7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 20 Dec 2009 22:34

pokial mas holdem manager tak podla mna by sa mal pozriet na cervenu ciaru v zalozke tourney/graph a podla nej sa orientovat tam sa ti zohladni to KK vs. A2, pokial prehravas takto casto take situacie tak je to len variance, ktora je v sngeckach brutalna a v45man este brutalnejsia, takisto ked si vyhraval mohol si mat upswing a teraz mas downswing, vsetko zalezi od poctu ruk, ktory si odohral, lebo ked to bolo prilis malo tak by si nemal na zaklade toho stavat

pokial si si nasiel fishku a ju zneuzival a hral si svoju hru a bol si profitovy, tak predpokladam, ze si velmi vyuzival read na hraca, nad ktorym si mal vyhodu post flop a hral si proti nemu spekulativne ruky ziskovo, otazka je ci by si bol schopny to robit na 8 stoloch naraz, lebo na to aby si bol ziskovy tak musis multitablit, alebo hrat o dost vysie limity

pokial nie tak je pre teba najlepsie robit co najednoduchsie tahy, cize hrat v prvych fazach najlepsie ruky a potom prejst to push fold modu, automaticky ti tym vsak musi klesnut tvoj roi, cim nizsi mas roi, tym vacsia variance bude(niesom si tym isty teraz uplne, ale predpokladam ze je to tak, kvoli tomu ze sa odporuca mat vyssi bankrol cim mensi je roi)

ak som nieco zle povedal tak ma prosim opravte, takto to vidim ja
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod pegas1975x 20 Dec 2009 22:48

Pani nechcem sa vam miesat do debaty ale musim sa na nieco opytat.
To uz nikto nedokaze hrat bez pomoci nejakych programikov ktore vam robia prepocty? Ano chapem ze je to tak lahsie a na online hre to asi ani inak nejde ked chce byt clovek ziskovy. Ale ako by si hral na Live turnaji ked si nechas radit len nejakym programom co mas robit?

To je asi vsetko.
Prepacte za pripomienku.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 20 Dec 2009 23:01

-no ked odohras tisce sng online tak sa ti iste veci dostanu do krvi,ze ich vies pouzit aj live
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod pegas1975x 20 Dec 2009 23:04

palo1973 napísal:-no ked odohras tisce sng online tak sa ti iste veci dostanu do krvi,ze ich vies pouzit aj live


palino to chapem :D
presne tak som to myslel.Netreba sa spoliehat len na nejaky program.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:21

Madouch napísal:ahoj,

chtel bych pochvalit pekny a zajimavy blog (jeste jsem to cele nedocetl, ctu to od zacatku a je toho dost :) ) a samozrejme i podekovat za spoustu zajimavych temat k diskusi.

Mel bych take par dotazu (nedavno jsem na starech zacal hrat turbo sng zatim na 6.50 levelu) -

- co si myslis o vicestolovych sng? Me napriklad velice vyhovuji dvoustolova sng...ale i 5 az 20 stolovych?
- nechal jsem se inspirovat shlednutim tveho videa a nemohl bys (pripadne nekdo dalsi se zdejsich ctenaru) doporucit nejake dobre stranky, kde jsou videa urcena rekneme pro stredne pokrocile hrace? Samozrejme je mi jasne ze to bude placene, ale prave proto nez si to zaplatim bych uvital nejake doporuceni :)

diky moc a se zajmem budu dale navstevovat tyto stranky


Ahoj, viacstolove SNG nemozem moc hodnotit, ja som kedysi hral 1-2 sessions 18manov, ale bolo to tam nejake "ine", tak som to predbezne nechal tak. 180many obcas hravam, ale len par kusov, mna na tom trochu tiltuje ze je to cisty crapshot na konci, vsetci maju do 10BB, ale asi je to ok, len toho treba hravat stovky aby sa to nejak vykratilo.

Stranky ti neporadim, s videami uz vobec nie, jedine co robim ja je ze chodim na 2+2 do STTF diskutovat, mne to pomohlo velmi. Videa som nevidel skoro ziadne.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:26

Riddlah napísal:sngeckari :D je podla vas nash heads up equilibrium tabulka dobra vec ? myslim tu co spominal 7castle vo svojim videi z http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

diki za nazor :)


Hej toto som kedysi davno pozeral, ked to pozeram teraz zda sa mi to nejake divne, trochu mi vypadla ta teoria co je za tym ale v praxi sa mi to zda cudne, akoze 20BB deep mam volat A2o v HU, to je nejake cudne... Ja radim aj na toto Wizarda a hrat sa dlho s push/call rangami, to je najistejsie.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:37

BukajAktobos napísal:Zdravím 7castle (či kdokoli jiný),


Ahoj :)

BukajAktobos napísal:Mám totiž v téhle části SnG značné leaky. Mám do nich pushovat ATC, ATC - spodních 20%, pouze nějakou rozumnou suited a offsuited range...? Je jasné že z dlouhodobého hlediska je lepší více tlačit a získavat tak blindy, v tom taky vidím důvod proč mám zatím ITM umístění ve stylu 1<2<3, byť je to po naprosto směšném vzorku 90 turnajů, což je samozřejmě nic.


No ako uz napisal Lance, na toto sa neda odpovedat, bubble je strasne citliva na vsetky okolnosti, mala zmena stackov/rangov/hracov/dynamiky moze sposobit obrovske rozdiely v tom ako to spravne hrat, jedine co sa da robit je hrat tisicky turnajov, hrat sa z Wizom a rozmyslat nad ostatnymi aspektami. 90 turnajov je naozaj nic, to je jedna moja session, a niekedy mam ovela viac prvych ako tretich miest, inokedy som zas vzdy druhy, z toho nemozes robit ziadne zavery.

BukajAktobos napísal:Tvé video (7castle) o tom terorizování bubliny jsem viděl a tento koncept mi je zřejmý, jenže co v situaci, kdy za tebou sedí (v tom lepším případě) jakýsi 31/16 fish, co má víc jak 2k žetonů a který uvažuje stylem: "Jo hošánku, pushuješ co orbit, dokonce teďka podruhé za sebou, mám A6o, jdu si tě podat!"... A to si ani nechci představit jak tihle exoti uvažují, když tam člověk rozjede podobou produkci jako ty v tom videu. Proto jsem se jen musel pousmát když jsi říkal, že: "I tihle hráči si uvědomují že call je špatný a s A2o by callovat nemuseli." :fish:


No ale o tom to presne je, ja nevravim ze ked mas 6k stack musis automaticky terorizovat, ak vies ze super co ma 4k je total loose a snapne ta s A2o hoci aj AKo by mal zhodit tak sa tomu musis prisposobit, o tom to je. Kazda situacia je ina. Inak ked som robil to video som este nepouzival Wiz, myslim ze 2-3 ruky na bubble by som uz dnes komentoval uplne inak.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 20 Dec 2009 23:38

callovacia equilibrium tabulka plati len na hraca pushujuceho optimalne obv :) cize riadit sa nou je nerealne a zle

pushovacia tabulka je nuts a unexploitable

btw ak niekto chce pushovat mierne viac tight tak pozrite sklansky-chubukov tabulku - tam su neexploitovatelne pushe ked super pozna nase karty takze to je imo uplne minimum co sa musi pushovat
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:40

Marky napísal:Ahoj, necekala jsem, ze by cesti a slovensti hraci nepoznali, jestli je marketkad on nebo ona :)


No ako to je teda s tebou? Mas vypnuty chat alebo si ma len ignorovala? :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 20 Dec 2009 23:45

:) dakujem za odpovede pani hraci
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!