PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 05 Aug 2013 23:51

WNT napísal:tiez som to avg rozpisoval len kvoli stretegii ale tak nenaslo to pochopenie..rozmyslam preco zjavne je vlky vplyv asi cg a sng zmyslania v nahade na tuto vec mttciek...osobne si neviem celkom dobre predstavit ze by som sa na mttcku rozhodoval ako dalej len na zaklade bb...fakt si to neviem predstavit ale respektujem tento nazor...

Absolutny suhlas!
Trgy ,ty sa obliekaj hoc aj do pyzama, i tak krajsi uz nebudes! :lol2: :gl: a v monte som obcas, ale v olympic casine, kde je super soft hracske pole ma najdes 3krat do tyzdna a najst ma mozes aj v benluxe na cg 1-1. Prid do olympicu, ked ta vyradim -pripomeniem sa ti. Ked ty mna budem mlcat ako :fish: :) :) ( a len tak medzi nami, chces povedat, ze som nemal pravdu?)
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 06 Aug 2013 07:20

ak mi najdete nejake solid instruktazne mtt video kde na rozhodnutie v hande vplyva average stack tak som ochotny o tomto dalej uvazovat a diskutovat

ja som nic take nenasiel ani si nepamatam ze by som v nejakom videu pocul nieco ine nez "average stack je nepodstatny udaj" rovnako som na nete nenasiel ziadny strategicky clanok ktory by popisoval avg stack ako podstatny udaj, jedine co hovorilo pre bol post na nejakom fore z roku 2007 od niekoho neznameho a v tom poste sa mi nepozdavalo viacero veci takze to beriem tak ze hlasovanie vo svete prebehlo s jasnym vysledkom :).

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 06 Aug 2013 08:33

Yegon, zosmiesnoval si tu na fore vyhlasenie nasho najlepsieho hraca,ze v dobre rozohratom turnaji zvolil opatrnejsi postup, mozno menej EV+ ako je standartna hra s danou rukou, a ked som ti poslal link na koment jedneho z najlepsich MMT hracov na svete Chrisa Moona, ktory tvrdi absolutne to iste, ani si len nenapisal ze diky mylil som sa, alebo sorry som tvrdohlavy narcis preto si neviem priznat omyl,.. alebo cokolvek ine
Takze hladat pre teba vyukove video/ looool zabudni, kludne si zostan na svojom, aked raz budes na turnaji kde je itm 100 a viac ludi, tak obehuj vsetky stoly a rataj kazdemu BB, my normalni sa pozrieme na avg a hravo zhodnotime nase postavenie v turnaji
Ti programatori pokrovych hodin museli byt dost obmedzeni a hlavne necitali tvoje "smer ukazujuce" pokrove prupovidky, ked na kazdych pokrovych hodinach umiestnili taky nepodstatny udaj ako je AVG!
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 06 Aug 2013 09:19

hmm zrejme to bude tym ze v tom clanku nic take nebolo napisane - neviem kde si z neho odvodil ze checkovat trips je dobre, tEV a cEV mozu spravit rozdiel v hranicnych situaciach, teda nieco je mierne +cEV ale mierne -tEV a nie ked mam trips proti fishke co zjavne bude masivne +EV a tazko si predstavit scenar ze by mohlo byt -tEV

navyse mne vobec nevadi ako ta ruka bola zahrana, len tie komenty mi prisli usmevne, hlavne to ze nakoniec na vine ze tu ruku prehral bolo to ze super je fish a raisuje flop s backdoor FD a proti fishiam sa hra tazko

hlavne ked to je uplne std move a proti dobremu hracovi by prehral viac lebo dobry hrac by betol aj turn ked ma FD

video s takym vyjadrenim ze avg stack je strategicky potrebny udaj ani nehladaj, nenajdes take :) na hodinach v turnajoch je to z jasneho dovodu, vies ako si na tom v porovnani so zvyskom pola (a mozes postnut do bloku ze si skoncil den na avg) na rozhodovanie ako zahrat Q9s s 18BB to ale vplyv nema

ale nedbam ked ty, wnt a ten jeden poster z roku 2007 chcete tento udaj pouzivat tak kludne, budete to mat ale tazke lebo konkretnu strategiu ako ho pouzivat si budete musiet vyvinut sami, v ziadnej knihe, clanku ani videu sa o nej totiz nedocitate - vela stastia

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 06 Aug 2013 10:06

Yegon, ak niekto ma svojdky styl vyjadrovania neznamena, ze hovori zle ( slota je jeden arogantny D, ale skoro sovsetkymi jeho vyjadreniami vacsina suhlasila i ked ich podaval :shock: ) Mal by si pocuvat co ludia hovorria a nie ako to hovoria! Pomohlo by ti to.
Vyssie som pisal, ze hovorite jeden o koze a druhy o voze, Bb aj avg nemaju vela spolocne a dobry hrac ich musi sledovat oba :BB v konkretnej ruke a ked si na shorte ( nebudes uvatovat o bb ked mas 150 , alebo ci mas 160 - je to bez rozdielu ine ako ci mas 15 alebo 25bb) a avg je pre dobreho hraca urcenie strategie v turnaji!!
A clanok od moona, citaj pozorne, jasne hovori ze najvacsie +ev nemusi byt pre turnaj najlepsie riesenie - na rozdiel od CG.... Citaj citaj citaj ( a ty hlavne rozmyslaj co citas :lol2: )
Vidim , ze tomu velmi rozumies a aj pre to su tvoje vysledky take sokujuce :shock: :lol2: :lol2: :ROFL:
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Akynos 06 Aug 2013 10:18

