Pokrové talizmany, povery a rituály

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod admin 07 Okt 2011 23:30

Diskusia k článku: Pokrové talizmany, povery a rituály

Ako v každom športe aj v pokri majú hráči rôzne rituály a predmety pre šťastie. Sú to často dosť bizarné a zaujímavé predmety a prezrádzajú o hráčoch ich najtajnejšie obavy a starosti. Určite každý z hráčov aspoň raz v živote zažil pri hre situáciu, ktorú nevedel vysvetliť a zanechala v ňom pocit neistoty. Keď si sadáte k pokrovému stolu, možno ani netušíte, že hráči okolo vás sú obklopení predmetmi, ktorým prikladajú veľkú „magickú“ silu. Prvé čo vidíte sú predmety na zakrytie kariet. Stretol som sa s hráčom, ktorý si prikryl karty malým priesvitným gombíkom a po chvíli hrania začal meniť farbu gombíka, podľa určitého mne doposiaľ utajeného kľúča. Čo mohlo byť za tým? Jediné čo viem je, že pri stole svojim správaním získal nielen rešpekt, ale aj veľký záujem o svoju osobu. Gombík ale nie je to najzaujímavejšie, čo sa dá pri pokrovom stole vidieť. Na tých najväčších pokrových turnajoch sa stoly hemžia predmetmi od výmyslu sveta a hráči sú schopní s nimi predvádzať nejeden bláznivý kúsok. Správny „card protector“ by mal byť neodmysliteľnou súčasťou dobrého a zároveň úspešného pokrového hráča. Originalita je známkou kvality. Nikto by si nepamätal Humberta Brenésa pre jeho hru, nebyť krokodílov a neodmysliteľného víťazného rituálu. Sila talizmanu by nemala byť nikdy podceňovaná. Ja sám som vyskúšal mnoho talizmanov a...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22194
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod dom 08 Okt 2011 00:06

khan je imba, to wsop 2007 mi nehorazne zvysovalo chut sledovat to a bavil som sa :D

small bump : http://www.youtube.com/watch?v=kh49fHFMUTg :)
thats how we doo iiiit :D

Za tento príspevok od dom poďakovali - 3:
AlfaZz, hegides, Hendo999
dom
 
Príspevky: 157
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 10 krát/6 krát
Karma: 1

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod TomMolivan 08 Okt 2011 00:24

Ako by povedal môj obľubený prispievateľ:

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali :
AlfaZz
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod tomiG 08 Okt 2011 09:25

dom napísal:khan je imba, to wsop 2007 mi nehorazne zvysovalo chut sledovat to a bavil som sa :D

small bump : http://www.youtube.com/watch?v=kh49fHFMUTg :)
thats how we doo iiiit :D

no ja som to sledoval tiez som fakt za srandu ale toto povazujem za uplne trapne spravanie dokonca tam mal aj niekolko napomenuti a aj hadok z hracmi ohladom spravania sa...no jedine nacom som sa zasmial bolo ze sa stretli brenes s khanom v all ine :D

Za tento príspevok od tomiG poďakovali :
AlfaZz
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod hegides 08 Okt 2011 10:18

.nobody think its funny, huh? :lol2:

Za tento príspevok od hegides poďakovali :
AlfaZz
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod sudden 08 Okt 2011 13:30

Túto vetu mi povedal môj dobrý kamarát pri jednom s našich mnohých spoločných „kešovkách“.


toto je silno umelecka veta :D

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
AlfaZz
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod WhiteAnt 08 Okt 2011 13:44

"Nikto by si nepamätal Humberta Brenésa pre jeho hru, nebyť krokodílov a neodmysliteľného víťazného rituálu."
:lol2: Prosim ta toto mas odkial, Humberto a ze vraj "krokodil", ked mu to poviem tak padne zo stolicky
ved ma nick SHARK, lebo furt ma zo sebou svojich zralokov. mozes si to pozriet http://www.youtube.com/watch?v=BD8ptXDD7zM

Za tento príspevok od WhiteAnt poďakovali :
AlfaZz
WhiteAnt
 
Príspevky: 15
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Pokrové talizmany, povery a rituály

Odoslaťod AlfaZz 08 Okt 2011 14:01

:shock: omg fakt ... chybicka sa hold vlúdila ... jasné, že nie krokodíl, ale žralok - ... a umelecká veta : Túto vetu mi povedal môj dobrý kamarát pri jednom s našich mnohých spoločných „kešovkách“. - :ROFL: pekný blábol ... ale tak snaď ste to pochopili . ALE PODSTATA ČLÁNKU JE NIEKDE INDE : AJ KEĎ VIDÍM, ŽE SA DOBRE BAVÍTE (ČO JE FAJN) , MOHLI BY STE SA VYJADRIť AJ K TÉME .
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!