lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Mar 2009 00:45

bankroll management sir :) nech sa deje co sa deje tak mam slusnu rezervu takze sa nemusim obavat problemov kvoli swingom tento rok som s BR neklesol pod 60BI takze rezerva je statna

tym nechcem povedat ze by to bolo treba otestovat nejakym 30BI downswingom :) len pekne nech teraz pribuda ved som si uz dost vytrpel tento rok

este zopar sympatickych callov tentokrat nie tilt ale seriozna hra :)
Hand #1
Party Poker $400.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 54413
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (SB): $400.00
Lazy_Jack (BB): $400.00
Fr1endlyF1re (UTG): $104.00
BGnight (MP): $524.45
TNBishop (CO): $93.00
gattomax (BTN): $495.70

Pre Flop: ($6.00) Hero is SB with 9 :diamond: 9 :club:
1 fold, BGnight raises to $12, 2 folds, Hero calls $10, 1 fold

Flop: ($28.00) 6 :spade: 6 :diamond: 3 :heart: (2 players)
Hero checks, BGnight bets $20.00, Hero calls $20

Turn: ($68.00) T :heart: (2 players)
Hero checks, BGnight bets $40.00, Hero calls $40

River: ($148.00) 8 :club: (2 players)
Hero checks, BGnight bets $116.00, Hero calls $116

Final Pot: $380.00
Hero shows 9 :diamond: 9 :club:
BGnight shows Q :club: K :club:
Hero wins $377.00
(Rake: $3.00)

Hand #2
Party Poker $400.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 54414
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

linf3 (SB): $400.00
BmopouOpk (BB): $80.00
dosfab (UTG): $376.55
Guido Pepe (MP): $54.90
Hero (CO): $400.00
Jackisnot (BTN): $133.95

Pre Flop: ($6.00) Hero is CO with A :club: Q :diamond:
2 folds, Hero raises to $12, Jackisnot calls $12, 2 folds

Flop: ($30.00) 8 :club: 4 :club: 8 :diamond: (2 players)
Hero bets $20.00, Jackisnot calls $20

Turn: ($70.00) 7 :heart: (2 players)
Hero checks, Jackisnot checks

River: ($70.00) 2 :diamond: (2 players)
Hero checks, Jackisnot bets $32.00, Hero calls $32

Final Pot: $134.00
Hero shows A :club: Q :diamond:
Jackisnot shows Q :club: 9 :club:
Hero wins $131.00
(Rake: $3.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod trikoza 03 Mar 2009 02:24

hohooo nice, uz sa tesim ako mna postihne nejaky podobny up

inac vyzera ze to tento mesiac budes brat ozaj vazne, minimalne 15k usd mesiac imo
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Horsey7 03 Mar 2009 09:28

imo yegonovi staci dat >40k hands/mes. a bude vymalovane pretoze IN TIME YOUR RESULTS CATCH UP WITH YOU ;)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 01:43

drzim nasadene tempo v pocte hranych ruk, dnes som skoncil v miernom minuse. Non SD winnings su dost v minuse i ked moc to nekoresponduje s mojimi stats - myslim ze viac ako na 48% WWSF je dost problem to vytiahnut. Asi sa tam podpisalo to ze som musel foldnut dost velkych potov - uplne ma dnes likvidovalo to ze ked som mal flush board sa vzdy sparoval a super zrazu ozil alebo ked som mal spodne 2 pary tak na turne sa sparovala najvyssia karta flopu a pod - vid zopar prilozenych ruk

2009-03-03-gr.jpg
2009-03-03-gr.jpg (117.68 ) Zobrazená 1761 krát


Hand #1
Hero (SB): $404.00
BB: $116.80
UTG: $92.00
MP: $400.00
CO: $734.60
BTN: $290.20

Pre Flop: ($6.00) Hero is SB with Q :spade: K :club:
2 folds, CO raises to $12, 1 fold, Hero calls $10, 1 fold
Super je regular 19/16/3,8 - dorovnavam s cielom hrat pasivne na flopoch s TP a raisovat niektore typy flopov, povedzme AT4 a podobne, teda boardy na ktorych super bude mat problem pokracovat s vacsinou svojej range a kde zaroven mam nejake outy ale nie zase prilis vela aby som na push mohol s kludnym srdcom foldnut

