Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod yegon 14 Júl 2009 12:46

7castle napísal:Preto byt majitel vacsieho klubu dam sa rychlo dokopy s par dalsimi a idem na MF hladat cestu ako ich presvedcit na nejaku rozumnu sumu za kazdy rozlozeny stol.


myslim ze v zaujme majitela vacsieho klubu je aby cena bola likvidacna pre male kluby
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod 7castle 14 Júl 2009 13:00

yegon napísal:
7castle napísal:Preto byt majitel vacsieho klubu dam sa rychlo dokopy s par dalsimi a idem na MF hladat cestu ako ich presvedcit na nejaku rozumnu sumu za kazdy rozlozeny stol.


myslim ze v zaujme majitela vacsieho klubu je aby cena bola likvidacna pre male kluby


Yo na tom nieco je ale zas nemyslim si ze Dag alebo Jano Bendik budu mat zaujem aby bola ta suma aj pre nich co najvyssia v zaujme likvidacie ostatnych... podla mna moze byt Hronu dost jedno ci je niekde maly klub, poriadny cash sa bude hrat u nich... to iste v KE
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod janobendik 14 Júl 2009 14:50

ahojte. Lasky 07, prepáč ten tvoj bod 1 je ako z ...marsu, bez šance na realizáciu.
- paušal je OK, jedine mal príst tak za 2 roky, teraz sa poker /hlavne športový o ktorý predovšetkým ide /prudko zabrzdí!
- 7castle, pýtali sa! Daňový dozor nad hazardnými hrami konzultoval /vypočuval?? :) /, mna aj ako viem aj iných majitelov pokrových klubov, aby dostali informáciu, bohužial boli naklonení k tomu, že poker je hazard!
- ano v menších mestách to bude tažšie, ale tam často nie je ani squaš, bowling, kryté tenisové kurty...., najhorším pre športový poker by bolo schválit len paušal za stol, bez podmienky minimálného počtu stolov!! = plno jednostolových herní len na CG!
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod Lasky07 14 Júl 2009 16:20

Jano servus, ten bod 1 plne funguje v Redute a bol by fungoval aj v hrone a inych kluboch. Dealer spocita pot a odoberie rake pod kamerou a ide sa dalej, ide len o zvyk. Pre tych co maju pochybnosti alebo nevedomosti o tom kolko sa vyberie na cashi v Hrone, tak staci si tam niekedy sledovat taku hodinku cash a v hlave si pocitat rake za hodku a vynasob si to 20 hodinami a uvidis. Ja som sa raz pozeral 4hod na pekny cash kde na stole bolo okolo 13000e a je to tak. Ale nemam dovod niekoho presviedcat, je mi uplne jedno co tu s tym MF spravi. Len som povedal svoje myslienky. Hough :gl:
Lasky07
 
Príspevky: 10
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod svkice666 14 Júl 2009 16:51

janobendik napísal:ahojte. Lasky 07, prepáč ten tvoj bod 1 je ako z ...marsu, bez šance na realizáciu.
- paušal je OK, jedine mal príst tak za 2 roky, teraz sa poker /hlavne športový o ktorý predovšetkým ide /prudko zabrzdí!
- 7castle, pýtali sa! Daňový dozor nad hazardnými hrami konzultoval /vypočuval?? :) /, mna aj ako viem aj iných majitelov pokrových klubov, aby dostali informáciu, bohužial boli naklonení k tomu, že poker je hazard!
- ano v menších mestách to bude tažšie, ale tam často nie je ani squaš, bowling, kryté tenisové kurty...., najhorším pre športový poker by bolo schválit len paušal za stol, bez podmienky minimálného počtu stolov!! = plno jednostolových herní len na CG!


pre tvoje info, zijem v malom 30tis meste Brezne a mame tu aj squas aj bowling a aj tenisove kurty a funguje tu aj sipkarsky klub, takze.... 8-)

Jedna vec , k danej tebe. Ako chce MF spravit nieco s klubmi alebo kasinami, ked to tu predtim nebolo a nasa legislativa nato neni pripravena. Oni vnimaju ci hru pokru, alebo aj invetovanie na burze ako hazart. Ked vedia, ze sa tam toci vela penazi a ako knim mozete prist, tak aj one, napisu si ktomu do kolonky poker = hazard a je vymalovane.

Podla mna ku kasinam a pokrovym klubom, mali by mat jasne pravidla a aj licenciu, ci daky certifikat. Ved dneska uz licenciu, alebo certifikat musi mat skoro vsetko. Stim patenim je to podla mna dost velky problem. Malo by to byt podla mna odstupnovane, podla dakych kriterii. Mensie kluby, velke kluby. Kluby s pobockami a kasina. Poplatok za 3-4 stoly, 5-10 a podobne. Nie za jeden stol. To je likvidacne pre male kluby a pre velke to tiez neni urcite povoli. A ako je to v EU? Okolitych statoch?

