V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 22 Apr 2011 23:37

neviem ramzy ja tam spominam 3bet na urovni 140k a nie call.a ked uz ta druha pasivna varianta tak ten call flop je na 90% check ked da bet tak rr alebo aj suchy fold kludne mu to K uverim mam 620k a usmievam na itm takze neviem o akom vyleteni z mojej strany pises.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod TomMolivan 22 Apr 2011 23:41

tomiG napísal:ale aj jankove postupi sa bezne hravaju.


To môžem iba potvrdiť, vidím ich u 80%+ busto moronov.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod diamondsguru 23 Apr 2011 11:59

...teraz trosku mimo handy ale hodi sa to tu.narazil som na jeden vyrok ked som si pozeral alkacove videa

Bublina je tou fází, v níž poznáte, kdo chce turnaj vyhrát a kdo se chce jen dostat peníze.
- Daniel Negreanu

;)
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 23 Apr 2011 12:14

ramzey, ako vidim rozobral si handu Elkyho presne podla mojho gusta /ja by som vylucil aj JJ :) /. Len ma zaraza, ze u Elkyho v pozicii netrvas v agresii PF /radsej pockas ci nevyjde A..../ a v rozoberanej hande s dost nebezpecnou v danej chvili rukou QQ a mimo poz., predbuble, s hrozbou vypadnutia... hovoris o opaku. ma meter raz 100cm a inokedy len 90cm? :o
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 23 Apr 2011 13:55

to co povedal daniel je pravda ale treba dodat ze kazdy kto sa na peniaze dostane moze ten turnaj vyhrat hrac ktory sa tam nadostane ten turnaj vyhrat nemoze.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod hegides 23 Apr 2011 18:19

tomiG napísal:to co povedal daniel je pravda ale treba dodat ze kazdy kto sa na peniaze dostane moze ten turnaj vyhrat hrac ktory sa tam nadostane ten turnaj vyhrat nemoze.


.to hej, rovnako ako kazdy kto sa dostane do headsupu ten turnaj vyhrat moze, ale kto sa tam nedostane vyhrat nemoze.. paradna logika :ROFL:
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod Ceasears 23 Apr 2011 18:45

hegides napísal:
tomiG napísal:to co povedal daniel je pravda ale treba dodat ze kazdy kto sa na peniaze dostane moze ten turnaj vyhrat hrac ktory sa tam nadostane ten turnaj vyhrat nemoze.


.to hej, rovnako ako kazdy kto sa dostane do headsupu ten turnaj vyhrat moze, ale kto sa tam nedostane vyhrat nemoze.. paradna logika :ROFL:
[/quote]
:bad:
Konecne mu to uz niekto povedal ,resp. napisal ;)
:good:
Obrázok používateľa
Ceasears
 
Príspevky: 323
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 39 krát/52 krát
Karma: -1

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod ramzey 23 Apr 2011 22:41

Jano, neviem, ci by som to nazval zrovna dvojim metrom.
Su to dve rozdielne situacie, dva rozdielne typy hracov a hlavne oponentov.
Verim tomu, ze Elky mal nanho daku history a read. Proste myslim, ze to Elky zahral tak ako to zahral s dovodov, ze keby vyde Axx vie, ze je porazeny a asi foldne, vsetko zalezi od oponenta.

Ale samozrejme som za to, aby sa s KK dalej pokracovalo v agresii preflop.

A co sa QQ handy tyka, tak ratas aj s moznostou, ze flatnes preflop, na flope Kxx chces ch/r, ale super v pozicii checkne behind?
A turn Q, what now?
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 23 Apr 2011 23:57

hegides napísal:
tomiG napísal:to co povedal daniel je pravda ale treba dodat ze kazdy kto sa na peniaze dostane moze ten turnaj vyhrat hrac ktory sa tam nadostane ten turnaj vyhrat nemoze.


.to hej, rovnako ako kazdy kto sa dostane do headsupu ten turnaj vyhrat moze, ale kto sa tam nedostane vyhrat nemoze.. paradna logika :ROFL:

no vsak preto som to tam napisal je to sice uplna pravda ale aj absurdnost rovnako ako to danielovo vyjadrenie...preco ty uz si stretol na turnaji hraca ktory nechce vyhrat?ja este nie :D tak existuje vela takychto pravd napr. bud stale avg a vyhras cely turnaj samozrejme pravda ale tazko realizovatelna.ale aj z ineho sudka keby nebolo stastie vyhram kazdy turnaj takze ty pani uz toho tiez potarali dost vela ale maju na to aj pravo lebo aj vela dokazali. asi ako mi v tejto diskusii myslim ze k tej hande uz bolo zo vsetkych stran popisane asi vsetko tak sa vsetci majte cauko.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 24 Apr 2011 17:37

som tu a so mnou prichadza zakon

Jano tvoje vypocty su zaujimave ale nebudem ich blizsie rozoberat pretoze su nespravne. Beries do uvahu jednu variantu z mnohych moznych kedy mame QQ a pride taky a taky flop a zaoberas sa tym kedy menej prehrame. Samozrejme pred flopom ked nevieme co pride tak nam je to na figu a ci 3betnut alebo nie sa rozhodujeme imo pred flopom. Tvoj vypocet je naznak ako by sa to malo ratat ale musis zobrat do uvahy vsetky eventuality, vsetky mozne flopy + supera a potom porovnat o kolko viac vyhrame ked 3betneme a o kolko viac tym riskujeme a az potom to porovnavat.

