Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 30 Júl 2013 23:59

Co sa ti na turn c/c nepaci? O co je lepsi b/f proti LAGovi, ktory betne zarucene okrem made hand kazdu FD a vsetko, co sa rozhodne turnut v bluff cim bude repovat tu FD/flush?
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 31 Júl 2013 00:26

Vyska betu? Napr. co ked betne 1/4 potu? Das call a davas mu odds? Ale co ked tak betuje made hand?

Moj bet vytiahne viac values ruk ktore porazam, zaroven ak drawuje mu davam mensie odds a na raise mozem zlozit lebo ma urcite poraza. On nebude bluffovat ked betuje, on bude bluffovat ked checkujes. Ked checknem na turne tak betne ako made hand tak bluff, ked betnem tak raisne made hand a dorovna drawing hand. Myslim ze viem z toho lepsie kde stojim v tej ruke ci nie?

Teraz ked som toto napisal tak ten river bol samozrejme zle zahrany a mal som ist c/f.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod fefe13 31 Júl 2013 07:33

Caute,

ten turn sa da zahrat podla mna aj b/f aj ch/c. Zalezi ake ma hrac tendencie post flop. Jeho PF staty mi hovoria ze je to agresivna ryba PF ale post flop uz nemusi hrat tak agresivne. Ak by som mal read ze je agresivny po ch a betuje sam isiel by som liniu ch/c. Ak by bol pasivnejsi betnem sam pre value s Qx ruk. Na raise by som foldoval. River je za mna ch/f
fefe13
 
Príspevky: 129
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 4 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 01 Aug 2013 21:41

Tak je koniec mesiaca, v ktorom som skusal prejst z NL2 na NL5. Najprv to bolo velmi zle a nehralo sa mi vobec dobre. Potom som zistil, ze sa mi lepsie hra s menej stolmi a mensim objemom na den. Bohuzial (alebo skor vdakabohu :) ) som pracujuci clovek, nemam prazdniny a musim sa sem tam aj venovat manzelke. Takze po veceroch sice cas na poker je, ale nie na velke objemy.

Ked som sa snazil odohrat denne 1k ruk a hral pritom 4 stoly, tak sa to ukazalo ako nevyhodne a prichadzal som o $$. Stiahol som hru na 2 stoly s obcasnym tretim. Hram 300-500 ruk podla chuti a situacie. Nenutim sa hrat vacsi objem a spolu s tym aj viac stolov aby som ten objem nahral. Nevyhoda je mala vzorka a variance (na obe strany).

Takze vysledok je, ze momentalne nemozem povedat nic, musim odohrat dlhsie obdobie na NL5 a uvidim ako na tom som. Z grafov sa neda vycitat ani ci vyhravam ani ci prehravam, ruk je este malo a graf je celkom slusna hojdacka. Urcite aj po postnutych rukach viete, ze tam zmyslam casto zle takze je co zlepsovat.

Results.png
Results.png (50.16 ) Zobrazená 5680 krát


Moje staty na NL5 za tych 15k ruk:
VPIP: 24,5
PFR: 16,3
AF: 2,9
3bet: 4,79
WTSD: 25,6

Co dalej:
- pokracovat dalsi mesiac v NL5
- dopozerat rozpozerane materialy
- pozriet ostatne blogy o microstakes a pozriet ruky ostatnych hracov a commenty k nim (+ pouzit mozog pri citani)
- rad by som bol keby som mohol s niekym prebrat HH resp. makrnute ruky (ale asi tu nie je nik taky masochista co by chcel prist o oci :D )
- dostat SD krivku do ludskych cisel (momentalne je to uplne crazy aj ked poslednych 2k ruk sa to zlepsilo, to bolo vtedy ako som stiahl hru na dva stoly)
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod fefe13 02 Aug 2013 06:51

