Lestyho poker blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Lestyho poker blog

Odoslaťod lestatos 25 Mar 2010 12:56

Dobrý deň, pozdravujem návštevníkov tohto fóra . Predpokladám , že svojim vekom budem asi najstarším členom (42 rokov ) a tak možete brať moje poznámky ako výlevy starého dedka )). Na začiatku by som chcel pár slov ku kvalite pokerportal.sk . Musím naozaj vysloviť uznanie. Už som nejaké to fórum prešiel a tvrdím , že pokerportal.sk je z hľadiska celkovej formy a obsahu určite na top mieste. Za prvé oceňujem aká neobyčajná konštruktívna debata prebieha v blogoch jednotlivých pisateľov.Určite to nie je na pokerových fórach samozrejmosťou. Vaše fórum čítam už skoro rok a nevidel som skoro žiadne zbytočné „flames“. Vačšina rád ktoré dávajú skúsenejší hráči je evidentne robená v „bona fide“ bez zbytočného povyšovania sa a uštipačných poznámok. Skupina ktorá sa sformovala okolo Yegona ( samozrejme , že nie len tí a predpkladám , že sa poznajú aj z reálneho života ), to dlhodobo odovzdáva „now how“ a to zdá sa celkom za darmo ))). Séria výukových videí z CG je proste fantastická . Nechcem to nejako špeciálne upozorňovať na Yegonove pedagogické schopnosti , už to tu bolo spomínané mnoho krát ale aj tak neviem či som videl lepšie podanú problematiku čo sa týka didaktiky .(Možem porovnávať s českými a anglickými produktami .)
Ja sám so sa k pokru dostal asi pred rokom, možno trošku skor. Samozrejme , že som hľadal aký druh pokru hrávať . Tento prieskum trhu ma stál asi 1000 až 1200 usd. Celkom znesiteľne cena za to , že rady skúsenejších je treba brať vážne. Vypadá to tak , že 6 max cash je pre mňa najvhodnejší formát.
Mam svoju firmu takže potrebujem vedieť , že sa možem od stola zobrat ked to potrebujem atd. Prvé dva mesiace som skúšal aký limit je pre mna znesiteľný a zaparkoval som na 10/25c NLHM.
Od začiatku marca pracujem s HM takže konečne dostávam aj nejakú spatné informácie. Moj problém je v tom , že asi po 14k hands sa držím niekde na BE. Nechcem zatiaľ postovať moje stats, do dodam na konci mesiaca. V celku dobre viem rozpoznať vačšinu svojich prehier a nepatrím k hráčom čo označia online poker za „riggid“ ked si nabehnem s KK do AA. Ak mám nejakú slabinu tak určite je to pokrová matematika. Stále tápem v tom kedy sa mi oplatí dorovnať ak mam A high FD alebo OESD. To je prvá prosba na vás. Máte nejaké doporučenie na knihu , sériu článkov alebo videii, ktorá by mi pomohla do danej problematiky ? Angličtina je moj kamarát takže v tom problém nie je. Ďalšia vec s ktorou potrebujem pohnúť je správna interpretácia a následná implementácia stats z HM. Tu privítam radu taktiež.
Ak mám byť špecifický tak napríklad vobec neviem ako sa brániť ak na mňa súper vytiahne stop and go move. Existuje nejaká metóda ako rozpoznať kedy sa to deje alebo mi iba ostáva si robiť poznámky a všímať si ktorý hráči používajú tento semi slowplaying move? Myslím , že analýza a ja sme dosť v pohode. Roky som hrával šach na klubovej úrovni aj keď som to nedotiahol nikdy ďalej ako na 1. Výkonnostnú triedu. Poker sa stal pre mňa dost velkou výzvou a musím uznať , že veci vyzerajú trošku komplikovanejšie ako sa to zdalo na začiatku mojej cesty. Čo je úžasné , pretože inak som si istý že by ma začal skor či neskor nudit. Nechcem tento úvod nejako umelo preťahovať a chcem sa dotknúť už len jednej veci. Videl som váš pokus o kolektívne chudnutie a chcem pridať trošku do mlyna.
Už od svojich asi 35 rokov moje kila nabiehajú rýchlejšie ako by som si prial. Samozrejme že si chodiím zahrať tenis a sem tam posilovna a plaváreň. Ale ak mam venovať pokru náležitý čas tak sa začínam dostávať do časovej tiesne. Vymýšlal som teda koncept ako sklbiť užitočné a príjemné. Myslím že riešenie existuje a nijak extra to nebude bolieť okrem teda nejakých nákladov. Keď som posilovni tak velmi veľa času trávim na cardio strojoch. Teda bicykel, stepper, bežiaci pás. Možem si pri tom cítať alebo pozerať TV. Doma som začal úpravy a umiestnil PC screen do výšky mojich ocí v stoji. Idea je taká , že ak by som si denne dal 2,5 hod session ( čo je podľa mňa dobrý časový úsek)a pri hraní by som išiel na bežiacom páse tak prejdem velmi pohodlným tempom za tú session 10 KM pri rýchlosti 4 km za hod. Taká rýchlosť je absolútne v pohode a ani sa nezadýchate. Ale 10 km je krásna pomoc vašemu telu a zdraviu . Ak si to zvýšite na 6km/hod tak to hodí 15 km. Každý ako potrebuje alebo ako sa cíti. Problémy s bežiacim pásom sú dva. Je to relatívne veľký kus equipmentu a hlavne je trosku nákladný. Dobrý , nový pás sa bude pohybovať od 4 do 8k eur. Na každom záleží aké drahé sa mu zdá jeho zdravie alebo kondícia. Samozrejme , že ceny bicykla alebo stepperu su oveľa menšie . A dalšia vec je že to nemusí byť „brend new“ stroj. Chcem sa vás opýtať ako to vnímate či tento koncept nie je len moja ilúzia. (AK SA NA TOMTO FÓRE NIEĆO PODOBNE UŹ ROZOBERALO TAK SA OSPRAVEDLNUJEM.)
Zdá sa , že som sa moc rozhovoril a tak to ukončím. Chcem sa na záver opýtať na jednu vec. Mam kopec poker books , všetko v Angličtine a napadlo ma či by bolo proti etike tohto fóra sem nejakú postupne začať prekladať alebo aspoň nejaké jej časti. Myslel som speciálne knihu „HOW TO BEAT NO-LIMIT HOLDEM 6 MAX CASH GAMES by Bill Vosti. Prosím názor na to či tá voľba je správna a teda či to vobec je možne podľa pravidiel tohto fora. Ďakujem za čas a ochotu sa prelúskavat mojim kostrbatým článkom.
P.S.Momentálne ma najdete na PS ako Lestatos a FT ako 1967
lestatos
 
