Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Chlpo1989 19 Jún 2013 21:23

Tak ci je to dobry graf alebo nie mozme polemizovat dlho, ale pravda moze byt v tom, ze na uNL by mal byt profit tvoreny hlavne zo SD, kde su ryby vo vacsine pripadova pozadu a calluju s horsimi rukami. Ak udrzis ten trend a svoj styl pri tom, ako si nechas viac platit na SD, tak to moze byt celkom zaujimave :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 19 Jún 2013 22:31

Chlpo1989 napísal:Tak ci je to dobry graf alebo nie mozme polemizovat dlho


Hej hej, doteraz neviem, ci je to dobre alebo zle, ale tak ma winrate solidnu, tak asi dobre. Ale urcite je to minimalne na pozasatavenie sa :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 19 Jún 2013 23:45

Ano da sa povedat, ze hodne bluffujem co mozno neni uplne vhodne na ten limit. Na obranu ale poviem, ze si tie spoty vyberam cielene a nie je to reckless style, ze on checkol ja betujem automaticky. Aj tak sa mi stava, ze naleziem niekam kam som nemal, alebo ked si pozriem session tak vidim ze hoci to vyslo tak to bola cista blbost to tam skusat.

Ovela vacsi problem mam naopak v tej casti kde mam ziskavat value. Nejde ani tak o to, ze by som nebetol vtedy ked mam (ako aj to by sa naslo urcite), ale skor zly odhad ked betujem a odsypem sa proti lepsej ruke. Vacsinou mam problemy ked mam 2nd pair, alebo TP weak kicker proti mega loose hracovi a proste sa dostavam casto do situacii kde hram o stack a prehram to. Neviem odhadovat kedy je takyto loose hrac asi lepsi a kedy naopak je to ok vzhladom na range a staty z dlhodobeho hladiska.

Osobitny problem su superi s niecim ako 70/50 kde sa az prilis casto dostavam do all in ked oni maju velmi silne kombinacie, tak zase neviem ci je to len mala vzorka alebo proste luck ze mal AK vs moje KQ a pod. Alebo to mam hrat menej agresivne, viac callovat a rozmyslat ci tam mozem byt pozadu?

Este jedna vec, ktora mi bere $$ su OOP cally pf raiserov s decent hands pre 6-max ako KQ, AT a pod. Niekedy vyjde 3-bet, niekedy nie. Casto vsak IP callnem a nevyhravam to. Zase si nemyslim ze by som mal byt az takto tight, ale proste tu urcite tiez stracam, superi casto davaju bet na flope aj turne, hovorime o superoch 25/20 +- cize kompetentnejsi.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 20 Jún 2013 08:17

chulanbetra napísal:alebo ked si pozriem session


imo ako si si pozeral session, ked si nemal HM doteraz?

chulanbetra napísal:Nejde ani tak o to, ze by som nebetol vtedy ked mam


ver mi, tuto stracas najviac :) tvoja SD krivka to jednoznacne ukazuje a ja teraz, po dvojrocnej prestavke a s uplne inym pohladom na vec vidim, ako malo a zle som valuebetoval pred tym, a to moj graf vyzeral uplne inak ako tvoj a SD krivka vzdy isla hore :)

chulanbetra napísal:Osobitny problem su superi s niecim ako 70/50 kde sa az prilis casto dostavam do all in ked oni maju velmi silne kombinacie, tak zase neviem ci je to len mala vzorka alebo proste luck ze mal AK vs moje KQ a pod.


Sam si odpovedz na otazku, ako casto bude mat niekto silnu kombinaciu, ked hra 70% ruk :)

chulanbetra napísal:Alebo to mam hrat menej agresivne


Pockaj pockaj, ked hra niekto 70/50, tak ty sa snazis proti nemu hrat agresivne, 3betujes ho, poshujes a raisujes? Porozmyslaj nad tym, ako najlepsie by sa dala vyuzit slabina tohto hraca (napoviem, ze ta slabina je prave prehnana agresivita)

matiapag napísal:Este jedna vec, ktora mi bere $$ su OOP cally pf raiserov s decent hands pre 6-max ako KQ, AT a pod.


