lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 12:39

problem je ze sa tu zmienujete o bluffe v hre cislo 2 , ale check turn a bluff river je debilna hra a od NL400 rega pochybjem ze sa dockame casto.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 13:00

buschle napísal:problem je ze sa tu zmienujete o bluffe v hre cislo 2 , ale check turn a bluff river je debilna hra a od NL400 rega pochybjem ze sa dockame casto.


a aky range mu davas teda na riveri? bud konkretny :)

ak ma na flope dobru ruku a yegon by mal na ruke nieco trochu schopne, tak na turne nefoldne na dalsi bet, ak ma ruku, s ktorou nechce buildovat moc pot, tak nechapem ten river bet potom .. ak ma ruku ako TP/overpair, tak moze betovat veselo aj turn s tym, ze ho yegon callne casto s horsou rukou a zase ten flop nie je tak nebezpecny, aby sa bal vela kariet - J, T ho nepotesi, zvysok hadam aj predycha :) .. ak mal monster, tak betovat turn je povinnost, bud yegon nieco ma alebo nie, na riveri ho uz tak vela outov casto necaka
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 13:03

no najviac to vypada na silnu handu, lebo s Q by asi Cbetoval aj turn .. alebo potom vazne uz len ten total air :) aj ked moc tomu neverim
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 13:08

buschle napísal:no najviac to vypada na silnu handu, lebo s Q by asi Cbetoval aj turn, alebo nejake slabe Q


takze vravis QQ alebo snad JT? so silnou handou mal betovat aj turn, IMO .. kto ma ruku na call riveru ma ruku aj na call turnu, definitely + viac narastie pot a moze ziskat zo svojej ruky viac
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 13:11

a co ak ma JT , 89, 88,99 a predpoklada ze ygon ma Q a bude ho chciet C/R aby bol este vacsi pot.
Kazdopadne toto si len myslime , my to nevieme , keby sme to vedeli tak sme davno na 50/100 blindoch :bad:
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 13:17

2. Ak má AQ tak nerobí check turn, lebo to musí brániť. Hero ho mohol volať s K a K na river ho zabije.
Ak má QQ tak by mal vyluebetovať, lebo asi nemôže čakať, že ho bude Hero floatovať na takomto flope. Ak predpokladáme, že Hero má na stole normálny image, tak s čím by robil preflop call UTG raisera ? TJ, AQ ? QQ+ AK by ho Hero reraisol
Turn check nedáva zmysel, lebo aj AA musí betovať aby HERO nemal odds na draw, KK musí betovať, lebo tam nechce vidieť A.
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 13:22

buschle napísal:a co ak ma JT , 89, 88,99 a predpoklada ze ygon ma Q a bude ho chciet C/R aby bol este vacsi pot.


no to je pravda, lenze ak yegon Q nema a ma slabsiu ruku, tak neziska viac hodnoty, ak betne?

s rukami ako TT, JJ alebo s nizsimi parmi ma sancu ziskat este hodnotu ak betne, yegon s tym betovat turn nebude

a vlastne taktiez je otazne, do akej miery by ziskal hodnotu check/raisom, ak dava yegonovi range ako AQ, KQ, QJ, raisoval UTG, takze asi nemoze moc cakat, ze ak ma yegon Q, tak sa utrhne z retaze a necham tam svoj stack len tak
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 13:23

Inak na týchto handách je vidieť problém call pre flop zo stredným párom. aj keť mám po flope overpair, tak proti otvoreniu z UTG si stále nemôžem byť istý, na čom som, reraise po flope rieši časť problémov proti hráčom na ktorým mám staty a o ktorých si myslím, že na nich mám read. Ale nie vždy to platí :shock:
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 13:27

buschle napísal:Kazdopadne toto si len myslime , my to nevieme , keby sme to vedeli tak sme davno na 50/100 blindoch :bad:


no to je jasne :) to nevedia na 100% ani ti na 50/100 podla mna, oni mu len dokazu dat na rozdiel od nas podstatne presnejsi range a neurobia potom tolko blbosti :D .. ale tak je to zaujimava ruka a tym, ze nad tym rozmyslame, tak zlepsujeme svoj handreading

proste ta ruka nie je ani zrejmy monster, ani ruka typu "par" a od regulara ani superbluff, ak sa nas snazi neodlevelovat do stadia "yegon vie, ze to ako bluff az tak zmysel nedava, takze tak budem bluffovat" :)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 13:38

Hm, tak až teraz som si to poriadne spočítal a obidve ruky sa mi páčia, lebo práve kvôli takýmto situáciam je pot control.
1. nemá zmysel rybu reraisovať s TT, ale proti rybe si stále myslíme že sme lepší, ale nechceme budovať pot ale stále máme SD value + INFO,
2. proti regovi z UTG sa nebudeme blázniť (flop reraise by musel byť cca $65 +, a takto to máme za 60 aj s info)a ak sa nechceme stacknúť pred flopom tak potom to už nemá význam a po checku na turne si stále môžeme myslieť že máme SD value + INFO

v obidvoch prípadoch je INFO veľmi dôležité, na limite 400 asi obzvášť.
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!