Enter the Void

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Enter the Void

Odoslaťod yegon 16 Feb 2012 07:19

na to aby sme sa zacali ucit a pouzivat balancovanie musia byt splnene 2 veci

- musime vediet hrat solid ABC game - valuebetovat/handreadovat/bluffcacthovat ale aj foldovat ked superova akcia hovori ze je silnejsi
- musime hrat so supermi ktorych akcie nehovoria jednoznacne co maju na ruke - na micros a live (do 2/5 urcite) ny som povedal ze superi hraju skoro absolutne straightforward a v 90% pripadov hraju podla toho co maju a snazia sa ti zo vsetkych sil naznacit co maju na ruke

no a povedal by som ze vacsina ludi ma uz vobec problem s prvym bodom :) takze zacat balancovat je proste len snaha naucit sa prilis vela veci naraz a tym padom sa nenaucit nic poriadne

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
sudden
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 16 Feb 2012 19:49

palo1973 napísal:velmi pozorne sledujem tvoj blog,fakt ma to zaujima aka hourly by sa dlhodobo dala dosiahnut na mixe 1/2 deep a 2/5,inspiroval si ma k tomu aby som si viedol presnu evidenciu,cize live turnaje/live cash game plus vsetky vydavky k tomu

:gl:


Určite trackuj aj ty, som zvedavý ako sú na tom aj ostatní hráči :) ja mám zatiaľ celkovo natrackovaných 500h (teda odkedy hrajem live CG) takže som rád že som sa do toho pustil hneď od začiatku a mám dobrý prehľad :)

sudden napísal:cim vacsi roll a rezerva tym viac easy to je, problem je ked chces po case hravat vyssie stakes, pretoze NL500+ live sa moc pravidelne nehrava a treba za tymi hrami viac cestovat, ale aj na 1/2 sa da robit slusny mesacny prijem


Po BA sú aj velice easy NL1000 prípadne NL500... len s pochybnými ľudmi :river: ...Samozrejme že stačí aj NL200, je to celé o tom koľko si človek dokáže nehať v bankrolle a neminúť celý profit na chujoviny :D

yegon napísal:na to aby sme sa zacali ucit a pouzivat balancovanie musia byt splnene 2 veci

- musime vediet hrat solid ABC game - valuebetovat/handreadovat/bluffcacthovat ale aj foldovat ked superova akcia hovori ze je silnejsi
- musime hrat so supermi ktorych akcie nehovoria jednoznacne co maju na ruke - na micros a live (do 2/5 urcite) ny som povedal ze superi hraju skoro absolutne straightforward a v 90% pripadov hraju podla toho co maju a snazia sa ti zo vsetkych sil naznacit co maju na ruke

no a povedal by som ze vacsina ludi ma uz vobec problem s prvym bodom :) takze zacat balancovat je proste len snaha naucit sa prilis vela veci naraz a tym padom sa nenaucit nic poriadne


Začínam byť spokojný s mojím rozhodnutím o vytvorení blogu...Čítať skvelé posty od teba, tucniaka,pala1973 a ostatných iba motivujú robiť pre poker stále viac :good:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod sudden 17 Feb 2012 16:24

Komedia napísal:Po BA sú aj velice easy NL1000 prípadne NL500... len s pochybnými ľudmi :river: ...Samozrejme že stačí aj NL200, je to celé o tom koľko si človek dokáže nehať v bankrolle a neminúť celý profit na chujoviny :D


viem priblizne aka tam je situacia na tych BA high stakes, ale niektore su fakt s tak pochybnymi ludmi, ze by som tam nikdy hrat nesiel, niekde je to v pohode, ale zase je problem sa tam dostat

hlavny problem na tychto v podstate privatnych CG byva rozne poziciavanie penazi a nevyplacanie, toho som si uzil dost aj ked nie v BA
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Enter the Void

Odoslaťod TomMolivan 22 Feb 2012 21:57

Ako pokračuješ, ak pokračuješ?
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 23 Feb 2012 18:20

Sorry za menšiu odmlku :) veľa som hral/študoval a venoval sa iným veciam tak mi na blog neostal čas :sorry:

takže menší LIVE report

tento mesiac ide zatiaľ v "norme" :) +10BI, zatiaľ 3 mínusové session.

