.

Testoval som sa a pri plnom nasadeni som schopny odohrat 3k ruk za den pri 4 tablingu. Okrem hrania studujem videa a kupil som si licenciu na cardrunnersEV (byvaly stoxEV) na ktorom si chcem robit simulacie najcastejsich situacii. Ak dospejem k niecomu rozumnemu budem ich postovat

Okrem coachingu s Improvom v ktorom budem pokracovat (v stredu mam dalsiu session - predpokladam tak 1 mesacne s nim zvladnem lebo ma nabity program) som si zakupil aj coaching balik od TheLastNaila, ktoreho poznate aj z tohto fora. Zatial som mal niekolko sessions a musim povedat ze super - verim ze ma to konecne nakopne k svetlejsim zajtrajskom. LastNail mi vypichol niekolko najdolezitejsich nedostatkov v mojej hre na ktorych teraz pracujem - hlavne sa snazim zvysit agresivitu pred flopom a zaroven sa naucit lepsie volit handy pre agresivne akcie. Po flope sa snazim obmedzit calldowny ked narazim na problem a nahradit ich nepasivnymi liniami.

V poslednych par dnoch sa mi celkom darilo ale pripisujem to skor tym 50tim trafenym setom nez nejakemu radikalnemu skvalitneniu mojej hry :) kazdopadne verim ze sa hybem spravnym smerom a nepotrva dlho kym budem crushovat vsetko na dohlad. Mam pocit ze sa mi postupne zacina rozjasnovat v hlave.

Budem sa snazit podrobnejsie zaznamenavat svoj progres v blogu a postovat aj nejake veci ktore ma posunuli dalej.

Jedna z nich je nahliadanie na poker z trosku ineho uhla, nie je to nic svetoborne ale pristihol som sa ze napriklad v situacii ked dorovnam so 77 na BB proti BTN open raisu a flop pride K24r rozmyslam takto:

"mozem dorovnat jeden bet alebo 2? sakra dufam ze betne len raz. Tu bude asi problem dostat sa na showdown. Urcite ma bude chciet vybluffovat...."

s tym je casto spojena automaticka hra (checkujem lebo sa to tak zvykne), snazim sa tento myslienkovy proces nahradit niecim takymto

"Super je regular a casto cbetuje, na takomto boarde urcite cbetne vsetky missnute handy. Ak by som betol je mozne ze dorovna s nejakym Ahigh alebo jeho calling range obsahuje ovela menej horsich ruk nez jeho betting range. Check/callom ziskam z mojej ruky maximalnu value."

v podstate ide o to prejst z porazeneckeho principu "aj tak ma nepusti na showdown" na konstruktivny pristup "ako získat co najviac value"

no a na zaver este jedna handa pre ilustraciu valuebettingu proti regularovi:

Prima Network $200.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 985983
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Mertes (MP): $259.50
D_Pain1 (CO): $318.07
Matt362 (BTN): $52.00
kikiAA (SB): $151.53
Hero (BB): $281.10
maffiosa (UTG): $288.45

Pre Flop: ($3.00) Hero is BB with 9 :spade: 9 :diamond:
2 folds, D_Pain1 raises to $6, 2 folds, Hero calls $4

Flop: ($13.00) 7 :club: 6 :club: J :heart: (2 players)
Hero checks, D_Pain1 checks

Turn: ($13.00) 2 :club: (2 players)
Hero bets $8.00, D_Pain1 calls $8
Super hra 22/18, cbet 74% - jeho check back na flope znamena ze nema FD, nema SD a nema TP+, skoro vzdy ma 1pair made handu typu 7x/88-TT a pot controlluje flop pretoze sa obava ze by som ho mohol raisnut s horsou handou a on by nerad dorovnaval ked nema TP. Z jeho range ma bije len TT (slabeho Jacka ako J3s by mat nemal lebo jednak by ho asi betoval a po druhe raisuje z CO a nie z BTN kde by taketo klenoty skor mohli byt v jeho range) - tym padom betujem for value - vludila sa chybycka - mal som betovat viac lebo na turne ocakavam skoro vzdy call, inak by od neho pot control na flope nedaval zmysel, viac by sa mi teda pacilo betnut 10-11 (teda nechal som tu na stole 3EUR + dalsich mozno 5-6 eur o ktore som mohol betovat viac na riveri)

River: ($29.00) Q :heart: (2 players)
Hero bets $17.00, D_Pain1 calls $17
Tu by mozno niekto checkoval lebo ma len treti par, dolezite ale je ze vieme co ma super - handu horsiu nez my - jedine ze by mal TT alebo Q7 a trafil 2pair, Dolezita je relativna sila nasej handy a nie to ze je to treti par - proti jeho range sme stale vpredu a turn sme mohli betovat s any2 cards takze nie je vylucene ze super nas dorovna ak vyhodnoti ze Q na riveri vyuzivame ako scarecard a chceme ho prinutit foldnut.

