Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod tomiG 20 Aug 2011 20:00

palo1973 napísal:ja som v pohode,len mi to prislo take ironicke a arogantne,dobre predsa viem ze cg a mtt turnaje tazko porovnavat,na pravidelne porazanie mtt turnajov potrebuje hrac ovela vacsi skill....

edit:co sa clankov tyka,kazdy nech si vyberie to svoje,vox populi....ja osobne uprednostnim analyzu hand od nejakeho nasincovi blizsieho hraca(co sa buyinov tyka),ci uz je to cash game alebo mtt/sng`s

Pali to nemyslis vazne typek napise ze je to 98,5% co poriadne naserie a hlavne od cisto mikrocg hraca a potom yegon napise ze je to dokonca 99,9% o stasti a ty ze som v pohode :crazy: ja sa tiez nechcem vadit a som v pohode :D vsak kto si to chce rozdat z takou hviezdou ;) takze moj poznatok je ze ked sa to niekomu zda len o stasti tak to takym stylom na tu stastenu aj hra...all in all in all in a tak az do konca.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod yegon 20 Aug 2011 20:25

vyhravat dlhodobo peniaze turnajovym pokrom nie je o stasti - ak odohras dost MTTciek tak faktor stastia moze byt pod 1%

vyhrat konkretny jeden turnaj je ciste o stasti - nikto na svete nema sancu na vyhru v 1000 chlapovom turnaji vyssiu nez 1% ( pri 17000+ ucastnikoch je ta sanca fakt mikroskopicka)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod Ceasears 20 Aug 2011 20:43

yegon napísal:ak odohras dost MTTciek tak faktor stastia moze byt pod 1%

Prepac,ze si nedovolim suhlasit,ale ved v MTT si povacsinu casu v situaciach 50/50,max. 60/40 a takychto flipov musis par vyhrat,ved to samozrejme vies,takze myslim,ze by si musel hrat online MTT turnaje 24hodin denne a sedem dni v tyzdni,aby si tu variaciu vedel nejako stlacit....Mozes byt dobry ako chces,ale raz ked sa dostanes do allinu s AK a super ma QQ,tak Tu pomozu len prekrizene prsty ;) ,vies,turnaj sa neda vyhrat bez SD :) ,nechcem rypat,turnajovi poker mam najradsej,(lebo v CG by Ste ma roztrhali jak noviny) :D
Obrázok používateľa
Ceasears
 
Príspevky: 323
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 39 krát/52 krát
Karma: -1

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod tomiG 20 Aug 2011 20:49

ok yegon ja chapem co chces povedat ale ved na drujej strane tejto diskusie je palov 1.post kde jasne spomina hownoreza na co ten ten chalan vybehol hned z fantastickou teoriou ze je to jeho hit a 98,5 stastie... vsak si to pozri neviem ci je to na karmu alebo nie je to kazdeho osobna vec tiez uz mam od pala -5 ale tiez nemam rad ked niekto vychadza z takymito teoriami o konkretnom hracovi...tak ze ja chapem co ho nastvalo.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod tomiG 20 Aug 2011 21:04

Ceasears napísal:
yegon napísal:ak odohras dost MTTciek tak faktor stastia moze byt pod 1%

Prepac,ze si nedovolim suhlasit,ale ved v MTT si povacsinu casu v situaciach 50/50,max. 60/40 a takychto flipov musis par vyhrat,ved to samozrejme vies,takze myslim,ze by si musel hrat online MTT turnaje 24hodin denne a sedem dni v tyzdni,aby si tu variaciu vedel nejako stlacit....Mozes byt dobry ako chces,ale raz ked sa dostanes do allinu s AK a super ma QQ,tak Tu pomozu len prekrizene prsty ;) ,vies,turnaj sa neda vyhrat bez SD :) ,nechcem rypat,turnajovi poker mam najradsej,(lebo v CG by Ste ma roztrhali jak noviny) :D

ale vsak prave to ze si 50-50 alebo 60-40 pri 50-50 je faktor stastia 0% raz vyhras raz prehras neviem osobne som prestal stastie neako vnimat a znervoznovat sa nad ul vedie to len k tiltu atd... pozriem sa na urcite obdobie ja osobne tak raz za tri mesiace a ked som v zelenom tak to vobec neriesim co by bolo keby... som vyhral este ten flip a podobne a aj vsetky tie keci kto je aky zly a dobry hrac a kto ma kolko stastia a podobne hovadiny ja uz delim hracov len podla vysledkou a je mi jedno aj ake Bi hravaju nepodcenujem ani micro hracov hlavne ked maju slusne vysledky...
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod yegon 20 Aug 2011 21:39

tomiG napísal:ok yegon ja chapem co chces povedat ale ved na drujej strane tejto diskusie je palov 1.post kde jasne spomina hownoreza na co ten ten chalan vybehol hned z fantastickou teoriou ze je to jeho hit a 98,5 stastie... vsak si to pozri neviem ci je to na karmu alebo nie je to kazdeho osobna vec tiez uz mam od pala -5 ale tiez nemam rad ked niekto vychadza z takymito teoriami o konkretnom hracovi...tak ze ja chapem co ho nastvalo.


