7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 15 Dec 2009 14:16

ja som absolvoval 60 kusov turbo 180man SNG bez jedineho ITM umiestnenia na zaciatku mesiaca - je to fakt o drzku clovek musi hrat velky objem aby nemal sialene dlhodobe vykyvy
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 17 Dec 2009 21:29

sngeckari :D je podla vas nash heads up equilibrium tabulka dobra vec ? myslim tu co spominal 7castle vo svojim videi z http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

diki za nazor :)
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod BukajAktobos 17 Dec 2009 23:30

Zdravím 7castle (či kdokoli jiný),
mám dotaz ohledně push fáze, kolem nebo na bubble. Hraji momentálně 6.5$ turba na PS, a je jasné že kvalita hráčů je na tomto limitu pod bodem mrazu - což je v podstatě dobře. Nicméně chci se zeptat, jak jste v té push fázi přizpůsobovali své all-iny ze SB/BTN špatným soupeřům. Konkrétně ve chvíli kdy se třeba dříve povedl double nebo i více a nyní je dobrý čas si něco napakovat do ITM fáze.
Mám totiž v téhle části SnG značné leaky. Mám do nich pushovat ATC, ATC - spodních 20%, pouze nějakou rozumnou suited a offsuited range...? Je jasné že z dlouhodobého hlediska je lepší více tlačit a získavat tak blindy, v tom taky vidím důvod proč mám zatím ITM umístění ve stylu 1<2<3, byť je to po naprosto směšném vzorku 90 turnajů, což je samozřejmě nic.
Tvé video (7castle) o tom terorizování bubliny jsem viděl a tento koncept mi je zřejmý, jenže co v situaci, kdy za tebou sedí (v tom lepším případě) jakýsi 31/16 fish, co má víc jak 2k žetonů a který uvažuje stylem: "Jo hošánku, pushuješ co orbit, dokonce teďka podruhé za sebou, mám A6o, jdu si tě podat!"... A to si ani nechci představit jak tihle exoti uvažují, když tam člověk rozjede podobou produkci jako ty v tom videu. Proto jsem se jen musel pousmát když jsi říkal, že: "I tihle hráči si uvědomují že call je špatný a s A2o by callovat nemuseli." :fish:
Kvůli tomuhle jsem odešel z DoN turnajů, což je paradoxně jedinný druh hry, kde se na vyšších stakes dobrému regovi znalého ICM hraje lépe, než níž, kde hrači ví že není dobré callovat hodně, ale tím to končí...
BukajAktobos
 
Príspevky: 1
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Lance 18 Dec 2009 11:11

BukajAktobos napísal:Zdravím 7castle (či kdokoli jiný),
mám dotaz ohledně push fáze, kolem nebo na bubble. Hraji momentálně 6.5$ turba na PS, a je jasné že kvalita hráčů je na tomto limitu pod bodem mrazu - což je v podstatě dobře. Nicméně chci se zeptat, jak jste v té push fázi přizpůsobovali své all-iny ze SB/BTN špatným soupeřům.


Ahoj,
po pravdě řečeno to je ten největší strašák 6.5$ turnajů. Fold equita vs těmto špatným hráčů značně klesá a ty nejsi schopnej vystealovat spoustu "jasných" blindů.
Z matematického hlediska by si měl hrát více tight proti těmto hráčům. Nicméně jsou situace, hlavně při blindech 200/400/25, kde musíš většinou pushovat ATC ze SB (vždy se musíš řídit efektivním stackem).
Spoustu hráčů, kteří se jeví během hry jako loose, najednou začnou hrát very tight na bubblu. Ale dle HUDu to nepoznáš, pokud hraješ více stolů na jednou a nevěnuješ těmto hráčům pozornost. I z tohoto důvodu se rači vždy přikláněj k pushi, než se leknout jeho loose statistik a složit.
Glitlr (jeden z nejúspěšnějších hráčů sngéček) tvrdí, že na nižších limitech (6.5$ a 3.40$) by hrál push/fold z 98% stejně jako na vyšších.

BukajAktobos napísal:Mám totiž v téhle části SnG značné leaky. Mám do nich pushovat ATC, ATC - spodních 20%, pouze nějakou rozumnou suited a offsuited range...?

To je těžké takle říci, víš, že to předvším záleží na handě, pozici, počtu hráčů, efektivního stacku, blindech atd.
Postni nějakou situaci a můžem jí rozebrat konkrétně.


Přeji ti hodně úspěchů a co nejrychlejší přechod na 16ky, kde už víc než polovina lidí chápe, že se 78s to prostě callnout nemůže a ty tak úspěně budeš stealovat blindy. Mě 16ky přinesly paradoxně vyšší ROI i díky tomuto jevu.
Lance
 
Príspevky: 24
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Marky 18 Dec 2009 15:44

Ahoj, necekala jsem, ze by cesti a slovensti hraci nepoznali, jestli je marketkad on nebo ona :)
Marky
 
Príspevky: 8
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 18 Dec 2009 22:42

Zdravim, je tu vela veci na ktore chcem reagovat, ale od CSPT BA nemam vobec cas, pripravujem stahovanie a vobec nemam cas/chut/naladu na poker, utorok som si dal session lebo som mal pocit ze "musim" aspon trochu hrat, vobec to nebolo ono, nemal som cistu hlavu, neprehral som vela ale jednoducho to neslo. Tak som sa rozhodol ze kym neposkladam nabytok, nevymalujem, nedoriesim aspon zakladne veci tak radsej nebudem vobec hrat.

