TuKEho blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 22 Nov 2008 15:49

Nj, nepočítam, že by som swingol 20BI, ale predsalen, sú celkom bežné také 6-10BI swingy, a predsalen sa ľahšie dýcha, ak človek po swingu má 20BI ako 15 :).
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod trikoza 22 Nov 2008 16:00

dzejkej napísal: Pri dobrej hre neexistuje, ze budes mat 25BI downswing.


i am not so sure :crazy:
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 22 Nov 2008 16:12

trikoza napísal:
dzejkej napísal: Pri dobrej hre neexistuje, ze budes mat 25BI downswing.

i am not so sure :crazy:

Podľa štýlu, ktorý hráš, pri TAG by bol 25BI swing docela ťažký, aj keď v minulosti sa mi už podarilo na NL50 za 3 sessions swingnúť 20BI, ale to bolo spôsobené mojou hlúposťou.

Ak hrá človek LAG, tak tam to asi lieta podstatne viac, tam by som hral asi s 30BI+.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod dzejkej 22 Nov 2008 16:57

No prave .. 25BI downswing byva sposobovany tiltom, tym, ze mas stale pocit, ze to proste musis dohnat a hras to za hranice sustredenia a pod. .. ja som mal tiez celkom downswingy, ale viem, ze som si za ne po -3BI mohol uz svojou hlupostou a keby som hral ako sa patri, tak budu vyrazne mensie .. no za -12 BI som sa nedostal, aj ked som bol luxusne vygumovany :crazy: ..

EDIT: z 2+2 fora ... :bad:

Obrázok
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 23 Nov 2008 12:19

23. 11. 2008 - Live session - Ako ma variancia dobehla alebo Jersey v úrade
Golden Vegas, NL200€
Včera si bol zahrať v GV opäť raz cash.
Nakoľko sa hral iba jeden stôl, tak som čakal asi 2 hodiny, pokiaľ som sa k nemu dostal.
Začiatok bol veľmi neslávny, nevedel som trafiť ruku a pokiaľ som už aj dostal niečo hrateľné typus suited conector, alebo KT+, tak väčšinou bol nejaký raise/reraise PF.

Tak som tam sedel asi dve hodky, podarilo sa mi odblindovať sa na 49eur, som ich chcel investovať na nejaký draw (ktorý mi BTW neprišiel) a buď zdvoj(viac)násobiť.

Tak aj bolo, na UTG som našiel AA, čo som nebol veľmi nadšený, pretože som vedel, že bude veľa zákazníkov :)
UTG som limpol, UTG+1 (staršia Rakušanka) raise 21e, 2x call, tak som shipol mojich 49 do boja a hovorím si, fasa, ak toto vyjde, zoštvornásobím.
Nevyšlo.
Dorovnali všetci.

FLOP
K :spade: Q :heart: 5 :spade:
UTG+1 check, MP (Rhys - solid aggresive hráč) bet 80 (tu si hovorím fasa, ak má K, tak si ma izoluje a mám príjemnú šancu vyhrať tento spot, 2x fold.

Sme len dvaja, ukazujem mu AA.
Hovorí, mám outy.

TURN: J :diamond:
RIVER: 9 :club:
Rhys ukáže K :club: T :heart:


Hovorím si pohoda, s tým prvým BI som aj tak viacmenej rozlúčený bol, aj keď škoda toho, bol som vo veľmi dobre šanci sa dostať na pôvodný BI.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nakupujem teda 200BB, keďže stacky okolo sú od 200BB+.

Chvíľu sa hráme, mne sa podarí odblindovať na nejakých 350eur, stále pohoda.
Na BB nachádzam J :spade: J :heart:
asi 4x call, tak vsádzam 18e, UTG call, UTG+1 (Mishka, all-in) 50e, všetci ku mne fold, UTG sú postarší Rakušania, predtým hrala teta nič moc, chlapíka som veľmi v akcii nevidel, hovorím si, callnem a nechcem vidieť vo flope A/K, tak som iba dorovnal, on call.

FLOP:
9 :spade: 5 :heart: 2 :club:
Teta je v all-ine, pot je 150, na stole mám 300, tak vsádzam 100, Rakušan sa nadýchne a hodí mi tam viac ako mám, čiže ponuka na all-in.
Uff, tak rozmýšľam, rozmýšlam, asi minútu, pozeral som si pozície z akých to hrali, bál som sa jedine setu 5tie, ale tiež mohol mať TPTK.
Tak to po dlhšom zvažovaní dorovnám.

TURN:
A
RIVER:
K

Na turne som vedel, že som dead, pretože mu zažiarili očičká jaq vianočné svetlá na stromčeku.

