7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod w4444x 14 Jan 2010 00:47

imo je to ale 4 way pot myslis ze by tam nieco okrem KKpushovala co bijes ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 14 Jan 2010 01:05

w4444x napísal:imo je to ale 4 way pot myslis ze by tam nieco okrem KKpushovala co bijes ?


Ano, AQ, pretoze to je najpravdepodobnejsia ruka, a nepredpokladam ze je taka dobra aby to zlozila. Z mojho pohladu ked to pushne ma vzdy AQ, KK, AA alebo 88, pricom prve dve su z pochopitelnych dovodov najpravdepodobnejsie.

A8o ma sokovalo tbh.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod dzejkej 14 Jan 2010 01:47

By ma este zaujimalo, preco si uprednostnil raise pred callom? Ti dalsi hraci su regovia?

1) board je seriozne dry a nemusis si svoju ruku nejak chranit a ani nie je vela scarekariet zastavujucich jej betovanie
2) ak callnes, reprezentujes slabsi range a moze valuebetovat viac ruk na dalsich streetoch a tie, s ktorymi sa stackne na flope nemaju zrovna problem stacknut sa dalej - moze tam betovat aj horsie Qx ruky ako bonus (KQ, QJs a netusim co este tam moze mat :) )
3) raisovat na takom dry boarde 4way je sooo strong, ze aj Tvoje AA patri (resp. by malo) k spodku Tvojej stackovacej sa range
4) dalsi dvaja hraci, dalsia mozna value - ak su fishky a calluju vela, tak /dance .. a ak fishy nie su, stale maju aky-taky calling range a ked check/raisnu, tak si usetril :)

Mne predsalen pripada ten call lepsi, ale necham sa opravit :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 14 Jan 2010 09:44

lol obaja ste tu ruku hrali ako keby ste mali nejaku brutal history, tiez sa mi pozdava skor call flop a od marketky tiez

inak na tom pf nevidim nic zle hlavne ak za nou sedia tight regovia ktori vacsinou foldnu alebo raisnu a ked dorovnaju tak jedine ked sa snazia trafit set, v tej situacii je raise ako blind steal urcite ziskovy a neviem ci zahodit 78s/89s sa da oznacit za chybu, A8 kvoli card removalu je asi jedna z lepsich ruk s ktorymi kradnut blindy v tejto situacii
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ___Mortylen___ 14 Jan 2010 11:17

yegon napísal:lol obaja ste tu ruku hrali ako keby ste mali nejaku brutal history, tiez sa mi pozdava skor call flop a od marketky tiez

inak na tom pf nevidim nic zle hlavne ak za nou sedia tight regovia ktori vacsinou foldnu alebo raisnu a ked dorovnaju tak jedine ked sa snazia trafit set, v tej situacii je raise ako blind steal urcite ziskovy a neviem ci zahodit 78s/89s sa da oznacit za chybu, A8 kvoli card removalu je asi jedna z lepsich ruk s ktorymi kradnut blindy v tejto situacii


No, nemam toho zas az tak nahrate, ale ja som sa vzdy domnieval a aj sa domnievam, ze v 1table sngo v prvom resp. druhom levely sa blindy jednoducho nestealuju a kazdy raise v tomto levely by mal byt primarne value raise a nie steal raise. Myslim si to preto, lebo extra 45 chips je absolutne nepodstatnych ale riziko straty 90chips (steal attempt) je uz na povazenie.

My 2cents>

A8 open na cutoff lvl 1 je loose
AA na button v lvl1 po CO raise je u mna 100% re-raise. Mozno 90% ak na blindoch sedi aggro muppet co rad squeezuje, ale take ready je tazko ziskat, aby som bol ochotny vypustit tych 10%.
flop = solidny cash game hraci radia call (sme 50BB deep), a mne sa skutocne call velmi paci, tak 85%-15%. +1 na to
prehrat na A8 s AA v lvl 1 naserie :)

Otazka na 7castle>
myslis, ze je potrebne sa spravat na midstakes sngo tricky? Robis to casto? Su tam az taki dobri regovia, ze to je treba?
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 14 Jan 2010 11:53