No a tiez nemam cas na nic reagovat, takze mi dajte chvilu cas.

Jedina vynimka: :)

Marky napísal:Ahoj, necekala jsem, ze by cesti a slovensti hraci nepoznali, jestli je marketkad on nebo ona :)


Ahoj Marketa, naopak, uz z toho ako som to napisal je jasne ze som mal "silne podozrenie" ze si baba (inak by som napisal proste hrac), akurat dnes uz si nemozem byt nicim isty - ved napr. aj jedneho z vasich naj hracov volaju Dasenka (ak som to nedoplietol). No a tebe konkretne som sa kedysi aspon 3x prihovoril v chate, ale kedze si nereagovala tak som to zabalil...

Tak som rad ze si sa ozvala, zien v pokri nikdy nie je dost ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Renegade 20 Dec 2009 14:19

7castle napísal:
Ivo napísal:Ahoj. Ako si včera dopadol ?

.... ale nejak som sa nevedel sustredit prisiel mi novy televizor tak som sa radsej isiel tesit domov :) ....

Nejde tu o new TV ale skor o doplnok, ktory bol utajeny sirokej verejnosti :D

newtv.jpg
newtv.jpg (75.99 ) Zobrazená 4073 krát
Obrázok používateľa
Renegade
 
Príspevky: 635
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 31 krát/18 krát
Karma: 14

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod emaestro 20 Dec 2009 19:06

Ahoj, jsem emaestro, potkali jsme se na pokerman.cz...
Mam ted obrovsky problem s SnGWiz, naucil jsem se hrat podle nej s ICM, prosel jsem tam vsechny quizy a hraju vyhradne podle nej. Jenze to je ted momentalne obrovsky problem! Vlastne jsem tomu prizpusobyl svou hru a ikdyz spravne odhadnu range soupere, presto prohravam, vetsinou jsou to nesmysli a chodim s lepsi handou do horsi. Citelne to vsak znicilo muj bankroll a jeho vetsina je v cudu. Pritom proste ikdyz posouvam range o 10% (celkem se trefuji), porad mi SnGWiz rika, ze to delam spravne a ze push je spravne reseni. Povedlo se mi pred chvily odehrat 6 SnG turnaju, kde jsem podle SnGWiz neudelal chybu, ikdyz teda v jednom jsem se diky flush na riveru dostal do velkeho shortu a z nej uz jsem se nevyhrabal. Jinak to vetsinou byli spravne pushe.
Moje specialita byvala 45 hracu SnG, kde jsem byl do doby, nez jsem stahl SnGWiz v plusu na low stakes pres 100 dlr. Nebyl problem se mou hrou na hrace dostat na FT a to treba 5krat za sebou. Ted proste nemuzu opet najit svou hru, potrebuju recept, jak zase zacit hrat podle sebe abych se od ICM odprostil, protoze proste pri low stakes je to nemozne vyhravat.
Diky za odpoved a s pozdravem emaestro, :gl:
emaestro
 
Príspevky: 4
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 20 Dec 2009 19:32

hmm kolko si tych SNG odohral? musis uhrat radovo stovky az tisice aby si vedel ci vyhravas alebo prehravas

a nezabudni na bankroll management - ak si rpehral skoro cely bankroll tak si mal byt davno na nizsich limitoch

poker nie je prechadzka ruzovou zahradou, 7castle SNGcka dlhodobo krasne beatuje ale aj on ma fazy niekolko sto turnajov ked stale prehrava - je to normalne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod emaestro 20 Dec 2009 22:04

No problem je v tom, ze ja jsem byl ziskovy hrac a ikdyz treba neco nevychazel, umel jsem to zahrat...
Nejde snad ani o to, ze prohravam, ale jakym zpusobem. Hlavne proste mi to absolutne zmenilo styl hry, ja jsem hral standartne, ze jsem mohl byt v pohode a hlavne jsem se umel skvele orientovat v hracich, bohuzel SnGWiz mi uplne prevratil vse, co bych kdysi nedal a ted to udelam, protoze je to ziskovy tah a ano, jsem lepsi preflop, ale ono to vyjde jednou a podruhe v turnaji, ikdyz jsem lepsi koncim.
Hraju na nizkych stakes, tudiz je pro mne pravdepodobne nejtezsi pridat hrace na takovych stakes ne ze dostupnou range, ale pokud pravidelne pushuji pro blindy, tak spise trpelivost a za chvily mi to i s slabou handou poslou. Priklad dnes A9s a do mne K9, to jsem ustal. O dve handy dale KK neustalo A2s. Nikdy mi handu neveril, pritom proste program mi ukaze, ze jsem neudelal chybu...

Druha vec je, ze jsem hral prave velmi profitabilne SnG 45 hracu, tam pro mne nebyl problem na zaklade readu najit fish a prez ni se z doublovat a pak uz jen zvysovat svuj stack vice LAG hrou. Momentalne spise hraju jen silnejsi karty a ikdyz se pak zdoubluju, nez dojde hand, prichazim o moznost hrat svou hru a jsem ve fazy, kde vitezi preflop hra. Tam vylozene hraju podle ICM a pravidelne koncim. SnGWiz nevidi chybu...

DIky za radu, jak se vratit ke sve hre...
emaestro
 
Príspevky: 4
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!