7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 14 Jan 2010 21:52

no pozeral som to v ICM kalkulatore a uspesny steal zvysi tvoju turnajovu equity o 2,7% pricom chipovo to vychadza nieco cez 3% co je myslim dost blizko sebe aby sme mohli uvazovat chipovo

ak su hraci za mnou tight tak chipovo je steal +EV a v tejto faze je aj equity +EV tak preco ho vynechat?

povedzme ze mam za sebou 3 regov ktori budu hrat 10% ruk (22+,AJs+,KQs,AQo+,KQo) - napriklad podla tvojich vyjadreni ty budes hrat viac tight nez tych 10% a cast z toho foldnes, v blindoch urcite

znamena to ze moj steal prejde v 72,9% pripadov a pripisem si nim teda 0,729 * 2,7% (ratam turnajovy equity nech je to menej vyhodne) = 1,97% equity

ak by som ratal ze vzdy ked ma rerasinu alebo dorovnaju prehram tak v 27,1% pripadov pridem stratim 5,6% equity (raise na 90chipov) tak prichadzam o 0,274 * 5,6 = 1,5% equity

ked to odratas tak si v pluse skoro 0,5% co je zhruba hodnota o ktoru sa pushuje v zaverecnych fazach turnaja cize by to malo byt porovnatelne, navyse ked zoberies blockery ktore som neuvazoval a zvysuju % foldov a moznost vyhry cbetom ak super setminuje a podobne veci tak sa podla mna neda kategoricky povedat ze kradnutie blindov je v SNG zle

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
___Mortylen___
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod w4444x 15 Jan 2010 02:06

ejha yegon vytiahol kalkulacky :)
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ___Mortylen___ 15 Jan 2010 09:54

yegon napísal:no pozeral som to v ICM kalkulatore a uspesny steal zvysi tvoju turnajovu equity o 2,7% pricom chipovo to vychadza nieco cez 3% co je myslim dost blizko sebe aby sme mohli uvazovat chipovo

ak su hraci za mnou tight tak chipovo je steal +EV a v tejto faze je aj equity +EV tak preco ho vynechat?

povedzme ze mam za sebou 3 regov ktori budu hrat 10% ruk (22+,AJs+,KQs,AQo+,KQo) - napriklad podla tvojich vyjadreni ty budes hrat viac tight nez tych 10% a cast z toho foldnes, v blindoch urcite

znamena to ze moj steal prejde v 72,9% pripadov a pripisem si nim teda 0,729 * 2,7% (ratam turnajovy equity nech je to menej vyhodne) = 1,97% equity

ak by som ratal ze vzdy ked ma rerasinu alebo dorovnaju prehram tak v 27,1% pripadov pridem stratim 5,6% equity (raise na 90chipov) tak prichadzam o 0,274 * 5,6 = 1,5% equity

ked to odratas tak si v pluse skoro 0,5% co je zhruba hodnota o ktoru sa pushuje v zaverecnych fazach turnaja cize by to malo byt porovnatelne, navyse ked zoberies blockery ktore som neuvazoval a zvysuju % foldov a moznost vyhry cbetom ak super setminuje a podobne veci tak sa podla mna neda kategoricky povedat ze kradnutie blindov je v SNG zle


Super, ked budem niekedy v buducnosti hrat z regmi namiesto opic, urcite si to vyskusam. Dobry post, myslim, ze stylom akym si to napisal, sa s tym neda nic ine len suhlasit. Lent ten predpoklad 2/3 regovia za mnou byva velmi zriedky IMO.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 15 Jan 2010 10:24

ked budes mat za sebou 7castla ktory ti foldne 92% a s esami ta len dorovna a necha trafit trips tak si golden :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 15 Jan 2010 10:24

-druhou stranou mince je,ze sa dostavame v early faze do marginalnych situacii,co urcite nechceme,napr.s rukami typu A8,kde fishka casto callne aj A9,AT,resp. hocico ine napr. suited hands(to predsa musi volat :lol2: ) a obcas nevyhrame ani cbetom a stratime 10 % stacku,co nas potom stavia v leveli 50/100 viac pod tlak a musime pushovat aj to s cim by sme este mohli 1-2 orbity pockat,nehovoriac o tom,ze pri velkom pocte stolov,ked hrame inde dolezite bubble to nie je tiez prijemne riesit podobne ruky,takze ja by som sa jednoznacne prihovaral v L1 a L2 raisovat len for value
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 15 Jan 2010 10:48

