PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 08:31

palo1973 napísal:za mna to bol uplne standart reshove,samozrejme ak OR nebol prilis tight,handa celkom dobre toci proti calling rangu,je to late open,mame vela FE,s nasim stackom sa moc inych veci robit neda


jo uz som prehodnotil svoj nazor

btw to s tymto "late open" ma zaujima, v 6maxe je std distribucia openraise frekvencii nieco ako

BTN 50-60%
CO 25-30%
HJ 16-20%

cize ta sirka openu velmi silno pada dole a cakal by som ze na fullringu to bude este viac tight. mozete to niekto pozriet v db, napriklad na sebe aky mate unopened pfr z tychto pozicii? lebo ak je to nieco podobne tak je tazko HJ nazyvat neskorou poziciou a malo by sa proti nemu hrat dost inak nez proti CO a uplne inak nez proti BTN
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Žiadny Slovák na FT nebude

Odoslaťod Jojo111 04 Aug 2013 08:53

yegon napísal:si mal dobre rozohraty turnaj nemal si riskovat, radsej check


Mozno to pochopis, hlavne cast 4: http://www.pokerman.cz/proc-je-chipev-n ... rvni-6292/
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 09:09

co je to to ICM, nejaka politicka strana? o tom som fakt nikdy nepocul #confused
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod TomMolivan 04 Aug 2013 16:05

V last 26 by ICM ešte malo robiť supermálo, takže čo sa chip equity týka, vyzerá to nejako takto:

ak foldnem, budem mať 394k chipov
ak shovnem a vždy callne (a táto range by bola 88+, AQo+), budem mať 256k chipov

Aby bol ten shove cEV BE, potrebujem, aby foldol 60% svojej opening range. Môžete rátať :D
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod WNT 04 Aug 2013 20:35

@yegon...to ze chcem skoncil avg je myslene ze pre mna ako aj pre teba je skoncit 1/1 cize ked turnaj skonci a ja som na avg tak som vyhral... :) ale prave toto ma priviedlo k tomu to sledovat vies ako som tu uz pisal bb su u mna informacia cislo 2 samozrejme ze ich sledujem a to presne preto aby som si vedel vypocitat kolko orbitov mam na to aby mi prisla urcita range...ja som nikde nepisal ze neratam s bb ved to sa neda...ale odmietam vase tvrdosijne prepocitavanie len na BB lebo je to podla mna chyba a vsvetlim aj preco ked to trosku zvalicim,,,poda mna je velky rozdiel ci mas na hyper turbe stack 20bb si 150% avg tam rozhodne J8 na push nieje dobra handa kde to moze byt dobra handa je povedzme deepstack kde ja s tymi 20bb by som bol na 30% avg....ale podla vasej logiky by som mal sledovat len BB a pushnut to stale a k tomu viazat range...podla mna je to chyba.da sa to urcite hrat aj podla toho ako to hras ty ale mne toto porovnavanie velmi pomohlo k stanoveniu si range a a hernej strategie...exaktne sledovat len BB sa da len na cg tam nieje ocom ale mttcko je myslim z tohoto pohladu komplexnejsi problem a je viacero druhou strategii...
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 21:36

v tych pripadoch co pises nie je ziaden rozdiel ak si daleko od bubliny a mal by si pushovat rovnako nezavisle na tom ci mas 1000x avg alebo 30% avg - vtedy je tvojim cielom vyhravat chipy a moc inych metod na to s 20BB stackom nemas (rozumej nemozes cakat a vyuzit svoju edge v postflop hre). Ak budes hrat tight len preto ze mas 10x avg tak o par orbitov budes mat 15BB a peniaze stale v nedohladne

ak si na bubline alebo pri payjumpe tak je to nieco ine tam pocitas s peniazmi cez ICM a nie s chipmi a v tej situacii potrebujes vediet ci nie su nejaki hraci tesne pred vypadnutim s malymi stackmi a nemal by si teda hrat tight a pockat kym vypadnu a dostat sa k viac peniazom. V prenesenom slova zmysle ti o tomto hovori avg stack ale prakticky je to pouzitelne len v megavelkom poli v zivom turnaji kde nemas ako inak odsledovat ake su male stacky na hrane vypadnutia v hre. Online mi pride jednoduchsie pozriet si v loby velkosti najmensich stackov a riadit sa podla toho a nie podla avg stacku ktory je urcite nepresnejsi udaj, no a live na 3 stoloch nie je problem mat prehlad kto je extremne short cize opat nevidim prakticke pouzitie pre avg stack ked mam k dispo lepsie udaje
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 05 Aug 2013 08:22

WNT a yegon - Ste normalni? :) Hadate sa tu ci je pre hru dolezitejsie Ah alebo skor As !
Oba udaje su dolezite - avg pre tvoje info ako v turnaji stojis.- ( nebudes ratat na ostatnych stolovh hracom zetony!) a teda udaj ako si na tom pri porovnani s avg Ti ukazuje aku taktiku mozes v konkretnom turnaji pouzit
Udaj o BB je dolezity hlavne z pohladu konkretnej hry, pre vysku navysenia ... v danej konkretnej hre!
Nemixujte jablka s hruskami oba udaje su na ine pouzitie a oba su rovnako dolezite!

Chcel som sa tu na fore niecomu priucit, ale ako vidim,a hlavne co tu citam ( neberte osobne, aj plno inych prikladov by sa dalo uviest) ,tak ja ryba s 2rocnou praxou zasnem, ako slabo ste tu niektori pripraveni na hru :shock:
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod ramzey 05 Aug 2013 12:20

Jojo111 napísal:...

and the winner is?
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod trgy 05 Aug 2013 17:52

Jojo, stale cakame v monte,ze sa ukazes s trickom poker instructor a nieco sa od teba naucime :)
trgy
 
Príspevky: 193
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 21 krát/35 krát
Karma: 2

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod WNT 05 Aug 2013 22:01

tiez som to avg rozpisoval len kvoli stretegii ale tak nenaslo to pochopenie..rozmyslam preco zjavne je vlky vplyv asi cg a sng zmyslania v nahade na tuto vec mttciek...osobne si neviem celkom dobre predstavit ze by som sa na mttcku rozhodoval ako dalej len na zaklade bb...fakt si to neviem predstavit ale respektujem tento nazor...
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!