PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod ferkan 06 Aug 2013 11:33

jojo a co spravis v tych dvoch situaciach ak mas QQ a vies ze protihrac ma nieco z tohto TT,JJ,QQ,KK,AA,AK,AQ.
Mozno sa nam podari vytvorit funkciu zavislosti avg stacku od potrebnej equity na call :)

Za tento príspevok od ferkan poďakovali - 2:
DevilMayCry, HaPpY LuMpY
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Jojo111 06 Aug 2013 11:49

ferkan napísal:jojo a co spravis v tych dvoch situaciach ak mas QQ a vies ze protihrac ma nieco z tohto TT,JJ,QQ,KK,AA,AK,AQ.
Mozno sa nam podari vytvorit funkciu zavislosti avg stacku od potrebnej equity na call :)

Presne rovnako! Jedinu vynimku z toho co som uvadzal , by mal hrac spravit jedine vtedy, ak svoj stack vyslovne uluckoval a vidi, ze hraci su herne lepsi od neho a v longrune ho porazia, vtedy ma zmysel pre neho tocit 50/50. Ak budem hrat s hracmi co sa tu vyjadruju, jednoznacny zahoz! Porazim ich hlavne v postflop hrach.
Otazka aj na teba, citis v uvadzanej hande rozdiel ( ved rozdiel je len avg), a ako by si oba pripady zahral ty?
Od teba ma odpoved naozaj zaujima, lebo zaregistroval som zopar tvojich dobrych vysledkov na rozdiel od ...
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod DevilMayCry 06 Aug 2013 11:51

Jojo111 napísal:Akymos, nezacinaj "uz vazne stacilo..." ak niecomu nerozumies, pytaj sa, rad sa podelim :D
Napr uvediem jeden z podstatnych momentov rozdielu hry: pre lepsie pochopenie povedzme, ze hrame s otvorenymi kartami -
Stretne sa tvoje JJ s AK , AK hra allin ( pokryva ta) v 1. Pripade mas 1/2avg ( 50bb), co urobis? Ja jednoznacne call ( mozno s vynimkou buble v turnaji 500€+).Co docielis callom? Bud vypadnes z turnaja v ktorom si uz aj tak v spodnej stvrtine hracieho pola, ALEBO sa vratis do hry ! V 2. Pripade mas 2 avg (50bb). co urobis? Ja jednoznacny fold! Co som docielil : nepotrebujem ist do rulety o turnajovy zivot v turnaji v ktorom patrim medzi cheepleadrov!
Vidis vsetko je rovnake v oboch pripadoch len avg- ukazujuce tvoje postavenie v turnaji- je ine!
Hadam som to dal dost jasne, ak nesuhlasis, asi sa nezhodneme ani v inych aspektoch pokrovej hry ( nevadi, v tom je poker pekny ze kazdy ho hra inac), ale v tom pripade daj svoj koment presne k danej ruke z tvojho pohladu ( a teda bez vplyvu avg na turnaj ). Dik

dal si velmi velmi velmi malo informacii k danej ruke tak ako spomenul akynos. Cize k tomuto ti poviem takto, je mi uplne jedno aj v prvej aj v druhej ruke ze ci mam 1/2 avg alebo 2xavg EDIT:(cize rodziel tam z pohladu ci mam 2xavg alebo 1/2avg nevidim ziadny). Na moje rozhodnutie by to nemalo ziadny vplyv. Na moje rozhodnutie by malo vplyv mnozstvo inych veci. Dobre vymyslim si teda k tomu tvojmu hracovi doplnujuce info, ze je to nejaka agro fish, ktoru som uz taketo moves videl spravit s roznymi rukami ale viem ze cas od casu tam urcite budu aj dobre karty.....aj v jednom aj v druhom pripade call.
Naposledy upravil DevilMayCry dňa 06 Aug 2013 11:58, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod 3flash3 06 Aug 2013 11:55

tb2wrtm.jpg
tb2wrtm.jpg (13.13 ) Zobrazená 3825 krát
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod ferkan 06 Aug 2013 12:01