V pondelok som zažil zatiaľ najmocnejšiu vec za pokrovým stolom ktorá s pokrom nemá nič spoločné :D Hráme 3handed, dealer povie strašne naliatemu pánovi "poprosím Big Blind" a pán sa našupu dogrcal :lol2: suverénne odišiel na WC, doniesol si vreckovky a začal po sebe utierať :D ešte suverénnejšie si potom znova sadol na novo otvorený CG stôl akokeby sa nič nestalo :nienie: Našťastie sa staff zachoval pohotovo a vyviedli pána preč :D TRUE STORRY :good:

S hrou som bol celkom spokojný za uplynulé dni, aj keď som si neodpustil jeden light 3bet ktorý ma stál zasa úplne zbytočne 60BBs :)

V pondelok som hitol pár suckoutov/coolerov ale našťastie to všetko bolo vs 30-40BBs

Turnutý nuts str8+open str8flush vs Qh FD a na river som vybavený...

AA stackoff vs KQ na flope K23r som vybavený na turne :)

Čerešnička bola handa proti solid calling station:
Ja SB AKo
MP otvorí 3x
SB cc
Ja 3betujem (sizingy si už nepametám)
MP fold, SB call
Flop AAQss ma SB check/callne
Turn Q ma SB znova X/C
River 4s...SB rozmýšla a X/C môj overbet AI
SB má v range všetky Qx, a je schopná callnuť aj flush :crazy: Ak má Ax tak fuckoff turn ma zabil...
SB Showdowne A3o a ja smutne splitujem 150BBs pot :(


Utorok bol jeden z tých dní, ktoré naozaj nemám rád:

Hneď na začiatku som hitol pot a urobil 70BB profit. Rozpadol sa stôl a o 20 min došiel Boris Zelený :poklona:

Po prvých dvoch handách som som s ním spewol 1BI :good: som pašák... Hrať 3handed s Borisom a Marekom Uharčekom nieje najlepšia voľba, ale som si povedal, že nemôžem hrať stále ABC na fullring/6maxe čo by zvládla aj cvičená opica :keso:

Postupne si posadalo pár hráčov a hralo sa mi trošku lepšie, Dotiahol som BE pri hande s Borisom:

všetci fold
ja BTN KJo otvorím na 3x
SB fold
Boris na BB call
Flop K:diamond:3:spade:4:spade:
Boris X, ja betujem pot pre max value, dostanem call
Turn K:heart:
Boris X, betujem 2/3p, Boris call
River Q:diamond:
Boris X, betujem 80%p, Boris callne a pri showdowne muckne karty

Postupne si robím stack a profit 1BI+, flopy ma strašne triafajú, 4way flopnutý full house, 3-4x flopnuté top 2, nejaká postupka atď...

Znova sa dostanem do konfrontácie vs Boris:

Ja MP AJo otvorím 3.5x (7€)
CO call
BTN Boris 3betne na 20€ (200BB eff. stack), Callnem, CO callne

Flop A:diamond:J:heart:8:spade:
všetci X
Turn T:club:
Ja X, CO X, Boris betuje 12.5BB do potu 31BBs, Ja ho Raisnem 3x (strašne hrozný sizing odomňa ktorý som si vyčítal) lebo tu môže mať any pair+draw, 2pair, Q mu robí double GS a preto by mi zaplatil oveľa viac...Takže boris call...
River 9:spade:
Top najhoršia karta, checkujem s úmyslom X/F, boris betuje 90BBs, ja dostanem blackout a callnem :Bravo:
Boris ukázal QTo a ja muckujem :o Aj keď je možné, že tu betuje 2pairs prípadne nejaký sick bluff, mal to byť z mojej strany easy fold takže si nemôžem hľadať žiadne výhovorky pre túto hru :zaucho:

Nadávam si že som ovca :ovca: v session kde ma triafa všetko možné odpalujem svoje €€€ na nezmysli a musím sa znova doťahovať aspoň na BE...

