Ondokov blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Ondokov blog

Odoslaťod SATAN 20 Jún 2015 17:07

ondoko napísal:
SATAN napísal:
Magnus napísal:Ani by som sa necudoval, keby si tych botov programoval PS sam...

ja si myslim ze P****Stars tam ma nasadenych svojich botu... sak to je jasne a nech nekdo netvrdi opak lebo mna jebne


ja tvrdim opak :vlade:

tak si podla mna naivny a myslis si ze je neco na temto svete spravne, myslim to v dobrem ne jak urazku, nato dojdes az zacnes byt sucastu tehoto systemu, ale aspon par ludi este veri v neco lepsi ja uz moc ne
Obrázok používateľa
SATAN
 
Príspevky: 687
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 1 krát/146 krát
Karma: 32

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Magnus 20 Jún 2015 17:20

Jednoducheho bota dokaze napisat priemerny matfyzak alebo hocikto, kto vie pouzivat google. Rozdiel oproti sachovemu programu (bot) je ten, ze v sachu je vsetko odkryte a neexistuje tam nahoda. Mna len desi ta rychlost, akou dokazu upgradovat ich uroven. Kolko rokov tu mame online poker? A pred 4-5 rokmi bolo nemozne si predstavit program porazajuci co i len nizsi fixed limit. Tak co bude o 10 rokov? Inac ja osobne sa cudujem, ze programatori tychto brutal winnings hracov nespravili botov roznej urovne tak, aby ich grafy mali up and down linie (ale dlhodobo winnings,ale nie moc). Potom by im nikdy na to neprisli, lebo by boli povazovani za regular winnerov. Asi chceli rychlo zbohatnut... :-)
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Arakas 21 Jún 2015 12:00

PS tam podla mna nemaju vlastnych botov z 2 dovodov :
1. Ak ludia zistia, ze hraju proti botom tak prestanu hrat online poker a to je koniec biznisu pre PS.
2. Ak by sa prislo na to, ze ich tam nasadili oni tak by mali problem s regulatorom, ale hlavne hraci by odisli ku konkurencii.

Co sa tyka botov a fix limit holdemu, tak Sklansky napisal uz peknych par rokov dozadu, ze keby IBM chcelo tak do roka ma majstra sveta vo fix limit holdem HU.
A ako hovorim prechod k narocnejsim variantam je v prvom rade otazka vypoctovej kapacity. Cize otazka neznie, ci to boti budu porazat, ale ci budu nastroje a vola ich detekovat. Osobne si myslim, ze pokial sa nezavedie trestopravna zodpovednost (a to vidim dost blede), tak je vemi tazke tento problem riesit aj keby bola vola. Lebo darmo niekoho zabanujes potom co vyhral 50k a 40 uz cashoutoval, ked si hned zalozi nove konto a ide sa od znova. A staty to ukazu az na velmi velkej vzorke, lebo v ramci vyvoja hry sa budu staty top regularov blizit k statom botov.
Arakas
 
Príspevky: 51
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 0 krát/19 krát
Karma: 4

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 21 Jún 2015 15:03

Arakas napísal:PS tam podla mna nemaju vlastnych botov z 2 dovodov :
1. Ak ludia zistia, ze hraju proti botom tak prestanu hrat online poker a to je koniec biznisu pre PS.
2. Ak by sa prislo na to, ze ich tam nasadili oni tak by mali problem s regulatorom, ale hlavne hraci by odisli ku konkurencii.

Co sa tyka botov a fix limit holdemu, tak Sklansky napisal uz peknych par rokov dozadu, ze keby IBM chcelo tak do roka ma majstra sveta vo fix limit holdem HU.
A ako hovorim prechod k narocnejsim variantam je v prvom rade otazka vypoctovej kapacity. Cize otazka neznie, ci to boti budu porazat, ale ci budu nastroje a vola ich detekovat. Osobne si myslim, ze pokial sa nezavedie trestopravna zodpovednost (a to vidim dost blede), tak je vemi tazke tento problem riesit aj keby bola vola. Lebo darmo niekoho zabanujes potom co vyhral 50k a 40 uz cashoutoval, ked si hned zalozi nove konto a ide sa od znova. A staty to ukazu az na velmi velkej vzorke, lebo v ramci vyvoja hry sa budu staty top regularov blizit k statom botov.


preco si myslis, ze PS nezavedie trestnopravnu zodpovednost? kvoli jej zlozitemu uplatneniu v praxi (z medzinarodneho hladiska)? praveze ja si myslim, ze po tomto, co sa udialo, to je jeden z najrealnejsich variantov. PS si musi byt toho vedom, ze jej zavedenie dost odradi podvodnikov do buducna a mozno by to malo vacsiu silu ako akykolvek novy detekovaci nastroj, ktory pridaju.