Príspevky: 23
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod Chlpo1989 25 Mar 2010 13:11

:vitaj: ak to myslis s pokrom naozaj vazne (vyzera to tak) tak je blog urcite najlepsia volba :) Mam nejake materialy co sa tykaju matematiky a vseobecnych zakladov, takze mi mozes poslal sukromnu spravu s mailom a hned ti to poslem. Tak isto v tom bude zahrnute nieco ako kluc k vyhodnocovaniu analyzy svojej hry (co mi dost pomohlo). Inak prajem :gl:

Edit: Ako teraz pozeram PTR.com tak si tam dost loose. Peniaze pre teba asi niesu problem ale zacal by som na NL10, kde sa to zacina podobat pokru. Nie je to tam take sialene ako na nizsich leveloch a ucenie budes mat lacnejsie ako na NL25.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod palo1973 25 Mar 2010 13:23

- :vitaj: ,co sa tyka statistik HM su dost podrobne vysvetlene na spriatelenej slovenskej stranke,z knih o CG je asi zakladom harringtonova trilogia
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod dzejkej 25 Mar 2010 15:50

Vitaj :),

co sa tyka zlepsovania kondicie, tak by som moc neodporucal pri hre cvicit. Casom to zacne byt znacna prekazka, pretoze budes potrebovat pohotovo reagovat a rychlo premyslat. Aj obycajna chodca moze posobit rusivo.

Radsej by som Ti odporucal neexperimentovat tymto sposobom. Ked uz, tak mozes popri chodeni (a idealne behu :) ) pozerat instruktazne videa a to Ti neprehra peniaze. Ak by si necvicil doma, ale v posilke alebo vonku, tak si staci so sebou zobrat nejaky poriadny prehravac a dat si tam videa/podcasty/mp3 lekcie a stale si v kontakte s pokrom, pracujes na sebe a zaroven aj telo ma co robit. Aspon tak to robim ja a som spokojny :).