Flop: ($28.00) J :spade: T :diamond: A :club: (2 players)
Hero checks, CO checks
ocakaval som ze Ahigh board bude cbetovat a planoval som checkraise, slowplay by nemal zmysel lebo ak nema Ax alebo lepsie tak mu nemoze prist ziadna karta ktora by ho na Ahigh boarde nejak vazne rozohnila a primala sa stacknut. Bohuzial super checkuje behind co znamena ze ma bud (zle hrany imo) monster typu JJ alebo ruku s showdown value s ktorou chce hrat potcontrol (nieco ako A4,QT) a sem tam uplne netrafene beznadejne handy s ktorymi sa planuje vzdat. Vacsinu z nich by som ocakaval ze bude cbetovat takze toto je podla mna len mala cast jeho range

Turn: ($28.00) 7 :spade: (2 players)
Hero bets $24.00, CO calls $24
samozrejme nemam preco dalej vahat preto betujem a ocakavam ze s handami s ktorymi hral potcontrol mi 2x dorovna a monstery raisne bud teraz alebo pravdepodobnejsie na riveri aby ukazal slabost a dal mi este jednu sancu bluffnut pretoze na turne je moja range dost slaba - budem betovat vacsinu svojej range po tom ako super necbetoval a na raise by som vacsinou zlozil

River: ($76.00) 7 :club: (2 players)
Hero bets $52.00, CO raises to $156, Hero folds
napriek tomu ze sa mi sparoval board musim valuebetnut pre pripad ze ma nejake slabe Ax alebo slowplayoval 2 pary. Nad jeho raisom som minul cely timebank, rozmyslal som co z jeho range bijem a vyslo mi z toho len AJ/JT ale nie som si isty ze tie bude raisovat na riveri a tiez si nie som isty ci mu budu pripadat natolko monstrozne aby s nimi checkol flop, Myslim ze bude mat vacsinou AA - to jedine dava aky taky zmysel slowplayovat na flope pretoze vie ze v decku uz je len jedno eso a sanca ze ho mam je miniaturna, JJ/TT uz podla mna nie je moc dovod nebetnut na flope lebo je kopec kombinacii Ax ktore mozem mat a rad ich preplatim. Fold s tazkym srdcom ale myslim ze nebol zly.

Final Pot: $180.00
CO wins $177.00
(Rake: $3.00)

Hand #2
SB: $372.00
BB: $716.10
UTG: $617.70
MP: $794.00
Hero (CO): $807.00
BTN: $86.00

Pre Flop: ($6.00) Hero is CO with K :spade: T :spade:
2 folds, Hero raises to $12, 1 fold, SB calls $10, 1 fold
super regular agresivny pred flopom ale potom hrajuci skor pasivne 23/18/1,6 (vzorka 12k ruk takze cisla maju slusnu vypovednu hodnotu). Zvykne viac dorovnavat nez raisovat (went to SD 34%)

Flop: ($28.00) 2 :spade: 6 :club: 5 :spade: (2 players)
SB checks, Hero bets $20.00, SB raises to $48, Hero calls $28
cbet je v pohode, na jeho raise som chvilu zvazoval 3bet s tym ze by som to dostal na flope do allinu ale pri jeho malej agresivite myslim ze vacsinou by som sa dostal do allinu proti setom, nut flushdraw mozno dokonca s gutshotom ako A2/A4 alebo parom - A6 co by nebolo vobec dobre. Vacsinu strednych parov asi bude len dorovnavat a nebude ich raisovat na flope. Okrem toho jeho raise je taky maly ze mi dava skvele odds napriek tomu ze moj draw je dost zjavny (flush si vsimne aj opity poloslepy donk), ratal som s tym ze ak som proti kombodraw tak mozu byt zive aj moje overcards. Preto len call.