Co sa tyka betsizingu tak tu mozeme narazit na 2 typy superov
1. dorovna skor maly bet lebo ho to vela nestoji
2. dorovna skor velky bet lebo maly bet mu bude pripadat ako thin valuebet - teda bude ocakavat ze mozeme mat nieco ako JT. Na druhej strane ak betneme vela (27) tak si povie ze tak by sme nikdy nevaluebetovali JT ale iba KQ+ a teda ze nasa range je polarizovana - to znamena ze neobsahuje stretne silne ruky ale len naozaj silne handy a bluffy a tym padom nasa range je nebalancovana - obsahuje ovela viac bluffov nez value hand a mozu si dovolit nas dorovnat.

Ja vacsinu ludi hadzem do prvej kategorie, jednak preto ze nemam s nikym natolko bohatu historiu ze by som mal overene ze reaguju podobne ako villain typu 2 a tiez preto lebo celkovo sa stretavam s malo hracmi rozmyslajucimi nejak hlbsie a schopnymi a ochotnymi sa riadit takymito readmi.

Tu som teda tiez volil mensi bet.


Final Pot: $63.00
D_Pain1 mucks 7 :spade: 8 :spade:
Hero shows 9 :spade: 9 :diamond:
Hero wins $60.00
(Rake: $3.00)

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 4:
lolofon, Mayday, trikoza, tucniak
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod zavinac 17 Okt 2010 00:55

yegon: A co tak v situacii

"...ked dorovnam so 77 na BB proti BTN open raisu a flop pride K24r... "

nedorovnavat, ale to rovno re-raisnut pf a vyuzit pripadnu moznost nehrat ako hrat OOP a spoliehat sa na zlozite uvahy pripadne set? :)
zavinac
 
Príspevky: 71
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 0 krát/9 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tucniak 17 Okt 2010 05:10

zavinac napísal:yegon: A co tak v situacii

"...ked dorovnam so 77 na BB proti BTN open raisu a flop pride K24r... "

nedorovnavat, ale to rovno re-raisnut pf a vyuzit pripadnu moznost nehrat ako hrat OOP a spoliehat sa na zlozite uvahy pripadne set? :)


zavisi na history a ranges, ak z blindov 3betujes dost a super si to vsimol a zaradil do svojej hry adjusty, ako jednak otvaranie uzsej range( co si ty nemusis vsimnut), nejake 4bet bluffy a sirsiu reasonable callovaciu range, tak zavriet oci a 3betovat (aby si sa vyhol 'zlozitym uvaham), nemusi byt to prave najstastnjsie.
Preco??

Veci sa maju tak, ze v pokri nemame hladat to najlahsie ako tak schodne riesenie, ale najviac EV+ liniu..vyhybat sa nejakym spotom len preto, ze sme v nich strateni, nasu hru urcite neposunie a rovnako tak sa neposunie ani nasa schopnost zvladat tieto spoty k lepsiemu.

Odpoved: pretoze super nas zacne valcovat, 4bety mu callovat nemozeme a na 5bet bluff este nemusime mat dostatocnu dynamiku, pri calloch mame problem s tym, aka range nas calluje(kedze my sme wide a on calluje wide, stale nas zrejme poraza nieco ako 9Ts+ :) ) -ak cakas ze zacne callovat 56s apod, tak potom okej, ale to uz mu asi musis vazne liezt na nervy a ta handa je bez inciativy v 3bet pote (aka shovnem mu skoro any flop cez cbet) dost thrash a mnoho hracov ju radsej 4betne/foldne:)
preto toto riesenie nepovazujem za the best, treba to vidiet v sirsich suvislostiach a prisposobovat sa jednotlivym superom... :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 17 Okt 2010 08:09

yegon napísal:to znamena ze neobsahuje stretne silne ruky ale len naozaj silne handy a bluffy a tym padom nasa range je nebalancovana - obsahuje ovela viac bluffov nez value hand a mozu si dovolit nas dorovnat.