Aby som Ta ukludnil, tak nie si tu najstarsim clenom, takze mozes byt pokojny :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod Xaress 25 Mar 2010 16:06

Pekne čítanie je aj Ryan Fee 6-max NL Strategy Guide

Vitaj a :gl:
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod Horsey7 25 Mar 2010 16:17

Xaress napísal:Pekne čítanie je aj Ryan Fee 6-max NL Strategy Guide


//edit

pridavam aj link na stiahnutie - rozhodne odporucam prestudovat

vitaj a nech sa dari :good:

btw. ako spomenul dzejkej, o chvilu na teba vybehne predseda klubu PP dochodcov AP, ze "co si to mlady dovoluje" :D

:gl:
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod lestatos 25 Mar 2010 18:20

Chlpo1989 napísal::vitaj: ak to myslis s pokrom naozaj vazne (vyzera to tak) tak je blog urcite najlepsia volba :) Mam nejake materialy co sa tykaju matematiky a vseobecnych zakladov, takze mi mozes poslal sukromnu spravu s mailom a hned ti to poslem. Tak isto v tom bude zahrnute nieco ako kluc k vyhodnocovaniu analyzy svojej hry (co mi dost pomohlo). Inak prajem :gl:

Edit: Ako teraz pozeram PTR.com tak si tam dost loose. Peniaze pre teba asi niesu problem ale zacal by som na NL10, kde sa to zacina podobat pokru. Nie je to tam take sialene ako na nizsich leveloch a ucenie budes mat lacnejsie ako na NL25.


Chlpo, dakujem za odpoved. nevidim problem ti hodit email sem: robko33@centrum.cz

Neviem co povedat k PTR.com
Sam mam pocit , ze minimalne posledne 3 mesiace urcite nehram loose. Malokedy sa dostanem po session nad 20% VPIP.
Predpokladam , ze dane stats. su za cely rok a tak moze byt . :)
lestatos
 
Príspevky: 23
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod Chlpo1989 25 Mar 2010 18:26

lestatos napísal:Neviem co povedat k PTR.com
Sam mam pocit , ze minimalne posledne 3 mesiace urcite nehram loose. Malokedy sa dostanem po session nad 20% VPIP.
Predpokladam , ze dane stats. su za cely rok a tak moze byt . :)

Ono by to malo byt lifetime, takze neviem. Treba sem pastovat veci handy s tym, ako premyslas atd. Skusenejsi borci poradia a hned zistis, ze je to trochu inak ako si si myslel. Takisto odporucam poprechadzat handy na 2+2, vela to pomoze.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod lestatos 25 Mar 2010 18:28

dzejkej napísal:Vitaj :),

co sa tyka zlepsovania kondicie, tak by som moc neodporucal pri hre cvicit. Casom to zacne byt znacna prekazka, pretoze budes potrebovat pohotovo reagovat a rychlo premyslat. Aj obycajna chodca moze posobit rusivo.

Radsej by som Ti odporucal neexperimentovat tymto sposobom. Ked uz, tak mozes popri chodeni (a idealne behu :) ) pozerat instruktazne videa a to Ti neprehra peniaze. Ak by si necvicil doma, ale v posilke alebo vonku, tak si staci so sebou zobrat nejaky poriadny prehravac a dat si tam videa/podcasty/mp3 lekcie a stale si v kontakte s pokrom, pracujes na sebe a zaroven aj telo ma co robit. Aspon tak to robim ja a som spokojny :).

Aby som Ta ukludnil, tak nie si tu najstarsim clenom, takze mozes byt pokojny :-D.



Dakujem Dzekej, neviem ci je tvoja priomienka uplne správna a nebudem to vediet kym to nevyskusam )). Ja sam si neviem predstavit , ze by ma mala chodza o rychlosti 4 km/hod odvadzat od sustredenia. Pri chodzi robime denne tisice rozhodnuti ,ja sam sa ucim na beziacom pase na skusky atd. Ale mas pravdu , ze kym to empiricky neoverim tak neviem ako na tom budem. Neber mi prosim moj sen , ze mozem spalovat a hrat plnohodnotny poker at the same time ))).
lestatos
 
Príspevky: 23
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Lestyho poker blog

Odoslaťod lestatos 25 Mar 2010 18:33

palo1973 napísal:- :vitaj: ,co sa tyka statistik HM su dost podrobne vysvetlene na spriatelenej slovenskej stranke,z knih o CG je asi zakladom harringtonova trilogia


Haringtona som preluskal len prvu knihu a zdala sa mi vyborna ale trosku moc turnaj oriented. Ak mylslis Harringtona on cash game tak toho som ani po velmi dokladnom prehladavani na rapidshare nenasiel. Dakujem aj tak za info.
lestatos
 
Príspevky: 23
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!