ano ale s tym som ratal, ziskove to je aj ked nikdy necbetnes

ziskovost cbetu sa da spocitat samostatne, pripady kedy o tie chipy ktorymi stelujes/cbetujes su uz zaratane - to mas to iste ako ked pushnes - tiez niekedy prehras ale to neznamena ze push je zly

je mi jasne ze masstabling push/fold bude +EV len stale nemozem uverit ze je to maximum a hlavne na vyssich limitoch ked mas proti sebe 7 dobrych a 1 slabeho rega tak edge v puch folde bude tak mala ze variacia zabije aj kona

no a aj proti zlym hracom sa da hrat +EV aj early

btw niekto kto mate velku databazu sng mozete sa pozriet povedzme na 3-4k SNGckach ci ste chipovo plusovi v kazdom leveli?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod A_Rimmer 15 Jan 2010 15:49

yegon napísal:
je mi jasne ze masstabling push/fold bude +EV len stale nemozem uverit ze je to maximum a hlavne na vyssich limitoch ked mas proti sebe 7 dobrych a 1 slabeho rega tak edge v puch folde bude tak mala ze variacia zabije aj kona



Tiez si myslim, ze to naozaj nebude maximum. Ja som odohral cca 500ks 9man $10+1 SNGciek a zopar $20+2. Mal som ROI 27% na tych 10$, cca 18% na tych $20, ale tych bolo velmi malo.
Hral som to systemom max 3 stoly naraz, ziadne massmultitabling a neboli to turba ale regular. VIem, ze to nie je velka vzorka, ale robil som tam pekny ROI, myslim ze aj vdaka tomu, ze som to hral "pestrejsie", kradol blindy, obcas nieco nestandardne callol a pod. Aj variancia bola mensia, nepadol som nikdy dole o viac ako 5BI.
Myslim ze tymto sposobom (hranim menej stolov, pestrejsou hrou) sa da urcite robit vyssi ROI ako tym push/fold multitablingom. Samozrejme na druhej strane odohrat 10 stolov naraz s ROI 6% bude ziskovejsie ako jeden s ROI 30%. :)
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod N3CR0S 18 Jan 2010 01:02

A_Rimmer napísal:
yegon napísal:
je mi jasne ze masstabling push/fold bude +EV len stale nemozem uverit ze je to maximum a hlavne na vyssich limitoch ked mas proti sebe 7 dobrych a 1 slabeho rega tak edge v puch folde bude tak mala ze variacia zabije aj kona



Tiez si myslim, ze to naozaj nebude maximum. Ja som odohral cca 500ks 9man $10+1 SNGciek a zopar $20+2. Mal som ROI 27% na tych 10$, cca 18% na tych $20, ale tych bolo velmi malo.
Hral som to systemom max 3 stoly naraz, ziadne massmultitabling a neboli to turba ale regular. VIem, ze to nie je velka vzorka, ale robil som tam pekny ROI, myslim ze aj vdaka tomu, ze som to hral "pestrejsie", kradol blindy, obcas nieco nestandardne callol a pod. Aj variancia bola mensia, nepadol som nikdy dole o viac ako 5BI.
Myslim ze tymto sposobom (hranim menej stolov, pestrejsou hrou) sa da urcite robit vyssi ROI ako tym push/fold multitablingom. Samozrejme na druhej strane odohrat 10 stolov naraz s ROI 6% bude ziskovejsie ako jeden s ROI 30%. :)


ale sngs se nehrajou proto, aby si udelal za mesic 50sngs s roi 40%, lidi hrajou sngs, protoze se daji multitablovat, sou da se rict ciste strojove matematicky a po case takrka roboticky, takze vlastne jen maxujes hourly rate :)
N3CR0S
 
Príspevky: 4
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ___Mortylen___ 18 Jan 2010 09:49

Tru dat. Ja som 4tabloval nonturbo pri 38%ROI na vzorke 500+ ale velmi rychlo som zistil, ze tadial cesta nevedie. Jedine, ze by som zacal hrat tak o dve/tri stakes vyssie, ako by som hral pri multi tablingu. Na turba si vsak zvykam len dost tazko :(
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 09:51

A_Rimmer napísal:Tiez si myslim, ze to naozaj nebude maximum. Ja som odohral cca 500ks 9man $10+1 SNGciek a zopar $20+2. Mal som ROI 27% na tych 10$, cca 18% na tych $20, ale tych bolo velmi malo.


500 sng nema absolutne vypovednu hodnotu, ja som mal po 500sng ROI 40% a to to vobec neviem hrat..5000 uz imo ukaze trend :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!