ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 28 Jún 2013 12:32

Moje schopnosti sú dosť obmedzené vzhľadom na moju neskúsenosť v oblasti IT :)
update:
Čím viac hrám ZOOM, tým viac mi chýba normálny poker. Tu na ZOOMe je to hard, pretože neviem nejakým spôsobom odhadnúť súpera a dosť často len hádam/domnievam sa, ako hrá v konkrétnych spots. Dnes si pinknem 6stolov 6-maxu a uvidím, čo ďalej. Napriek tomu, že to na ZOOMe celkom ide, sa mi to nejakým spôsobom protiví. Určite sú v tom tony money z rakebacku atď, ale ten dôvod, prečo mám rád poker a prečo ho vlastne hrám zmizol. :(
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod WolfiKxx 28 Jún 2013 12:47

neviem mne sa tieto fast poker vobec nepaci, ja si radsej zahram klasiku sice rakeback bude ovela mensi
ako pises poker by nas mal predovsetkym bavit ;)
back to normal tables :gl:
Obrázok používateľa
WolfiKxx
 
Príspevky: 1285
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 165 krát/42 krát
Karma: 7

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 28 Jún 2013 14:05

prva small session 400 hands +45$, mal som jeden squeezed spot s megafish niečo ako 78/6 na AT6tt, kde som mal AK a ona mala 66..ale inak vcelku spokojnosť s hrou. :) Teraz idem na tréning a potom si pinknem aspoň 1k hands :good:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 03 Júl 2013 13:52

Dilema zoom vs normal tables pokračuje. Na ZOOMe sa cítim komfortne, každý deň sa snažím zlepšovať vo svojej overall game. Zasadol som na normal tables a runoval som ako cock. Akurát som chytil nepekný 15BI swing, kedy som stále preskakoval medzi normal stolmi a ZOOMom. Neviem fakt, čo je lepšie.
Mám akurát rozčítanú jednu knihu od Matthewa Jandu Application of No Limit Holdem, dosť theory kniha. Pozrel som minule jedno fajn video od coacha na PSGY NL200 zoom a celkom fajn veci som sa naučil :good: No momentálne mi dochádza materiál, tak sa snažím sweatiť, co to jde. Teraz mám rozbehnuté 2 koncepty:
SB play - defend vs LP -> 3bet > flat
overbets - je to zaujímavé, no nie je to jednoduché vybrať si správny spot na overbet

Plánovoval som natočiť ZOOM video 2 stoly NL25/NL50 ešte neviem. Každopádne za trest, že som nehral veľmi dobre musím odohrať 30k hands NL25 ZOOM. Potrebujem trochu nabrať sebavedomie.
Tu je ešte graf NL50 zoom aj normal
Prílohy
so far.png
so far.png (140.82 ) Zobrazená 3487 krát
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ondoko 03 Júl 2013 17:50

Zeltzn napísal: Plánovoval som natočiť ZOOM video 2 stoly NL25/NL50...


na toto sa aj ja momentálne chystám :)

:gl: nech sa to obráti
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 10 Júl 2013 02:44

Normal tables FTW. Mať na niekoho reads a stats po dlhej dobe mi pripadá ako mať ťahák na písomke v porovnaní so ZOOMom :D Keďže mám prázdniny a opäť ma to začína baviť, tak by som chcel odohrať aspoň 30K tento mesiac. Schválne som si nenastavil latku veľmi vysoko, lebo viem, že keď príde hocijaká možnosť mimo pokru, tak vybehnem od PC.
Začínajú ma zaujímať overbety a cez session sa s tým hrám v niektorých spots, možno založím samostatný overbet thread, kde by sme to mohli rozoberať v konkrétnych spots.
Po nepeknom swingu spôsobeným B-game, overbetovaním v zlých spots a runovaním trochu bad, som sa rozhodol pozerať na výsledky session až na druhý deň. Nechcem, aby ma výsledky ovplyvňovali a veľakrát si všímam, že aké vidím results, takú mám náladu. V pokri je toľko highs and lows, že imho treba hľadať každú maličkosť, z ktorej sa možno tešiť/aspoň nepokazí náladu. Mám označených pár overbet spotov, tak hopefully zajtra nebudem lenivá sviňa a pozrieme sa na to :)
peace
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 18 Júl 2013 00:45

update: -16.5bb/100hands
koniec updatu
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 30 Júl 2013 15:21

