7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 12 Dec 2009 21:08

7castle

Jasne, ze mozes odpovedat za Lance.:) presne to som mal namysli, ja pushnem 98s z SB a calne ma typek s AA na BB. Cervena ciara mi pojde dole(ked sa nemylim) ale ten push je dobry nie ? tak potom ja mozem hrat dobre ale aj cervena moze ist dole nie ? a vela hodnoty ziskavam aj ked niesom v aline (ale to sa asi zohladnuje na oboch), tak nejak som to myslel ale absolutne v tom nemam jasno, preto sa pytam :D ked kecam blbosti ospravedlnujem sa
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 12 Dec 2009 21:11

allin luck ma len ciastocnu vypovednu hodnotu, ak budes casto narazat na vrchnu cast superovej range pri pushoch tak ti to ziaden softver nevie zohladnit
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 21:30

Lance napísal:jj, sharkscope je klasika, akorát, že v téhle době je už spoustu jiných webu, kde se dá zjistit o hráčích spoustu a je to free.

Třeba todle je nový web asi 2 měsíce, který se každým týdnem nějak zdokonaluje a umí toho prakticky stejně hodně jako SS.
http://www.playerscope.com


Hmm zaujimave, ja som v tomto taky obmedzeny, ja sa naucim na SS a ine ma nezaujima :( Ale myslim ze konkretne v tomto to vobec nevadi, SS je dobry, nic mi tam nechyba, orientujem sa v tom, a tych $13 mesacne ci kolko platim je smiesna suma, akoby zadarmo.

Lance napísal:Jinak co se týče ROI, tak si nemyslim, že zase moc hráčů na 16's má přes 7%. Víc než 15 jich nebude si myslim. Mám docela slušnej list všech regulars a jen asi 5 lidí má kolem 9-10% (Mayuri-Sama, Glitlr, Sippin...). Ti kteří mají nad 10%, tak to mají jako short run nebo hrajou do 12 stolů. Jinak multitablers nad 16 stolů, víc než 9% neudělají.


Haha, stavim sa ze na moj list regularov nemas, ja som v tomto maniak :P

No podla mojich zaznamov je 9 regularov nad 6k games co maju ROI nad 9% (Groams 16, Sippin 14, Envision a Nickz34 11, CerebralTrap a LordTacohead po 10, a wavegoodbey, Glitlr, loonatwok po 9, potom este Mayuri-Sama, Swordfish007 a Simplicity a teh das po 8), pricom myslim ze vsetci tito hraju 16+ stolov a maju dostatocne velke vzorky. Sippin ma 14% TENTO ROK na 11k games a hra cez 20 stolov, mna vzdy deptalo ako je to mozne. A uprimne, mne sa tych mojich 7% zdalo malo aj oproti tym 9% co ma Glitlr, ked si to preratas na $$ je to vela, a niekde ten rozdiel byt musi.

Lance napísal:Můj nick je Roy4lPl4yor, jistě jsme spolu hráli (mám na tebe 517 hands :) ) , pokud zavítáš na 16's tak mě tam najdeš.
Před dvěma měsíci jsem přešel z 6.50s na 16's, kde mám za 3k turnajů ROI 13,2% ale v red line jen 7,6%, takže trochu running over expectation :good: . Ale čistě se zaměřuji na red line, resp. aby každá henda byla +EV. Jinak hraju pohodlně 16 tabling, za což jsem velice rád.


Nice, krasne vysledky, a paci sa mi ako na to ides, ze si sledujes ten luck, ja robim to iste, da ta to trochu do reality. Tych 7,5% je aj tak super. Kazdopadne priprav sa ze ta to dobehne, a potom sa len snaz aby downswing neovplyvnil tvoju hru. Inak v tomto ti davam do pozornosti 3 nicky, na ktorych vidno ak ja variacia BRUTALNA: gooby, deadman_pl a najma martin_malin. Ten treti kedysi ked zacal a mal 12% ROI po 1.5k games postoval na 2+2 stale a teraz ho nenajdes :( Gooby mal prve mesiace stale 10%, a potom chytil 4k breakeven. Takze treba byt stale v strehu, kazdy si mysli ze jemu sa to nemoze stat ale variacia je vzdy horsia ako si vieme/chceme predstavit :bad:

Lance napísal:Právě přemýšlím o mých plánech do budoucna a jsem rád, že můžu nabrat nějaké zkušenosti od tebe.
Konkrétně řeším přechod na 27's a 38' ale myslím, že je ještě čas. Aspoň půl roku bych měl vydržet na 16's a trochu se zlepšit.


