Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod admin 10 Jan 2011 12:54

Diskusia k článku: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s prizpoolom €7,359

Metropola východu privítala minuý týždeň najlepších live turnajových hráčov z východného Slovenska. Pôvodne sa turnaja malo zúčastniť 117 hráčov, no nakoniec sa dostavilo 103 hráčov, pri čom išlo o hráčov, ktorí hrávajú v Poker Clube Monte Carlo, parTclube Michalovce, V.I.P. Poker Clube Kežmarok, Poker Clube Monte Carlo Prešov a Poker Clube Atlantik Humenné. Práve tieto kluby vyzbierali počas roka po 1% z prizpoolu každého turnaja, čo dokopi činilo úctyhodných €7,359. Hráči na začiatku dostali žetóny v hodnote počtu bodov, ktoré nazbierali za bodované umiestnenia v turnajoch, vynásobéných 100. Turnaj sa začal o 18:00 pri blindoch 50-100, čo pri priemernom stacku okolo 50,000 žetónov a 30 minútových leveloch dávalo hráčom obrovský priestor pre hru. Turnaj bol rozdelený do dvoch dní, pri čom prvý deň mal končiť, buď o tretej hodine, alebo vyradením hráča na 28.mieste. Prítomnosť elitných hráčov z východného Slovenska potvrdzovali mená ako: Marek Krupár (4. miesto na Slovak Poker Masters a high-stakes cash game hráč), Miroslav „ČIKO“ Kravec (víťaz koncoročného turnaja v Monte Carle), Richard „Jánošík“ Bomba (víťaz Slovak Poker Masters), Peter „KingAce“ Kvaka (víťaz P****Stars Košice Open) a high-stakes cash game hráči Miroslav „Mirec“ Ivanko, Richard Kapalo a Marián „Fleši“ Flešár. Ako prvý sa spomedzi...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22362
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod trgy 10 Jan 2011 15:08

No k tej poslednej ruke, Erik volal all in bez pozretia kariet a Anton Kovařik dlho uvažoval, či s AK docalluje. Inak great game Herik.
trgy
 
Príspevky: 193
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 21 krát/35 krát
Karma: 2

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod erichoff 10 Jan 2011 19:05

Vdaka trgy.

V tom reporte je trosku viac nepresnosti, teraz, ked som si ho precital, javil som sa sam sebe ako obrovsky gambler :)

1. ruka:
AK vs JJ za 30BB bol all in preflop, tu nie je co riesit - coinflip.

2. ruka:
Stacky:
UTG: Original raisor: cca 150.000
UTG+1: cca. 150.000
BB: Janosik: 80.000
BTN: Ja: 250.000 +

Hra s Janosikom:
4 hraci po 16tis do potu a ideme na flop, pot vo vyske cca. 70.000 aj s ante a nehrajucimi blindami. Flop 934r. Janosik check, original raisor bet 16 tisic (mal som na neho read, ze ak urobi mali cbet a chekne turn, tak ho dokazem vytlacit), UTG+1 fold, som na rade:
- myslim, ze ked som mal takyto read na UTG raisera, mal som tam nasypat cele okamzite, necallovat. Ale nakoniec som dal len call.

Posledny na rade Janosik,hlasi raise na 40k, 24k si nechava behind (?!). UTG fold, som na rade.

V pote cca. 140k. Pocitam, ze Janosik tam tych svojich zvysnych 24k aj tak nasype na turne, takze ratam, ze call ma bude stat 40k a mozem vyhrat pot 140k + 24k. = cca. 160k+. Dostavam pot odds 1:4, co nie je na zahodenie :)

Aka je Janosikova range? Hned mi napadol set alebo 2 pairs, pricom 2 pairs okamzite vylucujem vzhladom na board (jedina moznost je asi iba 34s). Read na Janosika je vsak aj taky, ze toto dokaze urobit s top parom (!), napr. K9,T9, atd... Ak ma nedominuje, tak proti jeho top paru mam 6 outov, co mi dava cca. 24%, na co pot odds stacia. K tomu, preco to Janosik zahral tak, ako to zahral by sa mohol vyjadrit, ja si myslim, ze keby to tam nasypal z prvej, tak pot je jeho na flope.

AK vs JJ za 30BB bol all in preflop, tu nie je co riesit - coinflip.

Potom prisla bublina, uzasna hra, ja 1.2M+ stack, priemer 350k, na mojom stole mal len 1 hrac 600k, mal som nanho poziciu. Vyborna hra :) skoro kazda ruka v raise na 2.5BB, pricom uvodny pot bol v hodnote 3BB (vysoke ante). Cele to chodilo v kolecku: 1. nahromadil som chipy kradnutim, potom sa jeden hrac dostal na short, kedy som jeho all in musel kvoli pot odds musel zaplatit a prehral. Opat som spadol na povodny stack 1.2M. Opakovalo sa to asi 3x, az kym bublina nepraskla a ja som mal 1.6m.

Ruka 3:
SB Ciko: stack max 5-6BB
BB ja: 90BB stack

Ciko posiela all in pred flopom a ja nachadzam A5, povinny call.

