lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tomiG 22 Júl 2011 14:30

ahoj chystas neaky vacsi report?nepostnes ako navnadu neake foto?
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 22 Júl 2011 18:27

no moc velky ten report nebude, o pokri som uz pisal a vo vegas toho z turistickej stranky vela nie je. Vo washingtone to uz bolo lepsie ale tam som bol len 3 dni a mal som so sebou len taky 7 rokov stary vreckovy fotacik. Teraz sa este spamatavam a dobieham vybavovacky co sa mi tu za ten mesiac nepritomnosti nakopili, na buduci tyzden spisem co som videl :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod popoBA 08 Aug 2011 02:27

dlho si neupdatol.pozeram ze mas na stars sick down.wtf?
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Aug 2011 07:24

to bude tym ze neviem hrat poker? :)

chystam sa spisat report z USA ale teraz som sa pustil konecne do hrania a nejak nestiham, ked sa mi zlepsi nalada a budem spokojny so svojou hrou tak zacnem updatovat
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Aug 2011 20:14

cas na studenu sprchu imo ...

po navrate z vegas som nedocenil ucinok, ktory na cloveka moze mat mesacne odlucenie od online pokru, dosledok uplne dreveny v hre ale hlavne tiltujuci - bolo to dost nenapadne, takze som si to nejaky cas neuvedomil ale cim viac som sa nad sebou zamyslal tym viac mi bolo jasne, ze pocity nespravodlivosti a hnevu, ktore pri hra stale zazivam by tam vobec byt nemali a ze zrejme bude treba k tomuto problemu pristupit zodpovedne

vysledky mojho neblaheho snazenia su asi
-2k na CG - hraval som na 3 sajtach a snazil sa tableselectovat
asi -5k az -6k v turnajoch (running like GOD obv) - vacsinou kvalifikacie kde som asi z 20+ kusov netrafil ani steblo

samozrejme som sa snazil robit prilis vela veci naraz co vzhladom k tomu ze nehram dobre a navyse tiltujem rozhodne nepomahalo

takze musim zacat fakt systematicky na sebe pracovat a zavadzam nasledovne zmeny do svojej hry:
    - nehrat naraz MTT a cash - nedokazem sa dobre sustredit na vyrazne rozdiely v hre a bezne bad beaty v turnajoch podporuju moj tilt ktory sa potom prejavi aj na cash stoloch
    - nehrat viac sites naraz - az kym si nedam hlavu do poriadku budem v kazdej session hrat len stoly z rovnakej sajty - pravdepodobne hlavne ladbrokes - na ten soft som uz zvyknuty a odpadava teda potreba viac sa koncentrovat na rozhranie
    - hrat len 3 stoly a miesto 4teho mat otvoreny notepad a poznamenavat si veci ktore ma pocas hry napadnu, ci uz naprikald ake veci si chcem o nejakom hracovi vyhladat po session v HH ktore s nim mam, ktorych hracov si chcem pridat do buddylistu, ake spoty prepocitat, v akej som psychickej pohode a pripadne co vyvolava jej zmeny
    - postovat handy, pripadne rozbory ruk
    - citam knihu mental game of poker od jareda tendlera a vyberiem si z nej nejake veci na ktorych budem stale pracovat

ok dost bolo placu, ill be back :gl:
Naposledy upravil yegon dňa 11 Aug 2011 21:12, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Aug 2011 20:24

dnes uz som hral podla novych zasad a mal som hned lepsi pocit a viac casu sledovat hracov na stole, tato handa bola proti typkovi ktory hral 38/24 velmi aggro postflop a dost nepozicne cize jeho range je siroka ako hrom. 3betujem for value - bol to moj prvy 3bet na tomto stole takze som neocakaval ziadne 4bet bluffy a na 4bet planujem foldnut - tym si zaroven cistim outy pretoze super QQ+/AK 4betne for value cize ked ma dorovna a trafim som golden - a to ze dorovna so sirokou range mozem bezpecne ocakavat