Njn, ja urcite radim postupny prechod vyssie. Ak ti mozem poradit, nechod teraz, ak ta chyti DS akurat ked pojdes vyssie moze to byt brutalne, NJD1977 ci voodduu by vedeli rozpravat :( Skus dat tak 10k na 16s, to mas par mesiacov, ziskas istotu, trosku posilnis BR, ziskas odolnost a potom zvladnes vyssie. Ja som to naozaj odkladal az kym som bol zrely a myslim ze som urobil dobre (a to je este skoro hodnotit).

Kazdopadne GL :good:
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 21:34

Riddlah napísal:7castle

Jasne, ze mozes odpovedat za Lance.:) presne to som mal namysli, ja pushnem 98s z SB a calne ma typek s AA na BB. Cervena ciara mi pojde dole(ked sa nemylim) ale ten push je dobry nie ? tak potom ja mozem hrat dobre ale aj cervena moze ist dole nie ? a vela hodnoty ziskavam aj ked niesom v aline (ale to sa asi zohladnuje na oboch), tak nejak som to myslel ale absolutne v tom nemam jasno, preto sa pytam :D ked kecam blbosti ospravedlnujem sa


No praveze nie, to sa snazim neuspesne vysvetlit, ked pushnes 98s do AA 5x po sebe, a 1/5 vyhras a ostatne prehras, cervena ciara bude kopirovat tvoje realne vysledky... Luck Analyzeru je jedno ake ruky sa stretnu, on uz berie do uvahy len % ake ma kto na vyhru ako default a odchylky robi podla toho ci to v tom % aj vychadza. Snad mi rozumies neviem to lepsie napisat :)

yegon napísal:allin luck ma len ciastocnu vypovednu hodnotu, ak budes casto narazat na vrchnu cast superovej range pri pushoch tak ti to ziaden softver nevie zohladnit


A ty uz si tiez doma vypadnuty ked tu takto mudrujes? :lol2:

Sak som napisal ze to je len jeden z faktorov ten AI luck, ale intuitivne sa mi zda logicke ze najvyznamnejsi. Dokazat to samozrejme neviem. Tych faktorov je strasne vela, napr. ci sa superi na bubble stretnu skor ako ty ides AI, ci sa di dari pwnovat bubble, etc.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 21:38

Lance napísal:právě spoustu dobrých hráčů řešilo přechod na vyšší limity na 2+2 fóru.
Sám se k tomu vyjadřoval Sippin a Glitlr. Prej jim stačí dělat ROI 10% na 16's než někde hrát s regama vyšší limity, kde jsou veliké variace a navíc jim tam ROI klesne až třeba k 4%.


Inak toto je velmi zaujimave, ja mam z toho samozrejme radost, ja dufam ze Sippin a Glitlr zostanu na tych 16s navzdy, ale uprimne, to co pisu je proste hlupost, suhlasim ze mozu mat argumenty pre ktore im to vyhovuje, ale inak je to nonsens, ked uz nic ine tak $/game udrzia vyssie a budu mat 2-3x vyssi priamy RB+ milestones.

Pri 16s je RB $.28/game, ak si SN na co musis grindit k smrti 20k games/rok, kym na 27s mas RB $.56/game a SN si 2x rychlejsie. To sa neda ani len porovnat.

