lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod lacored 25 Jún 2011 09:08

tomiG napísal:ked som cital tu poslednu hand na 6max rano pri ranajkach tak mi normalne zabehlo verim tomu ze to bolo posledne taketo brutalne sako na tomto wsop hlavu hore a ideme dalej zajtra je ten razz to sa celkom tesim myslim ze tam budes jediny svkhrac :D tak uz aj to si zasluzi velke uznanie :poklona:



kde si to cital prosim ta?? postni nejaky link... dik
lacored
 
Príspevky: 175
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 87 krát/43 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 25 Jún 2011 09:52

lacored napísal:
tomiG napísal:ked som cital tu poslednu hand na 6max rano pri ranajkach tak mi normalne zabehlo verim tomu ze to bolo posledne taketo brutalne sako na tomto wsop hlavu hore a ideme dalej zajtra je ten razz to sa celkom tesim myslim ze tam budes jediny svkhrac :D tak uz aj to si zasluzi velke uznanie :poklona:



kde si to cital prosim ta?? postni nejaky link... dik

http://twitter.com/#!/yegon_poker

Za tento príspevok od tomiG poďakovali :
lacored
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod lacored 25 Jún 2011 17:53

tomiG napísal:
lacored napísal:
tomiG napísal:ked som cital tu poslednu hand na 6max rano pri ranajkach tak mi normalne zabehlo verim tomu ze to bolo posledne taketo brutalne sako na tomto wsop hlavu hore a ideme dalej zajtra je ten razz to sa celkom tesim myslim ze tam budes jediny svkhrac :D tak uz aj to si zasluzi velke uznanie :poklona:



kde si to cital prosim ta?? postni nejaky link... dik

http://twitter.com/#!/yegon_poker



dik moc, uplne mi vypadlo ze yegon postuje infos na twitter...
lacored
 
Príspevky: 175
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 87 krát/43 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 25 Jún 2011 19:03

mal som nejake problemy s netom ale podarilo sa mi to znova rozbehat, tu je reportik zo 6maxu

5k NL 6max

Zo zaciatku som mal trosku stiahnutu zadnicu lebo som sedel na stole s Ericom Lindgrenom a Vanessou Rousso, ale dostat v prvom leveli 5x QQ cloveka rozhybe. Aaj ked som s tym moc vody nenamutil, 2x som prehral, 2x vyhral cbetom a iba 1x zobral aspon zopar chipov navyse - tak ma to dostalo o tempa a ukazalo to ako tito ludia vlastne hraju. Eric hral asi 60% ruk vsetko minraisoval aj ked sme boli 150BB deep, po flope bol typicka calling station, zrejme je zvyknuty z high stakes, ze ho ludia bluffuju, tu sa len cudoval, ze ked callne 3 streets s Q7s na Qxxxx boarde tak nie je good. Dalsi jeho signature move bol raise pf, cbet flop, check/fold turn – tak koncila asi polovica ruk, ktore hral.

Vanessa ma velmi sklamala myslel som, ze je borec ale hrala fakt cudne, stale si pocitala stack kolko jej ostane ked doplati river a viedla sem tam reci hodne hviezd v Golden Vegas v Hrone. Je ale pravda ze pred flopom hrala najagresivnejsie na stole, po flope ale ked betovala viac streets, tak bolo skoro jasne, ze nic nema, pretoze silne ruky vzdy minimalne 1 street slowplayovala a stredne silne nevedela valuebetovat na riveri – preflop hrala fakt ako high stakes online cash game hrac ale postflop skor ako zacinajuci NL20 online reg.

Okrem tychto dvoch sme mali na stole jedneho mladeho hraca, ktory sa s nimi poznal a zdalo sa, ze hra lepsie nez oni a jedneho postarsieho zufalca, neskor k nam prisadol mlady talian.

Zo zaciatku som hral tight ale tak po 20 minutach som sa zohrial a hral som zhruba rovnako ako hram online, musim povedat, ze ma to velmi bavilo a nemal som pocit, ze by som bol –EV na tomto stole, scasti aj preto, ze som mal priamu poziciu na zufalca a scasti preto, ze ostatni nerobili problemy. Ak sa bude dat budem zrejme 6max eventy v buducnosti vyhladavat malo to uplne iny spad nez nudne fullringy.