Na final table nastupujem s 1.8M, o dve pozicie nalavo mam Marosa s 1.1M, super, ktoreho povazujem za najsilnejsieho vzhladom na stack a sposob hry. Vacsina hracov (vsetci ostatni maju v priemere 10BB)

Ruka 5:
BTN: Mirec - cca. 13-15BB
BB: ja - 80-90BB

Mirec pushuje AQ, nachadzam QQ easy call.

Ruka 6: hned dalsia v poradi
SB: ja Q5o
BB: max cca. 5-6BB

fold az ku mne, povinny push ATC zo SB, BB nachadza Q8s (myslim), 5 tocena, gg

UTG+1: 90k
BTN: 2.4M (45% vsetkych chipov)
SB: Maros - cca. 1M (druhy na chipoch)
BB: cca.350k

blindy (15k,30k,5k) - nie v clanku zmienovanych 40k BB

Ruka 7: rozhodujuca
UTG hlasi all in za cca. 90k, fold az ku mne na BTN, nachadzam AA. :Yahoo!: Ako na to? Za mnou sa vyjadruje Maros, ktory si dokaze vymysliet 3bet na izolovanie supera.... Dalej nerozmyslam a davam call. Maros sa povrti a dava call. A vtedy mi to zaplo :wall: , nech to este callne BB a mam o zabavu postarane. BB rozmysla a ja dufam, ze to tam shipne cele. Nastastie prisla druha najlepsia moznost, folduje. Flop 679r, Maros check, ja bet 200k on insta all in 700k, mne v tej rychlosti nenapada nic, co by ma porazalo, s cim by to robil a insta call. Maros otaca TP + gutshot, AA to ustoja a mam cca. 3/4 vsetkych chipov.

Ruka 8: po vypadnuti Zdena sme v 4
som SB, na BB utra tight hrac (momentalne v chipoch 2) s cca. 12BB, hovirm si ze nebude chciet riskovat bez premiovej handy vypadnutie, este k tomu je i tak v normale tight, jeho 12BB stack musim tlacit all in ATC a bude to $EV+

Fold az ku mne, neotacam ani karty a posielam tam plnu. Pan sa dlho mrvi az zahlasi call :shock: Otacam karty v domneni, ze mam aspon TOP 50% z range, co sa samozrejme potvrdzuje.... :lol2: Ukazujem 42o. Pan ukazuje AKo... Hovorim si, super, 2x som prehral all in, ked som narazil pri kradnuti s mojimi 97s, a 78s do AK, teraz matematika nepusti a tento musim vyhrat. Na flop prichadza 4, na river potvrdzuje 2 a sme v troch. :Yahoo!:

Mam 4.4M, pricom ostatni dvaja maju po 400k, prichadza deal z hladiska :poklona: Druhy a treti nech si rozdelia peniaze a mne nech nechaju 1. miesto. Nic z neho nechcu. Hraci suhlasia a ja si viac nemozem priat :)

Na zaver: v turnaji ma hlavne rozhodujucich chvilach drzali premium handy, ostatok bol poctivo nakradnuty :)

Za tento príspevok od erichoff poďakovali :
haman
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod TomMolivan 10 Jan 2011 19:22

jeho 12BB stack musim tlacit all in ATC a bude to $EV+

Fold az ku mne, neotacam ani karty a posielam tam plnu.


No mne toto príde ako vcelku konina.
Push s any two a push into the dark je tu dosť značný rozdiel, kedže na BB sedí fish, čo o týchto veciach nemá ani poňatia a ty takto značne ovplyvňuješ jeho calling range. AK by pravdepodobne nakoniec dal tak či tak, ale je tam imo viacero hraničných hands, ktoré by ti dal, ak by si to poslal naslepo, ale zahodil, ak by si si karty pozrel a tváril sa, že to čo tam uvidíš nejako ovyplní tvoje rozhodnutie.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod erichoff 10 Jan 2011 20:20

Tom, vdaka za nazor, ale asi som ti dal zle info. Ten all in nebol sprevadzany bojovym pokrikom "som chipleader, posielam ti all in naslepo a ukaz, ci mas dostatocne velke gule na to, aby si mi dal call" ;)

To, ze som to tam pushol bez toho, aby som si pozrel karty som vedel len ja a mozno jeden, dvaja ludia z hladiska, co stali za mnou a sledovali ma. BB o tom nemal ani ponatie, kedze sa pozeral vsade inde, len nie na mna. Az ked som zahlasil all in, prvykrat o mna zavadil pohladom. Preto to bol push ATC.

Som si isty, ze tu je all in EV+, pretoze som ho daval na calling range 99+, AQ+ (ano, mozno este viac tight, kedze tento hrac bol najviac tight z celeho finaloveho stola - poznam ho z viacerych turnajov). Myslim, ze som tu range odhadol sprave uz len z toho dovodu, ze ked zbadal AK, tak rozmyslal hadam asi 1 minutu, ci mi vobec da call. Az po jeho calle som vsetkym oznamil, ze neviem, co za monster to vlastne pod rukami skryvam :Yahoo!:
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod tommyKE 10 Jan 2011 20:46

Gratulujem Erik. Si bombarder :poklona:

Za tento príspevok od tommyKE poďakovali :
KingAce
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: Poker Club Monte Carlo Košice: Koncoročný superturnaj pre s

Odoslaťod erichoff 10 Jan 2011 21:50

Diky Tommy, raz za cas musi aj motyka vystrelit ;)
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!