lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod obivano 08 Jún 2009 09:53

yegon napísal:noc som prezil ale mam iste (rozumej katastrofalne) bolesti a nohy zospodu rozhrhane ako keby som ich nechal ozuzlat piraniam :) takze len krivkam a chalani v robote zo mna urcite budu mat srandu - idem sa nastopat ibalginom aby som mohol aspon ako tak fungovat

na chatu pridem, tura tam je sucastou pripravy na 100km pochod ktory planujem tyzden nato ale obavam sa ze to nedam

zmysel je v tom ze uz 2 roky sa chystam na trnavsku stovku a nikdy mi to nevyjde. Je to masova akcia - pochod z bratislavskej zeleznicnej stanice cez karpaty do brezovej. Tento rok presne na ten datum (predvcerom) pripadla svadba kamaratky takze som zase raz nemohol ist. Vcera som dal prvu 1/4 tej trasy a vratil som sa naspat - jedina vec ktora mi dava sancu na uspech na kompletnej stovke je to ze som prepalil tempo a tych 48km som dal za 8 hodin pricom na 100ku byva zvykom tych 22+. Musim vymysliet aj nejaky rozumny sposob ochrany noh lebo ked ti na 40-tom kilometri praskne pluzgier ktory sa vytvoril pod pluzgierom ktory praskol 20km predtym tak to dost brani slobode pohybu :)


teda raketu si do MT neberies ? :(( ja ze si zahrame.. :evil:
Obrázok používateľa
obivano
 
Príspevky: 887
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/8 krát
Karma: 7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Jún 2009 10:17

snad sa dovtedy spamatam :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod somNula 08 Jún 2009 10:49

lol ty si samovrah yegon, vies o tom? ja dufam ze ta tura na ktoru sa chystame bude mat max 10km a potom si dam zo 10 piv
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod vlade 08 Jún 2009 11:04

Podla mna, ked mas pluzgiere a bolia ta nohy tak bude problem v obuvi, ved co je na tom chodit par kilometrov :) Kup si nejake pohodlnejsie topanky ktore ta netlacia :lol2:
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Jún 2009 11:09

no neda sa, ja mam take citlive nozicky jak kozka na cicine :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tUSKA79 08 Jún 2009 11:27

tak skus pouzit puder.. ja som maval pluzgiere vzdy ked som hral basket a spotili sa mi svinsky nohy.. tiez som potom dva dni chodil jak debil a bolelo to este viac z neprirodzenej chodze.. kamos mi poradil puder a cuduj sa svete odvtedy mam pokoj.. takze pudrom zasypat nohy, turisticke ponozky, turisticke topanky a vela stastia ;)
tUSKA79
 
Príspevky: 39
Založený: Máj 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod somNula 08 Jún 2009 11:47

takze puder a lubrikant na tu jemnu kozku na cicinke :)
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Jún 2009 23:45

2009-06-08-tab.JPG
2009-06-08-tab.JPG (23.29 ) Zobrazená 2399 krát


session v pohode nic vyznamne sa nestalo akurat si typek s 99 zaveril a cez moj cold4bet pushol pred flopom - clovek by si povedal ze regulari budu mat rozum - no mal stastie a ustal to proti mojmu AK ale neexistuje aby to bol z jeho strany ziskovy move proti mojej range. Zvysok boli mensie poty, Vyskytlo sa aj zpar v ktorych som nevedel co robit.

Leolsc (UTG): $917.65
EasyJP (CO): $446.00
Hero (BTN): $406.00
wader (SB): $524.60
CocaJunior1 (BB): $378.90 bluffy fish 35/13/1,9

Pre Flop: ($6.00) Hero is BTN with 5 :spade: 5 :heart:
2 folds, Hero raises to $12, 1 fold, CocaJunior1 calls $8

Flop: ($26.00) 6 :diamond: 9 :heart: 7 :spade: (2 players)
CocaJunior1 checks, Hero bets $20.00, CocaJunior1 calls $20
super dost bluffoval a ja som nebol pripraveny dorovnat turn a river bet mojim cielom teda bolo betnut flop a snazit sa vyfoldovat air handy a ak ma dorovna vzdat to