To ze vyhrame 3betom proti loose superovi viac je jasne, otazka je ci tym riskujeme tak vela ze by bolo pre nas lepsie obetovat vyssi vynos na ukor nizsieho rizika. Musim povedat ze toto si tvojim vypoctom jednoznacne nepreukazal a teda vystupujes z autoritativneho hladiska - "ja som toho vela vyhral = urcite mam pravdu a vy by ste mi mali verit" co je legitimny postoj vzhladom na tvoje vysledky a obdivujem tvoju sebadoveru, na druhej strane proti tomu aby sme to od teba zobrali ako fakt a zaradili to do svojej hry hovoria ine veci ktore tiez prezentujes ako spravne postupy (ako napr. c/r for information s QQ na K9x flope) o ktorych nám hraci objektivne lepsi nez ty a s objektivne lepsimi vysledkami uz niekolko rokov vtlkaju do hlavy ze je to velka chyba. Cize povedal by som ze nemas taku kredibilitu aby sme od teba zobrali tvrdenie ze takto je to najlepsie ako fakt bez toho ze by to niekto dokazal zmysluplne zdovodnit (co sa zatial nestalo).

takze aby som to nejako zhrnul

1. bubble je dolezita, neviem presne cisla pre tento turnaj ale v typickom MTTcku chipy ktore riskujeme na bubble maju cca 1,3 az 1,6x vyssiu hodnotu nez tie ktore mozeme vyhrat (pre zaujemcov preco odporucam knihu Kill Everyone). Tym padom myslienka ktoru prezentuje Jano a TomiG ze by sme mali hrat opatrnejsie, resp. ked riskujeme malo by to byt v situaciach ktore su velmi vynosne je jednoznacne spravna.


2. nikto sa tu nehada ze call preflop by bol zly - je rozhodne +EV


3. otazka je ci 3bet je o tolko vynosnejsi ze to vyvazi riziko ktore 3betom podstupujeme. Toto ma dva zaujimave momenty

- naozaj podstupujeme 3betom vyssie riziko? Ak super casto foldne automaticky sa tym nase riziko znizuje, ak casto dorovna s rukou ako JT ktora proti nam ma mikroskopicke sance na vyhru opat sa nam riziko znizuje, ak dorovna s AK/AQ opat sa nam riziko znizuje pretoze v 70% netrafi flop a kedze my mame iniciativu - my budeme cbetovat a on musi foldnut. Navyse ak winrate pri 3bete je vyssia tak variance (inym slovom riziko) je nizsia. Celkovo teda by som si nedovolil tvrdit ze 3betom riskujeme viac - super bude podla mna hrat v priemere poctivejsie nez v single raise pote a jeho akcie budu mat vyssiu vypovednu hodnotu

- druhy moment je ci 3bet prinasa vyssi vynos. Toto zavisi od supera, predpokladam ze po x hodinach hrania vieme uz o nom nieco a vieme odhadnut ake vselijake ruky openraisuje a ci dorovna pred flopom s horsim nez QQ. Ak nam foldne AQ/TT tak 3bet nedava zmysel pretoze by sme vlastne bluffovali a na to je skoda pouzit taku peknu ruku ako QQ (podotykam ze toto nema nic spolocne s tym ze by sme si chceli pockat ci na flope nepride A/K a potom to tam natlacit). Ak dorovna so 78s/44 tak nedava zmysel ne3betovat - ak mame s QQ moznost hrat velky pot proti superovi ktory je ochotny vliezt nam tam so slabymi handami v nadeji ze nieco trafi mali by sme ju vzdy vyuzit



zaver: nebudem tu vystupovat autoritativne s tym ze by som jednoznacne tvrdil ze QQ je tu vzdy 3bet. Myslim si ze proti tomuto konkretnemu superovi to tak je ale skutocne nemam vnutornu silu nasimulovat to v nejakom softveri a preukazat ze mam pravdu - hlavne preto lebo je tam tolko premennych vratane postflop hry ze to je velmi tazke. Myslim ze som dal svoje argumenty a nech sa kazdy rozhodne podla seba - nemyslim si ze ked si clovek nie je isty tak by to nemohol hrat callom preflop kedze aj ten je ziskovy. Existuju okolnosti ktore by ma viedli skor ku callu preflop, napriklad ak by super raisoval zo skorsej pozicie alebo by sme boli viac deep povedzme 60+BB pripadne by som o nom nemal info alebo mal informaciu ze je tight.


ad ELKYho handa - obv elky slowplayoval preflop (mal dostatocne silnu handu a aj poziciu) lebo si myslel ze super je polarizovany a 3betuje dobre handy a trash, ktory na 4bet foldne. Rozhodne necakal na to ci pride A na flope lol. Divadielko pred callom superovho allinu je std - kazdy to robi aby mohol v pripade ze super ma AA povedat ze to vedel ale musel to dat :)

ad c/r QQ na K92 flope - je to +EV play ak super takyto flop bude casto cbetovat. Z pohladu dobreho pokru je to totiz +EV s lubovolnymi dvomi kartami. Game theory ale hovori ze na bluffovanie mame pouzit najsilnejsie (z hladiska equity) ruky z tych ktore nemozeme len dorovnat. V tomto pripade teda to co robis je OK ale nie je to najlepsia mozna line. Ak proti sebe postavis hracov z ktorych jeden tu bude check/raisovat QQ a druhy bude s QQ check/callovat a check/rasiovat bude napriklad JTo tak z dlhodobeho hladiska bude strategia toho druheho lepsia a vyhra viac penazi. Toto mi nemusite verit - da sa to overit v clankoch a videach na ktorejkolvek training site :).

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
TomMolivan, tucniak
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!