Make my day handa :) znova vs Zelený

Preflop mám s Borisom 190BB eff. stack
EP call, ja CO Q:club:Q:spade: limpnem (Zelený je v tilte, otvoril na 10BB snáď 30 hands v rade)
EP call, ja 3betujem na 40BBs, Boris rozmýšľa, dáva mi otázky či to chcem točiť preflop, alebo chcem flop vidieť...on mi tvrdí že má pár... (povedal som si, že budem ticho, lebo vždy keď niečo poviem tak to dopadne presne opačne ako chcem :D ) nakoniec dorovnal, EP fold

Pot 90BBs
Flop A:diamond:J:spade:4:club:
Boris checkne, Ja checkujem tiež, nechcem v ňom vyvolať X/R bluff a potom mám tažké rozhodnutie, uvidím čo urobí na turne a podla toho sa rozhodnem. Samozrejme sa dá cbetnúť, ale on je naozaj schopný všetkého a takisto chcem underrepovať svoju handu svojím checkom.
Turn 5:heart:
Boris checkuje. Tu som si už istý, že moje QQ sú nuts a jeho checkom repuje akú-takú showdown value. Eso betuje na 100% takisto aj bluff. Urobím trošku weird move a betnem 20BBs do potu 90BBs. Ak má SD value callne takto malý bet, prípadne v ňom vyvolá bluff ktorý určite callujem. Vravím si že týmto betom teoreticky môžem repnúť niečo ako KQs čiže GS. Boris call
River9:spade:
Ak toto nebola pre neho miracle karta v podobe jeho pocket 99 tak som safe. Boris checkne a ja rozmýšľam...Najprv som chcel checknúť behind (keby som to urobil, tak cestou domov to asi napálim s autom do najbližšieho stĺpu od toho aký som retardovaný)
Po chvíľke ma táto myšlienka našťastie prešla a začal som premýšľať o výške value betu. V pote 130BBs a ja mám behind 130BBs...Ak betnem nejakú normálnu čiastku vysvetlí si to ako čistý value bet a pravdepodobne foldne. Rozhodnem sa shipnúť a Boris povedal najviac sweet vetu "myslím si že máš KQ"...Rozmýšľa 5 minút a callne s jeho pocket 66 (neukázal ich, ale známi mi povedal, že mal 66 lebo mu videl handu)

Určite ale stojí za zmienku to, že Zelený nie je ovca ako si to vykresľuje 99% hráčov. Pri takto nízkych limitoch sa zabáva, ale pri NL1k+ vie urobiť nejednému regovi vrásky na čele ;)

Online report

Takže tento týždeň mám za sebou hotový rozhovor ktorý bude tu na pp.sc konom týždňa...Ďalej som mal 2.5h session HH review s yegonom, ktorý mi zasa dal do hlavy nejaký know how takže díky :Rose:


Čo sa týka štúdia, mám tento mesiac za sebou 15h videí z leggo poker, kde som konečne dopozeral všetky videá od coacha s nickom ZaZa :good: Teraz sa púšťam do videí od Irishman07 a dúfam, že sa kvalitou budú približovať tým predchádzajúcim.

Celkovo som so sebou spokojný, pretože už odohrám denne online aspoň 2h :) nejaké online handy postnem zajtra, pretože ma tento post už celkom vyčerpal...Takže :gl: všetkým
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod sudden 23 Feb 2012 20:25

Komedia napísal:Hráme 3handed, dealer povie strašne naliatemu pánovi "poprosím Big Blind" a pán sa našupu dogrcal :lol2:


tak to je velka parada :D :D
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Enter the Void

Odoslaťod yegon 23 Feb 2012 20:54

tak tie videa nieco urcite davaju lebo tie handy co si mi poslal spred 2 mesiacov sa s tym co sme pozerali pocas review nedali porovnat

nad tymi prvymi som len krutil hlavou a v tychto bolo tak o 80% menej chyb

o dalsie 2 mesiace budes crushovat NL200 imo :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 29 Feb 2012 13:52