Jojo111 napísal:Yegon, ak niekto ma svojdky styl vyjadrovania neznamena, ze hovori zle ( slota je jeden arogantny D, ale skoro sovsetkymi jeho vyjadreniami vacsina suhlasila i ked ich podaval :shock: ) Mal by si pocuvat co ludia hovorria a nie ako to hovoria! Pomohlo by ti to.
Vyssie som pisal, ze hovorite jeden o koze a druhy o voze, Bb aj avg nemaju vela spolocne a dobry hrac ich musi sledovat oba :BB v konkretnej ruke a ked si na shorte ( nebudes uvatovat o bb ked mas 150 , alebo ci mas 160 - je to bez rozdielu ine ako ci mas 15 alebo 25bb) a avg je pre dobreho hraca urcenie strategie v turnaji!!
Vidim , ze tomu velmi rozumies a aj pre to su tvoje vysledky take sokujuce :shock: :lol2: :lol2: :ROFL:


Prosim uz vazne stacilo, absolutne suhlasim s tym ze avg stack nie je vobec podstatny udaj a neviem ako menis svoju strategiu v zavislosti od avg stacku - akoze mame 2x viac ako avg tak co a mame 1/2 avg tak co? v jednom pripade zacneme hrat tight a v druhom zacneme all inovat hlava nehlava aj ked mame v obidvoch pripadoch 50bb teda uplne hratelny stack? vobec nechapem co si tym chcel povedat a bol by som rad keby si mi to objasnil ako urcujes strategiu podla avg stacku
Akynos
 
Príspevky: 54
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 1 krát/9 krát
Karma: 0

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod DevilMayCry 06 Aug 2013 10:34

Jojo111 napísal:...........

jojo ako sorry ale ty jednoducho nevies citat s porozumenim alebo si moc hrdy a nechces priznat ze rozpravas blbosti...taktiez som si dal tu namahu a hladal clanky o avg stack ale absolutne nikde som sa nestretol s tym ze by bol avg stack uzitocny udaj, skor naopak. V turnaji sa tvoja strategia jednoducho neodvija od avg stacku. Je to nepodstatny udaj. Som ochotny sa s tebou stavit ze nenajdes relevantny aktualny clanok, prispevok o tom ako je avg stack podstatny a ovplyvnuje strategiu hry. Ok mozno v niektorych velmi specifickych situaciach (bubble) by si nasiel nieco o tom ale nikdy nenajdes nic take ze v celom priebehu turnaja je to podstatny udaj...lebo nie je.

Za tento príspevok od DevilMayCry poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 06 Aug 2013 10:54

Akymos, nezacinaj "uz vazne stacilo..." ak niecomu nerozumies, pytaj sa, rad sa podelim :D
Napr uvediem jeden z podstatnych momentov rozdielu hry: pre lepsie pochopenie povedzme, ze hrame s otvorenymi kartami -
Stretne sa tvoje JJ s AK , AK hra allin ( pokryva ta) v 1. Pripade mas 1/2avg ( 50bb), co urobis? Ja jednoznacne call ( mozno s vynimkou buble v turnaji 500€+).Co docielis callom? Bud vypadnes z turnaja v ktorom si uz aj tak v spodnej stvrtine hracieho pola, ALEBO sa vratis do hry ! V 2. Pripade mas 2 avg (50bb). co urobis? Ja jednoznacny fold! Co som docielil : nepotrebujem ist do rulety o turnajovy zivot v turnaji v ktorom patrim medzi cheepleadrov!
Vidis vsetko je rovnake v oboch pripadoch len avg- ukazujuce tvoje postavenie v turnaji- je ine!
Hadam som to dal dost jasne, ak nesuhlasis, asi sa nezhodneme ani v inych aspektoch pokrovej hry ( nevadi, v tom je poker pekny ze kazdy ho hra inac), ale v tom pripade daj svoj koment presne k danej ruke z tvojho pohladu ( a teda bez vplyvu avg na turnaj ). Dik
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 06 Aug 2013 10:59

+ devilmaycry dtto, aky vidis rozdiel v hre v danej ruke a daj ako by si to ty zahral
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Akynos 06 Aug 2013 11:25

a teraz taka otazka ze preco by hrac ktory ma stack viac ako 50bb openshovol AK? treba aj trosku popremyslat predtym ako nieco napises a nie si len tak od brucha vymysliet nieco ... a samozrejme ze to ti teraz nemozem povedat len tak ze by som foldol JJ lebo on tam poslal all in a pokryva ma ... predsa na toho hraca mame nejaky read, staty ak teda nepredpokladame situaciu ze prave nam prisadilo noveho hraca ktory openshovol viac ako 50bb stack, proste na to ti neviem dat jednoznacnu odpoved len ti poviem ze kludne by som to JJ foldol aj s tym 1/2 avg a 50bb stackom ked viem ze to je nit co mi tam horsiu ruku takto neposle

Za tento príspevok od Akynos poďakovali :
HaPpY LuMpY
Akynos
 
Príspevky: 54
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 1 krát/9 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!