Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Ivo 08 Apr 2013 10:08

tak 126 entries a 12 platenych miest. ked sa clovek nad tym, zamysli tak neviem aky to ma vyznam hrat taketo turnaje bez ohladu na to, ze to je reentry. nehovoriac o bubble o 5-6 rano ist potom vynervaceny domov s holou ritou po prebdenej noci
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod swain 08 Apr 2013 10:29

Ivo napísal:tak 126 entries a 12 platenych miest. ked sa clovek nad tym, zamysli tak neviem aky to ma vyznam hrat taketo turnaje bez ohladu na to, ze to je reentry. nehovoriac o bubble o 5-6 rano ist potom vynervaceny domov s holou ritou po prebdenej noci


šak nehraj :) , a kolko by si chcel ITM 50% ?
swain
 
Príspevky: 381
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 57 krát/30 krát
Karma: -20

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod AlfaZz 08 Apr 2013 10:59

Ivo napísal:tak 126 entries a 12 platenych miest. ked sa clovek nad tym, zamysli tak neviem aky to ma vyznam hrat taketo turnaje bez ohladu na to, ze to je reentry. nehovoriac o bubble o 5-6 rano ist potom vynervaceny domov s holou ritou po prebdenej noci


Ono je to na zváženie či hrať turnaj kde síce všetko beží rýchlo, ale zase na finálovom stole má chipleader sotva avg., alebo si zahrať do siedmej ráno s tým, že hrám poker a nie som nútený točiť každý orbit kvôli prežitiu v turnaji ... ;) A čo sa týka výplatnej štruktúry je to štandardné a pokiaľ sú všetci počas finálového dňa ITM , nevidím najmenší problém ... a keď sa vypadne ide sa na cash game a :beer:
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Magnus 08 Apr 2013 11:11

Ivo napísal:nehovoriac o bubble o 5-6 rano ist potom vynervaceny domov s holou ritou po prebdenej noci

pockaj, ked naskrabes za rok desat litrov, pojdes na wsop a po 3 dnoch a cca 30 hodinach hrania vypadnes par miest pred itm :D
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Vivi 08 Apr 2013 14:21

Mne sa naopak páčia turnaje, ktoré majú pomalšiu štruktúru. Radšej si zahrám až do rána (piatok, sobota), ako keby celý turnaj mal trvať len pár hodín. A relatívne často sa mi stáva, že odchádzam pomerne neskoro a pred ITM. Ale to je daň za lepšiu hru a slušnejší turnaj. Ešte aj tento turnaj v závere prvého dňa už neposkytoval takmer žiadny priestor na kvalitnú hru. Nedokážem však vymyslieť štruktúru, ktorá by nevyžadovala ešte jeden hrací deň. Jedine useknúť to o niečo skôr a v druhom dni znížiť blindy o niečo viac. To by však neboli všetci ITM a nedeľu by som už nerád naťahoval. Takže by to zase nevychádzalo.

Netuším, či sa to dá nejako zlepšiť, ale skomentujem trochu ten deň 1A (v druhom som skončil o niečo skôr). Môj pohľad na finálovú deviatku: Big stack má 80BB, ja mám 40BB, tretí máličko menej, štvrtý má 30BB a zvyšok od 13BB do 16BB. Shorti sa chcú zdabliť a prežiť a zvyšok to chce využiť, jedine big stack môže ako-tak kontrolovať hru. Myšlienku prefoldovať sa do ITM pochopiteľne zavrhujem z viacerých dôvodov. Vždy hrávam jedine na víťazstvo a len veľmi zriedka beriem posledné platené miesta. To už omnoho častejšie vypadnem ešte pred ITM. A ani prefoldovať do ITM sa nemusí podariť, lebo keď zoberieme, že prví traja zostanú, zo zvyšných šiestich zostanú traja a zrazu máme podobné stacky a ešte aj tak bude treba bojovať o prežitie. A keď sa aj podarí prežiť, zníženie blindov v druhom dni nie je také výrazné, takže aj tak by mi zostal stack okolo 40BB a patril by k tým nižším. To by nebola moc dobrá situácia. Na mincash nebudem hrať ani v tomto prípade, keď sa jedná o turnaj na vrchnej hranici môjho veľmi agresívneho BRM.