Ale ako vravim, ja ich presviedcat nebudem, ja som rad, nech su na 16s aj navzdy :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 12 Dec 2009 22:38

Dakujem, rozumim.

inac este ma napadla jedna otazka, intuitivne tusim odpoved ale pre istotu sa spytam ohladom cervenej

hram sng vypadnem 8my v AI AA vs. 23s. Mam 80% sancu na vyhru, cize v 1/5tine pripadov ziskam 0, v 4/5 3000 chips. Ako sa to prejavi na tej cervenej ciare ? Platene pozcie su v nedohladne. Prevedie mi tie moje ziskane chipy na cast prizepoolu ktora im zodpoveda ? cize ako keby som vyhral 2usd v 80%, ked hram 1usd sng ?
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Lance 13 Dec 2009 00:56

Riddlah napísal:Dakujem, rozumim.

inac este ma napadla jedna otazka, intuitivne tusim odpoved ale pre istotu sa spytam ohladom cervenej

hram sng vypadnem 8my v AI AA vs. 23s. Mam 80% sancu na vyhru, cize v 1/5tine pripadov ziskam 0, v 4/5 3000 chips. Ako sa to prejavi na tej cervenej ciare ? Platene pozcie su v nedohladne. Prevedie mi tie moje ziskane chipy na cast prizepoolu ktora im zodpoveda ? cize ako keby som vyhral 2usd v 80%, ked hram 1usd sng ?


jj, ale v případě že vyhraješ ty AA vs 23s.
Samozřejmě červenou lajnu ovlivňují i věci jako kolikrát jdeš s KK proti AA. Ale z dlouhodobého hlediska se to vždy vyrovná.

Zde je hodně dobrá diskuse na toto téma:
http://forumserver.twoplustwo.com/36/st ... ad-573570/
Lance
 
Príspevky: 24
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Lance 13 Dec 2009 01:22

7castle napísal:Haha, stavim sa ze na moj list regularov nemas, ja som v tomto maniak :P

No podla mojich zaznamov je 9 regularov nad 6k games co maju ROI nad 9% (Groams 16, Sippin 14, Envision a Nickz34 11, CerebralTrap a LordTacohead po 10, a wavegoodbey, Glitlr, loonatwok po 9, potom este Mayuri-Sama, Swordfish007 a Simplicity a teh das po 8), pricom myslim ze vsetci tito hraju 16+ stolov a maju dostatocne velke vzorky. Sippin ma 14% TENTO ROK na 11k games a hra cez 20 stolov, mna vzdy deptalo ako je to mozne. A uprimne, mne sa tych mojich 7% zdalo malo aj oproti tym 9% co ma Glitlr, ked si to preratas na $$ je to vela, a niekde ten rozdiel byt musi.


Taky jsem to četl, ale nechtěl jsem tomu uvěřit, že lze dosáhnout takový ROI. Můj zdroj je http://www.pokerprolabs.com
odkud si odvozuji ROI. Tito hráči zkusili několikrát i vyšší limity, proto si myslim, že jejich ROI bude nižší.
Ale pokud na SS se to dá jednoduše vyfiltrovat, tak ti budu věřit :)...Asi si zaplatim na měsíc SS a kouknu se co to umí.
Nicméně taky si říkám, kde dělám tak velké chyby, když jde dosáhnou i vyšší ROI. Navíc je divný, že tydle všichni hrajou ve stejném čase, tzn. jž jenom logicky jim to musí snižovat ROI.
Většinou v 18:00 se privalí Sippin, Mayuru-Sama, Glitlr, Simsina, atd....A těch já se snažím vyhnout.
Myslím obecně že máme štěstí, že jsme v jiném časovém pásmu a málokdy narazíme na regs z USA. Věřím, že kdybychom šli hrát ve 3:00 ráno, tak je z 9ti lidí aspoň 6 regs


7castle napísal:Nice, krasne vysledky, a paci sa mi ako na to ides, ze si sledujes ten luck, ja robim to iste, da ta to trochu do reality. Tych 7,5% je aj tak super. Kazdopadne priprav sa ze ta to dobehne, a potom sa len snaz aby downswing neovplyvnil tvoju hru. Inak v tomto ti davam do pozornosti 3 nicky, na ktorych vidno ak ja variacia BRUTALNA: gooby, deadman_pl a najma martin_malin. Ten treti kedysi ked zacal a mal 12% ROI po 1.5k games postoval na 2+2 stale a teraz ho nenajdes :( Gooby mal prve mesiace stale 10%, a potom chytil 4k breakeven. Takze treba byt stale v strehu, kazdy si mysli ze jemu sa to nemoze stat ale variacia je vzdy horsia ako si vieme/chceme predstavit :bad:


Já jsem právěl neměl moc štěstí v minulosti na 6.50, takže se mi teď luck docela vyrovnal a jsem jen trochu over expectation.
jj viděl jsem boku87 jak byl teď na downswingu asi 4.5k hands při svý challange. Nicméně jsem si přečetl pár článku o variacích a vím, že se to stává některým hráčům. Je mi jasný, že pokud např. 1% hráčů dostane downswing 300BB při ROI 7%, tak jsem jeden z nich :D

7castle napísal:Njn, ja urcite radim postupny prechod vyssie. Ak ti mozem poradit, nechod teraz, ak ta chyti DS akurat ked pojdes vyssie moze to byt brutalne, NJD1977 ci voodduu by vedeli rozpravat :( Skus dat tak 10k na 16s, to mas par mesiacov, ziskas istotu, trosku posilnis BR, ziskas odolnost a potom zvladnes vyssie. Ja som to naozaj odkladal az kym som bol zrely a myslim ze som urobil dobre (a to je este skoro hodnotit).


Jednou jsem přemýšlel o systému, který je z části založený vlastně na statistice. Jakmile chytnu downswing a budu si myslet, že je u konce, tak v lezu na vyšší limit, kde si vyberu "luck" a pak půjdu zpátky na nižší limit a budu čekat zase na downswing :D
No není to geniální ? :D
Naposledy upravil Lance dňa 13 Dec 2009 01:33, celkovo upravené 2 krát.
Lance
 
Príspevky: 24
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Lance 13 Dec 2009 01:30

7castle napísal:
Haha, stavim sa ze na moj list regularov nemas, ja som v tomto maniak :P


Tak to jsme se našli :D.....Já mám asi od 30 winning playerů na 16's vyscreenované grafy, kde sleduji jejich variace při hraní, ROI, buy-iny atd. Právě z některých webů (jako např. z pokerlabs) si zjistim kolik stolů hrajou najednou, jaký prodlevy při registraci mají.
Jestli hrajou v setech nebo si průběžně přidávají stoly. Prostě si zjistit styl hraní úspěšných hráčů mi dává tež hodně zkušeností.

Teď me poslední dobou zaráží jak všichni mluvej o SNG 180seats. Dokonce i Glitlr je teď začal hrát. Nevím co na tom všichni viděj..
Nevěřím tomu, že je tam až tak velikej profit. Navíc variace na těchto turnajích je o dost větší.
Lance
 
Príspevky: 24
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod tomm 13 Dec 2009 10:43

7castle napísal:
tomm napísal:Žiaľ nie som to ja, 77<AK na A47 rainbow, 98% nestacilo, vidíme sa na SE.


OMFG hardcore, njn tie Bahamy sa musia niekde prejavit :lol2:

Sorry cierny humor, vidime sa na SE, ale nerob si nadeje na prvu, ta je moja, teraz mam hotrun 8-)

EDIT: Chalani co ste mi poslal SSs evidujem, odpisem, len som nestihol, bezim na CSPT, ok?



Tak nakoniec sa mi to podarilo a vcerajsi SE som vyhral. Pocas prvych 3 levelov som spravil triple up proti slabym hracom, vacsinu hracov ktorych som mal neskor na stoloch boli dost pasivny (okrem Andreja Cintulu, na ktoreho som mal dlho poziciu), takze to bolo relativne easy, zvlast ked aj karty chodili. Poslednu hru pred FT som v hre 2 chipleadrov zdvojnasobil so 44 proti K8 na K478 (D vs BB), do allinu sme to dostali na turne a ustal som to (viem o com hovorim :) ), takze na FT som mal pri priemere 35tis cca 110tis stack a mohol som zacat terorizovat. Ked sa mi niekto postavil, tak som mal vacsinou monster. V piatich som mal vyse 1/2 vsetkych zetonov a HU som hral s tvojim dobrym kamaratom Dusanom (aspon si myslim), ktory vyradil tretieho, takze chipy boli asi 2:1 v moj prospech. Po niekolkych malych potoch sme sa dostali do allinu s QQ vs A9, lepsia ruka vydrzala, vcera som mal naozaj stastie na karty v rozhodujucich spotoch. w444x mal hroznu smolu, izoloval si push shorta z CO s JJ a BB si nasiel kone. Nepomohol mu ani flopnuty set, kedze river bol King. (ale aspon ma nemal kto terorizovat :) )
tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!