Ak by som mal zhodnotiť prvý prázdninový mesiac, dokázal by som to zhrnúť do dvoch slov: CELÉ ZLE.
Či už z hľadiska RL, v goaloch, ktoré mi prekazili zdravotné problémy, moja lenivosť alebo skôr osobnosť. V pokri to bol môj najhorší mesiac, čo sa týka "winnings". Mesiac som zakončil slušným výsledkom -26,5BI (nezapočítaný rb) a slušnou wr skoro -13bb/100.
Celý júl sa niesol v znamení odkladania grindu, B/C-game a vysloveného ničnerobenia. Doslova som sa opustil. Neviem, či to bolo počasím alebo mnou, proste som nemal na nič chuť. Odohral som suchých 22k hands. Počas tohto obdobia som bol dosť frustrovaný, či už z mojej hry alebo hry mojich opponentov, s ktorými som nevedel vyhrať jeden pot. Ako tiekol čas a prechádzal deň za dňom, mal som stále menšiu chuť to zapnúť a dať objem, aký je hodný slova "grinder". Keď už som sa fakt vyhecoval a povedal som si, že takto to nemôže chodiť, odohral som niekoľko dní v mesiaci v 1,5k-2k rúk, kde som každý z tých dní zakončil aspoň trojciferným mínusom, takže ako rýchlo to prišlo, tak to aj odišlo. Keď som si povyberal peniaze zo všetkých herní na účet, shipol ich na MB a zrekapitulovaní celého BR som prišiel na to, že som bustol cca 1/3 BR. Je to dobré a zároveň dosť zlé. Pozitívne to je azda len z toho hľadiska, že som stále schopný hrať NL50.
V časoch pár mesiacov do zadu, kedy som már pár sweats s Flashom, som cítil, že moja hra je na vrchole. Svojím prístupom k hre a experimentovaním s novou formou pokru (ZOOM) moja hra dosť utrpela.
Snáď sa mi podarí v najbližšom mesiaci sa spamätať z tohto swingu a zobrať si z neho čo najviac. Čo som si zatiaľ pozeral ruky v HEM2, tak som našiel niekoľko spotov, ktoré som zahral dosť zle. Neviete mi poradiť nejaké dobré filtre, ktoré by som mohol použiť, aby som vychytal leaky? Skúšal som hľadať aj nejaké videá na výukových stránkach a veľa som toho nenašiel + prechádzanie si rúk jednu po druhej v sekcii biggest lost pots sa mi nezdá ako najproduktívnejšia cesta k vychytaniu svojich leaks.
Akurát som sledoval coaching s jedným coachom z PSGY, ktorý robí coaching sessions free pre komunitu a zvykne robiť sessions vo forme video session, tak ak sa mi pošťastí, mohol by sa mi na to pozrieť + by som nasledujúci coaching mohol natočiť cez camtasiu a shipnúť ho sem.
Toto je pár mojich pocitov z tohto mesiaca, hopefully si vstúpim do svedomia a odpoviem si na pár otázok, ktoré si už kladiem niemalú dobu. Idem si pinknúť FIFU13 na XBOX :good:
Cya
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod chulanbetra 30 Júl 2013 16:16

Ja si dam vypisovat:
- hole cards s ktorymi som vyhral / prehral a pozeram s cim som prehral najviac a ruky de sa to udialo (pozeram co bolo zle - pozicia, stacky, hra vs super atd.)
- pozicna hra, tj. ako vyzera moja hra na poziciach (tu sledujem vpip, pfr, steal, c-bet, 3-bety,..)
- showdown value (tu pozeram s cim vobec chodim na showdown ako casto a co mi vyhrava a ake kombiancie prehravaju najviac)
- sila ruky na flope (ukazuje ako som silny na flope a ako sa to premieta do straty / zisku, cize napr. ako hram TP po flope, alebo sety alebo drawing ruky)

Nehovorim, ze to je optimalny a dokonaly vyber, ale nasiel som tam obcas dost zaujimave cisla.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 06 Aug 2013 21:39

Enough. Idem na 25ku
Prílohy
update.png
update.png (149.05 ) Zobrazená 2889 krát
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!