Este by som dodal, ze zatial vsetci zabanovani boti su bud z Ruska, Ukrajiny, Bieloruska, Kazachstanu alebi Estonska, cize skor to vyzera na to, ze je tu nejaka vychodoeuropska botia komunita, ako to, ze PS tam nasadila vlastnych botov. Akoze ano, aj mne to napadlo, ale je to viac nez nepravdepodobne.

Inac dalsia nepotvrdena fama. Ludia z PS v najblizsich dnoch osobne navstivia potencialnych botov, ktorych presetruju. Tak uvidime :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Magnus 21 Jún 2015 18:49

Ak na podozriveho bota pride hrajuci reg, ako to, ze nanho nepride samotna herna, ktora ma neporovnatelne vacsiu databazu, vacsie ludske kapacity a urcite lepsie hardwerove a softwerove vybavenie?
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 21 Jún 2015 19:17

Magnus napísal:Ak na podozriveho bota pride hrajuci reg, ako to, ze nanho nepride samotna herna, ktora ma neporovnatelne vacsiu databazu, vacsie ludske kapacity a urcite lepsie hardwerove a softwerove vybavenie?


lebo PS vobec (doteraz) nepouzival porovnavanie statistik, ako detekovaci nastroj. Naopak, jednemu z hracov, ktori ich denne stretaval za PLO stolmi, sa to cele nezdalo, urobil podrobnu analýzu ich statov a voila. Oni na ich detekciu pouzivali to, co som spomenul v predoslom prispevku + samozrejme nejake dalsie, o ktorych neviem, ale porovnavanie statov to urcite nebude,

To je cele na tej kauze zarazajuce, ze PS ma na tieto ucely budget velky jak prasa a jemu stacil iba HEM a pristup k PTR.

Tu je odkaz na cele vlakno, tam sa docitas vsetky detaily
Spoiler:
http://forumserver.twoplustwo.com/153/high-stakes-pl-omaha/massive-bot-ring-P****Stars-how-spot-them-1537778/index60.html


Inak, PS nestacia rovnake statistiky na zabanovanie hracov kvoli prisnym podmienkam, ktore maju od regulatora. Potrebuju este "nieco" viac...
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Arakas 21 Jún 2015 20:43

Trestopravnu zodpovednost nemoze zaviest PS, ale jedine stat. Oni si mozu dat do podmienok nejaku formulaciu proti tomu, ze nemozes pouzivat software, ktory ti bude hovorit aku akciu mas urobit. Ak ho pouzivat budes, tak ti nevyplatia peniaze. Ale silne pochybujem (aj ked sa mozem mylit), ze by sa pouzitie tohto softwaru dalo z trestopravneho hladiska kvalifikovat ako podvod na zaklade sucasnych zakonov.
Dalej aj keby sa v USA zaviedla takato legislativa, tak pochybujem ze by ju zaviedlo napr. Rusko.
A nakoniec vzdy sa daju pouzit biele kone, pridu zavriet typka na Slovensko a zistia ze je to bezdak, co za 50 EUR poskytol vsetky osobne udaje.

Za tento príspevok od Arakas poďakovali :
ondoko
Arakas
 
Príspevky: 51
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 0 krát/19 krát
Karma: 4

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 02 Júl 2015 22:06

prva tohtorocna dopinknuta :) dufam, ze este jednu tento rok stihnem, ale asi skor nie ako ano.
Spoiler:
supernova.png
supernova.png (13.88 ) Zobrazená 3792 krát

a druhy milnik, ktory som dnes hitol :D nikdy neurazi 8-)
Spoiler:
fpp.png
fpp.png (2.4 ) Zobrazená 3791 krát

a pre milovnikov grafov... :)
Spoiler:
grafik.png
grafik.png (37.37 ) Zobrazená 3801 krát


gl :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod 1886er 03 Júl 2015 16:33

paráda :poklona: koľko nahráš vpp/h?
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 03 Júl 2015 17:22

1886er napísal:paráda :poklona: koľko nahráš vpp/h?


dik :) neviem presne, ale okolo 300 to bude..

updatni aj ty nieco :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!