lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 20 Jún 2013 21:11

Podľa mňa vynikajúce video. Sú tam základy, ktoré všeobecne platia stále a asi aj budú platiť naveky, ak sa niečo prevratné nestane. Videl som skoro všetky Yegonove videá a hodne mi dali aj ako už pokročilému hráčovi. Mňa len zaujíma táto jedna konkrétna situácia. Hodne by som chcel počuť myšlienkové pochody Yegona ohľadom nej. Vďaka
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 20 Jún 2013 21:50

dododo napísal: hodne mi dali aj ako už pokročilému hráčovi.


mna by skor zaujimali tvoje myslienkove pochody , s akymi by si to na flope foldol.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 20 Jún 2013 23:23

Nerozumiem. Ty si Yegon? :shock:
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 30 Jún 2013 09:49

No tak, keď som tam zadal tomu súperovi nejakú rozumnú range na ch/r, tak proti Yegonovi mal 52% equity, takže neviem, prečo yegon chcel ísť do allinu, či rátal skôr s nejakou fold equity alebo čo, vôbec tomu nerozumiem. Žeby ten súper robil ch/r a následne 4bet iba ako bluff s nejakou draw, teda s horšou handou než set? To sa mi nechce veriť. Škoda, že nevidno Yegonove staty... Prosím daj vediť Yegon. Dík
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 02 Júl 2013 13:15

Vidím, že to tu nejako zakapalo, tak nič zbohom...
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 02 Júl 2013 13:50

sorry sledujem len uvodnu stranku aj to nie kazdy den tak som si to nevsimol

po prve - wow tie veci co som sa pocul hovorit kym som sa dopracoval k tomu casu na ktory sa pytas :) strasne - rozhodne toto video neodporucam nikmu kto hra nad NL10, tam by mohlo mat este nejaky vyznam ale na NL100 urcite bude skor na skodu

co sa tyka danej handy - nut flush draw + par je dostatocne silna ruka na to aby sa s nou dalo hrat allin aj v dnesnych casoch na takom boarde a hlavne v tychto poziciach, je pravda ze proti stackoff range asi nebudeme favoriti ale urcite sa tam najdu horsie ruky s ktorymi sa super stackne ako 78cc/89cc, dalej ruky ktore raisne for protection ako AT, ktore ale vs moj dalsi reraise su len bluffcatcher a je slusna sanca ze ich dokazem vyfoldovat po river (samozrejme pri pouziti moidernejsieho - rozumej ovela mensieho - sizingu preflop aj postflop) no a bude tam mat veci ktore bluffraisuju ako QsJs a podobne, ktore som rad ak foldnu lebo maju proti mne rozumne vela equity

cize nechcem ist allin for value ale ako semibluff s dobrou equitou
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 02 Júl 2013 22:49

Takže keby ti dal na flope 4bet, tak ideš call, alebo tak nejak?

Dík. Nech sa darí.
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Júl 2013 07:37

ano, ja netvrdim ze to tak budem hrat vzdy, mozem jeho flop raise aj len callnut, callnut turn a foldnut river alebo callnut flop a shovnut cez jeho turn bet alebo nieco podobne, v zavislosti od toho ci mam na neho nejaky read

podstatne je ze ak si spravne spocital moju equity proti jeho stackoff range a naozaj mam 48% tak ak sa aj vzdy dostanem allin bude to malicka 2% chyba, na to aby sa z toho stala +Ev hra mi staci aby naozaj len sem tam foldol. Ak by som mal 30% tak tych foldov potrebujem mrte viac a chyba bude ovela vacsia ak ich nedostanem

so 48% equity proste skoro nic neriskujes
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dododo 03 Júl 2013 18:01

Vďaka. Takže v podstate čím mám väčšiu equity (myslím do 50%), tým nemusím dostať tak často fold, keď semibluffujem, aby som bol v zisku a ak sa aj náhodou dostanem do allinu, tak spolu s foldami súpera by to malo byť ziskové, ak to robím vo vhodnom spote proti hráčovi, ktorí je dostatočne agresívny na to, aby mohol dostatočne často zahodiť? Díkes
dododo
 
Príspevky: 8
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Aug 2013 11:16

Pokračovanie rozhovoru s Lastnailom - chceli sme to natočiť nanovo kvôli horšiemu zvuku ale nestíhame ani jeden a škoda by bolo video vyhodiť, je tam kopec dobrých info

http://youtu.be/4fj8AQI5ITs

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 6:
Chobotek, haman, kapor, M4r3kk1, nabokow, WolfiKxx
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!