Volby 2010

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 25 Okt 2011 12:19

Horsey7 napísal:jediny problem by som videl, keby som na uzemi SR prisiel na urad/do obchodu a nerozumeli by mi..to by ma asi trochu nastvalo


no jo to je jasne ale zase ocakava niekto napriklad od toho bugara ze len preto ze je madar tak sa bude snazit presadit zakon ktory by zrusil povinnost uradnikov na uradoch vediet sa dohovorit po slovensky? to snad iba slotu by napadlo :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 25 Okt 2011 12:23

Ceasears napísal:
yegon napísal:stale v tom nevidim problem

na juhu slovenska su v niektorych mestach madari vacsina nie? tak nech si hovoria na uradoch po madarsky

ved sme vsetcia ludia - statna prislusnost/narodnost su masivne overrated imo

Hmm,ale ta mensina su slovaci na Slovensku,nie? a teraz ako oni sa maju prisposobovat ? ,davat svoje deti do madarskych skol,kedze do takych skol sa davaju vacsie peniaze,kedze vo vlade bol kedysi csaky,bugar a podobni? ,alebo si nieco vybavujes na urade a vsetci okolo Teba rozpravaju madarsky a Ty im teda vobec nerozumies,aj policajti...Ako su to dost neprijemne veci....[quote]

no mne zakladna logika hovori ze ked je v dedine 1000 madarov a jeden slovak tak nema zmysel robit tam slovensku skolu

napriek tomu si myslim ze je velmi pravdepodobne ze v sucasnosti v kazdej takej dedine slovenska skola je a pochybujem ze madarski politici bu sa snazili presadit aby sa zrusila

tiez si nemyslim ze by slovenskym detom ublizilo keby sa naucili po madarsky
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod Chlpo1989 25 Okt 2011 12:27

Ono je to dost narocna otazka a ten co nezil v takom prostredi isty cas, tak nepochopi, resp. nevie co to vsetko obnasa. Je to dost neprijemne ked clovek vojde do obchodu/posty... a hned nanho Igen tešik (ci ako to je) a lamavou slovencinou sa slecna za pokladnou snazi pochopit, co vlastne chcete.
Takisto nieco vybavujete na urade, pani za okienkom vam povie, nech 10min. cakate a zatial hrkuta s kolegynou po madarsky a neviete, ci sa vam vec vybavuje, alebo len klebetia/neohovaraju vas a pod.
A dalsia vec ktora aj mne osobne vadila bola "madarcina". Nie ta original v madarsku (co mi nevadi) ale ta slovenska hnusna afektovana tahava madarcina, ktora sa naozaj neda pocuvat viac ako 5 min a clovek radsej opusta spolocne priestory. Ale to je uz asi uplne o niecom inom :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Volby 2010

Odoslaťod tomiG 25 Okt 2011 15:39

Ceasears napísal:
tomiG napísal:ja osobne volim belu bugara

:shock: ako ja tomuto nerozumiem ako Slovak moze volit madara,vysvetlis mi to prosim Ta? ,ako ja si myslim,ze pan Bugar moze byt dobry politik,ale urcite presadzuje zaujmy madarskej mensiny,alebo sa mylim?

ako ved som tam napisal ze je to na etnickom principe 28rokov som zil v mestach kde je 90%madarov a rest slovakov 5rokov som byval v BA kde som bol jednoznacne za madara nevadi :D takze drvivu vacsinu kamaratov rodiny znamych mam na juhu svk a preto chcem aby ich zaujmi niekto v parlamente alebo este lepsie vo vlade zastaval myslim ze je to celkom logicke...nevylucujem ale zmenu tyzden dozadu som si kupil domcek v nitre takze sa somna asi stane roduverny slovak :lol2: este popracujem na gramatike a bude to fajn :D a este k tomu bugarovi on nieje sovinista ako csaky a iny ved si zober ze bol 8 rokov vo vlade a staral sa len o rozvoj svojho regionu ziadne extremisticke navrhy zakonov a pod....a je to este ktomu aj velmi prijemny clovek a srandista ale nebudem mu tu robit reklamu :D len som to sem napisal aj ked su volby tajne nemam problem vyjadrit aj verejne koho podporujem a myslim ze sa nemam za co hambit
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Volby 2010

Odoslaťod Chlpo1989 25 Okt 2011 15:47

tomiG napísal:yzden dozadu som si kupil domcek v nitre takze sa somna asi stane roduverny slovak

Pre ludi zo severu a vychodu slovenska sme aj my z NR vsetci madari :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Volby 2010

Odoslaťod Kominak 25 Okt 2011 16:58

Chlpo1989 napísal:
tomiG napísal:yzden dozadu som si kupil domcek v nitre takze sa somna asi stane roduverny slovak

Pre ludi zo severu a vychodu slovenska sme aj my z NR vsetci madari :D



no par krat som ta mal na skype, a myslel som si, ze si Madar :fish: Sorry :)
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: Volby 2010

Odoslaťod Chlpo1989 25 Okt 2011 17:18

To je z toho posobenia 4 roky na juhu. Ale zato u vas "dva macky, dve psy" :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Volby 2010

Odoslaťod tucniak 25 Okt 2011 17:38

ja teda po madarsky nevypravam ani nahodou :D
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Volby 2010

Odoslaťod poldinhoo 26 Okt 2011 09:55

kto stale rozmyslam koho to ist volit..:D
http://www.topky.sk/cl/100313/1289877/M ... am-stranu-
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Volby 2010

Odoslaťod slemo69 26 Okt 2011 14:24

Norike by sa zisla poslanecka imunita, nemala by opletacky s danovakmi :D
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!