Takže treba hrať od začiatku aktívne a zrovna 40BB stack je najťažšie hrateľný. Tým pádom prišlo aj zopár mojich chýb, kde som si niektoré akcie poriadne nedopočítal do konca... a pomerne skoro som padol na short. Svoje chyby však nekomentujem, ale to, že aby až 5 shortstackov hralo viac-menej lotériu o to, kto postúpi je trochu moc. Normálne by mali byť tak 2 shorti, 2-3 okolo 80BB, a zvyšok niečo medzi 30BB-60BB. Ako to však dosiahnuť??? Má niekto nejaký nápad? Jeden pokus o diskusiu na tému štruktúry turnajov tu už bol, ale zdá sa, že kritizovať vie každý, ale nikto nemá žiadne konštruktívne riešenie. Ani mne sa zatiaľ nedarí nič rozumné vymyslieť.
Vivi
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2013
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod ferkan 08 Apr 2013 14:36

ja si myslim ze z hladiska struktury vymyslene super. ITM iba final day je uplne logicky a dobry napad. Tak isto 10% ITM je uplne standart, viacej by bol nezmysel. Average stack bol 45BB v 1a v 9handed... a final day 80bb sa zacinalo. Luxusnejsie to ani nemoze byt. Uz aj pri avg stacku 10-20BB sa da mat velky edge nad stolom kedze 99 % hracov nema predstavu co s takym stackom robit.
Stazovat sa ze stacky neboli medzi hracov rozdelene podla nasich predstav, a bolo tolko a tolko shortov, tak holt s tym sa uz neda fakt nic robit :)

Za tento príspevok od ferkan poďakovali :
swain
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod swain 08 Apr 2013 14:47

ferkan napísal:ja si myslim ze z hladiska struktury vymyslene super. ITM iba final day je uplne logicky a dobry napad. Tak isto 10% ITM je uplne standart, viacej by bol nezmysel. Average stack bol 45BB v 1a v 9handed... a final day 80bb sa zacinalo. Luxusnejsie to ani nemoze byt. Uz aj pri avg stacku 10-20BB sa da mat velky edge nad stolom kedze 99 % hracov nema predstavu co s takym stackom robit.
Stazovat sa ze stacky neboli medzi hracov rozdelene podla nasich predstav, a bolo tolko a tolko shortov, tak holt s tym sa uz neda fakt nic robit :)


suhlas turnaj je nastavený super , len ludia zviknutý hrať normalne tie turba čo sa hraju v našich kluboch to nevedia hrat pri takej štruktúre, nič nemeniť !!!!
len väčšiu propagáciu aby prišlo hrať nabudúce viacej hráčov , teraz bola prakticky propágácia 0% , mnohý ani nevedeli že sa takýto super turnaj hrá .... rozhodit siete aj do okolitých krajín ........
konečne poriadna séria na slovensku :good:
swain
 
Príspevky: 381
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 57 krát/30 krát
Karma: -20

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Vivi 08 Apr 2013 14:56

Máš pravdu, tiež vravím, že nič lepšie na dvojdňový turnaj nedokážem vymyslieť. 10% ITM je jasne štandard. Aj tou edge máš samozrejme pravdu, sám viem potvrdiť, že s 15BB sa proti niektorým hráčom dá hrať úplne luxusne :) Len niešo máličko deep by som to prijal, ale aj takto je to super.
Vivi
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2013
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Vivi 08 Apr 2013 15:15

Ale ten average stack som si ešte raz prerátal a pri blindoch 1500/3000 mi to vychádza iba na 30BB. To nás bolo stále 9. Tých ave 45BB pri blindoch 1000/2000 bolo ozaj iba chvíľočku. To ani nepočítam, že tam bolo. To je práve ten maličký rozdiel. Keby ten level práve začínal, tak je to úplne super a nič nevravím.
Vivi
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2013
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod palo1973 08 Apr 2013 15:23

-ja som prekvapeny ze sa zacalo vzdy az o 8mej vecer,to je dost neskoro,este v lete by som to pochopil,ze ludia su na kupaliskach a tak

-mne by sa pacila taka struktura,kde by sa zacinalo nie az tak deep,napr. MSR s 1200 bb je sialenstvo,proste aby to nebol "deepstack",kde si x hodin na zaciatku nezmyselne deep a ked ostanu dva stoly a zacina ist o prachy tak avg je 15 bb,mozno by sa dalo napr. experimentovat s dlzkou levelou,trebars prvych 6 dat 30 minutovych a neskor ich predlzit na 45 min a vo finale na 60 min,myslim,ze je to vyhodne aj pre klub,ked hraci pridu a za 2-3 hodiny bustnu,tak skor budu hrat aj cg,ako keby hrali deepstacked napr. do tretej rano

Za tento príspevok od palo1973 poďakovali :
Vivi
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!