jojo ponukas hodne teoreticky scenar. Bez ziadnych info a keby som proste cloveka soulreadol ze ma AK a openshovne tak sa rozhodnem ako ty. S 2xAVG stackom si myslim ze budu lepsie spoty. Lenze takto to v praxi asi prilis nefunguje, vzdy si priradujes nejaku range a odhadujes ako proti nej stojis. A ked vies ze si lepsi preco by si nedorovnal aj ked mas 2xAVG. Tam naozaj nevidim pointu avg stacku. Rozdiel je asi v tom jedine, ze v tych monster potoch ta jeho range asi bude silnejsia cize treba si zase adjustnut jeho range... co spravi protihrac s 20BB nemusi spravit so 100BB.
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod DevilMayCry 06 Aug 2013 12:07

ferkan napísal:jojo ponukas hodne teoreticky scenar. Bez ziadnych info a keby som proste cloveka soulreadol ze ma AK a openshovne tak sa rozhodnem ako ty. S 2xAVG stackom si myslim ze budu lepsie spoty. Lenze takto to v praxi asi prilis nefunguje, vzdy si priradujes nejaku range a odhadujes ako proti nej stojis. A ked vies ze si lepsi preco by si nedorovnal aj ked mas 2xAVG. Tam naozaj nevidim pointu avg stacku. Rozdiel je asi v tom jedine, ze v tych monster potoch ta jeho range asi bude silnejsia cize treba si zase adjustnut jeho range... co spravi protihrac s 20BB nemusi spravit so 100BB.

ferkan ale v oboch pripadoch mam 50BB co je viac ako hratelne, cize ak zoberiem k tomu este aj ten "soulread" tak preco to nefoldnut v oboch pripadoch....ale je zo za vlasy pritiahnuty priklad takze tazko sa vyjadrovat.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod Matej Zavacky 06 Aug 2013 12:38

jojo ten priklad JJ do AK pri face up kartach je blbost, pokial nie je bublina tak to musi byt s JJ snap call bez rozmyslania ved to si 52/48 favorit to budem callovat nech je avg. akykolvek, ak sa teda bavime hypoteticky keby to bolo face up... to akoze chceme foldovat na zaciatku turnaja ked mame vsetci rovanaky stack JJ vs AK ak by sme videli ze super ma AK? blbost
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod yegon 06 Aug 2013 12:44

JJ je 56% favorit proti AK cize s 50bb stackom v priemere zvysime svoj stack o viac ako 10% to uz je tak vela ze si musime byt sakra isti ze mame v turnaji zversku edge aby sme do toho nesli - tym ze foldneme tak hovorime ze dokazeme s mensim rizikom vyhrat tie iste peniaze v inych spotoch a ze mozeme byt trpezlivi

opat ale s tym avg stack nema nic spolocne, my giveupujeme okamzity zisk 6BB pre vidinu buduceho vyssieho zisku ktory dosiahneme s nizsim rizikom, tu je opat podstatne kolko mame BB - teda kolko mame casu na to aby sme ten zisk realizovali, cim mensi stack tym tazsie to bude, preto s 20BB by sme do toho skoro vzdy isli (mala sanca ze sa dockame lepsieho spotu) a s 200BB by sme do toho nesli skoro nikdy - ani keby to v tom momente bolo 5% avg (velka sanca ze pride lepsia situacia, resp situacia menej riskantna)

nevidim ako na to vplyva avg stack (s vynimkou ICM situacii kedy cakame kym vypadnu shorti na bubble) ak mame 50BB tak predsa mame rovnako casu na to realizovat nasu edge nezavisle na tom ci je to 10% avg alebo 10x avg

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
HaPpY LuMpY, matiapag
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod TomMolivan 06 Aug 2013 12:47

Nah, keď ste ma bashovali za ten reshove bola väčšia sranda to čítať
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: PFP 2013 - Final Day: Víťazom sa stal Ladislav Mokrý

Odoslaťod trgy 06 Aug 2013 12:57

Tom, svojou zlou hrou si rozputal peklo, spravodlivy hnev z Kosic pride a znici Tvoju zbytocnu pokrovu existenciu :D

Za tento príspevok od trgy poďakovali :
HaPpY LuMpY
trgy
 
Príspevky: 193
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 21 krát/35 krát
Karma: 2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!