7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 09 Feb 2011 01:03

Slubil som nejake dojmy z MTTs, tak skusim...

1. Je to fun. Toto je najvacsia zmena, je to neuveritelne kreativne oproti SNGs, stale nove a nove situacie, maly stack, velky stack, early, middle, bubble, FT, rebuye, KO, freezouty, pomale, turba, velka variabilita.

2. Je to psycho. Hram ca 45-50 turnajov za 10h session, v 30 z nich zakonite vypadnem na nejaky suckout alebo sick setup, pricom casto to je sprevadzane nejakou sialenou hrou supera. V 10-15 vypadnem tak ze si ani nepipnem, takze ostava 5 zvysnych kde mam shot, niekedy mensi, niekedy vacsi. Cele dokopy to je psychicky velmi narocne, najma ak sa k tomu pridaju 2-3 chyby ktore mi odpalia dobre shoty. Nejde ani tak o variance ako taku, ale to, ze akokolvek dobre rozohraty turnaj je stale nic ak ho nedotiahnete na FT, ze aj 3-4 fakt deep turnaje vam mozu odist po setupoch za 2-3 min, ze nech robite cokolvek s fish na hotrune nemate sancu...

3. Je brutalne tazke hrat 10h bez chyb. Velmi sa snazim, ale myslim ze som pochopil ze to nikdy nedokazem. Je pri tom uplne jedno kolko mam stolov, vcera som dohraval jeden a odhaluzil som prave ten. Tych ruk je tolko, ze vzdy sa stane ze sa neskoncentrujem, nezvazim vsetky faktory a uz letim...

4. Nie je reg ako reg. Ked som zacinal, zacal som tym, ze som si oznacil vsetkych TLB regov (150) z posledneho YTLB, a defaultne som im tym padom priradil kredit. Kedze oni hraju vsetko to co ja, v zasade na kazdom stole mi niekto z nich sedi. Zistil som ale, ze automaticky im davat kredit ze to vedia je hlupost, ti ludia su schopni neskutocnych veci. Jeden sa mi stackol 150bb deep s KJ na K73 boarde, dalsi nie je schopny foldnut AA na QQ5 boarde 4way pri brutalnej akcii (ale je schopny trafit A na turne ;) ), dalsi reshovne moj 12bb CO push v pomalom $55 blizko bubble s QTs, a uplne to zabil ten co som s nim hral HU v 22c, totalne pasivna ryba. Opat to len potvdrzuje aka je v tom variance, pri niektorych je naozaj nepochopitelne aky museli mat hotrun ze to dotiahli do top 100 v rocnom LB.

5. Bez skusenosti to nejde. Strasne casto spravim zakladnu chybu, lebo nemam s danym spotom skusenosti. Je to velmi roznorode a kym tym clovek nejako neprejde, nema ako dojst na to co ma robit.

6. Volume je klucovy. Toto ide ruka v ruke s tym co pisem vyssie, jeden suckout strieda druhy, uplne najdolezitejsie je mentalne nastavenie. Cele to treba brat ako jednu dlhu session, nevyjde prvych 10 turnajov? Nevadi uz sa otvaraju dalsie. Nevysli ani tie? Nevadi este tu mame nocne turba. Nejak sme vypadli? Nevadi este tu bojujem v 11 rebuy, snad z toho nieco bude. Vypadol som 73. za $133? Nevadi aj zajtra je den. Wax mi je svedkom ze zatial mi to s tymto pristupom nejde, ale slubujem jemu i sam sebe ze urobim vsetko preto aby som sa tak nastavil.

7. Niektore turnaje ani nemusim hrat :D . Toto je skor take usmevne, ale fakt mam pocit ze niektore su akoby zakliate, kym v inych mi to nejak ide. 33e turbo mi slape casto, 11 rebuy ci 22c som bezne deep, ale v DNG je zazrak ak prezijem prvy flip, no a 44 turbo ci 54KO turbo by som asi fakt ani nemal otvarat :(

8. Cele to chodi tak nejak v seriach. Menej je samozrejme tych hotrunovych, ovela castejsie je ze pridu 3-4 minuty ked bud vypadnem z 5 turnajov naraz, alebo na setupoch/allinoch odpalim 2/3 stacku vo vsetkych turnajoch kde nejaky stack mam :( Este horsie je ale to, ked pride serie "post flop ani nahodou", t.j. ked pride 30-40 ruk na vsetkych stoloch dokopy, ked kazdy moj raise je 3betnuty PF, ak nahodou nie tak netrafim ziadny flop, a hlavne, kazdy moj cbet je flatnuty/raisnuty... pri tychto fazach je fakt dolezite nestratit sebavedomie, a nie je to lahke...