Tak ten graf je dost divny. Hlavne nonSH a showdown krivky by si mal mat opacne. Pravdepododne tam mas dost blufov a chodis do showdownu som slabymi rukami. Na NL5 staci naozaj hrat ABC poker + par bluffov proti vhodnym superom a hlavne proti fishiam valuebetovat a neblufovat. Tiez staty 24/16 nie su uplne ok. Je tam dost velky rozdiel medzi VPIP A PFR. Sice na mensej vzorke ale toto je uz dost vypovedajuce. Na NL5 kludne staci hrat nieco ako 20/17, 18/15. Kludne postny nejaky handy, kde si si neni isty.
fefe13
 
Príspevky: 129
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 4 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 02 Aug 2013 08:56

Ja som niekde par stranok dozadu postoval take statistiky, tak najvacsi problem (rozumej strarty v SD) bol:
- marginal hands na flope (TP, 2nd pair, draw + pair) - s tymto som proste chodil do SD asi prilis casto proti asi nespravnym hracom
- marginal hands na river - to je ako predosle, ale sem patri aj to ked som neimprovol ruky ako overpair a pod.

Tych poslednych 2k ruk som hral aj viac tight a viac IP, takze som mal aj menej spominanych situacii ale stale je to problem. A preto su tie grafy aj opacne. Co sa tyka bluffov nemyslim si, ze tam mam vela 3 barrel bluffov s draw ktora neprisla a pod. Skor aspon co si vsimam je to kvoli bet sizingu. Betnem flop, turn a super foldne. Alebo raisnem turn a super foldne, alebo betnem river a super foldne.

Tie ruky skusim pozriet, ale urcite ako hovorim najvacsi problem je PP (najcastejsie nieco ako 99-QQ) ktore ma boardy kde som 2nd pair alebo tam mam sparovane karty alebo tam dolezu mozne postupky a farby a pod. super checkne turn a potom betne river a ja mu to dorovnam napr. Dalsi problem su AK/AQ kde je problem bud ked s tym mam drawing hand (mam vtedy draw + 2 over) a pride mi povedzme K/A a super ma na rivri 2p. Alebo trafim A/K a super ma Ax a 2p alebo dorovnava nejaky sialeny gutshot, ktory si potom ani nebetne len mi callne moj river bet.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod fefe13 02 Aug 2013 09:17

No ja som dlho hraval SNG. Ked som presiel na cash a zacal na NL4 tak som mal tiez na zaciatku dost velky problem s TPTK, Over parmi a podobne. Som ich moc tlacil aj proti TAG hracom, malo pot kontroloval a nevedel zahodit ked mi super svojou liniou jasne ukazal ze ma set,2p. Jasne proti fishiam sa to tazsie zahadzuje ked v ich rangi mozu byt rozne sialenosti.
Ale ako som pisal, najlepsie je prejsti si konkretne spoty.. tak ak nieco postnes rad sa na to mrknem.
fefe13
 
Príspevky: 129
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 4 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Drobec37 02 Aug 2013 10:07

No nazdar po nejakej cca ročnej odmlke sa snažim znova rozbehnuť moju pokrovú karieru momentálne hrám NL2 na LA, tiež chodim do práce a hrávam iba ked sa mi chce niekedy podvečer, večer. tak ak chceš tak sa kludne možme dohodnut a prejsť nejaku HH alebo spoločnu session, a navzajom si teda pomocť stačí sa ozvat bud tu na na PP.sk alebo na ICQ 367270839.
Nehovorim že to viem hrat lepšie ako ty alebo čo, ale dve hlavy by toho mohli viac dokázať.
:gl:
Obrázok používateľa
Drobec37
 
Príspevky: 668
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 49 krát/9 krát
Karma: 6

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 02 Aug 2013 10:12

Dik,tu HH ti skusim poslat. Tych marknutych ruk by nemalo byt nejak vela. Mozeme kludne potom aj neskor prediskutovat tie ruky, ked budeme mat vecer obaja cas. Vsak nikam do Las Vegas sa nenahlime :D
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Drobec37 02 Aug 2013 10:17

Ok pošli mi to niekedy okolo piatej by som mal byť už doma z práce. Neivme či máš teda icq alebo mi to pošleš na email. peter.buci@gmail.com.
Obrázok používateľa
Drobec37
 
Príspevky: 668
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 49 krát/9 krát
Karma: 6

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!