[SNG] Rimmer's sitngo open thread

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod foraid 01 Dec 2011 08:49

ramzey -> ale ked my foldneme a SB vyhra nad BB tak aj tak je takmer iste ze s 200 chipmi co sme si nechali behind sa ITM nedostaneme, a akurat sa uplne odstavime od moznosti zobrat pot s JT a ist do ITM fazy ako chipleader a zaroven ked to callnes tak tvoj hlavny ciel sa vtedy stava vyradit SB a tvoje JT + uzka range BB je omnoho silnejsia ako SB kedze on musi vyhrat all in proti VAM OBOM
foraid
 
Príspevky: 131
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 7 krát/17 krát
Karma: 3

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod ramzey 01 Dec 2011 09:28

Uprimne si myslim ze SB bude callovat 12% a bb daco okolo 20%. [mozno sa mylim, pokrocili sng hraci nech prezradia svoje skusenosti].

@foraid : myslim, ze castejsie SB prehra proti BB ako mi vyhrame.
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod foraid 01 Dec 2011 09:44

ramzey napísal:myslim, ze castejsie SB prehra proti BB ako mi vyhrame.


toto je samozrejme pravda, ale ked my foldneme ostava nam 200! chipov a aka je sanca ze sa dostaneme do ITM ?

nas ciel v sng je dostat sa ITM alebo vyhrat , ale tym ze foldnes sa ti vzdiali moznost dostat sa ITM (lebo je vacsia sanca ze SB vyhra len proti BB ako proti vam obom) a zaroven takmer nemas uz sancu vyhrat lebo ked mas moznost callnutim 200 chipov vyhrat skoro 6000 (sice len s 15% equity ale tie odds su proste extremne super) tak to foldnes...


btw. tie calling range mas urcite trochu popletene, SB bude urcite dorovnavat viac loose ako BB, pretoze sme jeho priamy oponent a ked nad nami vyhra all in tak sa dostava ITM, namiesto toho BB nas nema dovod callovat kedze ma pohodlny chiplead a moze abusovat bubble
foraid
 
Príspevky: 131
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 7 krát/17 krát
Karma: 3

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod ramzey 01 Dec 2011 10:29

SB ta nema dovod callovat extra loose, callne ta daco ako KQ+ A5+ a 44+ co je daco okolo 20%.
Takze preflop je tvoj push zly!!!

A ked uz sa aj dostanes do situacie co nasledovala, tak fold je najlepsia moznost aj napriek odds.
Radsej budem dlhodobo sa dostavat do itm vdaka takejto situacii kde mam 80% sancu, ze postupim kedze BB nebude loose overcallovat ako tocit s dvoma a 15% sancou na uspech.
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod Samot10 01 Dec 2011 10:47

@ramzey

v kazdom prispevku davas SB inu range :D
imo, ja si myslim, ze SB tu bude naopak dost tight(pokial beriem, ze je to neznamy hrac)...za nim je na rade este bigstack, ktory nas bude callovat viac loose, tym nemyslim nejakych 40% :D ale takych 20% ako vravel ramzey...aj v pripade, ze by sme to nad bigstackom vyhrali, tak SB moze tlacit na noveho shorta...tak isto nas moze vyhodnejsie callnut ked budeme my do neho davat ATC...ale neviem ci SB takto nad tym rozmysla...kazdopadne mame tu nejakych cca 6 BB, JT na BTN...u mna je to push...
Obrázok používateľa
Samot10
 
Príspevky: 126
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 45 krát/7 krát
Karma: 0

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 01 Dec 2011 11:50

Dakujem za reakcie, strhla sa tu pekna diskusia.

Pokial sa bavime o tom, ci je to PF push, tak podla mna je. Mame 6BB, v zasade asi este poslednu foldequity (navyse JT do 2 ludi nie je uplne beznadejne), ak teraz nepushneme, v dalsej ruke sme UTG, potom pridu na nas blindy a v podstate koncime. Nedaval som to do wizu, mozno ten push je tesne EV-, ale myslim, ze toto je situacia, kedy to musime dat, lebo na EV+ push uz nebude sanca. :)

Co sa tyka tej situacie po tom raise, tak sa priznam, ze ja som to foldol. (mal som po 4k turnajoch konecne sancu vyuzit tych par chipov behind, tak som zahodil :D ), az potom som si uvedomil, ze to asi bola dost velka kravina, preto som to sem dal.

