Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod admin 19 Jan 2010 23:44

Diskusia k článku: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom Bendíkom - 2. časť

Prinášame vám druhú, záverečnú časť rozhovoru s Jánom Bendíkom. Dnes odpovedal na otázky týkajúce sa kvalitných pokrových hráčov, svojich úspechov, ale aj prezradil, čo si myslí o šťastí v pokri. R: Akú dôležitosť prikladáte výške stacku na začiatku turnaja?
Ján Bendík: Tak poviem to na príklade EPT, kedy sa teraz rok, dva dozadu zmenil stack z 10,000 žetónov na 30,000, čo ovplyvňuje aj pomer stacku k blindom. To mne osobne si myslím veľmi uškodilo. A to preto, lebo hráč ak spravil zlý bluf alebo zle zahral stratil 3,000 žetónov a ak to urobil dva krát, tak už sa ho stôl nebál. A teraz pri tomto stacku môže hráč urobiť tých chýb oveľa viac a stále mu ostáva dostatok žetónov. Tak isto to dáva hráčom priestor na zaplatenie si gutshotu, alebo druhého páru zo stola a príde im vytúžená postupka, alebo druhý pár a v konečnom dôsledku to môže stáť dobrého hráča aj miesto v turnaji. Tak isto to nahráva aj veľmi mladej generácii online hráčov, ktorí hrajú veľmi agresívne. Napríklad: pri stole je bet nasleduje raise ďalší hráč call a hráč, čo betoval dáva ďalší reraise. Pri tom pod rukou drží niečo ako QJs, lebo si myslí, že tieto karty si to zaslúžia. A toto hráči, ktorí hrajú poker už dlho neurobia. Na takúto hru som zvyknutý hlavne od severských a talianskych hráčov. Takže hra sa s takýmito hráčmi mení na ruletu a je veľmi ťažké proti...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22363
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod spax 19 Jan 2010 23:53

lol, ja ho neznam, nemam nic proti nemu, ale ty odpovedi mi prijdou hodne funny. hlavne ta odpoved o velikosti stacku a o tom stesti. 50%. lol.

edit:

nebo
Nesnažil som sa riskovať ani vo chvíľach, kedy som mal pocit lepšej handy, pretože som vedel, že obsadenie stola sa zmení a potom budem mať priaznivejšie podmienky na hru

tady si trochu protireci s
Som ochotný bez problémov na bubble zaplatiť aj all-in, ak mám pocit, že moje AQ je dobré proti súperovej kombinácii
to nechapu, kdyz tusi, ze je lepsi, proc do toho nejde?
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod MiskoKvo 20 Jan 2010 00:24

pekny clanok... len sa mi zda niaky okresany :)
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod tommyKE 20 Jan 2010 00:30

spax napísal:lol, ja ho neznam, nemam nic proti nemu, ale ty odpovedi mi prijdou hodne funny. hlavne ta odpoved o velikosti stacku a o tom stesti. 50%. lol.

edit:

nebo
Nesnažil som sa riskovať ani vo chvíľach, kedy som mal pocit lepšej handy, pretože som vedel, že obsadenie stola sa zmení a potom budem mať priaznivejšie podmienky na hru

tady si trochu protireci s
Som ochotný bez problémov na bubble zaplatiť aj all-in, ak mám pocit, že moje AQ je dobré proti súperovej kombinácii
to nechapu, kdyz tusi, ze je lepsi, proc do toho nejde?


Ked chces byt zaujimavy, chod a vyhraj nejake dobre turnaje. Si totalne trapny ako sa tu snazis vyskladat vety aby si niekomu dokazal aky ty si analytik. A to stastie pochopis ked budes mat pri stole 5 talianov a dvoch svedov. Vtedy mozes spalit vsetky knizky a cakat ako pri rulete ze padne tvoje cislo.
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod TomMolivan 20 Jan 2010 00:35

Mne to tiež príde celé také nejaké... skrátka divné... niektoré tie veci sú z kategórie, ktoré by podľa môjho názoru u hráča s $500k winning nemali čo hľadať.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod spax 20 Jan 2010 00:55