:vyprask: Pre teba je standard callovat ATo OOP? Ak ano, tak toto moze byt spolu s valuebetovanim tvoj najvcasi leak a oblast, na ktorej by sa dalo popracovat :)

Imo jednu vec som si vsimol (resp. nevsimol, necita som ale cely tvoj blog obv), nespominas nikde ziadne studium :) Mas aj ine materialy okrem tohto fora, venujes sa mu aj nejako aktivnejsie? Ak by si mal zaujem, mam nejaku zbierku videi z uNL, ktore mne osobne velmi pomohli a vdaka ktorym som ziskal uplne iny pohlad na vec :) Je tam imo tolko informacii, ze som to za tie 2 roky vsetko pozabudal a teraz si ich pozeram aj ja odznova :) Keby mas zaujem, napis pm!

:gl:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Jún 2013 10:09

1) Predtym som mal elephanta, teraz ked som zacal hrat som hral bez statov tych 10k ruku a teraz uz mam HEM takze mozem pozerat.

2) Ano urcite mas pravdu, ja som to myslel tak, ze nerobim slowplay silnych ruk ako 2p, sety, flopnute postupky a farby. Kde stratim value je mozno v spotoch kde mam 2nd pair a niekedy nebetnem hoci z tej linie je jasne ze TP nema a dorovnal by ma s horsim. TP hram tak ze niekedy betujem 3 streets, niekedy checknem flop, niekedy turn to zalezi aky je hrac proti mne, aku mam poziciu atd. (to by chcelo mozno priklady z hand history)

3) Tu je skor problem ten, ze niekedy ich 3-bet mozem vnimat ako premium hand, ale to neurobim a idem s nimi na river s niecim ako QJ a flopnutou Q a betujem do rivru kde mi otocia KK. Je nieco ine ked urobim pfr a po flope len dorovnava a je nieco ine ked 3-betne pf alebo raisne 5 limperov a pod. (asi opat by to chcelo priklad z HH)

4) Ak hra niekto 70/50 tak ano 3-betujem, izolujem, pushujem s Axo+, K8o+, Q9o+, pp 99+ (s mensimi nechcem lebo to byva casto flip). Napr. vcera som takto jedneho 3-betol pf a dostali sme sa all in pred flopom, ja som mal AQ on mal KJ, bol som 3/2 favorit. No mozno IP by som mohol dat call pf a pozriet flop a ist postupne, OOP urcite nie call. Ale zase to je nieco co skusam ako zafunguje a hladam najlepsie riesenie aby som nestracal vela.

5) Toto su spoty proti hracom 20-25/15 povedzme, ktory maju nizky agr, pripadne hraju fit or fold po flope a skusaju steal (raise z CO a dalej). Vtedy niekedy urobim 3-bet, ale castejsie call a ak netrafim tak ho skusam raisovat na flope a pod. Niekedy to vychadza velmi dobre, niekedy to nevychadza vobec (tu by to chcelo asi pozriet tu vzorku ze ake su straty/zisky naozaj a podla toho to bud obmedzit alebo nie)

Materialy - mam knihu od Daniela Negreana, cital som 3 knihy od Dana Harringtona, cital som knihu od Gusa Hansena (no to neni zrovna dobre na cash:DD) a potom este tuto knihu:
http://www.amazon.com/books/dp/0984143491
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 20 Jún 2013 10:27

