lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod riki69 05 Dec 2009 09:35

hmmm, tieto pocity poznam - aj vecer po turnajoch aj rano, ked sa potom vyspim :)
drz sa, urcite sa to otoci :gl:
riki69
 
Príspevky: 137
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 2 krát/2 krát
Karma: 1

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod obivano 05 Dec 2009 12:13

To preto ze flakas hru a pripravujes sa na nas zapas urcite ;)
Obrázok používateľa
obivano
 
Príspevky: 887
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/8 krát
Karma: 7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Dec 2009 12:38

tak tomu ver, uz som sa naucil celkom aj podavat a ked sa snazim a sustredim tak asi v 20% pripadov sa mi podari pri hre trafit lopticku vypletom a nie ramom rakety :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 06 Dec 2009 11:40

v ramci snahy o zlepsenie blogu chcem zacat postovat veci ktore som sa naucil, zaujimave situacie, pokec o videach co som videl a podobne - tu je teda zaciatok

valuebetting v 3way potoch s fishkou:

situacia je nasledovna, TAG raisuje pf z pozicie BTN alebo CO my spolu s fishkou sme v blindoch a obaja dorovnavame. Nad cim by sme mali rozmyslat na flope ak mame silnu ruku z ktorej chceme ziskat value? Hlavne o nasej pozicii - tu su moznosti

mame relativnu poziciu na fish

znamena to, ze po cbete od pf raisera sa fish bude vyjadrovat este pred nami. To je napriklad ak fish je SB a my sme BB alebo aj v situacii ked pf raiser je CO, fish BTN a my sme v blindoch

v tejto situacii je vhodne checknut a nechat pf raisera cbetnut flop pretoze tym mozeme ziskat bet od fishky v scenari:
pf raiser cbet -> fish call -> my raise

Naproti tomu ak by sme donkbetli flop (betujeme hned ako sa k nam dostane akcia a nedame pf raiserovi sancu cbetnut) moze sa stat ze pf raiser nas raisne a vyzenie tym fishku z hry

Velmi dolezita otazka ale je ci bude pf raiser cbetovat lebo inak nas check (pasca pre fish) straca value. Ak je pravdepodobnost ze TAG cbetne mala, ci uz preto lebo vseobecne malo cbetuje (vid HUD) alebo je board koordinovany (napr 8 :heart: J :spade: T :spade:) a je nepravdepodobne ze TAG bude v 3way pote s fishkou cbetovat air - v tychto pripadoch by sme s rukami, z ktorych chceme ziskat value mali donkbetovat flop nezavisle na pozicii a predist situacii kedy sa flop precheckuje

Ak je naopak pravdepodobnost ze TAG bude cbetovat vysoka (HUD/suchy board) tak je lepsie checknut ako bolo popisane vyssie.


fish ma relativnu poziciu na nas

ak sa po ocakavanom cbete budeme vyjadrovat ako prvi a fish az po nas - teda napriklad sme SB a fish je BB tak je naopak vhodne donkbetnut flop a dat fishke sancu dorovnat nas bet predtym nez dostane pf raiser prilezitost nas raisnut, opat tym ziskavame viac value z fishky


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
este chcem podotknut ze do tychto situacii by sme sa mali dostavat pomerne casto, takze su dolezite. Ked je v hre fish a TAG tak by sme casto mali zvazit slowplayovanie aj silnych ruk pf rovnako ako hranie vacsieho mnozstva spekulativnych ruk. To iste plati o situacii kedy TAG raisne a my len dorovname lebo za nami je fish ktoru chceme v pote. Casto je ovela viac +EV dorovnat a nechat hrat aj fishku nez izolovat reraisom dobreho hraca a zleho nepustit do hry.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 06 Dec 2009 14:01

yegon napísal:este chcem podotknut ze do tychto situacii by sme sa mali dostavat pomerne casto, takze su dolezite. Ked je v hre fish a TAG tak by sme casto mali zvazit slowplayovanie aj silnych ruk pf rovnako ako hranie vacsieho mnozstva spekulativnych ruk. To iste plati o situacii kedy TAG raisne a my len dorovname lebo za nami je fish ktoru chceme v pote. Casto je ovela viac +EV dorovnat a nechat hrat aj fishku nez izolovat reraisom dobreho hraca a zleho nepustit do hry.


toto je nieco nad cim rozmyslam v poslednej dobe a experimentujem s tym. logika hovori, ze ked sme v SB s premium hand a BTN TAG raisuje, tak 3betom casto len vyhrame blindy + BTN raise, kedze range TAGa je hodne siroky a kedze je to TAG tak neocakavam, ze bude obzvlast velku cast jeho range callovat.

povedzme teda, ze mame rybku v BB. ked je to agresivna ryba, s velky 3bet% tak cold call BTN raise je dost obv, lebo dufame, ze ryba to squeezne a my to tam mozme nasypat s premium hand pred flopom, pripadne callnut 3bet a c/r vhodny flop.