Showdown:
Teta: A :club: 5 :club:, 2 páry, výborne, side pot je jej
Rakušan A :heart: 9 :heart: , krásne.

Viem, že ma musí ta variance raz dobehnúť, ale prečo práve, v 900éčkovom spote, kde som na flope oproti dvom papagajom brutálne gut?
Pretože rozdáva Jersey aka môj najobľúbenejší dealer :evil: .
To je jediný dealer, ktorý mi za jednu session (25 hodinovú) dokáže rozdať 8xQQ a ja ich 8x dokážem prehrať proti zverinám typu 8To etc. (to sa udialo jeden večer ešte keď sa hrávalo na Obchodnej).

Proste Jersey ma vždy slušne potopí, nejakými šmakovými 4-5 outermi :).

No nič, tak som bol -600, zamenil som už len 200, pretože moja nálada bola nastavená skôr na ruletu ako na poker, tak som nechcel prehrať viac.
50 som odgamblil na konektory, s ktorými som netrafil nič, keď som mal 150, našiel som KK na UTG. limp, za mnou 12, za ním 50, ja ship it in, súper (Colorado) už tušil, že je v problémoch, ale s QQ to nakoniec doplatil.

Tak som stratu znížil o 100.
Za celý večer som nedotiahol jeden SD, jeden FD, nemal som set, aj také večery musia byť.
Po ťažkom boji, píšem prvú výraznejšiu prehru z live CG vo Vegas (zatiaľ sa mi tam asi z 10x podarilo iba raz prehrať 66eur :-).

-500€
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 23 Nov 2008 12:38

P****Stars shop
Nedávno som pozeral film Som legenda a tam mal Will Smith svoj iPod (Classic ako mám aj ja) zapojený v takej dokovacej stanici s reprákmi.
Vyzeralo to fit, hovorím si, že na cesty, chaty alebo len tak do bytu celkom užitočná vecička.

Tak som sa pozrel v mojom milovanom PS Shope, či by niečo také nebolo.

Bolo, ale...

Bose SoundDock™
Obrázok
Cena: 19.000 FPP
Cena v AppleStore: 299 usd
Iba pre US a Kanadu

Altec Lansing inMotion iM7
Obrázok
Cena: 22.000 FPP
Cena v AppleStore: 199 usd
Iba do EU

Jaska, že chcem ten Bose SoundDock, vyzerá lepšia, asi bude aj hrať lepšie a celkovo mám pocit, že to je kvalitnejšie za menej peňazí.

Nie je tá cenotvorba divná? Myslíte, že veci pre US sa nakupujú v US a veci pre EU v EU?
Jedine to by mohlo vysvetlovať, prečo to je tak ako to je :).
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod tucniak 23 Nov 2008 13:11

to sice neviem ale Altec lansing je prijemna znacka, co sa audia tyka:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod dzejkej 23 Nov 2008 13:21

Zaujimave .. ten model Altecu tu vyzera uuuuplne inak ako ked si pozries nejake jeho review na nete - mam taky pocit, ze tam dali zly image alebo zly model, hmm. On ma byt akosi prenosny, kym Bose nie.

Altec: http://www.macworld.com/article/45328/2 ... m7rev.html
Bose: http://www.macworld.com/article/40488/2 ... ddock.html
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 23 Nov 2008 13:36

Model je dobrý, v texte uvádzajú iM7, ale pri špecifikácii modelu je T612, teda toto:
http://store.apple.com/us/product/TQ219LL/A?fnode=MTY1NDA1NA&mco=MjE0NDg4NA
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho pokrový blog

Odoslaťod TuKE 23 Nov 2008 14:00

Tak som našiel recenziu a porovnanie:
Altec Lansing’s T612 was specifically designed to compete against the original SoundDock, selling for $100 less and adding full iPhone compatibility nine months before the Series II showed up in town. To quickly sum up more extensive sonic test results, it suffices to say that the T612’s adjustable bass and treble controls give you more control over the sound of your audio, including the ability to offer noticeably deeper bass than the SoundDock Series II. Unfortunately, the quality of the added bass is dull rather than defined; T612 is also substantially larger than Series II, and its look isn’t quite as neutral. If you get past its design and small sonic issues, the T612 will bring iPhone users very close to the SoundDock’s sound quality, and you’ll save a significant amount of money doing so. Those not using iPhones can consider most of the B+ and higher-rated iPod-only speakers we’ve previously reviewed as smarter picks for the dollar, though they may prove less worthy of owning if you ever decide to upgrade to an iPhone in the future.
Zdroj: http://www.ilounge.com/index.php/review ... series-ii/
Ale aj tak by som radšej ten Bose SoundDock :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!