K vacsine tvojich odpovedi nemam co dodat, snad sa mi nepaci iba ta tvoja pushovacia range vs ten spominany 70/50 - srsly K8o+,Axo+? :D Ako jasne, ze tauto ruku s nim rad budes hrat, ale zas nikde neni napisane, ze ti 70/50 pushne K7 a horsie, resp. ak aj ano, tak ti pushne aj vsetko lepsie a proti takej range si tam nestojis zrovna najlepsie :) Nechcem, aby si to zle pochopil - ty urcite chces hrat takuto ruku proti nemu, ale vzdy, ked on ukaze pf agresivitu (rozumej 3bet/5bet), tak z tej jeho range musis brat do uvahy iba to najlpsie - prave tu je tvoja vyhoda, pretoze prenho je najlepsie naozaj kazde eso kazdy par a kazdy broadway, preto ty sa budes stackovat viac light, ale neviem, ci chces za kazdu cenu mu tam posielat kazde eso a kazdeho lepsieho kinga, ked pri jeho statoch sa s nim stacknes za par ruk tak ci tak a staci ti mozno pockat na nieco ako KQo, s cim uz dominujes vacsinu jeho range a si PF favorit vo vacsine pripadov, kym s tou range, co si napisal, si mozno aj proti jeho range skor dog..

Co sa 3betov tyka, ano, zavisi to pripad od pripadu, hand od handu, ale vseobecne ten tvoj velky VPIP/PFR gap urcite nebude dobry a prave tu sa naskyta ta otazka materialov :) Urcite je dobre, ze si tie knihy precital, osobne od tychto panov knihy by som ale asi uplatnoval skor na live hru a skor sa zameral na knihy/videa od ludi, co hraju podobne stakes ako ty, resp. tie knihy su pre takychto hracov urcene :) Idem ti odpisat na spravu :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Jún 2013 19:52

Full Tilt Poker $2.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2242156
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $0.60
MP: $2.12
CO: $1.65 - VPIP: 21, PFR: 15, 3B: 9, AF: 3,5, Hands: 146
BTN: $1.27
Hero (SB): $3.62 - VPIP: 35, PFR: 22, 3B: 5, AF: 3,2, Hands: 12423
BB: $2.73

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with 2 :spade: 2 :club:
2 folds, CO raises to $0.06, 1 fold, Hero calls $0.05, 1 fold

Flop: ($0.14) A :spade: 4 :heart: 7 :spade: (2 players)
Hero checks, CO bets $0.10, Hero calls $0.10

Turn: ($0.34) 5 :diamond: (2 players)
Hero checks, CO checks

River: ($0.34) J :diamond: (2 players)
Hero checks, CO bets $0.22, Hero calls $0.22

Spoiler:
CO shows K :spade: Q :spade:
Hero shows 2 :spade: 2 :club:
Hero wins $0.75


Za tuto ruku dostanem urcite vela kritiky, nakoniec pre mna dopadla dobre, ale asi by som takto nemal hrat casto.

PFR: Uz tu je mozno prva chyba, ma len 80 BB a ja budem OOP, takze 8 z 9 pripadov priemere nemam par a neviem co dalej. Dalsi problem (ten horsi) je, ze to co som sa rozhodol robit po flope ma nenapadlo teraz, takze som vlastne siel do tej hry s tym ze set alebo fold...
Co sa tyka jeho range, bol CO ocakaval som Axs+, KTs+, QTs+, JTs, 33+, AKo, AQo, AJo, ATo, mohol skusit mix nejakych suited connectors ale tomu som daval minimalnu sancu.

Flop: Netrafil som flop a tu som zacal vymyslat, ze dorovnam c-bet a skusim turn betnut:
- ak pride spade budem ho reprezentovat, v tomto pripade by asi hral dalej len so setom, farbou, 2p a A (myslim si ze by raisol vo vsetkych pripadoch, v tom poslednom aby vedel ci je este lepsi a donutil platit ak super taha s 1 spadom farbu) :crazy:

Takze dal som call hoci inak by som foldoval.

