Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 10 Apr 2011 23:28

Tak resume dnesneho dna: +16 BB / 100. Odohratych 2k ruk.
Staty: 26/19, af 3.5.
Vsetko sa zlepsilo, tak uvidime ako to bude pokracovat a ci sa bude bankroll dvihat.

Na zaver este jedna zaujimava hand z dnesneho dna:

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1272025
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (SB): $2.01
BB: $1.95
UTG: $2.05
MP: $2.03
CO: $0.73
BTN: $2.10 24/20, af 1.7, ORL 50, 71 hands

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with 6 :spade: 6 :diamond:
3 folds, BTN raises to $0.08, Hero calls $0.07, 1 fold

Flop: ($0.18) 5 :heart: Q :diamond: 7 :diamond: (2 players)
Hero bets $0.10, BTN calls $0.10

Turn: ($0.38) 6 :club: (2 players)
Hero bets $0.35, BTN calls $0.35

River: ($1.08) 4 :heart: (2 players)
Hero bets $0.40, BTN calls $0.40

Final Pot: $1.88
Hero shows 6 :spade: 6 :diamond: (three of a kind, Sixes)
BTN shows 4 :club: 3 :spade: (a straight, Seven high)
BTN wins $1.76
(Rake: $0.12)
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod tucniak 11 Apr 2011 00:03

cim je zaujimava?
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 00:30

Pardon, ja som tam nenapisal preco som ju hral a tak vobec.

PF:
Zaumava aspon pre mna je tym, ze mi vysiel read, bohuzial ma nepodrzal board.
Ten hrac velmi casto raisoval z late pozicie, na ten pocet ruk a vsetci foldovali, tak som sa rozhodol ze tu 66 budem hrat.
Flop:
Betol som flop, veril som, ze som lepsi nez ruky s ktorymi takto raisuje.
Dal len call, tak som cakal Ax,FD nizke suited/unsuited connectors. Handy Qx,A5,A7 by podla mna raisoval.
Turn:
Mam trips, teraz som uz potreboval ziskat value z jeho FD a SD ruk pripadne 2 pairs. Je pravda, ze ma porazalo 89,34 ale su to len 2 handy.
River:
Karta je velmi neprijemna ale flush nedokoncila. Stale moze mat 2 pary a moze doplatit. Ku handam co ma porazali pribudli Ad8d, Ad3d, 78o, ine handy co by ma porazali mi tu zmysel nedavaju.
Este stale bola sanca, ze ma Qx a zle som to odhadol na flope, 2 pary a nedokoncenu FD. Toto je vacsi range aj ked nedokoncenu FD by mi nedoplatil, tak som betol trochu menej.

Ak by ste to niekto zahrali inak tak uvitam vase nazory, pripadne mozete napisat ako by ste hrali proti takemuto hracovi o ktorom viete, ze az prilis casto utoci z late pozicie.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod lolofon 11 Apr 2011 12:22

Ten flop donkbet je ako for value? Lebo celkom nerozumiem tomu tvojmu reasoningu. Imo je to ultra thin a vacsinou by som hral proti unknownovi x/f, ak mame nejake staty/ready, tak sa da zvazovat aj x/r alebo x/c.
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 12:32

Ako som aj vyssie pisal (jeho staty su pri hande) tak mal som 71 ruk a videl som ho ist velmi agresivne z CO,BTN pozicii skoro kazdy orbit.
Ten donkbet mal byt for value v pripade, ze by zavolal so slabsou rukou Ax,Kx, FD a snazil sa vyuzit poziciu na turne.
Zaroven to mal byt aj bluff proti rukam ako 88,99,TT,A7, ktore by mohli zlozit.

Uznavam, ze ak som to chcel hrat takto asi som mal volit skor c/r.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 11 Apr 2011 12:44

chulanbetra napísal:Ako som aj vyssie pisal (jeho staty su pri hande) tak mal som 71 ruk a videl som ho ist velmi agresivne z CO,BTN pozicii skoro kazdy orbit.
Ten donkbet mal byt for value v pripade, ze by zavolal so slabsou rukou Ax,Kx, FD a snazil sa vyuzit poziciu na turne.
Zaroven to mal byt aj bluff proti rukam ako 88,99,TT,A7, ktore by mohli zlozit.

