Poldiho blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 20 Dec 2009 14:30

hm..netvrdím,že je to ideálna hra ale vyhovuje mi to tak a nevidím v tom momentálne žiaden problém..
navyše mi to zjednodušuje hru pred flopom a je to horšie čitateľné..
ten 3,5bb je pre mňa kompromis momentálne a keď budem mať na to skill,tak prehodnotím tú výšku..
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: poldiho blog

Odoslaťod dzejkej 20 Dec 2009 14:40

poldinhoo napísal:hm..netvrdím,že je to ideálna hra ale vyhovuje mi to tak a nevidím v tom momentálne žiaden problém..
navyše mi to zjednodušuje hru pred flopom a je to horšie čitateľné..
ten 3,5bb je pre mňa kompromis momentálne a keď budem mať na to skill,tak prehodnotím tú výšku..


Uff. "Nevidim v tom momentalne problem" ... Tak sa skus pozerat lepsie a mozno ho uvidis.

Nemas dovod byt necitatelny proti superom, ktori nevedia citat. Proti superom, ktori citat vedia nemenis velkost raisu v zavislosti od sily ruky, ale od pozicie, stackov, ich postflop tendenciam, atd.

Mal by si vidiet problem v tom, ked sa snazis veci zjednodusit na ukor ich ziskovosti. Ten skill si akosi treba vypestovat - same to nepride.

Si v stadiu, kedy by si mal venovat energiu prave takymto veciam - mensi pocet stolov, premyslanie. Nehras preto, ze potrebujes strasne za tie zarobky strasne platit ucty a musis nagrindit nehorazny objem ;).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: poldiho blog

Odoslaťod Drobec37 20 Dec 2009 14:51

No ja som sa naučil raisovat na 3,5BB na luckyace kde skoro vždy raisujem 3,5BB na SB ked kradnem 4BB ale len málokedy raisnem viac ako 35BB akurat vtedy ked mám pri stole fishy hračov a viem že mi callnu aj 4alebo 5BB.
Obrázok používateľa
Drobec37
 
Príspevky: 668
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 49 krát/9 krát
Karma: 6

Re: poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 20 Dec 2009 14:57

ja sa snažím učiť,ale tiež to nepríde všetko cez noc..
hral som dlho s tým,že som raisoval rozdielne pred flopom ale moc sa mi to nevyplácalo..aj idiot prečíta raise 5xBB z utg,že je to top5 ruka..
ja si uvedomujem,že ak raisnem z UTG AA na 3,5bb tak sa staviam do zlej situácie,že mňa passive hráči callnu často aj 2-3..a to sa po flope hrá bez pozície ťažko a dopadne to ako v tomto prípade,keď mal Q9 a vybral ma..


inak možno som sa zle vyjadril s tým že vždy otváram 3,5bb..môj standard openraise je 3,5bb
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: poldiho blog

Odoslaťod dzejkej 20 Dec 2009 15:11

poldinhoo napísal:ja sa snažím učiť,ale tiež to nepríde všetko cez noc..


Jo tak, ty sa chces ucit tak, ze to nebudes robit a pride to same. Si kvikal ako sa chces ucit, zlepsovat a studovat a teraz minas energiu na obhajobu, miesto, aby si si nastudoval nieco k raisovaniu na zaklade pozicie a zamyslel sa, ako tie veci zaradit do reportoaru. Way to go :good: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 20 Dec 2009 15:32

:)
študujem študujem..
vidím,že trošku je problém že cez internet je výmena názorov vždy trošku zamotaná,lebo jeden píše to a druhý si to vyloží inak..

ale k veci..hneď ako locater napísal ten post a tučniak to zduploval ma trklo,že asi to teda bude problém a som si našiel článok o pf raisovaní a 2+2 fóre,a pokerstrategy a mám v pláne ich večer prejsť..

obhajovať som sa obhajoval,teda skôr som vysvetľoval,prečo to tak momentálne robím..lebo veľa hráčov tu píše aj vo videách majú,že otvárajú na 3,5bb a včera som pozeral video z pokerstratgy kde coach takisto otváral pf na 3,5bb..takže naozaj som bol v tom,že až taký veľký leak to nie je, ale to neznamá,že keď to napíšem,že to zmetiem hneď pod stôl a budem si tvrdohlavo hrať svoju zlú hru..

a zase sa obhajujem :)
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: poldiho blog

Odoslaťod tucniak 20 Dec 2009 19:27

ty hlavne misunderstujes ten kocnept, pises nieco ako 'aj idiot spozna ze raise utg na 5bb je top 5 ci co'..pointa standard raisov podla pozicie je napr na utg 4, vsade inde 3.5, btn 3 alebo aj 2.5 a tieto standardy si upravujes na zaklade toho co napisal JK..ale nie ze AA dam 8..56s dam 2...
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 20 Dec 2009 23:05

no ďakujem..pozrel tie pf raisy..
a inak hrám už max 4stoly..

inak bol by som rád keby sa mi niekto pozrel na staty,lebo síce hrám so statmi ale až tak v nich čítať neviem..sú to 4stoly 6max..za posledné 4dni..len 4k rúk ale to snáď na také zhodnotenie od oka stačí..
Prílohy
statystyki.jpg
statystyki.jpg (110.84 ) Zobrazená 1734 krát
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: poldiho blog

Odoslaťod poldinhoo 22 Dec 2009 13:24

no tak update..od 17.12 som začal po týždnovej pauze zase hrať..hram max 4 stoly,pozeram nejake tie videjka a citam clanky..
začal som sice neprijemne dnom z +2bi razom do -2bi ale nezacal som vobec tiltit a odvtedy to celkom ide aj ked je to často ako na hupačke lebo šak chyby ešte robím často aj keď sa mi zdá,že čím ďalej tým menej..
Prílohy
ff.png
ff.png (55.26 ) Zobrazená 1642 krát
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: poldiho blog

Odoslaťod Chlpo1989 22 Dec 2009 13:30

NICE ! Len tak dalej :gl:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!