Turn: ($124.00) 3 :spade: (2 players)
SB checks, Hero checks
tu som mohol betnut a tahat value z jednospadovych ruk ale mal som pocit ze po tom ako super raisol flop a checkuje turn tak je to s cielom vzdat aj ruky tak silne ako 2pair a set takze som simuloval ze ten spade nastrasil aj mna

River: ($124.00) 5 :heart: (2 players)
SB bets $104.00, Hero folds
Tento fold je tazsi nez ten predchadzajuci a je dost mozne ze je zly. Zalozil som ho ciste na betsizingu. Z velkosti jeho betu nepredpokladam ze by sa pokusal bluffovat a takisto netaha tenku value z niecoho ako 2 pary lebo kazdy overpair ho ma pobiteho. Proste som nadobudol (kaspirovsky style) pocit ze bijem len nizsie flushe pricom na takom boarde neviem s cim by som mu akoze ten nizsi flush mohol preplatit. Myslim ze jedine v co moze dufat ze mu preplati takto velky bet je flush alebo straight (4x) a na to aby mohol takto valuebetovat musi mat tieto kombinacie pobite takze bud ma nut flush alebo fullhouse. Ak by mal nieco ako 47 alebo 9-high flush tak asi skor betne nieco okolo 35-55 a bude sa snazit dostat call od 77-JJ

Final Pot: $124.00
SB wins $121.00
(Rake: $3.00)

Hand #3

BTN: $446.50
SB: $76.00
Hero (BB): $406.00
UTG: $98.00
MP: $455.85
CO: $951.35

Pre Flop: ($6.00) Hero is BB with T :heart: T :club:
3 folds, BTN raises to $8, 1 fold, Hero raises to $28, BTN calls $20
super je reg 24/20/3,5 mam unho poznamku ze dorovnal 3b v pozicii so 69s a dorovnal velky cbet na 9high boarde, takze 3betujem for value lebo ocakavam ze ma dorovnaju aj horsie ruky

Flop: ($58.00) 8 :spade: 5 :diamond: 5 :club: (2 players)
Hero bets $36.00, BTN raises to $118, Hero calls $82
flop je celkom priaznivy, jeho raise mi pride dost bluffy, jeho range je AA-JJ/56s/67s/AQ/AJ/KQ/KJ/QJ mozno par veci navyse. Ten flop ma nema ako velmi trafit, pokracovat budem len s overpairmi a vacsinu mojej range tvoria nesparovane broadway cards. Na fold je tam privela moznych bluffov a prilis uzka range ruk ktore moze raisovat for value tak som sa rozhodol dorovnat.

Turn: ($294.00) Q :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN bets $290.00, Hero folds
Q je asi najhorsia karta co mohla prist lebo ak bluffoval s overcards tak vacsina z nich trafila TP (AK by tlacil do allinu pf ale take AQ/KQ/QJ bude skor len dorovnavat). Na druhej strane jeho bet je velmi podozrivy, skor to vyzera ako keby sa snazil maximalizovat fold equity a nie tahat value co ma zvadzalo k tomu dorovnat, v jeho ociach totiz by moja range mala vyzerat ako 99-JJ a takymto betom neziska value od ziadnej z tych ruk. Takze som dospel k tomu ze sanca ze bluffuje je dost velka alebo by aspon mala byt ak rozmysla nad tym co mozem mat. Jediny problem co tu mam je velkost betu ktory musim dorovnat - super betuje plny pot cize potrebujem vyhrat 33+% na to aby moj call bol ziskovy - a tu vznikol cely problem. Mozem ocakavat ze v tomto spote bude bluffovat castejsie ako v 33% pripadov? Rozmyslal som nad tym dost dlho a myslim ze prinajlepsom je to velmi tesne - na zaklade mojich skusenosti a bez extenzivnej historie s tymto superom predpokladam ze je to skor nepravdepodobne, predsa len by to bol masivny bluff a s tym sa az tak casto clovek nestretava. Toto bol paradoxne (kedze tu je absolutna sila mojej ruky najnizsia) najtesnejsi fold dna ale ak som nim aj prisiel o nejaku value tak to nebolo vela a call by bol prinajlepsom marginalny kvoli velkosti superovho betu. Napriek tomu trochu lutujem ze som to nedorovnal.

