ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod matiapag 06 Sep 2013 21:22

tucniak napísal:pozri aj ine shopy (alza je okrem ineho dost draha)


alza je nuts, zbieram tam pomaly viac VPP ako na starsoch :lol2: Za ten servis sa oplati priplatit, najma ked nieco drahsie kupujes :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod vlade 06 Sep 2013 22:09

Mozno by nebolo zle pozriet aj po tych 15", zda sa mi ze na 14" monitor je to rozlisenie prilis jemne (vsetko bude male) (nevidel som to nazivo, takze je to len taky odhad) + ci budes nosit 14" alebo 15" je asi uplne jedno ohladom priestoru ktory to zaberie. Grafika je ok, podla mna na tie veci co si pisal ani netreba pridavnu (dedikovanu) grafiku (ona sa aj tak zapina len v hrach a speci programoch), ta ktora je integrovana do procesora by mala uplne v pohode stacit. Procesor samozrejme fit, to je spicka, SSD je nutnost tak ako tucniak povedal, 8GB ram je ideal.
Nebude ti pri grindeni chybat numericka klavesnica?

Ak ta niektory parameter toho notebooku specialne zaujima tak sa spytaj, ak budem vediet tak poviem.

Inak co je to ten pascal? To je ten stary programovaci jazyk, alebo to je nieco uplne ine?
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod matiapag 06 Sep 2013 23:07

vlade napísal:Inak co je to ten pascal? To je ten stary programovaci jazyk, alebo to je nieco uplne ine?


Jop, ten tip-top najlepsi programovaci jazyk na svete :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 06 Sep 2013 23:21

Bol som v NAY pozrieť tie notebooky, aby som vedel, aké su veľké displaye (13.3") a boli OK. Čakal som, že budú menšie, takže palec hore. :good:

Pýtal som sa aj ostatných grinderov, čo majú ntb a tiež nemajú problém odohrať 4-6 stolov, keď je treba.
:good:

Bolo tazke najst notebook s 128GB SSD pamatou a dvoma pevnymi diskmi a zaroven maly,matny,hlinikovy a 8GB RAM. Som rad, ze som nieco take nasiel a zajtra sa este pojdem kuknut k znamemu. Ma nejaky pocitacovy obchod a je to dost HP heavy, tak to pojdem omrknut.

vlade napísal:Nebude ti pri grindeni chybat numericka klavesnica?

rozmyslal som nad tym, ale budem vediet prezit aj bez nej. Vacsinu casu to bude prave ntb + externy monitor,klavesnica a mys a ked budem v skole, tak to imho prezijem.

vlade napísal:Inak co je to ten pascal? To je ten stary programovaci jazyk, alebo to je nieco uplne ine?

Je to ono. Vobec v tom neviem narabat a musim toho dost dohnat, tak mam co robit :oops:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod vlade 06 Sep 2013 23:38

Neni ten pascal tak trocha kapanek zastaraly?

Kód: Vybrať všetko
V 80. rokoch 20. storočia získal Pascal na popularite hlavne vďaka vývojovému prostrediu Turbo Pascal od firmy Borland.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod ondoko 07 Sep 2013 00:41

vlade napísal:Neni ten pascal tak trocha kapanek zastaraly?

Kód: Vybrať všetko
V 80. rokoch 20. storočia získal Pascal na popularite hlavne vďaka vývojovému prostrediu Turbo Pascal od firmy Borland.


je, ale v sucasnosti sa predpokladam na strednych skolach iba Pascal uci, mozno ked tak este Delphi.. ci mas iny napad pre studijne programatorske osnovy? :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod vlade 07 Sep 2013 00:58

No, napad by tu bol, vlastne hocico by bolo asi prinosnejsie ako pascal, je to vobec kompatibilne s pentiom+, resp. aspon s 32-bit OS ci sa to musi nejako emulovat? :D

Ale tak asi by som zaradil skor nieco rovnako jednoduche a aj na nieco pouzitelne, kludne HTML alebo PHP.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 07 Sep 2013 01:12

Office a Pascal sa robí na SŠ tuším. Ide o to, že ten Pascal nevyužijem vôbec, ale musím dobehnúť 2 roky, čo v ňom programovali... :lol2:

small update: ZOOM NL25 nie je hard. 3betujem dost inbalanced a zatial mi to celkom prechadza. Upravil som si svoje 3betting ranges vs EP, kde som mal zlu hand selekciu. Moj goal odohrat close to 150k hands tento mesiac je nesplnitelny. Zacal som neskoro s grindom a myslel som si, ze nebude problem cez vikend odohrat 25-30k hands. Za deň niesom schopný imho odohrať viac ako 5 1hodinových sessions s 5-10 minutovými pauzami. Je to dosť náročné a vyčerpávajúce, takže čo sa týka objemu, tento mesiac nebude taký, ako som si myslel, že by mohol byť. Každopádne si myslím, že stále som schopný rebuildnuť tento mesiac a v októbri/najneskôr v polovici októbra hrať NL50 normal. Tento zoom ma dosť nebaví a neviem, či nebluffcatchujem až príliš v niektorých spotoch resp na normal stoloch je to ez bluffcatch, ale tuto.. no neviem.

Ďalej pravdepodobne naviažem spoluprácu s PSGY coachom Uri Pelegom aka Sirrybob, ktorý robí členom fóra video reviews a leakfinders for free /neviem dokedy, treba to využiť/. Páči sa mi najviac zo všetkých coachov z PSGY, čo sa týka thinking processu a sizingov. Videl som jeho videá a tie mi dali najviac zo všetkých, ktoré som asi videl. Pekne študentovi rozpovie všetky možné lines v tom spote a následne vyhodnotí, ktorá by bola najlepšia a prečo (=DIS!). Má super idei a je to for free, tak why not. Určite je čo vychytávať, im lookin forward to it!
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod yegon 07 Sep 2013 06:42

vlade napísal:No, napad by tu bol, vlastne hocico by bolo asi prinosnejsie ako pascal, je to vobec kompatibilne s pentiom+, resp. aspon s 32-bit OS ci sa to musi nejako emulovat? :D

Ale tak asi by som zaradil skor nieco rovnako jednoduche a aj na nieco pouzitelne, kludne HTML alebo PHP.


pascal je interpretovany jazyk rovnako ako php ak sa nemylim a bezi na vsetkom, podla mna je to ok start do programovania, tiez som v nom zacinal
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod yegon 07 Sep 2013 06:43

Zeltzn napísal:Ďalej pravdepodobne naviažem spoluprácu s PSGY coachom Uri Pelegom aka Sirrybob, ktorý robí členom fóra video reviews a leakfinders for free /neviem dokedy, treba to využiť/. Páči sa mi najviac zo všetkých coachov z PSGY, čo sa týka thinking processu a sizingov. Videl som jeho videá a tie mi dali najviac zo všetkých, ktoré som asi videl.


+100000000000

ak mas prilezitost urcite do toho chod

kazdy kto nevidel tak povinne pozriet kazde jeho video aspon 3x a napisat si poznamky
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!