Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 11 Apr 2011 14:18

chulanbetra napísal:Ak by nemal FD,Qx,trips,2pairs tak by zlozil, dokonca si dovolim tvrdit, ze by zlozil aj 88,99,TT,JJ - vzdy som reprezentoval ruku co superi ocakavali a ked nie, tak ju nevideli a showdown nebol.


To je sice pravda, ale dolezite je, co vsetko super cbetuje. Ak by zlozil vsetko okrem Tvojho zoznamu (+ overpairs, OESD), no okrem toho cbetuje iba backdoor flush a zopar inych kombinacii, tak je check/raise zly. Ak cbetuje 100% svojho range, tak to je druha vec.

Je dolezite pri check/raisovani nielen rozmyslat nad tym, co vsetko callne, ale aka je to cast z jeho celkovej betovacej range. Preto som pisal, ze proti superovi s rozumnym cbetovacim range tu check/raise nie je ziadna velka vyhra so 66.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 14:51

Rozumiem, pokial c-betuje draws a to co ho trafi a nec-betuje Axo,Kxo a dalsi trash co ho netrafil, tak mi c/r linia nepomoze.
Cize sa dostavame k tomu, ze ked neviem presne aku range c-betuje, tak je lepsie tie 66 zahrat 3-bet pf a potom bud fold na 4-bet alebo pf c/f pokial sa neconnectnem.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 11 Apr 2011 15:04

chulanbetra napísal:Cize sa dostavame k tomu, ze ked neviem presne aku range c-betuje, tak je lepsie tie 66 zahrat 3-bet pf a potom bud fold na 4-bet alebo pf c/f pokial sa neconnectnem.


Ci chces 3betovat nezalezi len od toho, ci poznas alebo nepoznas cbetovaci range supera:
1) Ak je na BB fishka, tak chces so 66 callnut na setmining, kedze mas velke implied odds.
2) Ak BTN folduje vela na 3bety, tak mozes 3betnut 66.
3) Ak BTN 4betuje vela, tak 3betujes s planom 5bet pushnut.
4) Ak netusis ako BTN reaguje na 3bety a nepokladas call v danej situacii za ziskovy, tak jednoducho .. foldni.

Fold nizsich PP OOP nie je zakazane. Mensie PP nie su nijak uzasne ruky na 3betovanie, ak nesklada super vela na 3bety alebo nemame dynamiku, pri ktorej 3betujeme s planom 5bet pushovat. Totiz ak super callne, tak taketo ruky sa v 3bet pote hraju nepohodlne a mas podobny problem ako pri check/raisovani - vzhladom na situaciu, v ktorej si sa ocitol mas nie prilis vhodnu ruku a zvolit vhodne pokracovanie nie je bez readov take tazke.

Ked nevies ako super reaguje na 3bety, tak 3betuj ruky, ktore hraju o nieco lepsie v 3bet potoch (napr. broadway ruky).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 15:24

Vdaka za rady.
Ja tie PP na tom limite co hram dorovnavam a obcas sa prinutim dorovnat aj ten 3-bet a niekedy aj OOP.
Viem, ze tam sa straca value, ale na tomto limite ked trafim set, tak viem ziskat stack ako od loose hraca(ktory nieco trafi) tak aj od nit (hrac co si nepusti svoje TPTK, overpair).
Na vyssich limitoch a proti premyslajucim hracom to uz budem musiet hrat ovela opatrnejsie a foldovat viac tak ako pises.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 11 Apr 2011 15:34

Hlavne ale nebud prilis optimisticky a naozaj si uvedom, ci Ti dostatocne casto a vela preplatia sety, ze to zaplati vsetky tie situacie, kedy netrafis a foldnes alebo zacnes vymyslat hovadiny s rukou so slabou showdown value. Ak Ti pri zdravom usudku stale vychadza, ze sa setminovat oplati, tak mas moje pozehnanie :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 11 Apr 2011 16:34

No budem to musiet zanalyzovat, ze kolko parov som hral, kolko BB vyhral, kolko BB prehral a kolko prehratych a vyhratych BB bolo ked som liezol do spotov OOP pripadne po 3-bete no.

Mozno sa na to dnes pozriem a hodim sem report, ale bude to asi na malo rukach.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 12 Apr 2011 00:58

Vcerajsok opat v pluse. Rozhodol som sa, ze budem zverenovat zisky/straty v tyzdnovych intervaloch, nech tu nie je kazdy den spam.
Budem sem cez tyzden postovat hlavne ruky, pri ktorych som si nebol isty hrou a nevedel som ako to zahrat.

Tato handa je zrejme uplne klasicky priklad:

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1273357
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (MP): $2.03
CO: $2.31
BTN: $2.04
SB: $3.28
BB: $2.73
UTG: $4.80 22/16, af 6.0, c-bet 100%, pocet ruk 37

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP with Q :spade: A :club:
UTG raises to $0.06, Hero calls $0.06, 4 folds

Flop: ($0.15) 3 :diamond: 9 :heart: Q :club: (2 players)
UTG bets $0.12, Hero calls $0.12

Turn: ($0.39) 9 :diamond: (2 players)
UTG bets $0.30, Hero calls $0.30

River: ($0.99) 7 :heart: (2 players)
UTG bets $0.60, Hero calls $0.60

Final Pot: $2.19
Hero mucks Q :spade: A :club:
UTG shows K :spade: K :heart: (two pair, Kings and Nines)
UTG wins $2.05
(Rake: $0.14)

Potrebujem poradit ako hrat tieto spoty:
Mam hratelnu ruku, mam poziciu ALE mam supera na ktoreho nemam ziadny read, ma slusne staty je tight, je agresivny a urcite moze byt schopny aj blafovat a byt tricky. Keby som bol OOP tak aj takuto ruku foldujem, necitim sa dobre v takychto spotoch.