Turn: ($66.00) 2 :club: (2 players)
CocaJunior1 checks, Hero checks
toto akoze vzdavam :)

River: ($66.00) 4 :diamond: (2 players)
CocaJunior1 bets $32.00, Hero calls $32
za normalnych okolnosti by som to foldol ale super betuje tak malo (potrebujem vyhrat menej nez 25% showdownov) ze si myslim ze bude mat nieco ako A8, J8 alebo nejaky pochaby air dostatocne casto na to aby call bol ziskovy. Okrem toho pochybujem ze by betoval 78,T7 for value, cize bud ma 9x alebo bluff. Jeho handa bola dost necakana - neskor som si vsimol ze sa snazil skoro v kazdej hande bluffovat, videl som ho 3x donknut ako bluff a ked ho super raisol na riveri tak on ho ako bluff reraisol s Ahigh

Final Pot: $130.00
Hero shows 5 :spade: 5 :heart:
CocaJunior1 shows Q :heart: J :heart:
Hero wins $128.00
(Rake: $2.00)



FTPickle (BTN): $400.00
Leolsc (SB): $734.25
EasyJP (BB): $547.50
Hero (UTG): $464.00
wader (MP): $693.60
CocaJunior1 (CO): $300.90 bluffy fish 35/13/1,9 - ten isty co v minulej ruke

Pre Flop: ($6.00) Hero is UTG with Q :spade: Q :heart:
Hero raises to $12, 1 fold, CocaJunior1 calls $12, 3 folds

Flop: ($30.00) J :spade: 6 :club: 9 :heart: (2 players)
Hero bets $20.00, CocaJunior1 calls $20

Turn: ($70.00) T :spade: (2 players)
Hero bets $50.00, CocaJunior1 calls $50
tu sa dalo betovat aj viac podla mna, 62-66 je asi idealna velkost lebo v jeho calling range bude kopec ruk ktore budu mat par+draw jedno z coho im pribudlo na turne - teda nieco ako QJ,89 a pod. Ak by ma raisol tak mam trosku problem lebo mam OESD a kopec 2pair outov proti rukam ako JT,T9 takze by som musel dorovnat ale velku radost by som z toho nemal

River: ($170.00) A :spade: (2 players)
Hero checks, CocaJunior1 bets $100.00, Hero calls $100
river je otazny a myslim ze skor fold, je pravda ze supera som videl bluffovat v beznadejnych situaciach ale vela ruk ktore mohol mat na flope ma bije 78,89,9T,KQ,AJ a ruky ktore bijem ja QJ,KJ si nemyslim ze by valuebetoval okrem toho ich kombinacii je menej lebo mam dve Q na ruke. Teda potrebujem aby bluffoval s nejakou rukou s ktorou dorovnal 2 streets bez toho ze by mala nejake vyznamnejsie draw alebo showdown value - nieco ako 44/56/67 a pochybujem ze by takych ruk bolo v jeho range dostatocne vela. Je pravda ze jeho call na turne je podozrivy lebo velka vacsina ruk ktore ma biju musela byt na turne skompletizovana a nevidim dovod preco by neraisli - ale fishky rady slowplayuju. Takze toto mal byt fold - nezamyslel som sa ale nad tym dostatocne pocas hry

Final Pot: $370.00
CocaJunior1 shows Q :club: 8 :spade:
CocaJunior1 wins $367.00
(Rake: $3.00)



preposterous (MP): $409.00 26/18/2,2 reg
Leolsc (CO): $1115.40 26/14/1,3
DCal Zone (BTN): $400.00
Hero (SB): $408.00
wader (BB): $477.60
CocaJunior1 (UTG): $236.75

Pre Flop: ($6.00) Hero is SB with Q :spade: K :diamond:
1 fold, preposterous raises to $12, Leolsc calls $12, 1 fold, Hero raises to $48, 1 fold, preposterous calls $36, 1 fold
3betujem s tym ze mam blockery proti QQ/KK/AK cim by mala stupnut uspesnost mojich 3betov, preposterous navyse malo sklada na 3bety takze je sanca ze dorovna s horsim i ked v squeeze spote je to malo pravdepodobne