Co sa tyka calling rangov SB a BB, kto chce vediet co mali, nech klikne na spoiler.

Spoiler:
SB shows KK, BB shows AK

A ak ste result oriented...
Spoiler:
Tak na flop doslo JJx, takze by som ich mal obidvoch. :lol2: Inak vyhral SB a ja som vyletel v dalsej ruke bez $$$.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod Mlachi 01 Dec 2011 11:56

ramzey napísal:A ked uz sa aj dostanes do situacie co nasledovala, tak fold je najlepsia moznost aj napriek odds.

:ROFL:
ramzey hral si niekedy turnajovy poker? vies o tom,ze ked jeden hrac vyradi naraz dvoch hracov,tak lepsie v turnaji skonci ten,co mal viac chipov? Bez ohladu na ich karty. Cize v tomto pripade,ked callneme a vyhra BB,skoncime treti,cize ITM.

A_Rimmer napísal:Co sa tyka tej situacie po tom raise, tak sa priznam, ze ja som to foldol. (mal som po 4k turnajoch konecne sancu vyuzit tych par chipov behind, tak som zahodil :D ), az potom som si uvedomil, ze to asi bola dost velka kravina, preto som to sem dal.
dalsej ruke bez $$$.[/spoiler]

ciste blaznovstvo foldovat v tomto spote,ani keby mi ukazali AA,KK v akomkolvek poradi,tak to nefoldnem

Za tento príspevok od Mlachi poďakovali :
elladan1
Obrázok používateľa
Mlachi
 
Príspevky: 219
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 29 krát/8 krát
Karma: 0

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 01 Dec 2011 12:31

Mlachi napísal:ciste blaznovstvo foldovat v tomto spote,ani keby mi ukazali AA,KK v akomkolvek poradi,tak to nefoldnem


Teraz ked tak nad tym rozmyslam, tak mas pravdu. V podstate aj keby BB ukazal AA a SB (short) KK, tak sa nam to neoplati foldnut. SB casto prehra, takze ak prehrame aj my tak sme ITM tak ci tak.(tu je klucove to, ze mame viac chipov ako SB, inak by sme to foldli) Ak SB suckoutne a vyhra, tak je nam jedno ci sme vypadli hned alebo mame 200 chipov na bubble. :D Plus mame sancu, aj ked minimalnu ze ich porazime obidvoch.

Ak by to bolo opacne, SB s AA a BB s KK, tak ak foldneme, tak sa dostaneme do ITM iba ak BB suckoutne tie esa, co bude tak malo casto, ze sa to zas neoplati.

Takze ked sa na to pozeram takto, tak fold naozaj nedava zmysel.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod foraid 01 Dec 2011 12:43

ramzey napísal:SB ta nema dovod callovat extra loose, callne ta daco ako KQ+ A5+ a 44+ co je daco okolo 20%.
Takze preflop je tvoj push zly!!!

omg, to je fakt zla argumentacia, to ze podla teba nas SB nema dovod callovat loose je len dalsi dovod preco by sme to mali pushnut (ta range na call pre SB co si napisal je ale celkom v poriadku a aj s nou suhlasim - SB musi viac riskovat, ale myslim si ze BB by mal callovat o dost viac tight, mozno ATs+, AJo+, 77+, predsa nebude zbytocnym flipom ohrozovat svoju dobru poziciu na bubble), vsak to je logicke, cim menej calluje tym viac budem pushovat a naopak. A pf to je urcite push s JT, urcite by som tam pushoval aj horsie ruky...
foraid
 
Príspevky: 131
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 7 krát/17 krát
Karma: 3

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod Mlachi 01 Dec 2011 13:08

A_Rimmer napísal:Takze ked sa na to pozeram takto, tak fold naozaj nedava zmysel.

presne tak,hod si do pokerstove,ze SB ma AA, BB KK,ty ked foldnes,tak mas sancu,ze budes ITM 18%,kedy vyhra BB plus nejake to male percento,ze z tych 200 to ukopes do ITM,dajme tomu,ze dokopy 20%,ALE ked callnes,tak ta sanca je 31,5%,ze esa prehraju bud proti Tebe alebo proti BB,plus je tu ta vyhoda,ze ak to vyhras ty,tak ides na vitazstvo v turnaji
samozrejme povacsine tvoje sance budu este lepsie ;)
Obrázok používateľa
Mlachi
 
Príspevky: 219
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 29 krát/8 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!