Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod admin 23 Dec 2011 10:08

Diskusia k článku: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Filip Polášek. Poznáte toto meno? Určite áno, z tenisového sveta. Bratislavskí hráči, ale toto meno skôr spájajú s pokrom a najväčším, tunajším pokrovým klubom. Ja osobne si Filipa pamätám ešte zo svojich prvých live pokrových pokusov, na freerolloch v Golden Vegas. Bol tým najprísnejším dealerom, bez úsmevu a hlavne tým, ktorý by mi na rivri zabil aj esový poker :) Dnes už Filipa stretávam, aj s jeho neodmysliteľným ruksačikom na chrbte, len ako ďaľšieho zo súperov. Občas ma aj napadlo, čo v tom ruksaku asi stále nosí. V novembri prišla odpoveď: potrebuje ho, aby si z viedenského Montesina odniesol výhru €12,160, za víťazstvo v Everest Poker Open! EPO bol štvordňový turnaj s buy-inom €135 a garanciou €50,000. Celkovo sa ho zúčastnilo 424 hráčov (58 re-buyov), ktorí tak vytvorili prizepool €57,840. Filip dokázal poraziť toto kvalitné pole hráčov, z rôznych susedných krajín a dokráčal si tak po svoje prvé veľké víťazstvo. Ako sa mu na turnaji hralo a kto Filip vlastne je, sa dozviete zo skrátenej verzie nášho nedávneho rozhovoru. PP: Ahoj Filip. Predstav sa prosím tým, ktorí ťa nepoznajú.Filip: Ahoj, mám 24 rokov, som rodený bratislavčan, zatiaľ šťastne slobodný a bezdetný. PP: Ja už o Tebe viem, že si taký typický príklad úspešného pokrového hráča, aj keď ešte len na štarte kariéry. Možeš to prosím, popísať aj našim...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22363
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod palo1973 23 Dec 2011 12:31

gratulujem,inak dobrych donkov si mal na FT,ja by som nikdy nesuhlasil s dealom s hentakymi ludmi,teraz tiez chceli v stredu v montesine robit deal,jeden typek vahal,tak sa ho pytam ci je proti,a on ze nevie,ja na to,ze niekto musi byt arschloch,tak rozhodnem za teba,som proti ;)

btw neviem ci side eventy WSOP su to prave,je tam malo chipov na zaciatku,a musis byt pripraveny od zaciatku tocit,v neskorsej faze sa uz hra viac deep,ak mas rad pomalsie turnaje tak je lepsia seria vo Venetian
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod Stanley VII 23 Dec 2011 14:57

Pripájam sa ku gratulácii. Tiež som sa k pokru dostal tak trochu od šachov, akurát že ja tie ligy hrám nižšie, najvyššie tretiu a aj to skôr nižšie šachovnice, elo mám cca 1620, takže nič moc ale cítim to skôr na nejakých 1780 povedal by som. Aj keď ty budeš už okolo 2k, čo? :)

Škoda, že šach si o peniaze nezahrá toľko ľudí ako poker :D Aj keď....na vlakovej stanici v Budapešti som sa stretol s takým postarším týpkom, čo tam pomáhal krátiť čas cestujúcim tak, že s nimi hral o peniaze. Oni zabili čas a on bol platený. Zadarmo nechcel ani za nič, lakomec :D Ale bol prekvapený, keď som ho dal. Ale tak peniaze som mu nechal, ja som si chcel hlavne zahrať a nevyzeral, že by mu peniaze nechýbali. Ale hrať vedel.

Sranda je, že keď som sa zoznámil s pokrom, tak som si povedal, že ho tiež pôjdem skúsiť najprv dealovať, nech si všímam ako hráči hrajú. Akurát že to ešte kluby neboli tak rozšírené a na Slovensku už vôbec nie a v kasíne kde som skončil som nakoniec točil len ruletu :D Ale to už je iný príbeh...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod haman 23 Dec 2011 16:04

Stanley VII napísal:na vlakovej stanici v Budapešti som sa stretol s takým postarším týpkom, čo tam pomáhal krátiť čas cestujúcim tak, že s nimi hral o peniaze. Oni zabili čas a on bol platený. Zadarmo nechcel ani za nič, lakomec :D Ale bol prekvapený, keď som ho dal.

heh, to ake meskania maju vlaky v HU, ked sa stihne odohrat partia? Co ste hrali rapid sach? ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod Stanley VII 23 Dec 2011 17:10

Možno ani nie meškania, ale keď človek napr. čaká na prestup alebo podobne :) Ja som čakal na vlak domov a už som nemal čo robiť, hotel som už musel opustiť, tak som čakal na stanici. Hodinky tam nemal, takže každý ťahal ako potreboval, ale v podstate sa hralo veľmi rýchlo, tipujem že obvykle bolo do 10-20 min. po partii, niekedy aj rýchlejšie, keď si k nemu sadol niekto kto fakt len vedel ako chodia figúrky.. On potreboval točiť peniaze, takže nestrácal čas a ťahal rýchlo, potreboval rýchlo vyhrať, nech môže hrať o ďalšiu sumu. Hrával tam tak o cca 10-20 sk, takže to nebola obrovská suma. Ty tiež hrávaš sach? :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod iec 23 Dec 2011 18:01

Hm Filip, ale je ten svet maly - ja som Igor E.
Gratulujem k vyhre :poklona:
Ja sachy momentalne uz skoro nehravam, ale v pokri som sa nikam zatial nedostal a nestoji to momentalne za vela (hram online, live som hral iba raz na turnaji a nedopadlo to slavne).

Inak preklep v mene v titulku clanku by ste opravit mohli :fish:
K tej Budapesti - ked som tam pred par rokmi par mesiacov pobudol, pamatam si ze hned ako sa z vlakovej stanice Nyugati zislo do podchodu, tam boli rozlozene sachove stoliky a osklbavali tam nejaki lokalni sachisti nahodnych okoloiducich o peniaze v blickach, davali aj fora myslim aj 1 na 5 min niekto :)
Ale boli tam dost silni hraci, mozno aj 2300+ by som povedal.
Naposledy upravil iec dňa 23 Dec 2011 18:04, celkovo upravené 1 krát.
iec
 
Príspevky: 28
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod haman 23 Dec 2011 18:03

Stanley VII napísal: Ty tiež hrávaš sach? :)

nikdy som nehral zavodne, len ako hobby. aj som cital sachove knizky. teraz zahram len prilezitostne, cca 1 partiu za rok.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod ondoko 23 Dec 2011 19:29

Ej bistu, a ja elovo cez 2300 a aj tak som stale pokrovy moron :D Kazdopadne, gratulacia!
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod ramzey 24 Dec 2011 00:28

FiPo je pan :poklona:
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: Filip Polášak - víťaz Everest Poker open!

Odoslaťod Ivo 24 Dec 2011 16:52

Prosím vás mohol by mi niekto vysvetliť, čo má šach spoločné s pokrom ? Thx.

Za tento príspevok od Ivo poďakovali :
haman
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!