Flop: ($112.00) T :club: J :heart: T :spade: (2 players)
Hero checks, preposterous checks
tuto ruku som zahral dost netradicne celu - problem bol v tom som si nebol uplne isty jeho calling range, predpokladam ze AK/QQ a cast KK/AA by 4betoval, call si viem predstavit s AQ/88-JJ/KK/AA. Ak je toto jeho range a ak je schopny ma raisnut na flope s AQ tak bet mi nepride ako rozumna volba lebo vyfoldujem len 88/99 a ak ma super raisne budem musiet dorovnat ale bez vnutorneho nadsenia. rozmyslal som nad check/raisom ale to podla mna tiez nie je idealna volba lebo ak betzne cokolvek zo svojej range tak uz nemoze foldnut a nemyslim ze by betoval AQ lebo nic lepsie mu nefoldne snad s vynimkou AK. Super nastastie checkuje.

Turn: ($112.00) Q :club: (2 players)
Hero bets $55.00, preposterous calls $55
ok mam TP + OESD na boarde su snad vsetky existujuce draws :) betujem for value ale stale nemam zo svojej ruky velku radost, tahat value tu mozem snad len z 99 vsetko ostatne ma bije

River: ($222.00) 5 :diamond: (2 players)
Hero checks, preposterous bets $306.00, Hero folds
Kedze nevidim ziadnu value ( je mozne ze som slepy :) ) tak checkujem s planom check/foldnut - super mi to ulahcil overbetom. Nepredpokladam ze by to bol bluff s 99 a vsetky ruky s ktorymi to robi for value ma biju. Je to cudna ruka naozaj netusim aka by mala byt najlepsia lajna - bet flop / call allin je taka najbezstarostnejsia ale mal som pocit ze v tejto situacii ju nechcem hrat.

Final Pot: $222.00
preposterous wins $219.00
(Rake: $3.00)





Volanthn (BTN): $454.10
Hero (SB): $492.10
schem11 (BB): $476.20
Dijkstar (UTG): $1178.75 fish 42/3/4,6 - drawoval pasivne, par krat bluffoval
Vision82 (MP): $400.00
Leolsc (CO): $484.00

Pre Flop: ($6.00) Hero is SB with Q :diamond: Q :spade:
Dijkstar calls $4, 3 folds, Hero raises to $20, 1 fold, Dijkstar calls $16

Flop: ($44.00) A :heart: 4 :heart: 7 :diamond: (2 players)
Hero checks, Dijkstar checks
videl som ho limpovat A8, flop dorovnaval s lubovolnym parom alebo draw - dalo sa to betovat for value ale nemal som istotu ci som lepsi a ani poziciu tak som sa rozhodol skusit ukontrolovat velkost potu

Turn: ($44.00) 6 :spade: (2 players)
Hero bets $30.00, Dijkstar calls $30
ocakaval by som ze Ax betne na flope takze betujem for value a ocakavam call od FD, 5x/78 a pod

River: ($104.00) 5 :spade: (2 players)
Hero checks, Dijkstar bets $28.00, Hero calls $28
nie zrovna najkrajsi river v podstate vsetky zmysluplne draws 45/56/78/23 ma biju o Ax ani nehovorim, jedina sanca ako mozem byt vpredu je ze mal FD ktore z nejakeho dovodu nebetol na flope. Kazdopadne s betom ktory mi dava odds lepsie nez 4 ku 1 sa neda robit nic ine nez dorovnat - jeho chyba na hocaky rozumne sizovany bet by som zahodil

