Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Vivi 08 Apr 2013 15:37

palo1973 napísal:-mne by sa pacila taka struktura,kde by sa zacinalo nie az tak deep,napr. MSR s 1200 bb je sialenstvo,proste aby to nebol "deepstack",kde si x hodin na zaciatku nezmyselne deep a ked ostanu dva stoly a zacina ist o prachy tak avg je 15 bb,mozno by sa dalo napr. experimentovat s dlzkou levelou,trebars prvych 6 dat 30 minutovych a neskor ich predlzit na 45 min a vo finale na 60 min,myslim,ze je to vyhodne aj pre klub,ked hraci pridu a za 2-3 hodiny bustnu,tak skor budu hrat aj cg,ako keby hrali deepstacked napr. do tretej rano


:poklona: Presne si vystihol to, o čo mi ide. Nejako takto rozumne to doladiť, navrhnúť a zrealizovať. A to "pohratie sa s tým" mi zatiaľ nevychádza, ale časom možno niečo vymyslím. Alebo niekto iný :)
Vivi
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2013
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod ferkan 08 Apr 2013 15:41

ludia su nauceni chodit na 8mu, dost vela ich pride este neskor. Skorej moze byt dajme tomu nejaka rychla kvalda, ako aj bola tusim. Tu bol starting stack 300BB co je myslim v pohodicke, viac deep by som urcite tiez nedaval kedze to postrada akykolvek zmysel. Drahsi turnaj by mal mat dlhsie levely a nie viac chipov. Tu mi to prislo rozumne 300BB a 35min lvl (tam by som neexperimentoval s dlzkou, zbytocny chaos hraci sa potom vypytuju, stazuju, nechapu atd...).
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Vivi 08 Apr 2013 16:19

A práve kvôli tomuto neviem nič lepšie vymyslieť. O ôsmej začiatok je dobrý, teda hlavne v piatok. 300BB na začiatok je tiež tak akurát. A dlhšie levely tiež treba. Ale ako dosiahnuť o niečo väčší priemerný stack na posledné stoly pri dvojdňovom turnaji fakt neviem. Asi fakt jedine nejako rozumnejšie vybalancovať tie levely. To, že vrámci jedného dňa by sa menila dĺžka levelu by som až tak neriešil, veď na tabuli býva čas. Len momentálne nie som si istý, či sa pri nasledujúcom leveli zobrazuje okrem blindov aj jeho čas. To by bolo potom potrebné.

Kvaldy teraz neriešim. Otázny je záujem hráčov. Tá jedna, čo raz bola (s mnou očakávaným overlayom) sa takmer nekonala, lebo sa nás zišlo iba 5 a podmienkou bolo 6. Tak sme ich aspoň ukecali na nejaký kompromis za väčší BI, lebo už som začínal ľutovať, že som tam vôbec išiel.
Vivi
 
Príspevky: 30
Založený: Feb 2013
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod ferkan 08 Apr 2013 16:40

tak mam pocit ze tazko vymysliet nieco lepsie ak ocakavame zaciatok o 8mej a predpokladany koniec okolo 5tej.
Moznosti vidim len 2 a obidve su napikacu
a) predlzit levely a postupi viac ludi, dajme tomu 20% a blindy sa vo final day upravia adekvatne
Nasledok bude ze polovica ludi nebude ITM z coho mimoBA hraci asi nebudu nadseni. Plus si myslim ze je prilis hrat dajme tomu 60min levely v 200eur donkamente
b) nahradit ten dlhy break 10min, dat break kazde 3 levely namiesto 2, a popredlzovat o nieco malo levely.
Zle pre klub,cez break ficia CG stoly/automaty, posledni opozdilci sa pridu zaregistrovat na turnaj a hraci sa maju moznost najest obcerstvit (zahrat snapsa :) ).
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod haman 08 Apr 2013 17:22

problem malych stackov a avg v late faze sposobuje aj to ze vacsina hracov sa chce prefoldovat do itm resp. cakaju na ruku. preto len pomaly vypadavaju a avg je nizky. na wsop ludia pushuju 25bb stacky ako steal u nas sa to robi s 10bb stackmi.
zacnite pushovat skor. treba kradnut blindy a udrziavat si hratelny stack. pri calle sa bud zdublite alebo vyletite ale usetrite 2-3 hodiny zo zivota.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod nrbanz 08 Apr 2013 18:54

To je jasné , na takýto turnaj treba dať určite začiatok skorej , ludia by došli a raz za mesiac by to zvladli aj blaváci ..... :lol2:
nrbanz
 