Ked chces byt zaujimavy, chod a vyhraj nejake dobre turnaje. Si totalne trapny ako sa tu snazis vyskladat vety aby si niekomu dokazal aky ty si analytik. A to stastie pochopis ked budes mat pri stole 5 talianov a dvoch svedov. Vtedy mozes spalit vsetky knizky a cakat ako pri rulete ze padne tvoje cislo.

na to, abych rekl nazor na cloveka, ktery neco vyhral, musim taky vyhrat stejne jako on? Ja nikomu nedokazuju, jaky jsem analytik, napsal jsem to snad nekde? proste mi ty odpovedi prijdou trochu neadekvatni tomu, jake ma ten pan uspechy. myslel jsem, ze hrac jeho kalibru na to nahlizi jinak
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod alydzi 20 Jan 2010 01:22

Clovek aby sa to vobec bal nieco napisat a vyslovit nejaky nazor a nedaj boze, aby ste tu este dali nejaky rozhovor s PROFIKOM, lebo ich tu vsetkych zlicujete.

Ja narp. tiez z Janom vo vsetkom nesuhlasim, ale teraz mu tu nebudem predhadzovat milionove statisky z mojich micro turnajov ... a snazit sa vsetkym ukazat aky som frajer.

Z mojho pohladu je uplne jedno, ci "nejaky" Jano Bendik si mysli, ci na bwine vyhrava dvoja nad stvorkov, alebo tam rozdavaju zoliky a hraju tam pexeso. Kazdy ma na vyber milion stryristodva herni kde moze hrat a vybrat si tu najlepsiu.

Inac zatial som nepocul nazor nikoho kompetentneho, ako to v skutocnosti s tym HIGH stakes svetom je a do akej miery hraci hraju z ich peniazmi a do akej miery je to marketing. Takze byt sa tu vehemnte do prs, ze je to tak, alebo onak nema vyznam ....

Skor, by tieto diskusie mali smerovat, k rozvoju hracov a ich hry a nie sa tu navzajom urazat a dokazovat si kto ma lepsiu statistiku.

Miesto toho aby ste tu kladli otazky na Jana, tak ho tu idete presviedcat, ze kruh je stvorec, pricom on tvrdi ze je to jasny trojuholnik :)

:)
alydzi
 
Príspevky: 193
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 3 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod exit_2 20 Jan 2010 05:45

Ja by som sa chcel opýtať pána Bendíka jednu veľmi podstatnú otázku, ktorá by snáď mohla zaujímať aj iných hráčov. Z čoho si platil prvé buy-in do veľkých turnajov? Či to boli vyhrané peniaze v pokri alebo či investoval svoje ušetrené peniaze získané prácou?

Ja osobne sa snažím hrať iba za vyhrané peniaze. Takže nejaké EPT alebo nejaký podobný veľký turnaj pravdepodobne môj bank roll nedovolí skôr ako za 2 roky. Veď ale uvidíme :)
exit_2
 
Príspevky: 29
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 20 Jan 2010 07:58

tato druha cast rozhovoru sa mi pacila, ten moment o nevyhodnosti vacsieho stacku pre lepsich hracov je zvlastny - vacsina profikov tvrdi pravy opak
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod korki 20 Jan 2010 09:49

exit_2 napísal:Ja by som sa chcel opýtať pána Bendíka jednu veľmi podstatnú otázku, ktorá by snáď mohla zaujímať aj iných hráčov. Z čoho si platil prvé buy-in do veľkých turnajov? Či to boli vyhrané peniaze v pokri alebo či investoval svoje ušetrené peniaze získané prácou?

Ja osobne sa snažím hrať iba za vyhrané peniaze. Takže nejaké EPT alebo nejaký podobný veľký turnaj pravdepodobne môj bank roll nedovolí skôr ako za 2 roky. Veď ale uvidíme :)


Myslis ze dostanes pravdivu odpoved? :lol2:
korki
 
Príspevky: 205
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 8 krát/3 krát
Karma: -3

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!