Jo stim platenym dani by ma to celkom zaujimalo, ako to pri pokry je. Ako platite dane profesionalny hraci? Skade mate daky doklad o prime? :ROFL: Toto by ma fakt zaujimalo. To si neviem ani predstavit, ako to funguje. 8-)
svkice666
 
Príspevky: 139
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod MiskoKvo 14 Júl 2009 17:33

no mohli by to dat niako do poriadku nech vieme co a ako... spoplatneniu pokru sa urcite nevyhneme pretoze setko co vynasa alebo ma potencial vynasat pre stat peniaze je spoplatnene tak preco by poker bol vynimka?...

ak to bude rozumne,nebude to mat za nasledok krach hracov/herien tak preco nie ... aspon profi hraci na svk nebudu mat strach ze jedneho dna knim pride na raziu policia a danovy urad ...

co sa tyka klubov ... tiez asi moc pre poker na slovensku nieje dobre ze sa moze hrat hocikde ... napr v biliardovych kluboch som dost casto videl hrat sng/cg na biliardovych stoloch ... ked bude na slovensku par herien co budu fakt stat zato tak aj rekreacny hrac si spravi vylet do BA aby si zahral nl100 alebo nl200 ... predsa radsej si pojdem zahrat do kasina kde je 100krat lepsia atmosfera ako niekde do baru za tu istu cenu...
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod janobendik 14 Júl 2009 17:40

lasky, kamery v kasíne nie sú koli danovákom :) a máš tam trvaly danový dozor, krorý v prípade klubov nie je ani myslitelný, preto ten paušal :D !
Nerátaj cudzie peniaze! Nie je to pekné! asi berú niekde veľa :) , tak chod hrad do inej herne, napr. k nám do pokerbenlux - my berieme s potu max. 8E a bar a jedlo máš zadarmo!! ;)
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod Lasky07 15 Júl 2009 02:00

Jano ja im tie prachy neberiem ani nezavidim, je to ich job a basta, ja som len musel k tej teme toto povedat, ze preco vlastne MF po pokri tak ide, lebo chcu aj oni ukrojit. Dufam ze v tomto sa chapeme :good:
Na margo statneho dozoru, u nas v REDUTE a na celom slovensku vo vsetkych kasinach, je danovy dozor zruseny od tohto roku myslim a vykonava sa namatkovo 1x do tyzdna, ze 2chalani pridu na kavicku, pozru par videopasiek, podpisu papiere a papa. Tak preto som o tom pisal ze by to tak mali robit aj v kluboch a je to rovnake potom vsade. Viacej uz nemam co k tomu. A do tvojho klubu rad zavitam, ked budem v KE, ale neviem kedy. V kosiciach som bol 2x v zivote, tak ked sa podari tak hram u Vas. ;)
Lasky07
 
Príspevky: 10
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod 016roy 15 Júl 2009 11:42

trikoza napísal:ak sa v clanku vyskytuju vety ako "Moj nazor je taky", "Prednedávnom (približne 2-3 mesiace dozadu) som však dostal avízo" tak by mal byt na konci podpisany autor


Ahoj. Pisal som to ja. Ok, ak pojde o uvahu (nazor), budeme clanky uvadzat s autorom. 7Castle netraba Ti priniest do starobinca zetony? :)
016roy
 
Príspevky: 368
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 10 krát/39 krát
Karma: 3

Re: Je správne, že pokrové kluby budú musieť mať licenciu a zlož

Odoslaťod marosh 10 Aug 2009 14:43

Zdravim vsetkych,
chcem len poznamenat pre zaciatok, ze mam presne takyto klub s 3stolmi. A ked ma matematika neklame, tak proste od noveho roka je asi totalny koniec klubu. A preco?
Za prve, 1500€ nie je mozne zaplatit za 1stol. Aj keby som to zaplatil, nikdy v zivote nedokazem vybrat z turnajov pri poplatkoch 10% na tieto stoly. Chodi nas pravidelne na turnaj 3xtyzdenne od 12-24ludi. Co je na male mesto relativne slusne. Hrame na 2-3stoloch. Samozrejme, ako pisal autor clanku, nemozeme hravat turnaje buyin50€, to by sme si zahrali mozno len dvaja a rovno headsup!! :)) Takze turnaje su od 5-15€ RB, a Freezeout 10-20€. Proste turnaje pre zabavu a samozrejme aj pre nejaku vyhru. Ak si zoberiem, ze sa kazdy turnaj vyberie do banku 150-300€, co moze byt priemer 225€, hrame to trikrat do tyzdna a cely rok, to je 225x3x52 = 35100€ a to je veeelmi optimisticky model. Takze 10% z banku 3500€. A to na zaplatenie dane z 3stolov nestaci !!! A do toho nie su zaratane vydavky na nakup spotrebn. materialu. Karty za cca 8€ sa vymenia 3balicky 5krat do roka, to je vydavok 120€ atd.
Nehravame cash, mozno len tak zporadicky, ked je nalada a je nas dost pokope. Ale mame SB/BB 25c/50c a ... ani tu nie je priestor na rake, kedze je to take domacke, rodinne prostredie. Takze z cash prijem ziadny, hra sa toho malo a keby mal byt aj rake, tak uz by sa cach nehral vobec ziadny. Presne ako hovori autor tohto clanku, ak ide niekto zo zabavy si zahrat turnaj z 10-30€ vo vrecku a zabavi sa na 3-4h, tak tazko si zahra cash, ked aspon raz na nom prehral 20€ za 5min !!! To uz je hazard a draha zabava.
A pre tych, co by mi argumentovali tym, ze naco take turnaje, ked je tam tak maly bank, tak odpoved je jednoducha !! :
1/ Nas to bavi a berieme to ako zabavu.
2/ Nie je vela penazi na zvys a pri vyssich Buyin by nehralo vela hracov!
3/ Robime si aj tzv registracne turnaje, kde 1-3miesto nie je vyhra, ale ... beriem auto a kazdy z nich ma zaplateny vstup do velkeho turnaja v Hrone, ci niekde inde. Takze ja my mali podporujeme velkych. Ale ci vydrzime??? Hmm, uvidime :((
marosh
 
Príspevky: 1
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!