9. Najdolezitejsie je najst spravnu dynamiku a balans. Cim viac to hram, tym viac mam pocit ze MTTs ani tak nie su o hladani EV spotov, ako skor o tom pochopit, kedy je dobry spot na EV neutralny, alebo aj negativny gamble, ktory mi z 15-25bb stacku spravi 50-70bb stack, aby som nemusel shortovat a dufat ze vytocim flip ktory mi len zabezpeci dalsie prezitie. Som preto rozhodnuty ovela viac v strednej faze, t.j. ked sa blizi ITM alebo sme uz presli do ITM, zapaja rozne light restealy s QJs type aj pri malej FE, alebo viac squeezovat 33 a pod. pri malej FE, proste dufat ze nech to posle ktorykolvek otoci dve overs a ja to uflipujem a zacnem robit vsetkym zle.

Za tento príspevok od 7castle poďakovali - 5:
fidelko, haman, hegides, mr_kaktus, tomisumi
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod eraserSK 09 Feb 2011 08:12

Tak vsetko je pravda bohuzial - nastastie... ja mam tiez taky turnaj co sa neviem ako v jedinom co hravam pravidelne dostat do ITM a uz ma to velmi hneva :) je to 11 daily 40k pritom je tam kopa slabych hracov. NO nejde to :( ..este dam par shotov a potom si poviem ten uz nie dakujem...
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod DevilMayCry 09 Feb 2011 10:43

s viacerymi bodmi sa da suhlasit a u mna prevazuje hlavne bod 1....pre mna to je neskutocny relax a zabava aj napriek tomu ze ma dokaze nejaka fish uluckovat.... :fish: jo a v neposlednom rade NETILTUJEM ;)

mohol by si este pls napisat kolko priblizne casu ti zozralo tych 650 turnajov, resp. ako mas rozdelene tie session...... ???
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod Matej Zavacky 09 Feb 2011 10:56

7castle napísal:9. Najdolezitejsie je najst spravnu dynamiku a balans. Cim viac to hram, tym viac mam pocit ze MTTs ani tak nie su o hladani EV spotov, ako skor o tom pochopit, kedy je dobry spot na EV neutralny, alebo aj negativny gamble, ktory mi z 15-25bb stacku spravi 50-70bb stack, aby som nemusel shortovat a dufat ze vytocim flip ktory mi len zabezpeci dalsie prezitie. Som preto rozhodnuty ovela viac v strednej faze, t.j. ked sa blizi ITM alebo sme uz presli do ITM, zapaja rozne light restealy s QJs type aj pri malej FE, alebo viac squeezovat 33 a pod. pri malej FE, proste dufat ze nech to posle ktorykolvek otoci dve overs a ja to uflipujem a zacnem robit vsetkym zle.


s tymto poslednym bodom absolutne 100% suhlas. Balans je to najdolezitejsie a prezivat v turnajoch zo zopar BB sa fakt neoplati, ev- spoty sa tym padom casto zbytocne folduju. ev- spot sa meni na ev+ spot hlavne kvoli moznosti vysvihnut sa z nejakeho 18bb stacku na 40BB - hlavne tesne pred itm alebo tesne po bubline
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod ___Mortylen___ 09 Feb 2011 11:06

Pekna uvaha, paci sa mi najma bod 9.
Davam Ti do pozornosti knihu od Arnold-a Snyder-a : Poker Tournament Formula I, II

Zistis, ze Tvoj pocit v bode 9. nie je nic ine ako dokaz existencie Tvojho hrubeho talentu (raw talent), ak si na to teda sam prisiel ;)

EDIT: Matej, great minds think alike! ;)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod fidelko 09 Feb 2011 21:38

Vidim,ze ma viaceri predbehli,ale ten 9.bod je absolutne klucovy.Hovori sa ,ze freeroly kazia hru,ale toto som sa naucil prave vo freeroloch.
fidelko
 
Príspevky: 492
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod APminer 09 Feb 2011 22:05

vsechno krasne, ale kdyz souper callne a vytoci 3outak, tak muzes delat co chces ....
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod riki69 09 Feb 2011 23:14

APminer napísal:vsechno krasne, ale kdyz souper callne a vytoci 3outak, tak muzes delat co chces ....


O tom je bod 6.
Nie si jediny, co dostava suck outy. :)
riki69
 
Príspevky: 137
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 2 krát/2 krát
Karma: 1

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod jonatanko 09 Feb 2011 23:27

ako obycajne si zabudol bod cislo 10. running good against Jonatanko -:))
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod APminer 10 Feb 2011 00:41

riki69 napísal:
APminer napísal:vsechno krasne, ale kdyz souper callne a vytoci 3outak, tak muzes delat co chces ....


O tom je bod 6.
Nie si jediny, co dostava suck outy. :)


jasne, ze je kazdy dostane .... jenze pri mem mnozstvi her to vychazi, ze je to min. 95% ... (at delam co delam :wall: )
(ze 100 turnaju vyslo 5 a to byly kvaldy :lol2: )
= KARMA

"Cele to treba brat ako jednu dlhu session" ..... tak mne trva skoro 5 let - nevadi, jeste mam 18 let do duchodu a mozna to jeste prodlouzi :lol4:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!