Z takych zaujimavejsich ruk, BvB som si raisol A8s na 300 (50/100 blinds 15k stacky) proti talianovi, ktory sa rozhodol, ze mi bude robit problemy a 3betovat ma. Neraisoval som proti nemu wide BvB ale toto sa mi zdalo prilis silne na fold. On call, flop Q85r cbetujem 400 a on call. Turn 9 checkujem a on checkuje po chvili back, river Q a ja valuebetujem 750 s tretim parom a on calluje a muckuje lol.

Preslo mi zopar 3betov (vsetko for thin value lebo tito ludia fakt nefolduju) a dokonca som bol strojcom jedineho Ericovho foldu na 3bet, ktory sa na nasom stole udial :). Dostal som sa stackom na 22k a prechadzali sme na 100/200 blindy. Tu doslo k „miernemu“ missreadu z mojej strany ked som proti mlademu borcovi, ktory raisol 425 na CO + dostal call od zufalca na SB squeezoval AKo na 1500, dostal som call iba od SB – predpokladal som nieco ako KQ/AJ/AQ/mozno nejake suited connectory (hej vyzeral to byt az taky zufalec) a mid pairy 66-TT. Flop 724r som cbetol 1500 a dostal som minraise na 3000. Normalne by som to foldol ale zrejme som mal frisky minutku a zufalca som uz videl podobne hrat TP cize som predpokladal, ze vacsinou bude mat nieco ako 88/99, takze jednak mam odds na call s tym ze ak trafim tak budem good a ak pride nejaka vysoka karta, ktora ma netrafi mozem ho vyfoldovat. Spatne ked na to pozeram tak aj ked v cash game by som to asi spravil skoro vzdy proti zlemu hracovi, v turnaji je rozumnejsie znizovat variance a foldnut na jeho raise, pripadne vobec necbetovat a pockat si na delay cbet. Kazdopadne turn prisla To a typek betol 2.5k do 6.5k potu co som si vylozil ako ze je priposraty s 88 alebo airom, tak som mu to tam poslal (ostavalo mu asi 9k behind) a on ma snapcallol so setom sedmiciek.

Spadol som teda na 40BB kde som sa drzal nejaky ten level, potom som proti talianovi po mojej lavej ruke 2x 4betoval allin raz s AK a raz JJ obidva razy foldol a ja som si tak stack postupne zvysoval. Tesne pred table breakom som ale prehral 2 poty kde nevysiel cbet, takze na novy stol som odchadzal opat s 8k chipmi na 150/300/25 leveli. Hral som tight lebo som nevedel co kto ako, takze som nejake chipy odblindoval, par krat som reshovoval proti late position openom a udrziaval som sa nad 20BB.

Po lavej ruke som mal chlapika ktory sa zdalo ze raisuje tak 80% ruk, takze prime kandidat na reshovy bohuzial jediny spot proti nemu som mal ked bol UTG, takze som to nemal ako vyuzit, dalsi chlapik sedel po mojej pravej ruke, mlady chalan, ktoreho som videl 3bet/foldovat cize s,om ocakaval, ze bude tiez vhodnym kandidatom. Poslal som mu A2o SB vs BTN hned pri prvej prilezitosti a o 3 ruky neskor ked raisoval UTG som reshovol KK a on spite callol (lol druhy reshove ho rozhodi to co je?) ATo - ja som udrzal a doubleupol na cca 14k. Hned dalsiu ruku som dostal AA, raisujem na 650 a aggro hrac po mojej lavej ruke ma 3betuje na 1250, predpokladal som podla toho ako loose hral predtym, ze nic nema tak som len dorovnal, flop 794mono (clubs) ja mam Ac, checkujem a on checkuje back, turn 9o checkujem lebo stale neverim, ze by nieco mal a on betuje 1200 - ja po chvili call a hned ako diler vylozi river checkujem, aby som repoval nieco poslabsie co chce vidiet showdown. Myslim, ze betovat nema zmysel lebo ten chlapik tam nikdy nic nema imo, bohuzial sa neodhodlal bluffnut a checkol behind s K high, dostavam sa ale na 17k aj nejake drobne.