Štvrtok 23.2.2012

Zatiaľ asi môj najlepší performance čo sa týka hry na live CG :yegon: Bol na to stôl ako stvorený a konečne som si mohol diktovať hru ako som chcel ja :) Nesedel tam žiadny násilník ale klasický live hráči...Doslova vygrindený 2BI profit bol zaslúžený, aj keď mohlo byť lepšie keď sa na flope K92r so mnou stackol chalanko s 9To (nezabudol pridať epic hlášku "neveril som ti") vs moje QQ...River 9 :wall:

Počas celej session vedľa mňa sedel pánko, ktorý si strašne zakladal na body tells... Začal mi rozprávať o tom, že mi strašne bije tepna na krku a asi nemám nič na ruke...Ešte nám na stole prezradil, že jeho špecialita ktorú sleduje sú rozšírené zrenice lebo to je top read :lol5: Keď dohovoril vyzeral som asi takto
facepalm.jpg
facepalm.jpg (12.77 ) Zobrazená 4345 krát

Namiesto toho, aby sa naučil úplné základy ako betsizing atď, rozpráva o zreniciach...


Piatok 24.2.2012

Session začala výborne, keď som urobil monster zlý call vs Mareccc1 a ešte k tomu keď som urobil showdown som zistil, že nemám takú handu akú som si myslel že mám :o :o :o

Potom mi jeden starší pánko urobil sweeeeeet slowroll a krásne som sa tiltol :vlade: o pár hands to zopakoval proti marecccovi a ten sa od nervov radšej postavil a šiel preč...

Takže tiltnutý som prehrával cca 120 BB, potom som spewol dalších 60 :bad: Nakoniec som sa preflop stackol s AJs proti dvom hráčom, vyhral som handu a urobil BE...o pár rúk nato som sa postavil a šiel radšej domov lebo som hral si tak C-game :zaucho:


Dnes už hrať nejdem, takže celkovo som zakončil tento mesiac +14.5 BI čo nieje zlé, ale mohlo by to byť aj o 30% viacej ak by som vypustil moje funky play :good:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod Komedia 29 Feb 2012 19:20

Cassava Poker $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1661701
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (UTG): $107.34
CO: $86.32
BTN: $57.22
SB: $51.29
BB: $60.25

Pre Flop: ($0.75) Hero is UTG with K :diamond: A :diamond:
Hero raises to $1.50, CO raises to $4.50, 3 folds, Hero raises to $13, CO raises to $86.32, Hero calls $73.32

PF snap call z mojej strany kôli dynamike...vilain bol 70/25, 3b 22 po 100 hands

Flop: ($173.39) K :club: J :heart: A :club: (2 players)

Turn: ($173.39) 2 :diamond: (2 players)

River: ($173.39) 2 :heart: (2 players)

Final Pot: $173.39
Hero shows K :diamond: A :diamond:
CO shows 2 :spade: A :spade:
CO wins $169.39
(Rake: $4.00)

Keď sa na turne objavila 2, bol som ochotný dať ruku do ohňa za to, že river padne dvoja ;) nie je to podstatné, ale jeho flop equity 1.4% :D :D :D
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Enter the Void

Odoslaťod magorko 05 Mar 2012 03:53

pockaj ked sa ti stane nieco taketo :)



Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 1667287
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $8.45
Hero (BTN): $19.33
SB: $4.52
BB: $17.04
UTG: $24.40
UTG+1: $20.49
UTG+2: $10.00
MP1: $11.76
MP2: $12.14

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with J :heart: J :club:
2 folds, UTG+2 raises to $0.20, 2 folds, CO calls $0.20, Hero raises to $0.90, 2 folds, UTG+2 raises to $1.60, 1 fold, Hero calls $0.70

Flop: ($3.55) J :spade: J :diamond: Q :heart: (2 players)
UTG+2 bets $8.40 all in, Hero calls $8.40

Turn: ($20.35) A :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: ($20.35) A :spade: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $20.35
Hero shows J :heart: J :club: (four of a kind, Jacks)
UTG+2 shows A :heart: A :club: (four of a kind, Aces)
UTG+2 wins $19.35
(Rake: $1.00)
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!