lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod josipjs 17 Okt 2010 10:48

yegon napísal:a on sa moze aj na mihalnice postavit.



:D som randomne precital jeden blog ze co to da a ked som si precital tuto metaforu tak som bol hned hooked :D Dufam ze taketo metafory davas pravidelne :D
budem sa snazit citat pravidelne, su tu aj troska zaujimave situacie obcas rozobrate
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 17 Okt 2010 11:07

A este by som Ti rad pogratuloval k StoxEV 8-) . Sa tesim na nejake zaujimave modely a situacie, na ktore sa mozeme spolocne mrknut. Ja som to vyuzil zatial na take 4 vacsie analyzy a urcite by nezaskodilo sa tomu povenovat viac.

josipjs napísal:budem sa snazit citat pravidelne


To sme radi! :D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 17 Okt 2010 22:24

uff no mam za sebou neuspesny experiment :)

kedze mi uz ostava kvalifikovat sa len na EMOP na Malte tak som si povedal ze skusim zmenu a k tymto kvalifikacnym turnajom nebudem pustat dalsie MTTcka ale dam si k tomu 3 stoly cash games

no dopadlo to asi takto
oops.jpg
oops.jpg (57.05 ) Zobrazená 3189 krát


je pravda ze vacsinou slo o coolery ale citil som ze nehram s takym sustredenim ako ked hram ciste len cash alebo ciste len MTT, nevsimal som si niektore veci ktore by som si vsimat mal a celkovo som z toho mal taky nedobry pocit, takze v buducnosti urcite tieto discipliny uz nebudem skusat mixovat

dnes som sa po prvykrat serioznejsie hral s crEV softom a modeloval som situaciu kedy som na BTN a za mnou su dvaja 20BB shortstackeri, ktori proti BTN stealu 3betuju 20% ruk (toto je cislo vychadzajuce z konkretnych shortov proti ktorym hravam), najprv som hladal optimalnu calling range na ich shove a dospel som k niecomu medzi 10-16% budem teda proti nim v buducnosti callovat zhruba A9+/KJ+/44+

dalej ma zaujimalo aka cast mojej opening range sa stava -EV ked mam za sebou 2 takychto drzych superov, kupodivu sa zda ze raisovat 100% ruk je stale +EV :) vid

openrange.jpg
openrange.jpg (107.63 ) Zobrazená 3162 krát


samozrejme rozumna hranica je pod 40% ale to je myslim aj taka bezna opening range na buttone.


Nemam este uplne jasno ako presne interpretovat tie vysledky, budem sa s tym este musiet blizsie zoznamit. Nie je mi jasne ci to EV je priemerne na handu alebo nejak spocitane za celu range a ak je to spocitane ako presne, ci je to vazene vzhladom na meniaci sa pocet ruk v range atd.

Kazdopadne sa zda ze ani dvaja hraci s tak vysokym 3betom (nemylsim ze som sa stretol v praxi s takou situaciou ze by som za sebou mal 2 hracov s 20% 3betom) neznamenaju ze by sme vyslovene museli vyhadzat z nasej range handy, ktore su +EV v pripade ze nas jeden z blindov callne. Teraz hovorim o situacii ked su za nami dvaja uberaggro regovia s plnymi stackmi a 3betuju kazdy 20%. Tym ze tolko 3betuju nemaju sancu pre nas z 89s spravit -EV open vzdy to bude prinajhorsom mikroskopicky -EV teda v podstate na nule. Jedina moznost ako by sa z 89s mohol stat -EV open je ze ju nedokazeme hrat ziskovo IP proti ich callu.

