7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 28 Feb 2011 05:36

hral som DNG, warmup aj TTcko a vypadok som nemal ziadny, akurat TTcko ked sa spustalo tak mu trvalo asi 10 minut kym ma zaregistrovalo a usadilo ale ostatne turnaje pocas tej doby normalne bezali, som myslel ze to je kvoli tomu ze je tam tolko ludi a ze to je normalne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod eraserSK 28 Feb 2011 09:41

yegon napísal:ja som ziadny vypadok nemal takze mozno nieco vyhadas


Zaujimave, to sa tazko veri, hral si MTT nejake? Lebo minimalne TT vypadlo kazdemu na PG.cz okrem ineho, podla mna boli niektore turnaje (aj DNG napr.) zmrznute nejakych 20-30 min pre vsetkych.

eraserSK napísal:No sng hry vypadok nemali


LOL to preco pises Yegonovi? :D[/quote]

Tak preto ze on vypadok nemal a pritom tisice hracov sedeli asi 40 minut a nesli im turnaje :) Asi ma dake specialne satelitne pripojenie :D
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 28 Feb 2011 11:25

no ver mi ze by som si vsimol ked by mi to 40 minut neslo, hral som od 19:00 do 2:00 vacsinou mi bezalo 5-6 turnajov a fakt nic ine nez dlho trvajuci start TTcka som nepostrehol
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod eraserSK 28 Feb 2011 12:26

No mne refundovali dva turnaje :D

aj 5,5 turbo kde som vyletel 40 miest od ITM AK vs AQ :( asi za ten suckout :D
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 01 Mar 2011 12:32

Februar je za nami, nie je prilis co hodnotit, hral som takmer tolko ako v januari, nevyhral som poriadne nic, na PS som mal 2x tolko deep runov ako minuly mesiac, ale vzdy som skoncil okolo 30... Mensia herna tiez slabota, vsetko co som v januari vytocil smerom na FT teraz skoncilo pred nim a vsetko co som vytocil priamo na FT aby som to vyhral ma teraz vykoplo na 5-6 mieste, takze aj tam som v minuse...

V globale teda rozumny minus (netusim aky mam AVG BI ale tipujem tak okolo $20-25, cize som okolo 100BI dole).

Marec bude taky cudny, de facto nebudem hrat, 11. odchadzam na dva tyzdne do Thajska, predtym musim vybavit kopu veci a su aj MS SR, kde dufam stravim 3 dni (2 urcite), takze online MTT session dam asi presne jednu - v nedelu - a potom ked sa vratim budem hrat od 26/3 az po koniec aprila nonstop...

Co mi najviac vadi je aby som udrzal SN musim dat aj tento mesiac 7500 VPP, a kedze MTTs nebudem mat kedy hrat, tak miesto 2x3h sessions budem musiet dat za najblizsich 10dni 3x plnu 4h SNG session :(

Ale zato sa tesiiiiiim do toho Thajska :P
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2011 00:32

Zajtra (vlastne uz dnes) idem na MSR, prvy zivy poker tento rok, celkom sa tesim, uz len treba verit ze sa nejako nezlevelujem ako obycajne :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod popoBA 03 Mar 2011 01:24

pekne sa obleč budem ta fotit
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2011 01:30

obavam sa ze to mi nepomoze
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2011 12:39

Ako je zname uz live reporting threadu, na MS som vypadol v poslednom 10. leveli, takze v sobotu pojdem ked tak na PP Series, uvidim este.

Turnaja je dost skoda, cely cas som sedel na jedinom stole, ktory bol super soft, bol tam len Peto Jesko na ktoreho som mal poziciu (potom ho odsadili a po par leveloch vratili na tu istu stolicku ;) ), okrem toho tam vzdy prisadili max 1-2 semi solid hracov, zvysok lahko citatelni limp/calleri. Ruky mi aj celkom chodili, bohuzial takmer nikdy nie ked mal nieco aj niekto iny, stack som sice stale navysoval ale nikdy nie poriadne, vzhladom na kvalitu stola je to fakt skoda, ale nelutujem 1 handu.

V tej klucovej ruke s Petom to bolo cele take divne, blindy 0.5/1k, on EP 2.5k, ja za nim 5.8k, on call, KJ9 flop, c/c, turn 2 on 8k ja call, river on 18k ja call. Paradoxne hoci som mal na neho poziciu, tych 3betov bolo vyrazne menej ako by som chcel, nejak som na jeho raisy mal vzdy 28o, co si pamatam tak som snad 1x squeezoval a mozno 3-4x 3betoval (z toho raz ma 4betol a ja som zlozil), cize nejaku maniakalnu historiu sme nemali.

yegon napísal:tak ked nepotrebujes ziadnu fold equity tak je to ok ale z tvojej akcie po flope sudim ze si mal nejake K8o cize mi pride dost odvazne nutit supera aby dorovnal s 95%+ svojej range. 50BB je dostatocne deep na to aby si kludne mohol 3betovat na 2,5x open raise nemusis to silit je to live


S tymto nesuhlasim absolutne, yegon sry ale nerozumiem tej logike ze ho "nutim" dorovnat 95% range, po calle bude OOP s 14k potom a 42k effective stackmi behind, mas pocit ze toto je spot v ktorom by si dorovnaval 95% range proti mne? :shock: Ako uprimne, nie som si isty ci by som ja na jeho mieste mal vobec nejaku calling range...

