lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TheLastNail 29 Nov 2010 07:11

zase nad tymi nonsd winnings by som sa az tak nevrusoval. urcite je vela na com pracovat, ale na NL200SH najvacsi winner tazko bude mat viac ako ~0 nonsd, kedze fishi a inych typov hracov co notoricky nefoldnu nic aj ked vedia ze prehraju, tak radsej od zlosti callnu a instaquitnu, akoby mali ostat v tom, ze je 1% sance ze su vybluffovani.

Od NL600 by som povedal, ze nonsd krivka moze zacat byt zaujimavejsia. gj @ fold to 3bets ;)
TheLastNail
 
Príspevky: 73
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 5 krát/12 krát
Karma: 3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Nov 2010 07:37

na zachode ( tam mavam inak najlepsie napady :) ) som si uvedomil ze som nejak flakal check/raisovanie flopov s backdoor flushdraws a podobne - to mi zlepsilo naladu lebo sa mam na co tesit :)

damn v tom pokri je tolko veci ze ked sa clovek na jednu sustredi na druhu uplne zabudne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 29 Nov 2010 08:13

typicky priklad si IP mas FD,OESD, TPTK (v spotoch LPs vs blinds, BvB) . ak na 100% raisnes flop a na villainov 3bet to tam zasles v 100% pripadoch tak NoSD ide hore / SD je nizsia ako by bola vpripade keby si ten flop v 100% pripadoch len callol vtedy ide NoSD dole / SD hore.
tym som chcel povedat , ze nieje dolezita cervena krivka ,ale krivka penazi ^^ (zahrat to sposobom , ktorym v longrune z toho vytlciem co najviac penaz i + balance. )

takisto callovanie 3betov asi bude dost nicit cervenu krivku , ale naopak posilovat SD.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Nov 2010 09:47

buschle ale ja sa na nonSD jedujem preto lebo si myslim ze tam prehravam prilis vela a SD vyhrami to nedokazem kompenzovat, moje winnings su dlhodobo na nule a moj graf vyzera ako vidlicka - typicky FGators
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 29 Nov 2010 09:58

yegon napísal:buschle ale ja sa na nonSD jedujem preto lebo si myslim ze tam prehravam prilis vela a SD vyhrami to nedokazem kompenzovat, moje winnings su dlhodobo na nule a moj graf vyzera ako vidlicka - typicky FGators

no ved ale uz si na lieceni u Dr. Naila , tak snad naordinuje spravnu medecinku. ;)
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Nov 2010 16:06

moje 3bet dobrodruzstva:

HAND 1:
toto je imo otazny call pf, normalne by som to foldol ale tak v ramci studia :). Typek hral 19/15 s 3betom 5% overall a 9% vs CO, 7% vs BTN na vzorke cca 500 hands. Po flope to asi inak zahrat nejde, nemal by tam toho barelovat vela, mozno nejaku pickupnutu draw ale fakt ze je tight teda jeho range je silnejsia + turn cbet len 44% naznacuju ze az taky divoch to nie je + aj jeho sizing je velky takze nemusim bluffcatchovat tak casto aby som nebol exploitovatelny. Mal by som tu mat aj handy ako 88-JJ sem tam QQ s ktorymi mozem pokracovat

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $2(BB) Replayer
SB ($269)
BB ($202)
UTG ($211)
UTG+1 ($608)
Hero ($200)
BTN ($491)

Dealt to Hero A :heart: 9 :heart:
fold, fold, Hero raises to $6, fold, fold, BB raises to $20, Hero calls $14

FLOP ($41) 5 :diamond: 3 :club: 9 :spade:
BB bets $26, Hero calls $26

TURN ($93) 5 :diamond: 3 :club: 9 :spade: 8 :club:
BB bets $60, Hero folds

BB wins $90

HAND 2:
Toto je proti hracovi ktory mi robil velmi zle na viacerych stoloch, zacal zostra s 3betom okolo 35% v prvych par orbitoch, potom ale hral dost rozumne po flope. Neviem aka je jeho range a ci obsahuje veci ako 77. Cbetoval 70% ale takyto board asi menej ocakavam vsak ze FD/SD bude betovat, turn by mu nemal pomoct, je pravda ze 9x moze takto hrat, rovnako ako slabu Tx ale velka cast jeho range budu giveupujuce handy a moze sa mi podarit vyfoldovat nizky par alebo AK a pravdepodobne aj Tx ak betnem turn aj river. Ked dorovnal turn tak som predpokladal ze ma nieco ako JTo, nejake flop giveupy ako overcards s jednym diamondom. River je blank, 78 by betoval na flop a ja by som s nim nedorovnal pf takze sa snazim ho vyfoldovat z Tx. Spatne s tym mam niekolko problemov:
1. Nerepujem toho vela (TT/JJ/AdQd) cize neviem ci to Tx vyfoldujem dost casto
2. Je pravdepodobne ze vyfoldujem vacsinu veci ktore bijem a mozno by sa dalo proste dostat do SD a nie bluffovat turn aj river co je dost nakladne – otazka je ked checknem turn ci ten SD dostanem


Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $2(BB) Replayer
SB ($242)
BB ($208)
UTG ($205)
UTG+1 ($229)
Hero ($200)
BTN ($282)

Dealt to Hero Q :heart: A :club:

fold, fold, Hero raises to $6, BTN raises to $18, fold, fold, Hero calls $12

FLOP ($39) 2 :diamond: 9 :heart: T :diamond:
Hero checks, BTN checks

TURN ($39) 2 :diamond: 9 :heart: T :diamond: 9 :diamond:
Hero bets $27, BTN calls $27

RIVER ($93) 2 :diamond: 9 :heart: T :diamond: 9 :diamond: 6 :spade:
Hero bets $78, BTN folds
Hero shows Q:heart: A:club:
Hero wins $90

HAND 3:
To iste v inej farbe a v pozicii :). Super hra 20/15 s 3betom 5%, proti BTN 3betuje 7% na vzorke 6k hands. Moje vnutorne citenie hovori ze toto by mal byt fold pf lebo niekto to 3betuje 7% proti BTN openu ma v podstate neexploituje len ma zhruba 50/50 vyvazenu 3bet range a proti tomu sa branit nebude lahke. Jedna vec ktora ale hovori pre call je ze tento clovek ma cbet range dost silnu ale casto betne jednu street aj s vecami ako TP a potom checkdownuje cize mam predstavu ako hrat po flope, ze ho nemam s FD velmi bluffraisovat ale skor floatovat a zobrat si freecard a pod. Ked checkne flop tak som mohol betovat aj hned ale chcel som sa pozriet na turn ci na mna nechytsa nejaku saskarnu ako c/r s AA/KK s cim som sa u regov par krat stretol. Ked ale checkne aj turn tak zacnem bluffovat aby som vyfoldoval Ahigh s tym ze uz neocakavam ze by mal JJ+, betujem aj river pre pripad ze by mi dorovnal flop s AK/AQ ktore maju gutshot + overs

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $2(BB) Replayer
SB ($354)
BB ($170)
UTG ($207)
CO ($263)
Hero ($259)

Dealt to Hero J :diamond: K :diamond:

fold, fold, Hero raises to $5, SB raises to $19, fold, Hero calls $14

FLOP ($40) 5 :spade: 4 :diamond: 3 :heart:
SB checks, Hero checks

TURN ($40) 5 :spade: 4 :diamond: 3 :heart: 9 :spade:
SB checks, Hero bets $21, SB calls $21

RIVER ($82) 5 :spade: 4 :diamond: 3 :heart: 9 :spade: 8 :diamond:
SB checks, Hero bets $55, SB folds
Hero shows J:diamond: K:diamond:
Hero wins $79

Musim priznat ze v tychto spotoch nemam vobec predstavu ci som aspon v naznakoch to zahral dobre, hlavne preto lebo ludia 3betuju dost malo a maju pomerne silne range. No a proti tomu maniakovi zase mam SD value a bluffujem s nim. Budem sa nad tymmusiet este zamysliet – uvitam pripomienky.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 29 Nov 2010 18:21

yegon napísal:ja som letel v predposlednom leveli nieco po polnoci myslim, w4x este hral a este je nazive so slusnym stackom na poslednych 2 stoloch


Martin, Vlado, snazim sa dopatrat kto to vlastne callol s Q10 moj reraise s AA, ked som vypadol, ale nedari sa - neviete ako sa volal ten hrac ?
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Nov 2010 18:30

to sa asi nedopatras, sudiac podla toho ako hral :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 29 Nov 2010 18:56

yegon napísal:to sa asi nedopatras, sudiac podla toho ako hral :)


haha :D
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TheLastNail 30 Nov 2010 00:48

..edit: nejak som si tie ruky zle pozrel :D
TheLastNail
 
Príspevky: 73
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 5 krát/12 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!