Dalsi orbit UTG raise na 675, chalan po mojej pravej ruke call a ja na BTN call s 55 za nami este jeden call. Flop 665 s clubovym FD, UTG check, CO bet 1400 ja call, ostatni fold. Turn Kc completuje flush, chlapik betne 3.5k, zvazoval som ci to slowplayovat alebo raisnut – bol to typek co mi dost neveril, ten ktory sa so mnou stackol ked som mal KK. Normalne by to bol pre mna skoro vzdy len call, ale predpokladal som, ze kedze betoval do 3 ludi tak ma minimalne tu 6x a ak aj mal len OESD tak uz z neho nic nedostanem a river nebude bluffovat. Dalsia vec je, ze ak len dorovnam a on nebetne river nebudem schopny dostat sa o allinu lebo bude ostavat vela v stackoch voci potu. Raisovat mi to prislo cudne ale so skripajucimi zubami som to predsa len urobil a dufal, ze nebude schopny foldnut 6x alebo ma flush. Nastastie nesklamal a dorovnal. River Ao a chlapik pushuje zvysok cca 6k do 30k potu ja callujem, on otaca A6 a ja mozem ist odpocivat.
Dnes hram 2.5k RAZZ

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
haman, tomiG
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 26 Jún 2011 13:43

yegon si jediny hrac z celej strednej a vychodnej europy (rusov nepocitam ty su vsade :D ) ktory hral 44event WSOP zo 100mil obyvatelov a xpro poker hracov ktory sa tvaria ako velke hviezdy... uz to je velka odvaha a cest postupit do day 2skoro na avg...velmi pekny vysledok len tak dalej a ukaz im to ze aj u nas je hrac ktory si vie spocitat viac ako dve karty :D
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod w4444x 26 Jún 2011 19:39

pocuj a ked pises ze si carddead v razze tzn ze mas v realne hotrun ci ako :D ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Jún 2011 20:29

2.5k RAZZ

Nejaky velky report z tohto nebudem schopny napisat, je to prilis vela kariet na to aby som si pamatal ake ruky som hral a aka bola akcia, pokusal som sa aj zapisat si to do mobilu ale ani to nie je take jednoduche :). Bol som inak dost vykukany a trvalo mi hodnu chvilu kym som si zvykol na live variantu tejto hry, hlavne sledovanie a zapamatavanie si upcards a kontrolovanie halabala rozhadzanych boardov hracov na druhom konci stola.

Stol som mal z tych lepsich, ziadna znama tvar, vacsinou dochodcovia i ked v tejto hre zda sa starcekovia celkom mastia a hraju dost aggro, nie ze by sa nejak reraisovalo na 3rd street ale kradne sa zvesela aj zo skorych pozicii. Mal som tam dvoch mladych typkov co hravaju online – ako to uz ale byva odchadzali medzi prvymi.

Neviem ci som nedaval pozor v skole a robim ja chybu ale zdalo sa mi, ze vela ludi drawuje aj ked by nemali, hlavne 4th street nikto nezahadzoval (ani ti lepsi hraci) aj ked videa a knihy hovoria, ze by sa malo. Nebola nudza o callovanie Jxx (a to nehovorim o defendovani bringinu) a dokonca jeden borec mi dorovnal bet s boardom xxJK proti mojmu xx75 – to sa hned tak nevidi.

Hral som dost tight lebo ako som pisal malokedy sa k cloveku prefolduje, ze by mal prilezitost kradnut antes. Prve dva levely sa velmi darilo, ked som kradol tak superom sa zopsul board a nemohli ma calldownovat + som trafil 3 fakt velke handy a dostal zaplatene. Potom prisli 2 hodiny kedy som bol uplne carddead a spadol naspat na starting stack, okolo ktoreho som sa pohyboval az do konca hracieho dna.