Turn: Spade neprisiel, mam gutshot, davam check. Super checkuje...
Z jeho range davam prec Axs+, AA, 44, 55, 77.
Nemam poznamku, ze by betoval 2nd pairs na turne (KK,QQ,..) ani ze by betoval FD, takze tieto nechavam v jeho range

River: Nie moc dobra karta, ale:
- ak mal FD neprisla mu farba
- ak mal KQ,KT,QT nema taktiez nic

Nemyslim si ze by mi zahodil 66,88,99,TT,QQ,KK, samozrejme karty kde trafil J, takze check. Super betol cca 2/3 potu.
Nakolko mal vyosky stat WTSD a nizky W$SD(tieto 2 mam v HUDe priamo na superoch zobrazene), tak som predpokladal, ze pary checkne behind a tym padom ale musi checkovat aj handy s J. Ak by to aj betoval, tak kvoli nizkemu W$SD som si myslel, ze ta sanca nie je vacsia ako pravdepodobnost, ze betne bluffy (nedokoncene FD, vysoke karty ktore netrafil). Z jeho pohladu ma tipuje na uzsiu range bez A (small pairs) kedze som len dorovnal flop, pripadne tiez nedokoncenu FD. Pary neporaza, FD ano. Ak ma bluffuje v tomto spote castejsie nez betne J alebo pary, tak by som to mal callnut. WTSD a W$SD mi napoveda ze ano tak som dal call.

p.s.: Ja viem, som donk a mal som to foldnut PF :oops:
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Jún 2013 20:20

A este jednu handu dam, kde som naopak ja bluffoval river (opat predpokladam, ze mi skritizujete tie rozhodnutia - co som rad aspon ma to presvedci aby som nabuduce nevymyslal:-))

Full Tilt Poker $2.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2242179
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $2.00
Hero (UTG): $2.00 - VPIP: 35, PFR: 22, 3B: 5, AF: 3,2, Hands: 12423
MP: $5.02
CO: $2.13
BTN: $2.09
SB: $2.50 - VPIP: 35, PFR: 14, 3B: 2, AF: 1,1, Hands: 142

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with J :diamond: T :diamond:
Hero raises to $0.07, 3 folds, SB calls $0.06, 1 fold

Flop: ($0.16) 8 :club: 8 :spade: A :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $0.09, SB calls $0.09

Turn: ($0.34) 6 :club: (2 players)
SB checks, Hero checks

River: ($0.34) 4 :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $0.20, SB folds

Final Pot: $0.34
Hero wins $0.33
(Rake: $0.01)

PFR: Cely stol je tight okrem SB, tuto ruku hram v 6-max z UTG, vo FR by som ju nehral. Mozno mi napisete argumenty aj pre 6-max, budem za ne vdacny. Anyway zahral som a dostavam call od SB (loose passive hrac, nizka agresia, silny W$SD). Jeho range podla mna: any A (moze aj AK,AQ ma nizke agr 3bet), K8s+, Q9s+, J8s+, T8s+, 97s+, 87s, 22 - TT.

Flop: Nic som netrafil, flop je vsak pre mna vhodny. Ma sice nizke FoldCB, ale je tu len FD a A, neni tu ziadna ina draw.
Predpokladam, ze zahodi vsetko co netrafilo 8 alebo nema s tym FD (ano som tu optimista, A je proste pre neho scary karta a nieco ine by bol flop QT8) + PP ale s tymi dorovna imho len flop a na turn pot bet uz zlozi (opat kvoli A a o to viac ak by prisla este dalsia high karta). Dorovnal moj c-bet, takze cakam FD, maly par.

Turn: Ak mal FD tak mu dosla farba, ak mal 66 ma FH, ostatne pary by mozno zlozil na velky bet, ale nebudem to riskovat, lebo tu je velka sanca ze dostanem raise. Stale mozem porazit jeho male pary 6 outami. Davam check behind.