Uznavam, ze ak som to chcel hrat takto asi som mal volit skor c/r.


Ten donkbet urcite nie je for value - to si prilis optimisticky.

1) Z made ruk Ta vacsina poraza.
2) Draws maju proti Tebe dobru equity (1-2 overkarty k samotnej draw).

Ked si k tomu pridas fakt, ze ma na Teba poziciu a Tvoja ruka ma velmi malo equity a nemoze si dovolit betovat dalsie streety vo vacsine pripadov, tak je nepravdepodobne, ze sa dostanes na showdown a ak sa super rozhodne checkovat to na showdown, tak ma takmer vzdy lepsiu ruku ako Ty.

Check/raise sa mi tu az tak nepaci. Nemusis check/raisovat kazdu ruku len preto, aby si check/raisoval. Radsej si v tom spote na bluff vyberiem ruky ako FD, Ahxh a podobne, ktore maju viac equity proti jeho callovaciemu range a/alebo viac semibluffovacich moznosti na turne.

Check/foldnut nie je hanba.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 13:05

Jasne, rozumiem.
Ale sme na flope, povedzme, ze by som dal check a on betne...teraz stale ma siroku range vzhladom na jeho sposob hry a late poziciu.
Neni predsalen lepsi c/r a ked da call potom sa vzdavat ruky?

PF to bolo asi zahrane dobre, myslim, ze raise aj call su korektna hra.
Flop som nemal urcite betovat to bola chyba.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod haman 11 Apr 2011 13:33

ked si daval supera na to ze je loose a kradne, tak si mal asi s tymi 66 3betovat preflop, lebo po flope budes s nimi OOP proti overkartam na boarde vacsinou.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 11 Apr 2011 13:35

chulanbetra napísal:Ale sme na flope, povedzme, ze by som dal check a on betne...teraz stale ma siroku range vzhladom na jeho sposob hry a late poziciu.
Neni predsalen lepsi c/r a ked da call potom sa vzdavat ruky?


Ako casto cakas, ze foldne na flop? Ak betne povedzme $0.14 do $0.18 a Ty raisnes na $0.45, tak Ti musi foldnut tak 3/5 casu cca, co je pomerne dost. Ak si myslis, ze bude hrat priamociaro, aj ked tam vela monster ruk nerepujes, cbetuje vela a pokracuje s FD a silnymi made rukami, tak check/raise bude ziskovy.

No ak ma super rozumny cbetovaci range a/alebo je schopny floatovat, tak uz check/raise taky dobry nie je.

Ked si ale v situacii, v ktorej si nie si isty, tak je zvycajne dobre rozhodovat sa aku akciu urobit na zaklade toho, aky range v danej situacii mas a kde v danom range sa Tvoja konkretna ruka nachadza. Ak mas napr. na flope v tejto situacii nejake suited esa, nejake suited broadways, tak je lepsie vyuzit na check/raise tie ruky a tieto horsie ruky zahodit (ako PP, ktore maju 2 outy). Tym sa vyhnes situacii, kedy check/raisujes takmer vsetko.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 14:08

Vdaka za pripomienky.

Tento super dokazal skladat pf na 3-bet ked sa snazil kradnut z late pozicie a nemal dostatocne dobru handu na call (pozoroval som ked proti nemu hrali ostatni hraci). Z toho vypylva, ze zrejme lepsie bolo s 66 zahrat ako pisal haman (66 sa uz na flope OOP nehra moc dobre).

Ked uz som teda ale dal call, tak si myslim, ze ten c/r tu zmysel mal proti tomuto superovi. Ak by nemal FD,Qx,trips,2pairs tak by zlozil, dokonca si dovolim tvrdit, ze by zlozil aj 88,99,TT,JJ - vzdy som reprezentoval ruku co superi ocakavali a ked nie, tak ju nevideli a showdown nebol. Velke poty som hral so silnymi handami.

Kazdopadne urcite si zapamatam, ze proti tricky hracom co hodne floatuju sa tie PP nehraju dobre OOP.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!