Ked teda kvoli agresivite blindov okresavame nasu opening range mali by sme vyhodit marginalne handy zijuce z pf fold equity ako 64s, 67o, Q4s a podobne ktore pravdepodobne bez tejto fold equity sa prehupnu do -EV ale vsetko pekne by sme mali byt schopni hrat ziskovo aj nadalej

planujem sa s tymto modelom dalej hrat, uvidime co z toho este vylezie
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 17 Okt 2010 22:26

este ku grafu
os x - opening range v %
os y - EV
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 18 Okt 2010 06:36

IMO;
1. na dobreho shortstaka sa neda hrat EV+ OOP,
2. shortstaka IP min3betovat tak ze sa mu z toho hlava zatoci
3. hrat na stoloch 40bb +
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Okt 2010 07:17

buschle napísal:IMO;
1. na dobreho shortstaka sa neda hrat EV+ OOP,
2. shortstaka IP min3betovat tak ze sa mu z toho hlava zatoci
3. hrat na stoloch 40bb +


1. tak dobreho shortstackera na NL200 nenajdes a keby aj tak nehrame proti nemu ale proti zvysku stola a snazime sa proti nemu hrat optimalne teda EV=0. To sa treba tiez naucit, ja som napriklad doteraz tomu velku vahu neprikladal a calloval som prilis tight

2. 3bet foldovat proti 20BB stacku nebude asi moc dobre ale urcite sa najde zopar shortov ktori otvaraju wide aj z UTG+MP a proti tym by sa to teoreticky dalo, vacsine ale ide apeshit az z CO/BTN

3. not available unfortunately
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 18 Okt 2010 10:38

yegon napísal:2. 3bet foldovat proti 20BB stacku nebude asi moc dobre


Ked short minraisuje na BTN, tak mozes kludne min3bet/foldovat ako o zivot :). Ako si ale napisal - urcite nechces 3betovat wide proti EP raisom, kedze tam hraju ako nitky :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Okt 2010 11:02

dzejkej napísal:
yegon napísal:2. 3bet foldovat proti 20BB stacku nebude asi moc dobre


Ked short minraisuje na BTN, tak mozes kludne min3bet/foldovat ako o zivot :). Ako si ale napisal - urcite nechces 3betovat wide proti EP raisom, kedze tam hraju ako nitky :).


to ale budem asi dost tazko v pozicii :) a na minraise su shortovia schopni callnut IP
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 18 Okt 2010 11:44

yegon napísal:to ale budem asi dost tazko v pozicii :) a na minraise su shortovia schopni callnut IP


Aha, som nejak vybral Tvoju vetu a nespojil to s buschleho, ehm :).

Aj ked su schopni callnut, tak myslis, ze to robia dost casto a dobre :)? By stalo za uvahu urobit aj pripadny model shorta, ktory stealuje BTN - aky by mal byt nas 3bet/calling range, 3bet/folding a mozes pripadne namodelovata nejaku shortovu postflop hru a skusit urcit range, s ktorym je najlepsie bojovat proti jeho postflop hre a teda s ktorym sa oplati 3betovat :). Pripadne rovno aj nejaky calling range jeho stealu. Co Ty na to? Sounds like a challenge! :)

Moje obmedzene skusenosti so shortami len ukazali, ze nevedia callovat v pozicii 3bety a cbetuju ako sialeni, ale to asi reprezentativna vzorka nebola :D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Okt 2010 22:33

back to square 1 - again

zaciatok mesiaca vyzeral slubne ale posledne dva dni ma vratili opat na zaciatok. Nevadi vysledky sa dostavia, len na sebe treba stale pracovat. Tieto dni mi ukazali (opat raz) obrovske medzery v psychickom zvladani prehravania - clovek by si povedal ze uz budem zvyknuty ale nie

takze ciel na najblizsich par dni - odosobnit sa od vysledkov, nezaujate a chladnokrevne hodnotit situacie - "master yoda style"

lol.jpg
lol.jpg (64.3 ) Zobrazená 3722 krát


volume je maly ale tento mesiac som vela cestoval a hral som dokopy len 5-6 dni takze v norme

ked sa dobre pozriete na graf tak na konci je uz vidiet zaciatok masivneho upswingu :)

supnem si este vyukove videjko a zajtra pokracujeme
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!