EDIT: potrebujem 50% na call a nie 33 ako som napisal lol, potom je ten fold urcite jasny

Final Pot: $294.00
BTN wins $291.00
(Rake: $3.00)
Naposledy upravil yegon dňa 04 Mar 2009 07:55, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod w4444x 04 Mar 2009 02:08

wttttfff nechapem tie prve dve ruky vobec ... kokos si pozeral kesovu session ci :D ? Ako v prvej ruke o com ? neverim ze by checkol behind hoci aky set na flope na takom boarde .. takze si tam toho bil docela dost kludne tam mohol mat nejake 87`s alebo taku blbost .. a ta druha ruka nechapem ani jeden move co si tam spravil , ja osobne by som to tam pushoval uz na flope ale to ze nebetnes ani turn a chceknes behind je pre mna megagalaktickou zahadou a necalovat river kde bojes vsetky str8 a vela malych flushov ???? fakt nechapem
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 04 Mar 2009 02:27

Co sa tyka prvej ruky, neviem si ten fold zivo predstavit :crazy: . Aj ked podla Tvojich slov tam ma casto AA, tak ak mu tam vies dat znacne sporadicky 2 pary, stale potrebujes byt podla pot odds dobry v 27% pripadov. Aj keby tam tie 3 flopnute 2 pair kombinacie tak hral zlomok casu (1/6tinu napr.).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 07:34

78 v prvej ruke nemoze mat (mozno v menej ako 1% pripadov ano) - urcite by to cbetoval na takom boarde (regulari necbetuju len ruky ktore nechcu byt raisnute a sem tak tricky monstre - necbetnut air v pozicii na Ahigh boarde je rarita) a uz vobec neviem preco by s tym dorovnaval turn - je to regular, musim ratat s tym ze rozmysla :). 2pair moze mat samozrejme ale nemyslim ze na tom boarde je 2pair dostatocne dobry na raise, taha value len z AQ/AK a tie raise na riveri nemozu dorovnat

ta druha ruka s flushom mi tiez pride s odstupom casu otazna ale tam som isiel skor od brucha nez s nejakym velkym rozmyslanim a brucho povedalo podla betsizingu a zrejme aj podla timingu ze ma fullhouse (nepamatam si to presne mozno instabetol river alebo nieco podobne proste som mal citak ze nem dobre). Set aj straight by sa na turne bali rovnako toho flushu a preto by checkli ale z tychto dvoch ruk na riveri moze tak bezstarostne betovat len set ktory sa zmenil na fullhouse
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 04 Mar 2009 07:49

1. handu , by som callol na riveri , odds su dobre . Na turne si neviem predstavit, ze by slowplayoval set a iba callol. Je tam straight draw , flush draw.. preco by si nechranil ruku.
2. betol by som turn na 100% a vela , nech zaplati ak ma set.
3. dobry fold imo , on ma QQ+ podla mna. tym ze dal potbet chcel byt podozrivy ze nema handu , ja to tiez obcas robim. Ak das regovi polku potu skorej zlozi 99-JJ ako ked das pot alebo dokonca overbet shove, pretoze to ovela viac vypada na budovanie potu.
Moze to by aj cisty bluff pri ktorom ma nejaku fold equity a vela krat to bude aj ta handa ako AQ,KQ,QJs,QTs , ale viac krat ta tu pobije si myslim.


Prosim ta pozri sa ako je na tom s Winnings ten callingstation s WTSD 34, - ako moze mat nl400 reg taku WTSD , musi byt brutal v minuse imo.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 07:54

dzejkej napísal:Co sa tyka prvej ruky, neviem si ten fold zivo predstavit :crazy: . Aj ked podla Tvojich slov tam ma casto AA, tak ak mu tam vies dat znacne sporadicky 2 pary, stale potrebujes byt podla pot odds dobry v 27% pripadov. Aj keby tam tie 3 flopnute 2 pair kombinacie tak hral zlomok casu (1/6tinu napr.).


na to aby call bol breakeven potrebujem vyhrat v 37% pripadov a ked mu dam range ako hovoris (s 1/6tinou 2pair kombinacii) tak mam 32% na vyhru (AA,JdJs,ThTs,77,AJs,A7s,KQs,JTs,T7s,A7o,KQo)

pozn.: v ruke 3 som zeditoval potrebne percento na vyhru, nejak mi nefungoval mozog, potrebujem vyhrat v 50% pripadov co dost meni situaciu a teda zrazu miesto toho aby ma mrzelo ze som nedorovnal ma to zacalo dost intenzivne tesit :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 07:58

buschle napísal:2. betol by som turn na 100% a vela , nech zaplati ak ma set.


fancy play syndrome imo :)

buschle napísal:Prosim ta pozri sa ako je na tom s Winnings ten callingstation s WTSD 34, - ako moze mat nl400 reg taku WTSD , musi byt brutal v minuse imo.


je 1000USD v minuse v tych 12k handach co nanho mam
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!