Príspevky: 123
Založený: Sep 2012
Poďakoval/li: 16 krát/11 krát
Karma: -20

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 08 Apr 2013 21:55

haman napísal:problem malych stackov a avg v late faze sposobuje aj to ze vacsina hracov sa chce prefoldovat do itm resp. cakaju na ruku. preto len pomaly vypadavaju a avg je nizky. na wsop ludia pushuju 25bb stacky ako steal u nas sa to robi s 10bb stackmi.
zacnite pushovat skor. treba kradnut blindy a udrziavat si hratelny stack. pri calle sa bud zdublite alebo vyletite ale usetrite 2-3 hodiny zo zivota.

ja ti tiez obcas nieco napisem k tym tvojim CG handam ale je to asi rovnaka p.covina ako tvoje poznamky k MTTckam...
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod DevilMayCry 08 Apr 2013 22:21

WNT napísal:
haman napísal:problem malych stackov a avg v late faze sposobuje aj to ze vacsina hracov sa chce prefoldovat do itm resp. cakaju na ruku. preto len pomaly vypadavaju a avg je nizky. na wsop ludia pushuju 25bb stacky ako steal u nas sa to robi s 10bb stackmi.
zacnite pushovat skor. treba kradnut blindy a udrziavat si hratelny stack. pri calle sa bud zdublite alebo vyletite ale usetrite 2-3 hodiny zo zivota.

ja ti tiez obcas nieco napisem k tym tvojim CG handam ale je to asi rovnaka p.covina ako tvoje poznamky k MTTckam...


co je na tom ako p1covina ?
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 09 Apr 2013 00:03

co je na tom p...? tu sa zobere par veteranov na wsopcku ako nejaky vzor pre mmtcka?zober si staszka kde sa nechal pozrat na 4bb ale takych prikladov je milion pozri si dnes mtt regov na staroch kde sa na nechaju pozrat stack vs avg...kludne aj k 25% nech to je uz zrovna 4-5bb alebo malinko viac...a hlavne pokial sa jedna o blizkost itm...myslim ze to pushovanie 25bb stackov uz davno vyslo z mody a fakt si kazdy vysedi tu slusnu handu na ten double up...ked je v push fold faze...takze samozrejme ked niekomu chodia handy nech si pushuje kolko chce ked je gambler ale myslim ze 25bb je hratelne a omnoho ucinejsi je aj 3 bet 4 bet ... to co je za radu drz sa na avg a vyhras cely turnaj ved to vie asi kazdy ze matematicky to inak nejde :) ale absolutna hovadina je ze treba zacat pushovat skor...na sirsiu range...urcite nie skor ale neskor a tym padom na uzsiu range.ale je to len moj postreh z mttciek.

Za tento príspevok od WNT poďakovali - 2:
AlfaZz, ramzey
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod DevilMayCry 09 Apr 2013 07:50

WNT napísal:co je na tom p...? tu sa zobere par veteranov na wsopcku ako nejaky vzor pre mmtcka?zober si staszka kde sa nechal pozrat na 4bb ale takych prikladov je milion pozri si dnes mtt regov na staroch kde sa na nechaju pozrat stack vs avg...kludne aj k 25% nech to je uz zrovna 4-5bb alebo malinko viac...a hlavne pokial sa jedna o blizkost itm...myslim ze to pushovanie 25bb stackov uz davno vyslo z mody a fakt si kazdy vysedi tu slusnu handu na ten double up...ked je v push fold faze...takze samozrejme ked niekomu chodia handy nech si pushuje kolko chce ked je gambler ale myslim ze 25bb je hratelne a omnoho ucinejsi je aj 3 bet 4 bet ... to co je za radu drz sa na avg a vyhras cely turnaj ved to vie asi kazdy ze matematicky to inak nejde :) ale absolutna hovadina je ze treba zacat pushovat skor...na sirsiu range...urcite nie skor ale neskor a tym padom na uzsiu range.ale je to len moj postreh z mttciek.


nezda sa mi ze haman pisal o tom ako 25BB stack pushovat vzdy a vsade a taktiez neviem ze by spominal poker online ale live kde je to diametralne odlisne a odohras niekolkonasobne menej ruk. A nechat sa vyzrat na 4-5BB tak to mozes pocitat s uspechom mozno v nejakej kvalde a nie v turnaji. Davat sem nejaky random uspech hracov co sa nechali vyzrat na 4-5BB bolo myslene ako vtip ?? (nic proti staszkovi, co by som ja dal za take vysledky)
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!