Ak nas betovaci range na riveri je polarizovany, tak preco by mal byt nebalancovany? To predsa nie je ziadne pravidlo :). Ak tam betujes podla svojich slov KQ+, tak by si musel dost uvolnit, aby si mal ovela viac bluffov ako value hand :). Jednoducho sa tam posnazis mat rozumny bluff range a nie si tam nebalancovany.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 17 Okt 2010 08:55

to ze je polarizovany samozrejme neznamena ze musi byt nebalancovany, je mi jasne ze len zo srandy rypes a vies co som chcel povedat ale vysvetlim aj pre ostatnych :) - pri tejto line sa da ocakavat ze ak bluffnem turn budem skoro vzdy bluffovat aj river (lebo skoro vzdy ocakavam call - vid komentar v HH) - teda ruk s ktorymi budem chciet takto bluffovat je rozhodne vela ( hlavne ak na turne betnem aj veci ktore su pure air a nemaju ziadnu draw co teda asi proti neznamemu aj betnem :) ) a ak budem valuebetovat len TP+ tak bluffov bude v mojej range neprimerane vela - teda budem nebalancovany a on bude longterm vyhravat peniaze bluffcatchovanim

na druhej strane ak valuebetnem 99 tak moja valuebetting range je siroka a jeho bluffcatch je zly cize dlhodobo profitujem ja. Aj ked budem pomerne casto bluffovat tak peniaze stratene na neuspesnych bluffoch sa mi vratia takymito valuebetmi a on sa moze aj na mihalnice postavit.

rozumny adjustment od neho by bol cbetovat ten flop v buducnosti a nepotcontrollovat alebo zacat bluffraisovat river, pripadne zacat slowplayovat

ak neocakavam ze na zaklade tohto SD zmeni svoju hru tak adjustment z mojej strany by mohol byt bluffovat v tychto potoch este menej, povedzme len ked mam equity na turne (OESD/FD/GS+overcard a pod.), tym padom opat moja range po tom ako betnem turn aj river bude nebalancovana ale opacnym smerom, bude v nej vela valuebetov a malo bluffov - kedze som ale videl ze super je bluffcatchhappy a neocakavam ze sa to zmeni tak tym maximalne vyuzivam jeho chybu. Tym padom ze som nebalancovany tymto sposobom tak som exploitovatelny a super by to mohol vyuzit tak ze by mi river vzdy foldol - odhalit takuto zmenu vo frekvenciach ale bude pravdepodobne nad jeho sily :) a exploitovanie nadmernym foldovanim je vec ktora este do zivotov NL200 hracov moc nezsiahla :)

co sa tyka 3betu so 77 pf tak to by som nerobil ak neplanujem dostat sa allin preflop, jediny upside 3betu by bol ak by foldol AT/AJ/88/99
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 17 Okt 2010 10:42

K tomu nebalancovaniu - tak ja neviem, aky je tam Tvoj callovaci range, ale ak mas vo valuebetovacom range povedzme 66, 77, (22, JJ?) , KQ, AQ, flushe, tak to znacny pocet valueruk. By ma zaujimalo, co vsetko je tam potom Tvoj bluffovaci range a callujes s tym na BB. Mas tam male pary? Otacas ich na bluff? Stabujes tam s airom turn vzdy? Kolko tam toho airu na BB vlastne mas?

Pri tom valuebetovani s 99 musis dufat, ze nemal coaching s improvom (to je snad dostatocne pravdepodobne :-D ) a nesnazi sa nejak experimentovat so svojim range a checkovat behind veci ako J9s alebo JT, aby mal aj nejake value ruky v delayed 2barrelovacom range (okrem TT) a celkovo bol jeho "check back" range silnejsi, lebo potom mas pruser :).

EDIT: Ale samozrejme sa na to da pozerat aj z ineho pohladu a mozes tam valuebetovat 99 nie preto, ze je to +EV izolovane, ale preto, ze Tvoj styl je stabovat turn a river supervela a preto tam chces valuebetovat ultrathin, aby si si mohol nechat bluffovaci range siroky. Ja osobne by som nestaboval turn az tak wide a valuebetoval zaroven nieco ako Jx s dobrym kickerom a lepsie. Dolezite je, aby to zapadalo do celkoveho "herneho stylu" :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!