Na konci som trafil este jednu silnu handu – ktora ma dostala tam kde som. Bolo to dost komicke, totiz zacinali sme hrat az o 18:00 a toto sa udialo okolo pol tretej v noci ked uz som ledva drzal oci otvorene a tahal to len na vyparoch z redbullu.

Hral som velky pot proti typkovi, ktory vyzeral ako mlady Bill Murray
- squeezoval som 3rd street s A32 proti xx8 a xx7, dorovnal len xx7
- na 4th som betoval A234 proti jeho 73
- 5th betol on 738 a ja som ho raisol s A342T lebo som cakal ze so 7-ckou by na 3rd street proti borcovi s 8 upcard reraisoval a ak by aj nie tak mam 50% equity aj proti jeho moznym silnym handam. On len dorovnal
- 6th som trafil 5-ku teda wheel=nuts ale v prispatosti som si myslel, ze som sparoval, takze ked betol svoje 7386 ja som len dorovnal
- river mi prisla 8, takze som si myslel, ze mam A2358 proti jeho 7386, zvazoval som ci to mozem valuebetovat a asi ano – v tej prispatosti som si neuvedomil, ze ked len dorovnam 6th s 5-kou tak to vyzera, ze som sparoval a tym padom mozem river bluffovat a on ma napriek mojmu silnemu boardu a akcii na 5th street kedy mu hovorim, ze mam super smooth draw bude musiet s 876 dorovnat. Na druhej strane ak ma 2 karty nizsie nez 5 tak ma 76 a je mozne ze ma raisne – mne uz v tom case ostavalo len asi 4k behind a BB bol 1000 cize kazda usetrena tisicka pomoze, na druhej strane 876 nebetne cize prichadzam o value ak checknem – meh musim sa nad tym hlbsie zamysliet – o druhej v noci som fakt nemal sancu prist na nic rozumne :).

Checkol som teda a on vypalil bet, ja som sa krutil ako cervik lebo fakt mi neslo do hlavy preco betuje, na 3rd street som ho putoval na nieco ako 287 alebo 297 ale podla betting action mohol sparovat tak maximalne 8cku na 5th street to by ale stale znamenalo, ze ma minimalne 876 a to predsa nebude betovat, takze musim predpokladat, ze bud nereraisoval 7-ku na 3rd proti xx8 completu, alebo lucky trafil 7-high na riveri.

Fakt som nevedel co robit, uz som sa priklanal k foldu ale typek vyzeral, ze nevie moc kde je sever, tak sa mi do toho fakt nechcelo. Po 3 minutach uvazovania som sa znova pozrel na karty a vidim, ze mam nuts, tak raisujem a cely stol na mna pozera ako na zjavenie, ze po takom dlhom tanku co to ma znamenat. Typek tiez ostal otapeny a po chvili hovori, ze ma nemoze dorovnat s K high a muckuje – fakt netusim ako sa ku K-high dopracovcal s takym boardom.

Dnes teda pokracujeme, snad este nieco potriafam. S 10BB to bude urcite high variance takze stat sa moze vselico.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Matej Zavacky 26 Jún 2011 20:48

lol ale uprimne, rozumie tomu niekto? :D

inak yegon samozrejme gl :gl:
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Palo42 26 Jún 2011 21:02

Matej Zavacky napísal:lol ale uprimne, rozumie tomu niekto? :D

inak yegon samozrejme gl :gl:


Ja ano a drzim palce yegonovi....
Palo42
 
Príspevky: 86
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 6 krát/9 krát
Karma: 1

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 26 Jún 2011 21:06

uprimne mam asi 6,89 vyhru na razz CG to je max na co som si trufol :D a nezaplatil by som ani 50dolcov startovne do ziadneho turnaja :D ...preto sa mi paci ked ma niekto taku odvahu si to ist zahrat za 2,5k na WSOP len tak pre zaujimavost Frank Kassela minulorocny vitaz tohto eventu ma 17 600chipov a taky Erik Seidel 15 300 yegon 12 600 a napriklad Tom Dwan len 5 400 a to nepisem tie svetove mena co su uz out :good:

Za tento príspevok od tomiG poďakovali :
haman
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!