Ten raise je imo skor velky, ale vzhladom na live faktor ostatnych hracov (nie PJ) imo idealny. Umoznuje mi to balancovat sa proti nemu, umoznuje mi to lacno foldnut pri cold4bete, umoznuje mi to hrat rozumne poty s PJ, a v neposlednom rade mi to umoznuje proti jeho obcasnemu 4betu na 12k shovnut 48k a mat pritom FE.

yegon napísal:akurat sa zbytocne dostavas potom do situacii akej si celil na riveri. Neviem ake si mal Kx ale toto je imo spot kde skoro nikto nebluffuje dostatocne casto na to aby si mohol callnut s niecim horsim nez KQ. Vacsina ruk ktore super ma maju nejaky par a ludia nebluffuju s parmi a uz vobec nie do potcontrollujucich regov.


Toto je sice pravda, ale na druhej strane realisticky tych value ruk co on ma je absolutne minimum, v zasade len QT/J9/KJ/AA/22/44, pricom J9/QT som takmer vylucoval vzhladom na PF akciu, a KJ/22/44 sa mi zdalo dost uzky range na to aby som to foldol... skor vidim problem v inom, ak to stihol poriadne premysliet on (co sa mi vzhladom na pomerne rychle betovanie moc nezdalo), tak je moja ruka dost face up, kedze air cbetnem de facto vzdy, a fakt silnych ruk tam vela nemam (urcite QT) - 2p ruky by som takmer vzdy cbetol (hoci tbh, ked som tu schopny checknut na deception/pot controll KTo myslim ze by som tam z cas na cas checkol aj KJ).

EDIT: Aby bolo jasne, river bol asi skor fold, to beriem bez problemov, ale PF je std (btw napis kolko by si 3betol ty, to mi nie je jasne).
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 13:10

7castle napísal:V tej klucovej ruke s Petom to bolo cele take divne, blindy 0.5/1k, on EP 2.5k, ja za nim 5.8k, on call, KJ9 flop, c/c, turn 2 on 8k ja call, river on 18k ja call. Paradoxne hoci som mal na neho poziciu, tych 3betov bolo vyrazne menej ako by som chcel, nejak som na jeho raisy mal vzdy 28o, co si pamatam tak som snad 1x squeezoval a mozno 3-4x 3betoval (z toho raz ma 4betol a ja som zlozil), cize nejaku maniakalnu historiu sme nemali.

yegon napísal:tak ked nepotrebujes ziadnu fold equity tak je to ok ale z tvojej akcie po flope sudim ze si mal nejake K8o cize mi pride dost odvazne nutit supera aby dorovnal s 95%+ svojej range. 50BB je dostatocne deep na to aby si kludne mohol 3betovat na 2,5x open raise nemusis to silit je to live


S tymto nesuhlasim absolutne, yegon sry ale nerozumiem tej logike ze ho "nutim" dorovnat 95% range, po calle bude OOP s 14k potom a 42k effective stackmi behind, mas pocit ze toto je spot v ktorom by si dorovnaval 95% range proti mne? :shock: Ako uprimne, nie som si isty ci by som ja na jeho mieste mal vobec nejaku calling range...

Ten raise je imo skor velky, ale vzhladom na live faktor ostatnych hracov (nie PJ) imo idealny. Umoznuje mi to balancovat sa proti nemu, umoznuje mi to lacno foldnut pri cold4bete, umoznuje mi to hrat rozumne poty s PJ, a v neposlednom rade mi to umoznuje proti jeho obcasnemu 4betu na 12k shovnut 48k a mat pritom FE.


Nerozumiem z coho vychadzas, budeme to musiet nejak podrobnejsie preskumat tento sizing a zamysliet sa nad tym, je mi jasne ze to ma zmysel ale niekedy mam pocit ze to ludia tlacia absurdne dole v situacich kedy to nie je odovodnene ciste preto lebo je to sexy. Ale tak v skratke co ma napada:

- Z tvojho pohladu ak bluffujes potrebujes aby foldol 55% cize tym ho nutis defendovat minimalne 45% svojej range

- On je v EP – neviem aky loose je ale predpokladam ze J9s je jedna z najhorsich ruk ktore tam bude raisovat

- dostava odds 3,3 ku 1 - potrebuje vyhrat 24% + k tomu nieco navyse lebo je OOP ale aj 78o ma proti akejkolvek rozumnej 3betting range 33% equity takze nic lepsie by nemal foldnut. Rozhodne nemoze foldnut ziadny par/AQ/AJ/KQ asi ani AXs a 89s+

- Ked nefoldne J9s (spodok jeho opening range) tak tvoj 3bet ako bluff nemoze byt dobry

- tvoja range bude superpolarizovana – nepredpopkladam ze by si tu 3betoval a stackol sa s AQ/JJ – cize on ma po flope dobru predstavu o tvojej value range


technicka poznamka, hovoris o balancovani - je ti jasne ze cim mensi raise pouzijes tym menej casto mozes bluffovat?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!