PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 03 Aug 2013 21:31

avg stack v turnaji je s vynimkou blizko bubble v satelite uplne bezvyznamny udaj - vsetko sa riesi cez to kolko mas BB alebo ake mas M

co sa tyka % reshoving range to sa tiez neriadi tym ake % avg mame (i ked absolutna velkost stacku samozrejme hra rolu) ale tym ci mame alebo nemame fold equity a sirkou range openera (myslim jeho opening aj calling range)

that said - ak nebol oponent superaggro opener tak sa mi ten reshove tiez nepozdava, zda sa mi to proti priskorej pozicii a s privelkym stackom, Co ja viem vs CO a za 16-17BB by som bol od brucha za

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
HaPpY LuMpY, matiapag
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod WNT 03 Aug 2013 23:24

yegon napísal:avg stack v turnaji je s vynimkou blizko bubble v satelite uplne bezvyznamny udaj - vsetko sa riesi cez to kolko mas BB alebo ake mas M

co sa tyka % reshoving range to sa tiez neriadi tym ake % avg mame (i ked absolutna velkost stacku samozrejme hra rolu) ale tym ci mame alebo nemame fold equity a sirkou range openera (myslim jeho opening aj calling range)

that said - ak nebol oponent superaggro opener tak sa mi ten reshove tiez nepozdava, zda sa mi to proti priskorej pozicii a s privelkym stackom, Co ja viem vs CO a za 16-17BB by som bol od brucha za

ok uz som to tu spominal ja som si tento sposob naviazal na avg ato preto ze nasim cielom je skoncit v turnaji avg... :D a skutocne pri rozmanitosti turnajov..hravam en online mi udaj typu 20 30bb nic nehovoril respektive je na druhom mieste a sledujem ich pomer...mohol som byt kludne s 30bbchipleader alebo s 20shortstack...tak to len preto.lahsie sa mi orientuje....hravam max 4 turnaje tak to dokazem sledovat.
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 03 Aug 2013 23:47

AVG v turnaji je jeden bezvyznamny udaj , povedal raz jeden bezvyznamny hrac!
Tom , vysvetlil si mi , ze to mas tak rad a ja tvoje vysvetlenie plne prijmam. Zahral si to proste tak, ako si si zasluzil
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod WNT 04 Aug 2013 00:00

Jojo111 napísal:AVG v turnaji je jeden bezvyznamny udaj , povedal raz jeden bezvyznamny hrac!
Tom , vysvetlil si mi , ze to mas tak rad a ja tvoje vysvetlenie plne prijmam. Zahral si to proste tak, ako si si zasluzil

ach prosim zmazte to...ja by som si tu velmi rad precital aj ine nazori tak sa chod vetilovat niekde inde oki?
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 04 Aug 2013 00:35

Wnt, neblazni, ake ine nazory? Bolo to zahrane proste zle, co tu chces rozoberat? Chcel by som vidiet, tu niekoho, co tuto ruku obhaji ako dobru.
Proste poblahozelaj Tomovi, je to aj tak velmi pekny vysledok! A to ze spravil chybu on tiez dobre vie a bude si trieskat
hlavu este nejaky cas, hlavne ked mu dojde ako blizko bol k velkemu uspechu a peniazom :wall:
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Magnus 04 Aug 2013 01:48

Zaujimavo hral Poliak Tomasz Litewka, co som len zbezne cital report, vytocil vo finalovom dni A8 do 22, 88 do JJ, AQ do JJ, 78 do K4 atd...Ale co sa mi najviac pacilo bolo dohadovanie dealu v poslednej trojici, ked:
Ladislav Mokrý 4 390 000 chips
Adam Ostrowski 4 770 000 chips
Tomasz Litewka 4 960 000 chips
a Poliak si vykecal 500 000 Kc a tym dvom nechal o 60 000 menej, hoci mal len o 3BB viac ako super :lol2:
Ale nakoniec to aj tak vyhral domaci hrac:
Prílohy
ladislav-mokry-je-vitezem-me-pfp-2013.jpg
ladislav-mokry-je-vitezem-me-pfp-2013.jpg (45.24 ) Zobrazená 2978 krát
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod TomMolivan 04 Aug 2013 03:07

Popravde sám za seba by som to foldol a aj teraz to bol prakticky spodok mojej reshoving range. Rozprával som sa totiž pred finálovým dňom s Masurom a vysvetľoval mi, že bude superdobré reshovovať s mojim stackom veľmi wide, pretože v každej hande bude skrz 15% BB ante kopec dead money a väčšina hráčov sa na toto neadjustne dobre - budú mať relatívne širokú open range, ale tight call.

