ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod matiapag 07 Sep 2013 08:39

Pascal je fajn a v podstate hrozne easy, problem je to, ze ozaj nie je nejako velmi vyuzitelny a 95% vsetkych programov, ktore sme na strednej robili, boli matematickeho povodu a dostavalo sa to do pomerne advanced roviny (aka naprogramujte funkciu cosinus a pod.), co boli v tej dobe pre mna fakt zlozite veci (mozno to bolo profesorkou, ktora to nevedela vysvetlit) a zaroven su velmi nevyuzitelne.. Hlavny prinos pre mna od pascalu bol ten, ze som zacal rozmyslat ako programator (dost dlho som si na to zvykal, ze kazdu jednu vec tam musim napisat, inac sa proste nestane :D) a to mi dost pomohlo na vyske, aj ked vsade vraveli, ze nemusime mat v programovani ani zaklady, no bez tych 2 rokov pascalu by som bol strateny :) (aj ked sme programovali v jave a o pascal iba zavadili, aj to na inych predetoch a nie na programovani).

Overall je pascal easy, ale podla mna nejaky uvod by sa za pol roka dalo stihnut a potom (hlavne v 4. rocniku) by sa podla mna malo programovat v niecom inom, ta java je nuts :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 08 Sep 2013 01:39

yegon napísal:+100000000000

ak mas prilezitost urcite do toho chod

kazdy kto nevidel tak povinne pozriet kazde jeho video aspon 3x a napisat si poznamky


Videl moj friend request, pozrel si moj profil a zatial neschvalil :lol2: dufam, ze je len zaneprazdneny, lebo by som sa nechcel pripravit o takyto super coaching s nim. Nepozeral si nahodou posledny coaching s nim, co reviewoval Fiskyho? Lebo som po 30 minutach musel ist prec a pravdepodobne to nikto nenahraval :(

matiapag napísal:Overall je pascal easy

:good: Plánujem sa do toho pustiť v najbližších dňoch. Nevieš mi odporučiť niečo, odkiaľ by som sa to mohol naučiť? Alebo si mám stiahnuť nejakú ebook o tom? Som v tom newbie a jedine, ako som prešiel v 2. ročníku cez Pascal bolo to, že som si nafotil všetky príklady do telefónu a odpísal ich :lol2:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod ondoko 08 Sep 2013 07:45

u nas na vyske (mal som tu cest, ze aj na vyske som mal pascal :D) behalo dost ludi, ktori v tom zacinali, s touto knizkou http://www.martinus.sk/?uItem=2898 :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 08 Sep 2013 10:42

ondoko napísal:...

Diki :good:

Dnes som mal druhú jazdu mimo mesta a vychytal som ďaľšie leaky v mojej automobil game. Dnes som prvýkrát išiel na štvorke a išiel som si ako frajer v čiernom BMW :D Ďaľší leak, čo bolo rozbiehanie na semafore už nie je taký veľký, na najbližšej jazde sa zameriame na to a vychytám ďaľší leak. Už keď to vyzeralo, že dnešnú jazdu som nespravil žiadnu zásadnú chybu, tak som nemal zapnuté stretávacie svetlá celú jazdu :lol2:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 08 Sep 2013 14:21

Btw kto ešte nevyskúšal vymazanie bb/100 a winnings z HEMu vrele odporúčam! Nikdy som nebol pokojnejší pred/počas/po session! Na nič iné sa nesústreďujem, len na hru a po session nemôžem byť result oriented, lebo to nie je vidieť! :good: Chcem takto vydržať celý mesiac a potom na konci mesiaca to omrknúť, že ako som na tom. Hopefully nebudem niečo ako 20BI down, to by som sa tak sebavedomo už necítil :lol2:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod chulanbetra 08 Sep 2013 18:50

Pascal je jazyk ako hocijaky iny, ma svoje plusy aj minusy. Nie je to interpetovany jazyk ako pisal Yegon, ale zdrojaky sa kompiluju.
Samozrejme ze C++ je lepsie, pretoze je rychlejsie, ale kto z vas robi / robil aplikaciu pocas studia ktora nestihala v pascale? :D

Inak teoreticka informatika ma vzdy svoje miesto na VS, lebo programovanie nie je o jazyku ale o tom ako clovek ten program urobi. A ked dnes vidim vsetkych rychlokvasenych programatorov, tak mi je na :bad:

Rozhodne nestaci nainstalovat Javu, naucit sa "for" cyklus a napisat jeden "if" a uz si mysliet, ze vieme programovat.

p.s.: citujem mojho profesora algebry, scitajte mi cisla od 1 do 100. Ak mi napisete
k = 0
for i=1 to 100 do
k = k + i
end

tak ja vam poviem ze nie ste programator...a mal pravdu.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 09 Sep 2013 15:21

btw ja nechcem byť programátor.

Unfortunately to nevyzerá so spoluprácou so Sirrybobom veľmi dobre. Stále mi neodpovedal a asi je to v pase. Každopádne som videl to jeho video a páčili sa mi jeho bet sizingy, kde vždy použije taký sizing, aby mohol manipulovať s villainovou range. Určite to chcem vyskúšať párkrát za session, lebo moje default sizingy sú statické (samozrejme, že nebetujem rovnako K32r ako Q97tt) a určite to znie zaujímavo. Moje ciele na najbližšie týždne(mesiace) sa dosť zmenili, takže bohvie ako to bude s mojím rebuildom a comebackom na NL50. Only time will tell
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Stanley VII 09 Sep 2013 16:30

chulanbetra napísal:p.s.: citujem mojho profesora algebry, scitajte mi cisla od 1 do 100. Ak mi napisete
k = 0
for i=1 to 100 do
k = k + i
end

tak ja vam poviem ze nie ste programator...a mal pravdu.

Sorry za offtopic spam, len ma zaujíma, čo teda chcel vidieť?

a0=0
an=100
n=100 (opravené z 1 vďaka wizdovi za upozornenie :) )

s= (a0+an)*(n+1)/2 (podľa vzorca na výpočet súčtu prvých n členov aritmetickej postupnosti)?
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod wizdo 09 Sep 2013 17:18

nechcem rýpať ale n=100 nie 1...
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Stanley VII 09 Sep 2013 17:54

Nerýpeš, máš pravdu, myslel som 100 - chyba pri prepise :) Ja ani nie som programátor, prvé riešenie, aké ma napadlo bolo to, ktoré chulanbetra napísal :D Tak ma iba napadlo, či by som to trafil aspoň na druhýkrát :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!