ved ale to je na 98,5% (podla mna ovela viac) stastie :) - to nijako neznevazuje hownorezov skill ktory urcite ma - som si isty ze turnaj hral velmi dobre a vela chyb v nom neurobil ale aj ked nespravis ani jedinu chybu tak ti to vyhru v tom turnaji nezaruci - potrebujes proste nekonecne mnozstvo stastia aby si sa prtetlacil cez tu masu hracov - urcite ho potrebujes menej nez keby si robil koniny kazdu druhu handu ale stale luck to dominantny faktor ktory rozhodne o vitazovi v jednom konkretnom MTT.

ja by som proste tu poznamku nebral nijako tragicky, podla mna to podstatne bolo ze pochvalil clanok a autora a mozno trochu nesikovne vyjadril svoju preferenciu ktor clanky uprednostnuje

nemam rad ked pre hocaku somarinu sa hned zacne bojovat, hlavne ked obom stranam je jasne ze aj ta druha strana ma pravdu a to co povedali sa da zobrat aj inym sposobom ale radsej klapky na oci a podme sa sekat za nasu pravdu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod yegon 20 Aug 2011 21:45

Ceasears napísal:
yegon napísal:ak odohras dost MTTciek tak faktor stastia moze byt pod 1%

Prepac,ze si nedovolim suhlasit,ale ved v MTT si povacsinu casu v situaciach 50/50,max. 60/40 a takychto flipov musis par vyhrat,ved to samozrejme vies,takze myslim,ze by si musel hrat online MTT turnaje 24hodin denne a sedem dni v tyzdni,aby si tu variaciu vedel nejako stlacit....Mozes byt dobry ako chces,ale raz ked sa dostanes do allinu s AK a super ma QQ,tak Tu pomozu len prekrizene prsty ;) ,vies,turnaj sa neda vyhrat bez SD :) ,nechcem rypat,turnajovi poker mam najradsej,(lebo v CG by Ste ma roztrhali jak noviny) :D


nerozumiem celkom co tym chces povedat, peniaze v MTT sa nevyhravaju po malych krocikoch stabilne, prave naopak - trapis sa tyzdne a mesiace, stovky a mozno tisice turnajov, potom pride jedna trefa a si zrazu v pluse. Je to preto lebo vyhry v turnajoch su v top 3 poziciach. Podstatne je ze ked odochras turnajov vela a robis v nich dobre rozhodnutia tak sa to prejavi plusom v banke. Je pravda ze mozes mat nekonecnu smolu, to sa vylucit neda ale v reale je kopec dobrych hracov plusovych na velkych vzorkach turnajov takze nejako to snad funguje. Je tazke prejst zo snahy vyhrat jeden turnaj na snahu robit najlepsie mozne rozhodnutia a nechat vysledky nech sa o seba postaraju same ale vyhrat konkretny turnaj je nemozne takze nic ine nam neostava.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod DevilMayCry 20 Aug 2011 22:37

Ceasears napísal:v MTT si povacsinu casu v situaciach 50/50,max. 60/40

tak toto je tiez dost prehnane. Takymto situaciam sa snazim vyhybat, samozrejme ze niekedy to nejde ale zeby som sa povacsinu casu nachadzal v takychto situaciach je blbost.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod Ceasears 20 Aug 2011 22:59

DevilMayCry napísal:
Ceasears napísal:v MTT si povacsinu casu v situaciach 50/50,max. 60/40

tak toto je tiez dost prehnane. Takymto situaciam sa snazim vyhybat, samozrejme ze niekedy to nejde ale zeby som sa povacsinu casu nachadzal v takychto situaciach je blbost.

Prepacte,zle som sa vyjadril.Myslel som pre flop all in situacie.Pokial sa clovek chce dostat na FT(Top3),tak musi proste vyhrat tych par flipov,myslim,ze bez toho to nejde(dokonca dat nejaky ten suck out).
to yegon: chcel som tym len to povedat :) ,ze si myslim,ze v MTT hra luck dost velku ulohu.Je vela vynikajucich hracov MTT,aj tu jeden na pp.sk ;) ,ktori sa nachadzaju v minuse...a par zlych hracov,ktori nemaju odohratu velku vzorku,ale su v pluse...Inac,yegon,ja s Tebou suhlasim v uplne vsetkom,len som nepochopil ako si myslel to s tym 1%....
Obrázok používateľa
Ceasears
 
Príspevky: 323
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 39 krát/52 krát
Karma: -1

Re: Isildur1 sa vrátil vo veľkom štýle!

Odoslaťod tomiG 20 Aug 2011 23:26

ceaesar co je podla teba vacsia vzorka na mtt turnajoch?
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!