Konsenzus MTT regov čo tu okolo seba mám je, že ten reshove by mal byť jemne +EV, ale skrz kvalitu ostávajúceho fieldu to bol možno zbytočne high variance move. Podľa Masura a Maťa Mečiara to bolo úplne okay, ale pravdepodobne to bude close no.

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod palo1973 04 Aug 2013 06:07

za mna to bol uplne standart reshove,samozrejme ak OR nebol prilis tight,handa celkom dobre toci proti calling rangu,je to late open,mame vela FE,s nasim stackom sa moc inych veci robit neda

Za tento príspevok od palo1973 poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 08:24

WNT napísal:
yegon napísal:avg stack v turnaji je s vynimkou blizko bubble v satelite uplne bezvyznamny udaj - vsetko sa riesi cez to kolko mas BB alebo ake mas M

co sa tyka % reshoving range to sa tiez neriadi tym ake % avg mame (i ked absolutna velkost stacku samozrejme hra rolu) ale tym ci mame alebo nemame fold equity a sirkou range openera (myslim jeho opening aj calling range)

that said - ak nebol oponent superaggro opener tak sa mi ten reshove tiez nepozdava, zda sa mi to proti priskorej pozicii a s privelkym stackom, Co ja viem vs CO a za 16-17BB by som bol od brucha za

ok uz som to tu spominal ja som si tento sposob naviazal na avg ato preto ze nasim cielom je skoncit v turnaji avg... :D a skutocne pri rozmanitosti turnajov..hravam en online mi udaj typu 20 30bb nic nehovoril respektive je na druhom mieste a sledujem ich pomer...mohol som byt kludne s 30bbchipleader alebo s 20shortstack...tak to len preto.lahsie sa mi orientuje....hravam max 4 turnaje tak to dokazem sledovat.


nasim cielom v turnaji je vyhrat vsetky chipy a nie skoncit average :)

ale v 90% push oki to je spravne ale co nieje spravne je jednoznacne range prave v rozmedzi od 20%pod avg az po 50%pod avg by mala byt pushovacia range velmi uzka a to z jedineho dovodu pokial si dokazeme pockat na slusnu handu a double up sa zadari tak sme na avg alebo aj viac co je super...oki je vela dovodou preco sa da pushnut aj slabsia ruka neviem ci mal tom specialny read na hraca ale ja tu jednoznacne hram 10%range...a myslim ze je velky predpoklad ze ju v priebehu cca 20-25hand dostanem kedze J8 je mimo tych 10%range tak ja to povazujem za chybu...


ak naviazes svoje rozhodnutia na avg tak nevies ci mas tych 20-25 ruk ktore mozes cakat, resp ci to neovplyvni tvoju schopnost reshovovat. BB ti davaju lepsiu info, ak mas 20BB tak mas v pohode 2-3 orbity a stale budes mat fold equity ked shovnes cez openera. Ak mas ale 12BB tak 2-3 orbity cakania na handu ta budu stat nielen tuto moznost ale mozno dokonca moznost open shovnut a mat fold equity. Pritom v oboch pripadoch mozes mat rovnake % avg.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 08:29

TomMolivan napísal:Popravde sám za seba by som to foldol a aj teraz to bol prakticky spodok mojej reshoving range. Rozprával som sa totiž pred finálovým dňom s Masurom a vysvetľoval mi, že bude superdobré reshovovať s mojim stackom veľmi wide, pretože v každej hande bude skrz 15% BB ante kopec dead money a väčšina hráčov sa na toto neadjustne dobre - budú mať relatívne širokú open range, ale tight call.

Konsenzus MTT regov čo tu okolo seba mám je, že ten reshove by mal byť jemne +EV, ale skrz kvalitu ostávajúceho fieldu to bol možno zbytočne high variance move. Podľa Masura a Maťa Mečiara to bolo úplne okay, ale pravdepodobne to bude close no.


jj ako mtt fish ma vzdy prekvapi kolko spravia antes, ked ratam plny stol tak tam bolo cca 90k na ukradnutie a ty si shovoval 400k to vyzera byt reasonable - lolcat aproves

btw som si vsimol ze uz zarastas - respect :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!