-suhlasim s mortym,ze blindy sa oplati stealovat az od levelu 25/50,inak len raise for value s rukami s ktorymi som v principe ochotny hrat o stack(samozrejme existuju urcite vynimky)-alebo sa mylime?
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 14 Jan 2010 12:04

ja s tym suhlasim tiez ak mas za sebou opice kgtore s tebou pojdu hrat s Q6s ale ked mas za sebou 3 regov ktori budu hrat proti raisu 5% ruk tak ten steal je jediny sposob ako ich exploitovat - ak teda nemas pocit ze si od nich lepsi v push folde
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ___Mortylen___ 14 Jan 2010 14:19

yegon napísal:ja s tym suhlasim tiez ak mas za sebou opice kgtore s tebou pojdu hrat s Q6s ale ked mas za sebou 3 regov ktori budu hrat proti raisu 5% ruk tak ten steal je jediny sposob ako ich exploitovat - ak teda nemas pocit ze si od nich lepsi v push folde


No je pravda, ze je hravam takmer vysostne s tymi opicami :Yahoo!:
Co sa tyka takychto situacii, tak pokial budeme predpokladat, ze reg nas flatne v prvom leveli s 22 - 99 KQs a AQ a mozno reriasne 10-10+ AK (sme predsa v steal pos) Je to o poznanie viac ruk ako 5%. Pocitajme, ze su vzdy dvaja (button steal) resp. traja (cutoff steal) a uz ten steal nebude prechadzat az tak casto. Ale v com ja vidim najvacsi problem je, ze pokial hrame raise/fold tak je celkom jedno, aku ruku mame - je to totiz steal. Ale pokial raisujeme for value, mame v umysle hrat 4bet resp. call.
Ale mas absolutnu pravdu, ze casto si steal raisnem button, SB proti typkom typu 4/0 alebo 6/2 na prvych 30ruk. Mozno to nerobim castejsie preto, lebo moje opice su velmi call friendly, co ma dost tiltuje potom :D
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 14 Jan 2010 19:26

Uznavam ze call ma svoje racio, ale ja som to bral inak, proste mi PF preskocilo (ten call je nonsens), ked zavolali oba blindy vedel som ze je zle, a preto som sa rozhodol spravit to co najjednoduchsie, aby ma to neroztiltovalo. Ak by som povedzme flatol, SB zavola JT lebo bude mat tusaka a turn dojde 9, tak ma asi porazi.

Dalsia vec je ze v SNGcku sa s AA stackes v 99% pripadoch, to ze som pohnojil PF na tom nic nemeni, blindy to lahko odovzdaju cele s QJ takze sa to oplati raisovat uz teraz, a ak ma Marketka AQ (co vravim ze je najpravdepodobnejsie) tak ju K na turne moze zabrzdit.

Zasadne ale nesuhlasim s tym stealovanim yegon, presne ako pisu morty a palo, v L1, L2 sa nestealuje, len sa raisuje for value (aspon podla mna).

Morty nie nehravam tricky, urcite nie na 27s a urcite nie proti randomom ci beznym regom, vravim ze mi preskocilo. Toto nerobim nikdy. QQ+ flatujem LEN v L2 ak dobry tight reg raisne EP 4xBB, ja som CO alebo BTN (cize nie je pravdepodobny viac ako 3way pot) a uz som to davnejsie nespravil - tym si dam sancu stackut jeho JJ-QQ na niektorych flopoch hoci PF by foldol, ale je to fakt vynimocne.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 14 Jan 2010 19:29

yegon napísal:ja s tym suhlasim tiez ak mas za sebou opice kgtore s tebou pojdu hrat s Q6s ale ked mas za sebou 3 regov ktori budu hrat proti raisu 5% ruk tak ten steal je jediny sposob ako ich exploitovat - ak teda nemas pocit ze si od nich lepsi v push folde


Aha a "exploitovanie" v tom ze obcas ukradnes 45 chipov early asi nie je dobry napad.

Navrch mozes mat nielen v pushfolde. Mozes byt lepsi v spotoch ked obaja mate nieco a ty ziskas viac ak si lepsi a stratis menej ak si horsi, mozes sa vyhybat neefektivnym setminovacim spotom, mozes byt lepsi v bvb spotoch, etc. No a byt lepsi v pushfolde je urcite najvacsi zdroj zisku proti regom, ked sa adjustujes lepsie ako oni mozes vela ziskat.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!