PF: UTG raise je urcite uzky range ruk a vacsinou ma poraza. Davam mu tu tak 10% range na raise z UTG.
Fold : nemusi byt zla volba, ale mam poziciu a celkom hratelnu ruku.
Call: udrzim jeho horsie handy v hre (ak ale nejake take su?! napada ma len ATs,AJs,KQs,KJs, QJs). Navyse ak raisuje low-middle pairs tak v pripade overcard sa mu toto bude zle hrat a mam sancu, ze foldne na Jxx alebo Kxx boardoch.
Raise: Otocim moju slusnu handu na bluff, bude hrat proti mne len s rukami, ktore neporazim. Myslim si, ze by mi tu aj tak nepokladal prilis casto.

Flop: Super dava c-bet a ja len call - toto je asi chyba. Poraza ma tu AA,KK,QQ,99,33. Ja porazam zvysne pary, KQ,QJ,KJ,AK pripadne este nieco navyse co som neratal v jeho range. Nevadia mi ani overcards, ruky co ma porazali ma budu porazat aj ked pride A alebo K jedine pribudne AK ako ruka co ma poraza ked bude turn K. Preto som dal call s tym, ze skusim ziskat dalsiu value na turn/river ak pridu priaznive karty.

Turn: Skvela karta, 99 je ovela menej pravdepodobne. Opat nic sa nezmenilo ruky co ma biju tak ma biju aj nadalej, zvysok porazam. Super vsak zase betuje a to skoro pot. Tu zacinam mat problemy. Neviem mu teraz urcit presne range. Je mozne, ze betuje len ruky co ma porazaju? Moze betovat KQ,QJ? Podla mna by nebetoval AK a nizsie pary ale isty si nie som lebo ako som pisal nemam ziadny read ako tu hra. Dal som call - asi som mal uz foldnut tu!

River:7h nic nemeni a on zase betuje a to cca 2/3 potu. Stale mam TPTK a callujem. Zrejme sem som sa nemal s mojou rukou uz dostat...


Vdaka vopred za rady.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Chlpo1989 12 Apr 2011 07:47

Vyborne si rozobral myslienkove pochody! :)

PF si sa rozhodol dobre, nakolko s nim nemas history a vyzera by tight. Flop nie je az taky suchy, ako vyzera. Moze tu mat gutshot (KTs), OESD (JTs), TP, nejake small pp´s, ktore prehnane cbetuje. Call je tu myslim dobry. Treba si vsak zaroven premysliet, co spravis na akych turnoch po jeho akcii. Teda co spravis, ak checkne a co spravis, ak cbetne.
Z mojej strany ten turn cbet urcite nevyzera ako QT napr., ale skor by som sa zvazoval k handam, ktore valuebetuje. Su to teda vsetky TP (AQ,KQ), sety a dvojparove ruky (na turne uz FH). Dalsia vec je ta, ze zrejme s tym, ze callujes turn bet, budes musiet callnut aj river bet.
Takze u mna je to po tom turn cbete fold (ine by to bolo, keby napr. cbetne okolo 0,24).
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 12 Apr 2011 08:50

Keby turn checkoval, ja by som urcite urobil check behind.
Potom by som dorovnal jeho river bet (pokial by neprisla nejaka zla karta napr. J,K) a ak by checkol tak by som ja vsadil nieco medzi 1/3 a 1/2 potu.
Kedze betoval, tak turn som sa mal vzdat ten bet bol silny a skutocne sa zdalo, ze chce ziskat value.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod dzejkej 12 Apr 2011 13:04

chulanbetra napísal:Poraza ma tu AA,KK,QQ,99,33. Ja porazam zvysne pary, KQ,QJ,KJ,AK


No zazrel som, ze mu davas 10% UTG range. Mozes mi vypisat, ake ruky podla Teba otvara a kolko je to %? :)

Chlpo1989 napísal:Dalsia vec je ta, ze zrejme s tym, ze callujes turn bet, budes musiet callnut aj river bet.


A to uz preco? :wizdo:

chulanbetra napísal:Keby turn checkoval, ja by som urcite urobil check behind.
Potom by som dorovnal jeho river bet (pokial by neprisla nejaka zla karta napr. J,K) a ak by checkol tak by som ja vsadil nieco medzi 1/3 a 1/2 potu.


Ako casto ludia checkuju v tej situacii na turne set alebo OVP v porovnani s horsim Q alebo PP?
Preco by si mal vsadit medzi 1/3 a 1/2 potu?

Ak by si checkol behind turn a betujes river, tak urcite nie tak malo. Ak je super bojazlivy s horsim Q alebo ma nejake JJ, TT, tak sa ukeca na call vacsieho betu - nezabudaj, ze je to NL2 :). Ja by som ale v pripade jeho checku veselo betoval turn, pretoze z jeho checkovacej range bud calluje alebo folduje, pokial sa na riveri nezlepsi (nieco ako mensi PP, ktory trafi set). Tiez Tvoj bet na turne posobi viac bluffy ako check behind, pretoze Ta moze dat na nejake draws alebo floaty.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!