flop sa snazim giveupnut, super nefolduje na cbety, ked checkol back tak mi svitla nadej pretoze predpokladam ze 9x/TT/JJ betne for protection cize pravdepodobne ma nieco ako horsie Ahigh pripadne este horsie s cim si chce overit ci to s tym giveupom myslim vazne alebo vymyslam nejake pesstva

turn mu neverim ani nos medzi ocami, nemyslim si ze by teraz zacal betovat 88 alebo TT, je pravda ze mohol hitnut AJ/KJ ale ked checkne tieto handy behind na flope tak urcite checkne aj kopec ruk ktore J neobsahuju a bude s nimi bluffovat takze si myslim ze dost casto som ahead s tym ze ak betne aj river tak mi to len potvrdi pretoze ak by aj mal TT tak ho na riveri betovat nebude a pravdepodobne checkne aj poslabsie Jx

zaujimave je zamysliet sa nad tym co z jeho pohladu mozem mat ja, lebo tym ako hram repujem vlastne nieco ako 88/6x/9T ale take handy by som v situacii kedy OOP 3betujem jeho UTG raise vobec nemal mat :)

Prima Network $200.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1405094
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $221.05
UTG: $224.42
MP: $200.00
CO: $77.34
BTN: $200.00
Hero (SB): $462.00

Pre Flop: ($3.00) Hero is SB with A :diamond: Q :spade:
UTG raises to $6, 3 folds, Hero raises to $18, 1 fold, UTG calls $12

Flop: ($38.00) 3 :club: 6 :club: 9 :diamond: (2 players)
Hero checks, UTG checks

Turn: ($38.00) J :spade: (2 players)
Hero checks, UTG bets $24.00, Hero calls $24

River: ($86.00) 3 :spade: (2 players)
Hero checks, UTG bets $52.00, Hero calls $52

Final Pot: $190.00
UTG shows K :diamond: T :club:
Hero shows A :diamond: Q :spade:
Hero wins $187.00
(Rake: $3.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 12 Aug 2011 01:49

ja som si pred mesiacom zaviedol este lepsie pravidlo "nehrat turnaje vobec" . :)

Za tento príspevok od buschle poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod magorko 12 Aug 2011 04:16

yegon napísal:dnes uz som hral podla novych zasad a mal som hned lepsi pocit a viac casu sledovat hracov na stole, tato handa bola proti typkovi ktory hral 38/24 velmi aggro postflop a dost nepozicne cize jeho range je siroka ako hrom. 3betujem for value - bol to moj prvy 3bet na tomto stole takze som neocakaval ziadne 4bet bluffy a na 4bet planujem foldnut - tym si zaroven cistim outy pretoze super QQ+/AK 4betne for value cize ked ma dorovna a trafim som golden - a to ze dorovna so sirokou range mozem bezpecne ocakavat

flop sa snazim giveupnut, super nefolduje na cbety, ked checkol back tak mi svitla nadej pretoze predpokladam ze 9x/TT/JJ betne for protection cize pravdepodobne ma nieco ako horsie Ahigh pripadne este horsie s cim si chce overit ci to s tym giveupom myslim vazne alebo vymyslam nejake pesstva

turn mu neverim ani nos medzi ocami, nemyslim si ze by teraz zacal betovat 88 alebo TT, je pravda ze mohol hitnut AJ/KJ ale ked checkne tieto handy behind na flope tak urcite checkne aj kopec ruk ktore J neobsahuju a bude s nimi bluffovat takze si myslim ze dost casto som ahead s tym ze ak betne aj river tak mi to len potvrdi pretoze ak by aj mal TT tak ho na riveri betovat nebude a pravdepodobne checkne aj poslabsie Jx

zaujimave je zamysliet sa nad tym co z jeho pohladu mozem mat ja, lebo tym ako hram repujem vlastne nieco ako 88/6x/9T ale take handy by som v situacii kedy OOP 3betujem jeho UTG raise vobec nemal mat :)

