Poldiho blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Poldiho blog

Odoslaťod Chlpo1989 18 Feb 2011 21:57

Najs! Som rad, ze sa ti konecne dari :) Nech ti to vydrzi :gl:

poldinhoo napísal:yope prave som to isiel pisat

ten shot som myslel ked budem mat 50BI na NL10, cize asi 25BI na NL20..tych 5BI obetujem..

Imo to je len vec, ktoru vyriesis v hlave. Kludne shotuj aj s 19BI ak sa vies bezproblemov vratit spat. Shot nie je jednosmerka :) Kludne popri hrani NL10 zarad stol NL20. Na LA je to presne to iste, len sa okradas...
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 18 Feb 2011 22:02

suhlasim, je to jedna vec, ktoru som sa naucil ked som pisal jeden clanok a ktoru planujem vyuzivat
ta myslienka, myslim, ze od balugu alebo niekoho ineho z 2+2, ze sa nemusis skatulkovat na jeden limit..
aj teraz mam safe roll NL10 a kombinujem to s nL6, takze nemam problemy schadzat limit.. a za chvilu planujem pripojit mozno 2stoly NL20..uvidim, kazdopadne diky :)
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Poldiho blog

Odoslaťod Chlpo1989 18 Feb 2011 22:06

poldinhoo napísal:suhlasim, je to jedna vec, ktoru som sa naucil ked som pisal jeden clanok a ktoru planujem vyuzivat
ta myslienka, myslim, ze od balugu alebo niekoho ineho z 2+2, ze sa nemusis skatulkovat na jeden limit..
aj teraz mam safe roll NL10 a kombinujem to s nL6, takze nemam problemy schadzat limit.. a za chvilu planujem pripojit mozno 2stoly NL20..uvidim, kazdopadne diky :)

Tiez som s tym mal problem. Hovoril som si, ze "este 5€ a idem skusit shot". Na co? Otvorim 2 stoly NL20, 3 stoly NL10, 1 NL30 a ked nahodou vidim nejaky fajny na NL50, tak ho vymenim za nejaky horsi z nizsich limitov. Naozaj som nechapal preco som to predtym takto nerobil. Nemas strach z vyssich limitov a vies sa tak v podstate kontinualne presuvat limitmi. Uz nebudem hrat 3 stoly NL10 ale vymenim ich za NL20 a k 30-tke este pridam nejake dva z NL50 atd. :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Poldiho blog

Odoslaťod pokpleja 18 Feb 2011 22:13

http://www.pokerportal.info/poker-skola/i ... it-2.-cast

prave tento tvoj clanok ma motivoval skusit shot na NL25, nemal som zrovna safe roll na neho ale vyslo to, v dohladnej dobe by som taketo nieco chcel skusit s NL50 :)

btw ak hrate zmiesane limity, nemate problem s bet sizingom? predsalen treba davat vacsi pozor, na akom stole vlastne som ... ci pouzivate na to table ninju? :)
Obrázok používateľa
pokpleja
 
Príspevky: 213
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 6 krát/12 krát
Karma: 0

Re: Poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 18 Feb 2011 22:15

hlavne si ale sledovat kde mas ktory, aby si si nepomylil NL10 z NL30 a nebral toho fesaka 150bb ako shorta :D
ja
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 18 Feb 2011 22:17

nice poklepja:) ale nezabudaj vediet aj zist nizsie,keby nieco, nie kazdy shot vyjde..

ja si to usporiadavam tak, ze si davam vyssi limit hore na obrazovku a nizsi dole..uz som si za tu chvilu na to celkom aj zvykol..
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Poldiho blog

Odoslaťod Chlpo1989 18 Feb 2011 22:17

pokpleja napísal:btw ak hrate zmiesane limity, nemate problem s bet sizingom? predsalen treba davat vacsi pozor, na akom stole vlastne som ... ci pouzivate na to table ninju? :)

U mna to bol chvilku nezvyk, preto som hraval napr. 4 stoly 50:50 dva limity, ale neskor si v poho zvyknes. Ja si stoly ukladam tak, aby som mal na jednej strane jeden limit (alebo hore) a druhej druhy. Resp. ked hram 3 limity, tak lava strana, stred, prava strana. Treba to spravit tak, aby si sa v tom sam vyznal...
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Poldiho blog

Odoslaťod matiapag 18 Feb 2011 22:29

no su to zaujimave myslienky imo, ale este som s nimi nie uplne stotozneny, mozno neskor to pride :) Totiz aby som takto kombinoval limity, tak by som chcel mat safe BR na kazdy z nich. Co mi ale robi problemy je, ze neviem, co tymto chcete dosiahnut - nahrat profit a prehupnut sa na vyssie limity? Lepsiu table selekciu?
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poldiho blog

Odoslaťod Chlpo1989 18 Feb 2011 22:37

matiapag napísal:no su to zaujimave myslienky imo, ale este som s nimi nie uplne stotozneny, mozno neskor to pride :) Totiz aby som takto kombinoval limity, tak by som chcel mat safe BR na kazdy z nich. Co mi ale robi problemy je, ze neviem, co tymto chcete dosiahnut - nahrat profit a prehupnut sa na vyssie limity? Lepsiu table selekciu?

Tvojim cielom je (teda aspon mojim) zlepsovat sa v hre a samozrejme by bodol nejaky profit. Co znamena safe roll? Ja som sa davnejsie ortodoxne drzal 30 - 35BI systemu. Preco? Asi som sa bal, ze sa mi tie peniaze odkotulaju neviem kam a to len preto, lebo som hral striktne na jednom limite.

Teraz si otvorim stoly na NL20, ak nie su dobre, tak na NL10 sa urco nieco najde. Otvorim 2-3 stoly a popritom tableselektujem NL10 - NL30. Niekedy hram aj NL50, ale samozrejme ak ma chyti down (ako teraz) nerobi mi problem spravit 2k ruk na NL6, aby som nabral znovu trosku sebavedomia a to zle obdobie preckal nizsie.

Co tym chceme?
Ja osobne vacsi profit od rovnako zlych hracov ako nizsie. Kolko krat sa mi stane, ze s nejakym mrzakom sedim na NL10 a sucasne na NL50. Nie som taky moneyscared, ked si napr. odklikam 40k ruk na NL20 a zrazu mam ist na NL30 a 10k ruk sa len hladam, lebo hram o viac. Takto je clovek viac flexibilnejsi, je tu moznost vacsieho profitu od rovnako zlych hracov atd.

Ked sa tym nezivis a nemas problem zliezt o limit alebo 2 nizsie a nahrat stratu z vyssieho limitu, kde ta 2x vybrala fishka, ktoru ty vyberies nasledne 6x posebe... Preco si nespravit Vianoce uz teraz? :D

P.S.: Kua, teraz ako to citam, neviem, ci je to zrozumitelne :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 18 Feb 2011 22:38

ja skor nieco ako plynulejsi prechod na vyssie limity..
pre mna bolo shotovanie doslova nocna mora..vzdy som sa pracne nahral na vyssi limit..potom vyklepany som si vyhradil 4Bi na vyssi a isiel shotovat..a vacsinou to nevyslo, len kvoli tomu, ze som bol pod tlakom, ktory som si sam vytvoril

teraz to robim aj preto, ze ma to bavi..vacsinou hram teraz nL10 ale obcas mam proste mam chut hrat, ale citim ze to nie je 100% ono tak si pustim NL6..a pod.

edit: a inak by som sa podpisal aj pod to chlpove, len ja sa neviem na internete "vymacknut" :D
nice chlpo :good:
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!