River: 4c je ta najhorsia karta pre mna, ak mal pary s clubom tak ma farbu, ak mal 44 ma FH. Protivnik checkuje - davam ho na nizky par (ak ma 1 kartu club mozno dorovna s niecim ako 99,77 nizsie uz nie musi ratat ze mozem mat 1 high card club), FH by betol kedze som checkoval turn, farbu by betol tiez a nizke suited karty nema (ostavaju len karty ako 23, 35, 57 a s tym by nesiel preflop do hry), takze betujem aby som ho donutil zhodit jeho podla mna maly par, davam 2/3 potu.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 22 Jún 2013 02:33

Prikladam v prilohe graf z piatkovej session cca 2000 hands:

S tym SD mam dost problem. Bolo tam par bad beatov ale aj tak to nemoze byt taketo nizke. Co som si vsimol tak:
1) Dost casto mi monster handy nepreplatili, na turn/river bety skladali karty. Otazka je ci to bolo kvoli size (davam tak 1/2 - 2/3 podla situacie), alebo ma nevideli moc bluffovat na river, alebo proste nemali nazoaj handy. Bojim sa vsadzat menej, lebo ma mozu dorovnavat a mozem mat vacsiu variance co moze este viac znizit SD krivku (dorovnaju draws/overcards castejsie a ked nepridu zhodia cize red pojde hore, ked im to dojde tak ak budu hrat c/c river tak pojde SD dole). Co myslite?

2) Casto prehravam river. Ak neratam c/r alebo reraise na river kde to zahodim (ok par blbych dorovnani by som nasiel ale nie je ich tak vela), casto super urobi c/c a zistim ze dorovnaval set, 2p, atd. pricom mali 40+ VPIP (chytili set na flope a neraisli ani turn ani river iba dorovnaval, to iste s 2p). Problem mi dalej robia backdoor flushe a runner runner postupky hlavne ked je super OOP a betne river povedzme 1/2 pot betom. To mam naozaj predpokladat, ze ked super co ma 50/20 aggr <1 dorovnava a betne za 1/2 potu river ze mi nestaci TP?

3) Dalsiu vec co som si vsimol, proti superom 40/20 aggr < 1 je preflop all in. Ide hlavne o QQ s tym narazam do AA. Opat mam predpokladat ze po tom co dam 3-bet a on da all in ze to bude AA,KK? Resp. ze dorovnanie bude -EV? Asi to tak bude. Par krat som to QQ zhodil ale aj tak si vsimam, ze dost to prehravam takto. Casto takto stratim vsetko co som pomaly nazbieral rozumnym hranim a musim to grindit znovu co je dost otravne.

Tych par veci co som napisal mi urcite nici SD krivku a urcite mi nici $$ gain. Casto koncim session BE alebo v malom minuse, vykompenzuje mi to dni ked sa mi zadari.

Pozitivne veci:
- hram ovela viac tight v tych sessions som mal staty cca 25/20 alebo aj menej 20/18 povedzme. Mavam celkom dobre c-bet a fold to c-bet staty (nie su tam extremy ako 100% c-bet a 100/0 % fold c-bet), mam celkom dobry steal viem dost blindov pozbierat s minimom rizika, mam celkom uspesne 3-bety pf do stealerov (casto sa mi zadari resteal a vyhra pf)
- aj ked to na vysledku nie je vidiet, citim sa celkom komfortne, nemam tilt, hram disciplinovane dalej aj po bad beate, som dost trpezlivy, bavi ma to hrat a si tak 80-90% spotov mam bez problemov a tazkych rozhodnuti.
Prílohy
Results.png
Results.png (41.78 ) Zobrazená 2716 krát
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 24 Jún 2013 02:59

Tak sobota a nedela bola velmi pozitivna, uz aj ten graf vyzera lepsia co sa tyka SD krivky :)

Hands: 2861
Winrate: 15,6 bb / 100

Niektore handy neboli uplne v pohode, to sa bude musiet vychytat. Stalo sa mi, ze som hraca co mal staty 80/30 dostal all in pricom bol lepsi, ale dostal bad beat. Predpokladam, ze to asi patri k tomu kedze ja sa nemozem proti nemu zamyslat, ci na boarde xxK ma AK ked ja mam KQ, tak proste vzhladom na to kolko ruk hra a ako ich hra ten all in dam.
Prílohy
Results.png
Results.png (38.69 ) Zobrazená 2671 krát
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!