Prima Network $200.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1405094
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $221.05
UTG: $224.42
MP: $200.00
CO: $77.34
BTN: $200.00
Hero (SB): $462.00

Pre Flop: ($3.00) Hero is SB with A :diamond: Q :spade:
UTG raises to $6, 3 folds, Hero raises to $18, 1 fold, UTG calls $12

Flop: ($38.00) 3 :club: 6 :club: 9 :diamond: (2 players)
Hero checks, UTG checks

Turn: ($38.00) J :spade: (2 players)
Hero checks, UTG bets $24.00, Hero calls $24

River: ($86.00) 3 :spade: (2 players)
Hero checks, UTG bets $52.00, Hero calls $52

Final Pot: $190.00
UTG shows K :diamond: T :club:
Hero shows A :diamond: Q :spade:
Hero wins $187.00
(Rake: $3.00)



neni 38/24 aggrofish? aky mal fold to 3b? ci mas nanho len malo ruk? tak ci tak J triafa dost z jeho 3b calling range aj kebyze calluje len "pekne karty" teda JT-AJ ale myslim ze on tu moze betnut akykolvek par na tom turne a putovat ta na AK (co donks radi robia), podla mna je fold na turne best option, pochybujem ze on rozmysla nejak extra nad tvojou range, proste vidi svoje karty, vidi ze si to vzdal na turne a kludne moze betovat "for info" :)
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ferkan 12 Aug 2011 09:18

uff teda mne sa ta henda teda dost nepaci :) ak bol velmi agro tak podla mna uplne kludne a hadam aj povinne vzhladom na svoj image moze betovat turn aj river aj s 9x, TT a urcite s Jx. Ako ked uz callujes turn tak river je call tiez to sa nehadam ale..planujes giveupnut flop a na uplne zlom turne sa rozhodnes ze budes callovat turn aj river... no nevim mozno som mimo ja, holdem uz moc nehravam :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 12 Aug 2011 10:14

prislo mi to na turne podozrive v tom ze ak nebetne svoje 9x/TT ruky na flope tak preco by ich betoval na turne a hlavne na riveri?

samozrejme cele to stoji na tom kolko airu si odbetuje a vyberie zo svojej range na flope a to neviem cize je to cele len take hadanie, ak ale bude cakat s rozumnym mnozstvom bluffov na turn tak mu staci betovat vsetky gutshoty ako bluff mam odds na call a na riveri potom ak betne vsetky svoje TP+ handy tak staci aby betoval polovicu missnutych gutshotov a opat mam odds na call

velke problemy ktore s touto rukou vidim su 2
- su ludia ktori tu budu bluffovat s 44/67s/22 alebo podobnou somarinou a nechtiac vytiahnu zo mna value
- flop je giveupovacej natury a vela ludi na nom betne velku vacsinu svojich bluffov vratane A-high. Toto ale plati hlavne v single raised potoch. V poslednej dobe som si ale vsimol ze regovia velmi radi tieto boardy x/r-uju s overpairmi v 3bet potoch ako pf agresori takze je mozne ze sa uz rozsirilo cakanie s bluffmi na turn

nemam tuto info o superovi a na turne som vlastne vychadzal skor z jeho valuerange a faktu ze neocakavam ze tam bude mat vela value ruk schopnych betnut turn aj river (KJ/AJ/J9 a to je asi vsetko) a tym padom staci aby bluffoval velmi zriedkavo na to aby som mohol calldownovat

po tejto hande uz nejake ready mam a sice ze sa z nejakeho dovodu obava bluffovat hned flop na takychto boardoch v 3b pote - zrejme sa obava ze moja checking range obsahuje aj silne ruky a planuje sa zariadit podla turnu kde si mysli ze silne ruky uz betnem. To sa da vyuzit v buducnosti tak ze budem s bluffmi delay cbetovat a value handy sa nebudem pokusat x/rovat na flope ako pf raiser.

Myslim, ze fakt ze betol turn aj river je standard takze z toho asi vela nevycitam.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!