co ak je to vsak pasivna ryba typu 60/10/1.0? urcite takeho hraca chceme v pote, preto je call dobra moznost. ale ma to problem, ze teraz sme OOP proti dvom hracom, ktori maju extremne siroky range, co je hodne nebezpecna situacia, ktora dava velky priestor regularovi ukazat sa v pote s 2pair/set/combodraw rukou a ryba moze mat podla definicie hociaku haluz. tam je to uz o handreadingu. ked sa mi vyskytnu taketo situacie, rad ich sem postnem na diskusiu.
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 06 Dec 2009 14:07

je to aj o tom ze v 3way pote so silnou rukou sa snazis tahat value z fishky, ked ti tam zacne TAG vystrajat a ty mas len overpair tak tazko budes dobry

pravdupovediac ale myslim ze dolezitejsie je v tejto situacii ani nie tak flatnut AA na SB ale ne3bet bluffovat hratelne ruky ako QTs a podobne a len ich dorovnat a nechat hrat aj rybanu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod tucniak 06 Dec 2009 14:16

yegon napísal:je to aj o tom ze v 3way pote so silnou rukou sa snazis tahat value z fishky, ked ti tam zacne TAG vystrajat a ty mas len overpair tak tazko budes dobry

pravdupovediac ale myslim ze dolezitejsie je v tejto situacii ani nie tak flatnut AA na SB ale ne3bet bluffovat hratelne ruky ako QTs a podobne a len ich dorovnat a nechat hrat aj rybanu


suhlas, totiz AA 3betnes, ryba casto flatne a reg foldne:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 06 Dec 2009 15:00

tucniak napísal:
yegon napísal:je to aj o tom ze v 3way pote so silnou rukou sa snazis tahat value z fishky, ked ti tam zacne TAG vystrajat a ty mas len overpair tak tazko budes dobry

pravdupovediac ale myslim ze dolezitejsie je v tejto situacii ani nie tak flatnut AA na SB ale ne3bet bluffovat hratelne ruky ako QTs a podobne a len ich dorovnat a nechat hrat aj rybanu


suhlas, totiz AA 3betnes, ryba casto flatne a reg foldne:)


hej s tymto suhlasim aj ja. ked su to fakt pasivne fishky, tak tie nemaju problem flatnut 3bet s 6 10o cize to je idealne.
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod REM 07 Dec 2009 01:37

Ahoj yegon!V prvom rade sa ospravedlnujem ze ti tu spamujem...Chcem sa ta ale spytat ako uspesneho hraca ze co je podla teba skutocnym dovodom profitu v hre poker ako takej alebo inak preco u jedneho hraca bankroll narasta a u druheho naopak klesa?A u niektoreho stale stagnuje ako je to napr. v mojom pripade...A ak by si to mohol tak jednou-dvoma vetami povedat ako take motto...Ja hram poker uz asi take tri roky sice nie pravidelne (pohram vytocim sa a potom nehram dva mesiace a potom si opat zahram a zas sa vytocim furt dookola) ,precital som par knih pozeral som videa na legopoker dokonca aj tvoje videjko som videl biflil som sa ICM kvoli turnajom...Teraz hram vacsinou cash co je ale smutne je to ze som stale na NL2...Fakt mi to pride ako nemozne dostat sa vyssie ked sa dostanem do plusu myslim ze aj dobrou hrou ked som este aj 5 buyinov pod allin EV.Potom pride den ked si nabehnem s KK proti AA ktore ma na ruke hrac co hra 80% ruk a pod...Alebo ako napr. dnes som dva krat s KK prehral proti postupkam jedneho hraca co hral 60%...No a som zasa pekne na nule.Neustaly dlhodoby kolotoc...Mozno by som sa mal tesit ze nie som v minuse no ale ak mam pravdu povedat netesim sa:)Dnes som prisiel do takeho stadia ze poker vnimam-ako klasicku kartovu hru zalozenu na stasti kde neplatia ziadne pravidla z priruciek (ovladanie tych pravidiel akurat rozsiruje celkovy pohlad hraca na hru) no a jedinou vyhodou alebo sposob ako mat veci a stastie pod kontrolou je hrat v pozicii.To by vlastne mohlo byt aj take moje momentalne pokrove "motto" tak som zvedavy ako sa bude lisit od motta profika.A este sa spytam ma rakeback a rozne akcie v podobe turnajov a bodov vyrazny vplyv na bankroll?Kedze ja tieto veci nevyuzivam takze ci by som nemal zacat a ze ci tam nie je nahodou ten zlaty gral ci jak sa to hovori:)

Dakujem a good luck
Obrázok používateľa
REM
 
Príspevky: 126
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/15 krát
Karma: 2

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 07 Dec 2009 01:52

Kym odpovie yegon .. Citat knihy, studovat videa a stale vnimat poker ako kartovu hru o stasti - nieco veru nie je v poriadku. To, ze nabehnes s KK do AA a profit je v cudu - to sa deje aj opacne, ked nabehnu do Teba (mas AA a on KK). Su to situacie, ktore v long rune profit negeneruju - dlhodobo si prehras aj vyhras rovnako. To, co zvycajne brzdi ludi, ktori studuju, byva tilt. Mozes mat super hru, ale ked po nejakom bad beate, ktori stoji 1 BI pretiltis dalsi 2, tak ziskovy nebudes nikdy a nie je to hra pre Teba.

Rakeback a bonusy su dost dolezite - zvycajne je to slusne zlepsenie winrateu o par bb/100 a pri vacsich stakes a objeme to su uz pekne cisla, ktore umoznuju generovat staly profit (nezavisle od toho, ci sa ti dari ten mesiac alebo nie).

Svaty gral je vsak vzdelavanie sa, slusny objem ruk a kontrola emocii ;).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!