Final Pot: $160.00
Hero shows Q :diamond: Q :spade:
Dijkstar shows J :heart: 5 :heart:
Hero wins $157.00
(Rake: $3.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jún 2009 23:19

dnes som sa nad sebou tak vaznejsie zamyslel a musel som si otvorene priznat

"yegon you suck at teh pokerz"

k tomuto poznaniu ma priviedlo to ze som opat raz narazil niekde v texte na webe na "peter principle" tentokrat v suvislosti so schopnostami zamestnancov. Ide v skratke o to ze zamestnanec stupa v poziciach v spolocnosti az pokym sa nedostane na uroven na ktoru uz nie je dostatocne kompetentny a tam zostane nepostupuje uz vyssie ( snad s vynimkou byvaleho americkeho prezidenta :) ) ale nejde ani dole naspat tam kde je schopny nieco produktivne aj urobit. Z tohto vyplyva ze spolocnosti su plne ludi ktori nestacia na svoje pracovne ulohy :)

Tento princip som sebareflexivne otocil na seba a musel som uznat ze som sa prepracoval na uroven na ktorej pravdepodobne nemam co hladat. Je sice pekne ze mam bankroll na NL400 ale ako mi ukazalo 120k breakeven ruk nemam na to aby som na tomto limite nieco produktivne predviedol.

Na druhej strane uz fakt ze som breakeven pre mna nieco znamena, kedze nepotrebujem pokrom zarabat peniaze a nepotrebujem ani budovat bankroll pretoze prechod na vyssi limit je v nedohladne tak mi to ze som breakeven moc nevadi - iste bolo by to fajn vyhravat peniaze ale nie je to moj primarny ciel. Moj ciel je zlepsovat sa a musim sa este do seba zahlbat a skusit nejako vymysliet ci sa rychlejsie zlepsim na NL400 alebo na NL200 kde by som popri tom mohol vyhrat aj nejake chechtaky.

Predbezne si davam poslednu sancu, odohram este 30.000 ruk na NL400 6max s maximalnym sustredenim a nasadenim a ak sa mi nepodari uhrat nejaky pozitivny vysledok tak budem pravdepodobne pokracovat v studiu dalej na NL200 a prechod vyssie si necham na neskor.

Dnes som dal kratku session, budem musiet pridat, mam odohratych len 4k ruk za tento mesiac. Rozmyslam ze si dam nejake 3 tyzdnove prazdniny a budem len hrat poker, behat, hrat tenis a zdravo sa stravovat- ale to naplanujem snad az o nejake 2-3 tyzdne
2009-06-18-tab.JPG
2009-06-18-tab.JPG (20.58 ) Zobrazená 2104 krát


Mal by som aj chut ist tento vikend znova na 222 freezout do hronu ale som sam doma s castou zverinca a synom takze budem robit hospodara. Na buduci tyzden ale urcite idem fo Prahy na CSPT - startovne budem cerpat zo splitu ktory sme dali s trikozom na tohtotyzdnovej kvalde na PS kde sme sa dostali proti sebe do headsupu a dohodli sa ze si cenu rozdelime na polovicu. Chcel by som hrat aj dalsie eventy ktore v Prahe budu a asi aj nejaky cash ale nebudem sa moc trhat - beriem aj manzelku takze pojdem aj pozriet po meste.

Kazdy pondelok budem hravat kvalifikacie na CSPT a popri tom som uz zacal davat aj STEP3 kvaldy na PS za FPPcka, chcem ich pouzit na LAPT a APPT ked zacnu, zatial sa len budem snazit dostat do posledneho stepu (LOL snad aspon 1 ticket ziskam) zatial som hral 2 a vypadol som 8-my a 6-ty takze ani makke f. Okrem toho budem od jula hravat kvalifikacie na EMOP na noiqpokri - mali by byt 2 do tyzdne po 100EUR - chcem sa nakvalifikovat na turnaj do Barcelony a na Maltu - su tam rozumne buyiny takze pravdepodobne pojdem aj ak nevyhram ticket a pojmem to ako dovolenku - v Barcelone len na otocku ale na Maltu by som chcel brat aj rodinu a ostat tam cca 2 tyzdne i ked si nie som uplne isty pocasim kedze to bude az koncom septembra.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 19 Jún 2009 06:59

tak 120K ruk je dost husty break even stretch, zrejme tam nieco nebude v poriadku. v ktorej herni to vlastne hravas? rozmyslal si nad zmenou?
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!